Jump to content

Hedef En İyi Olmak | Milan Eski Günlerini Özlüyor | 5.Sezon


Recommended Posts

1.Bölüm 

fcvinternationalfootballacademy.jpg

Pamukkale Üniversitesinden FCV Futbol Akademisine

Kendimi kısaca tanıtmak istiyorum. Aslen Karabüklü olan fakat İstanbulda oturan 4 kişilik bir ailenin üyesiyim. Futbol aşkım koyu Fenerbahçeli olan babamdan geliyor. Garip olan koyu Fenerbahçe taraftarı olmasına rağmen ben koyu bir Galatasaray taraftarı olmuştum.Sadece ailede değil sülalemizdeki tek Galatasaray taraftarıda benim. Daha fazla sizi sıkmadan nasıl hayallerimin peşinden gittiğimi anlatıcam.

Çoğu çocuk maç izlerken hep oyuncu olma hayali kurardı. Ben ise saha kenarında tüm takıma birşeyler anlatmaya çağıran bağıran kızan bazen tüm maç oturan bazen tüm maç ayakta olan o adam olmak isterdim. Liseye başladığım ilk sene Fm serisiyle tanıştım. Artık evden çıkmak istemiyor okula gittiğim zamanlarda ise defterimi taktik tahtası olarak kullanıyordum. Tüm gün akşam oyunda yapacağım maçlarına taktiksel hazırlık yapıyordum resmen. Önceden herkese öğretmen olmak istiyorum diyen ben bu oyunla birlikte artık bu soruya soran insanlara teknik direktör olmak istiyorum diyordum. Diyordum ama bana imkansız bir hayal olarak geliyordu teknik direktör olabilmek o yüzden üniversiteyi kazanıp öğretmen olma yoluna girmiştim.

Pamukkale Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazanmıştım. Eğitim hayatıma devam ediyordum fakat mutlu değildim. Kafamın içinde bir ses yapmak istediğin meslek gerçekten bu mu diyerek kafamı karıştırıyordu. Yine dersler bitsin evimde Fm oynayayım diye dört gözle saate bakardım. Yine defterlerimi taktik tahtası olarak kullanırdım. Bu şekilde de olsa üniversite bir şekilde bitmişti. Kpss hazırlanmak için İstanbul'a dönmüştüm. Fakat içimden bunu yapmak gelmiyordu. Önce Türkiye'de nasıl teknik direktör olabileceğini araştırdım. Kurslar vardı onlara başlayabilirdim ama kafamı kurcalayan çok önemli bir sorun vardı. Ülkemizde bir işin eğitimini almak o işi yapmaya yetmiyordu. Hevesim kırılmıştı. Yine de kafaya koymuştum. Günlerden birinde yine bu konuda araştırma yaparken Fcv Futbol Akademisi hakkında bir makaleye denk gelmiştim. Burası hem dil eğitimi hem de futbolla ilgili her konuda kursları olan bir akademiydi. İçimi tatlı bir heyecan sarmıştı. Kendi kendime acaba yapabilir miyim diyordum. Bu konuyu sonunda aileme açmaya karar vermiştim. Ama verdikleri tepki istediğim tepki olmamıştı. Onlar okuduğum mesleği yapmamı istiyorlardı. Benim buna hiç niyetim yoktu. Okulla iletişime geçmiştim. Bir senelik okul masrafım konaklama dahil 20.000 tl yi buluyordu. Kredi çekip gitmeye karar verdim. Okul Stamford'da bulunuyordu. Ailemden herşeyi gizleyerek İngiltere'ye gittim. Aileme hayallerimin peşinden koşmaya karar verdiğimi anlatan bir mektup bıraktım. Mektubu okuyup beni aradıklarında ben çoktan İngiltere'ye varmıştım. 

Hiç bilmediğim bir ülkede tek başımaydım. Ama hayallerimin peşinden gittiğim için aşırı mutluydum. Günümün çoğunu kurslarda kalan kısmında ise bir Türk restaurantında garsonluk yaparak geçiriyordum. Harçlığımıda bu şekilde geçiyordu. Eğitimimin ilk 6 ayı geçmişti. Sonunda atrenörlüğün ilk adımı olan Ulusal C lisansımı almıştım. Artık yerel klüplerde anrenörlük yapabilirdim. Şimdi zor olan kısma gelmiştik. Kendime nasıl takım bulacaktım.... 

