Jump to content

Hedef En İyi Olmak | Milan Eski Günlerini Özlüyor | 5.Sezon

Recommended Posts

• Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gayet iyi gidiyoruz ligde. Bir aksilik yaşamadan farkı açalım erkenden 🙂 

Sergio Gomez'i almışsın hocam, bizim çocuktur kendisi. El bebek gül bebek büyüttük 🙂 Transferlerimiz canavar gibi, Takımımızın hedefi Avrupa olmalı. Dortmund'a düşündüğümüz bazı oyuncuları Watford'ta

Başarılar hocam, Milan'ı eski günlerine döndürmen dileğiyle .

Spoiler

Büyük Altay, 4 dakika önce yazdı:

Sezonu güzel yerde bitirmisiz. Tebrikler. Gelecek sezon UEFA Avrupa Ligi'nde sürpriz yapar miyiz ki ☺️

Belki başka sürprizler gelir 🙂

sosmy, 31 dakika önce yazdı:

Güzel bir sezon geçirdik. Tebrikler. Bakalım yönetim istediklerimizi bize verecek mi 🙂 

Başka yönetimlerden istediğmizi alabiliriz hocam 🙂 

MertCan, 48 dakika önce yazdı:

İlk seneden Avrupa potasında bitirmek her takımın harcı değildir, tebrikler. 

Liverpool ve City üçer mağlubiyet alarak ne yapmışlar ya ?

Hocam İngilterenin büyük takımları efsane kadro kurmuşlar.

omer1759, 2 saat önce yazdı:

İlk sezonu Avrupa potasında bitirdiğimiz için tebrikler

Teşekkürler hocam

Axion50, 3 saat önce yazdı:

Hocam ligi çok güzel yerde bitirmisiz bakalım gelecek sene nolacak halimiz 

Bakalım ben nerede olacağım hocam 🙂 

HB9TT3.png

Ersin Düzen : İlk kez Trt Spor ajansının yakaladığı görüntüler dünya kamuoyuna bomba gibi düştü sayın seyirciler. Bugün öğlen saatlerinde Fatih Terim'in Bodrum'da ki yazlığında Milan Sportif Direktörlüğü Maldini ile görüşeceği bilgisi arkadaşlarımıza geldi. Milan'dan ayrıldıktan sonra bağlarını koparmadıkları bilinen ikiliyi bir arada görüntülemek için arkadaşlarımız o bölgeye gitti. Maldini ile Fatih Terim'i görüntülemek için giden ekibimiz bomba bir haber yakaladı. İkilinin bululuşmasından yarım saat sonra Fatih Terim'in yazlığına Watford teknik direktörü Yasin Ovacık geldi. Kötü bir sezon geçirip sezonu 7. sırada bitiren Milan'da Ancelotti sezon sonunda kovulmuştu. Dostça bir buluşma olarak beklediğimiz buluşma Milan'ın yeni teknik direktör adaylarından birinin görüşmesine dönmüştü. Şuan İtalya'da ki tüm gazeteler son dakika olarak bu haberi veriyorlar. Aldığımız kaynaklara göre Fatih terimin bu görüşmede önemli bir rol üstlendiği hatta Milan'da ki yeni yapılanma da görev alacağına dair haberler geldi. Görüşme iki saat sürdü. Daha sonra taraflardan Yasin Ovacık sorulara cevap vermeden hızlı bir şekilde olay yerinden ayrıldı. Bize gelen haberlere göre Milan'da ikinci bir Türk teknik direktör devri başlamış olabilir. Eğer bir gelişme olursa ekranlarımızdan sizle an ve an paylaşacağız sayın seyirciler.....

Spoiler

MertCan, 4 saat önce yazdı:

Milan çok güzel olur severiz kendilerini.

Efsane kadrosunu saymayan yoktur 🙂 

sosmy, 12 saat önce yazdı:

Güzel bir birliktelik olabilir 🙂 Serie A güzel lig hocam...

Teşekkürler hocam 🙂 

Büyük Altay, 14 saat önce yazdı:

Beklemedeyiz. Futbol Direktörü Fatih Terim olacak sanırım. ☺️

Hocam aracı oldu görüşmelere sadece hocam emekli olmuş torun seviyor 🙂 

Axion50, 14 saat önce yazdı:

Fatih hoca ile milanda şimdiden başarılar hocam

Teşekkürler hocam 

YigitCelik, 15 saat önce yazdı:

Fatih Hoca birisini ikna etmek istiyorsa eder... Milan hayırlı olsun hocam! 