     Devam edecek .... 

 

Profilim

prifil.png

 

Hedeflerim

En kısa sürede tüm lisansları almak 

Epl de takım yöneten ilk Türk olmak 

Şampiyonlar Ligi kazanan ilk Türk teknik direktör olmak

Onur tablosunda zirveye çıkmak

 

Kullanılan Yama
---------

FMT'21 - Mevcut Ülke Kuralı

FM21 Transfers & Data Update Packs by pr0 + FMTU

 

 

Link to post
Share on other sites
 • Replies 145
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gayet iyi gidiyoruz ligde. Bir aksilik yaşamadan farkı açalım erkenden 🙂 

Fatih Hoca birisini ikna etmek istiyorsa eder... Milan hayırlı olsun hocam! 

Güzeliz ama dikkat edelim hocam. Juve bu ne yapacağı belli olmaz.

 • President

Hayallerini takip eden, onlar için büyük risk alan birisiyiz. Bundan hemen vazgeçmeyip, biraz daha çaba ve şans faktörüyle daha iyi olacağımıza inanıyorum. İngiltere maceramız da ve akademi hayatımız da bol şans hocam.

Link to post
Share on other sites

BÖLÜM 2

 

İLK TAKIM 

 

Kursun ilk bölümünü tamamladıktan sonra takım arayışına başlamıştım. Kursta azmimi farkeden kurs sahibi beni odasına çağırdı. Heyecanla odasına gittim. Bana seni bir arkadaşıma tavsiye ettim dedi. Seni antrenör olarak denemek istiyor ama takımı buradan uzakta kursu yarıda bırakmak zorunda kalıcaksın kabul ediyor musun dedi. Hiç düşünmeden kabul etmiştim. O da kabul edeceğimden eminmiş. Bana Ruislip' e giden bir tren bileti ve kulüp binasının adresini vermişti. Bende eşyalarımı toparlayıp. Hemen yola çıktım. Ve kariyerim artık başlamıştı. İşte karşınızda ilk takımım...

 

Amblemimiz

 

 

logo.png

 

Kısa Tarihi

Wealdstone Futbol Kulübü, Londra'nın Ruislip şehrinde bulunan ve Middlesex County Futbol Federasyonu'na bağlı yarı profesyonel bir İngiliz futbol kulübüdür. 1899'da Wealdstone'da kurulan kulüp, 1922'den 1991'de zorla ayrılana kadar Harrow'daki Lower Mead stadyumundaydı.

 

Başkanı

ba-kan.jpg

Rory Fitzgerald

 

Stadımız

89003164.jpg

Grosvenor Vale

Yapım Tarihi:1947 

Kapasite: 3200

 

Tesis Durumu

tesisdurumu.png

Şehrimiz 

ruislip.jpg

 

Ruislip

Ruislip, Londra'nın Hillingdon ilçesinde bir bölgedir. Ruislip, Londra'daki Charing Cross'un 21.8 mil batı-kuzey-batısında yer almaktadır. Ruislip'in malikanesi, Domesday Kitabında yer almaktadır ve en eski yerleşim yerlerinden bazıları bugün hala mevcuttur ve yerel miras alanları olarak belirlenmiştir.

 

Kadromuz

kadro.png

 

Kulübümüzün genel yapısı bu şekilde. Kulüp benden kümede kalmamızı bekliyor. Benim gözüm daha yükseklerde olucak. Birkaç takviyeyle şampiyonluk kadrosu bile kurabileceğimi düşünüyorum. Şimdide sözleşme ve diğer detayları göstermeye devam edelim.

 

Basına takımın başına getirildiğim açıklandı. 

wealdstone.png 

 

Sözleşme Detayları 

s-zle-me.png

 

Sözleşmeyi imzaladıktan sonra hemen tesislere yakın bir ev aramaya başladım. Aldığım maaşa göre bütçemizi pek zorlamayacak evi buldum. Hemen yerleştim.İşte yeni evim

🙂 

ev.png

Tek kişi için çok ideal bir ev tesislere yakın olması evi dahada cazip kılıyor. Ev işini ayarladıktan sonra yönetimle yaptığımız ilk toplantıda külüpten antrenör kurslarına devam etmek istediğimi söyledim. Bu isteğimi kabul ettiler kurs masraflarınıda karşılayacaklarını belirttiler. Böylece bütçem zarar görmemiş oldu 🙂 

kurs-1.png

 

 

Bölümü burada sonlandırıyorum. Gelecek bölümde transfer dönemi hazırlık kampıyla devam edicem. İlginiz için teşekkür ederim... 