Fatih hoca candır 🙂 

------------------------------------------

Resmi Açıklama Geldi 

tw-t.png

Milan Kulübü 2024-2025 sezonundan itibaren Yasin Ovacık'ın takımın başına geçeceğini resmi twitter hesabından açıkladı. Sözleşme süresi ve detaylarına attıkları mesaj da yer vermediler. 

milan1.png

Sözleşme Detayları  

sozlesme.png

Watford yönetimi kalmamı çok istedi fakat bu fırsatı kaçırmak istemedim. Milan yönetimi maaş konusunda da cimrilik yapmadı. Hatta bize kalacak villa bile ayarladılar. Milano şehrinde ev aramak zorunda kalmayacağız.

ev.png

Milan teknik direktörüne yakışır sade ve şık bir villa ayarlamışlar bizim için. Artık bizden beklenen tek şey Milan'a özlenen başarıları geri getirmek.

Spoiler

Axion50, 1 saat önce yazdı:

Milan hayırlı olsun hocam eski günlerine döndürme zamanı gelmiş artık Milani 🤣

Hocam işimiz zor kadro berbat ötesi ben bu kadar beklemiyordum 

sosmy, 1 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam. Milan'la eski günlere döneceğimize eminim 🙂 Umarım ilk seneden şampiyonluğu alırız 

Umarım hocam 🙂 İlk seneden çok zor berbat bir kadro var önümde 

Büyük Altay, 12 dakika önce yazdı:

Milan'da başarılar.

Teşekkürler hocam 

Yeni Takımımız

1099.png

Milan Associazione Calcio Milan İtalyanca telaffuz, ya da yaygın kullanılan ismiyle AC Milan veya Milan, Milano Lombardiya'da kurulan, Serie A'da mücadele eden İtalyan profesyonel futbol takımıdır. Milan, bir girişimci olan Herbert Kilpin ve iş adamı Alfred Edwards tarafından 1899 yılında kuruldu

Tam İsim :Associazione Calcio Milan

Takma Ad : Kırmızı Siyahlar veya Şeytanlar

Renkler : Kırmızı-Siyah 

Kuruluş : 1899

Stadyum : San Siro

Resmi Site : acmilan.com

Stadımız

San Siro 1926 (75.923)

1099.jpg

Formalarımız

forma.png

Takım Kadromuz

Milan Takım Kadrosu / 24-25

kadro1-vert.jpg

Kadromuz Milan kalitesine hiç yakışmıyor. Bu yüzden ciddi bir yapılanmaya gideceğim para harcamaya çekinmeyeceğimiz bir dönem başlayacak. Takımda kaliteli isimlerin sayısı çok az bunlar da takımdan ayrılmak istiyor. Donnarumma hariç hepsinin gitmesine izin vereceğim. Takımın neredeyse hepsini gelir gelmez satılık listesine yerleştirdim.

Transfer Bütçemiz

butce.png

Başkanımızla ilk görüşmeden aldığımız transfer bütçesi bu şekilde oldu. Başkanı oyuncu satışlarından gelecek parayı bütçeye ekleme konusunda ikna ettik. Bizi hareketli bir transfer dönemi bekliyor.

• Ugureed changed the title to Hedef En İyi Olmak | Milan Eski Günlerini Özlüyor | 5.Sezon

Spoiler

MertCan, 2 saat önce yazdı:

Yeni takım hayırlı olsun, gayet iyi bir bütçemiz var bakalım neler yapacağız ?

Teşekkürler hocam. Çok fazla para harcadık Milan'ı vasatlıktan kurtarmak için umarım güzel başarılar kazanırız 🙂 

shelvey, 5 saat önce yazdı:

Başarılar hocam, Milan'ı eski günlerine döndürmen dileğiyle .

Teşekkürler hocam. Tek amacımız o 🙂 

YAĞIZ_K, 16 saat önce yazdı:

Milan da başarılar hocam 

yeniden yapılanmayı merakla bekliyoruz

Kemik kadroyu kurduk hocam 🙂 

YigitCelik, 18 saat önce yazdı:

Bütçemiz çok güzel gidecekler ile de baya yer açılacaktır. Sağlam bir yapılanma ile eski zamanlara dönebiliriz hocam.

Umarım bunu başarabiliriz 🙂 

sosmy, 19 saat önce yazdı:

Çok iyi bütçe hocam 🙂 

Bütçeyi baya aştık hocam 🙂 

Axion50, 21 saat önce yazdı:

Bütçe güzel bakalım iyi değerlendirebilecez mi

Bence verimli bir dönem geçirdik 🙂 

----------------------

Transfer Dönemi

----------------------

Gelenler 

gelenler.png

Walid Laribi 

lar-b.png

Yeni yapılanmanın ilk transferleri Walid oldu. Ciddi bir bonservis ücreti ödemek zorunda kaldık. Aklımda ki oyun planında iki kanat forvetimin hızlı olmasını istiyordum. Walid özellikleriyle bu ihtiyacımı çok rahat bir şekilde karşılayacak. Şuan kendisini bitiricilik konusunda eğitiyoruz. Bitiriciliği belli bir seviyeye gelirse dünya çapında bir kanat oyuncusu olabilir.

Yaroslav Lebedenko 

lebede.png

Shevchenko'nun veliahtım dediği oyuncuyu kadromuza kattık. Watford döneminde çok istemiştim kendisini fakat bir türlü kadroya katamamıştım. Milan^da elime fırsat geçer geçmez Benfica'dan bonservisini aldım. Özellikle ceza sahası içinde ki bitiriciliği bizim için çok önemli olacaktır. Kendini geliştirebilirse dünyanın en iyi forvetlerinden biri olabilir. Kendisinin zihinsel gelişimine önem vermeyi düşünüyorum.

Guilherme Andre

andre.png

Orta sahamızın yeni dinamosu olacak. Özellikle şut tehdidinden her zaman faydalanmayı düşünüyorum. Zihinsel özellikleri yaşına göre muazzam duruyor. Şuan bile her takımda oynayabilecek yetenekleri var kendini geliştirebilirse dünyanın en iyisi olacaktır. 

Çağlar Söyüncü 

caglar.png

Takımda lider ruhlu bir stoper arıyordum. Çağlar bu iş için doğmuş diyebiliriz. Stoper olarak en verimli yaşlarını geçiriyor. Geriden oyun kurabilme yeteneği bizim için çok değerli olacak. Yeni Türk duvarımız Milan'a hayırlı olsun.

Alex Telles 

telles.png

Alex Telles tam bir fırsat transferi oldu. Fayda alamasak bile üzülmeyecek kadar az bir bonservis ödedik. Ruggeri ile forma savaşı verecek fakat önde oynacağımız maçlarda gücüm özellikleri nedeniyle Telles ilk tercihimiz olacak. Özellikle duran toplardaki becerisi bize bu sene çok katkı sağlayacak gibi duruyor. Fiziksel özellikleri henüz daha tam olarak düşmemişken faydalanabildiğimiz kadar faydalanmayı düşünüyorum.

Matteo Gabbia 

gabb-a.png 

Yedek stoper arayışımı Milan alt yapısından yetişen Gabbia'yı alarak bitirdim. Kendisi aynı zamanda Seria A kadro kayıt kurallarında alt yapıdan çıkan oyuncu kuralında elimizi rahatlatıyor. İki as stoperimizden biri olmadığı zamanlar Gabbia'yı çok rahat bir şekilde oyuna sürebiliriz.  

Tim Rönning

t-m.png

Donnarumma'nın arkasında bekleyecek yedek bir kaleci arayışım vardı ve yedek kaleci için çok ücret ödemek istemiyordum. Bu yüzden fırsat transferi gelene kadar bekledim. Tam o arada Tim hakkında rapor geldi ücreti ve yetenekleri isteğimi karşılıyordu. Tim altyapıdan yedek kaleci çıkarana kadar kulübemizde bekleyecek.

Tomas Esteves

tomas.png

Takımda ciddi bir sağbek eksikliği vardı. Bu eksikliği Esteves ile kapattık. Hücum yönü yüksek dinamik bir bek olan Esteves bizim oyun planımız için çok önemli olacak. Yaşının genç olması ve potansiyeli nedeniyle harcanan para konusunda hiçbir endişem yok.