 

 

Spoiler


Selim Atalay, 1 saat önce yazdı:

Hayallerini takip eden, onlar için büyük risk alan birisiyiz. Bundan hemen vazgeçmeyip, biraz daha çaba ve şans faktörüyle daha iyi olacağımıza inanıyorum. İngiltere maceramız da ve akademi hayatımız da bol şans hocam.

Sağolun hocam alt liglerde güzel bir macera bizi bekliyor 🙂 

YigitCelik, 12 saat önce yazdı:

Başarılar

 

fatihhkaraa, 18 saat önce yazdı:

Başarılar Hocam

 

Behzat Ç., 20 saat önce yazdı:

Başarılar hocam.

 

sosmy, 20 saat önce yazdı:

Başarılar

 

MertCan, 21 saat önce yazdı:

Başarılar.

 

Ugureed, 21 saat önce yazdı:

Onaylanmıştır, başarılar.

Tüm mesajlarınız için teşekkür ederim. 

 

                                                                                 

Link to post
Share on other sites

Başarılar hocam, tatlı bir şehre gitmişiz. Yeni takımımız hayırlı olsun.

Link to post
Share on other sites
 • President

Eğitim ile beraber keyifleneceğimiz bir tercih olmuş. Takımın ilgisi, kasaba hayatı ve yükselen hedeflerle adımlarımızı bekliyorum hocam. Yeni maceramız da başarılar.

Link to post
Share on other sites

Bu tarz küçük takımları ve şehirleri severim, umarım güzel bir başlangıç yaparız.

Link to post
Share on other sites
 • Ugureed changed the title to Benim Bir Hayalim Var | İlk Takım Wealdstone Fc | 1.Sezon

TRANSFER DÖNEMİ

transferler.png

ÖNEMLİ TRANSFERLER

dan-p-h.png

Takımda doğal olarak bütçe yok denecek kadar az hatta yok.Bu yüzden kiralık ve bonservis ücreti olmayan oyunculara yöneldik. Bu konuda imdadımıza kardeş kulübümüz  Watford yetişti. Orta sahada oyunun iki yönünü oynayacak bir orta sahaya ihtiyacım vardı. Daniel bu konuda bu seviyede bizim isteklerimizi karşılayacaktır.

10numara.png

Takımımızda on numara pozisyonunda oyunun sıkıştığı dönemlerinde oyunu açıcak kaliteli bir ayağa ihtiyacımız vardı. Bu yüzden Wassim'i Charlton'dan kiraladık. Teknik Özel Yetenek Pas özelliklerinin bu lig için De Bruyne etkisi yapacağını düşünüyorum 🙂

reis.png

Sol bekte kalite eksiğimiz vardı. Reiss'i bonservis ödemeden kadromuza kattık. Fiziksel özellikleriyle bu ligde iş yapacağını düşünüyorum.

TRANSFER DÖNEMİ DEĞERLENDİRME

Transfer döneminde genel olarak kadroya derinlik katmaya çalıştık.İngiltere alt liglerinde transfer dönemi neredeyse sezon boyunca devam ettiği için bizim için bu süreç hala bitmedi.Şuan sadece sağ bek konusunda ciddi bir arayışımız var.

HAZIRLIK KAMPI

haz-rl-k-kamp.png

Hazırlık kampımız gayet iyi geçti. Takım kaynaşması adına alınan sonuçlar.Hem bana hem kendilerine güven verdi. Umarım bu sonuçları ligde almaya devem ederiz.

SEZON ÖNCESİ KADRONUN SON HALİ

KADROOO.png

 

Sezon başlamadan önce kadromuzun son hali bu şekilde. Özellikle Danny Wissem ve Daniel takımın en önemli parçaları olacak. Takıma sadece gelip ilk 11 oynayacak oyuncu dışında transfer düşünmüyorum.

taraftar.jpg

Wealdstone taraftarı genç yaşta hiç bir başarısı olmayan bizi başta kabullenmekte zorluk yaşadı. Publarda kaç hafta içinde kovulağıma dair bahisler oynanıyordu. Bunlar kulağıma gelice yönetimden hazırlık maçlarında taraftardan ücret talep edilmemesini istedim. Beni kırmadılar ve kabul ettiler. Oynatmak istediğim oyunu taraftarlarada anlatmak istemiştim. İzledikleri oyun taraftarın şimdilik hoşlarına gitti. Böylece taraftarın azda olsa desteğini almış olduk 🙂 

 

Spoiler


YigitCelik, 1 saat önce yazdı:

Her şey inanmakla başlar hocam.

İnanıyoruz hocam sonu güzel biter umarım 🙂

sosmy, 23 saat önce yazdı:

Takımda başarılar hocam 

Teşekkürler 🙂

MertCan, 17.04.2021 - 18:49 yazdı:

Bu tarz küçük takımları ve şehirleri severim, umarım güzel bir başlangıç yaparız.

Daha çok takım ve şehir görürüz umarım 🙂

Behzat Ç., 17.04.2021 - 18:47 yazdı:

Takımda başarılar!

Teşekkürler 

Selim Atalay, 17.04.2021 - 18:46 yazdı:

Eğitim ile beraber keyifleneceğimiz bir tercih olmuş. Takımın ilgisi, kasaba hayatı ve yükselen hedeflerle adımlarımızı bekliyorum hocam. Yeni maceramız da başarılar.

Umarım kasaba bizi benimser hocam 🙂

omer1759, 17.04.2021 - 18:07 yazdı:

Başarılar hocam, tatlı bir şehre gitmişiz. Yeni takımımız hayırlı olsun.

Teşekkürler hocam

 

 

Link to post
Share on other sites

Güzel bir hazırlık dönemi geçirmişiz. Önemli transferlerimizin profilleri çok iyi ve bu sezonki her başarımızda önemli bir rol oynayacaklarına inanıyorum.

Link to post
Share on other sites

Hazırlık dönemimiz güzel geçmiş. Bakalım sezon açılınca nasıl ilerleyeceğiz

Link to post
Share on other sites

109201.png

 

ma-lar.png

PUAN DURUMU 

puanduru.png

 

1301426.png

F.A CUP 4. ÖN ELEME TURU

fac1.png

F.A CUP 1. TUR

fac2.png

F.A CUP 2. TUR

fac3.png

 

109202.png

FA TROPHY 3. TUR

fat1.png

 

GENEL DEĞERLENDİRME

Ligde mükemmel gidiyoruz.Eğer bir kopma yaşanmazsa Aldershotla şampiyonluk yarışı vereceğiz gibi duruyor. FA Cup'ta ise 1. turda bir üst lig ekibini elememiz ne kadar iyi bir kadro kurduğumuzu gösteriyor. FA Cup'ta gidebileceğimiz noktaya kadar gitmeye çalışacağız. Fa Trophy'de hedefimiz şampiyonluk olacak. Genel olarak takımımdan çok memnunum özellikle alt liglerde çok önemli bir silah olan kontra atağı harika oynuyoruz.

KURS DURUMU

ulusalb.png

ulusalaa.png

 

Kursumuzu başarıyla tamamladık. Yönetim ligde gösterdiğimiz başarıdan ötürü bize yatırım yapmaya karar verdi. Tüm masraflar kulübümüz tarafından karşılanarak kursumuza devam ediyoruz.

 

 

 

Spoiler


YigitCelik, 16 saat önce yazdı:

Taraftar önemli faktör hocam onları arkamıza alırsak daha rahat hareket ederiz

Taraftar desteği artık tamamen bizde 🙂 

sosmy, 18.04.2021 - 21:28 yazdı:

Hazırlık dönemimiz güzel geçmiş. Bakalım sezon açılınca nasıl ilerleyeceğiz

Sezonda aynı şekilde devam ediyor 🙂

omer1759, 18.04.2021 - 19:43 yazdı:

Güzel bir hazırlık dönemi geçirmişiz. Önemli transferlerimizin profilleri çok iyi ve bu sezonki her başarımızda önemli bir rol oynayacaklarına inanıyorum.

Wissem hariç transferlerden memnunum hocam 🙂

 

 

Link to post
Share on other sites

Gayet iyi gidiyoruz ligde. Bir aksilik yaşamadan farkı açalım erkenden 🙂 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Şimdiye kadar gayet iyi bir performans sergilemişiz. Yalnız az gol atmamız dikkatimden kaçmadı.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
 • Ugureed changed the title to Hedef En İyi Olmak | Milan Eski Günlerini Özlüyor | 5.Sezon
 • Ugureed featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...