Jeremy Doku

doku.png

Takımımızın bu sene en fazla para harcadığı futbolcu olan Doku hızıyla dikkat çekiyor. Yaşı ve potansiyeli bizim için çok önemli. Hızının yanında tekniğinin de iyi olması nedeniyle çok can yakmasını bekliyorum. Kendisini bitiricilik konusunda geliştirebilirse durdurulamaz bir hale gelebilir.

Gidenler

gidenler1-vert.jpg

Takımda o kadar gereksiz oyuncu vardı ki üçe beşe bakmadan hepsini elden çıkardım. Bu da bize 100 M € bütçe yarattı. Bu satılan oyunculardan da anlayabilirsiniz 5 sene boyunca Milan hiç iyi yönetilmemiş. Umarım biz doğru yatırımları yapmış oluruz.

Transfer Dönemi Genel Değerlendirme

Aklımda ki oyuna göre bir kadro kurdum. Takıma ilk geldiğimde İtalya'nın en yavaş takımlarından biriydik. Bunu tamamen tersine çevirerek çok hızlı bir kadro kurdum. Genç oyuncularla tecrübeli oyuncuları bir arada kullanarak güzel bir karışım yakaladığımızı düşünüyorum. Transfer döneminde ayrılmak isteyen Donnarumma'yı bu yeni yapılanmaya ikna etmek en önemli transferlerimizden biri oldu. Cabellos, Kessie ve Berrardi ayrılmak isteyen diğer oyunculardı onlara pek iyi teklif gelmedikleri için bir sene daha bizimle olacaklar. Umarım bu transferler Milan'ın eski günlerine dönmesinin ilk adımı olur. Bu transfer döneminde ki aktifliğimizle bu dönemde en çok para harcayan kulüp biz olduk. Bu üzerimizde biraz baskı oluştursa da başarılı olacağımıza inanıyorum.

yat-r-m.png

Güncel Kadro 

kadroo.png

Kadromuz transferlerden sonra bu hale geldi. Milan'a yakışmayan vasatlıktan kurtulmuş olduk. Sadece 10 numara transferi olarak eski takımımdan Sergio'yu istemiştim fakat Watford bırakmadı. Bizde o bölgeye transfer yapmak yerine o bölgede Ceballos'u kullanmaya karar verdik. Takımımızın moral seviyesini yükselterek tesislerde güzel bir hava yakaladık. Umarım bu yolun sonu şampiyonluk olur.

HAZIRLIK KAMPI 

haz-rl-k.png

Takımın geçen sene kaybettiği kazanma duygusuna yeniden alışması için kolay maçların olduğu bir kamp dönemi geçirdik. Özellikle aldığımız farklı sonuçlar moral olarak sezona mutlu bir şekilde girmemizi sağladı. Kampın yıldızı resmen Telles oldu. Kullandığı her duran top bizim için bir gol fırsatı oldu. Umarım bunu ligde de devam ettirebilir. Sezona hazırız hedefimiz şampiyonlar ligi...

31051584.png

Uefa Konferans Ligi Lig Yolu 4. Ön Eleme Turu 1.Maç

uefa1.png

Uefa Konferans Ligi Lig Yolu 4. Ön Eleme Turu 2.Maç

uefa2.png

Bu sene konferans liginde mücadele edeceğiz. Ön eleme turunda Romanya ekibiyle eşleştik. İlk maçta şok bir sonuç alsakta evimizde galip gelerek grup aşamasına kalmayı bildik. Bu turnavayı özellikle grup aşamasında takımda çok forma süresi alamayan oyuncuların durumlarını görebilme açısından önemsiyorum.

Uefa Konferans Ligi Grup Kuraları Çekildi.

puandurumu-uefa.png

Rotasyon yaparak çıkabileceğimiz bir grup çektik. Umarım bizle birlikte Sivas gruptan çıkar.

SERİE A BAŞLIYOR 

32.png

1.Hafta

1hafta.png

2.Hafta

2hafta.png

Puan Durumu

puandurumu.png

İlk hafta küçük bir kaza yaşasakta ikinci hafta gücümüzü göstermeyi başardık. Hedefimiz ilk 3 içinde ligi bitirip Şampiyonlar Ligi'ne geri dönmek istiyoruz. Umarım bunu başarabiliriz.

▶️Arkadaşlar yeni transferler hakkındaki yorumlarınız merak ediyorum. Gelecek güncellemede görüşmek üzere...