Jump to content

Çok okuyan delirir mi? - Hayat Öyküsü | 1.Sezon

Recommended Posts

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

1. BÖLÜM   İnsanın doğası gereği kurban olduğu bazı durumları vardır. Bunu tersine çevirebilmek ve normal bir yaşantı yaşayabilmek adına köye taşınmış ve buraya yerleşmiş bir ailenin, 3

2. BÖLÜM     Futbol ile aramda güzel bir bağ olmadı. Hobi olarak elde ettiğim bir şey olmamasına rağmen kafamı çok kurcalayan, vaktimi alan ve beni biraz meşgul eden bir şeydi. Tr

3. BÖLÜM     Küçüklüğümden beri neler yapacağımı kestiren bir insan olmadım. Futbol ile olan ilgimin olmamasıyla beraber bu alanda bir eğitim düşünmedim. Daha çok okumayı seven, e

Yeni takımımız hayırlı olsun abi. Hüseyin hoca gibi uzun vadeli bir hoca olacağımıza inanıyorum.

Selim Atalay ekolü her zaman için bir çıkış yoludur.. Yeni takım hayırlı olsun hocam.

• President

5. BÖLÜM

Menajer-Teklifi.png

Kendi adıma gurur yaşadığım nadir anlardan birisiydi. Futbolu sevmeyen adam, artık buranın bir parçası olmuştu. Önce analiz üyesi, hemen arkasından şefi ve ilerleyen bir antrenörlük kariyeri sonrası artık as adam olmuştum. Altınordu ile önemli işlere imza atacağımızı hissediyorum. Özellikle gençlere yoğunlaşması, onları geliştirmesi sebebiyle benim de büyük takdirimi kazanmış bir takımlar. Bu takımın hocası olmak, bu gençlerin öğretmeni olmak beni gururlandırıyor. Tabi bu faslı uzatmaya gerek yok. İmzamızı attığımız gibi hızlı bir tanışma toplantısı talep etmiştim. Ufak ufak odamız dolarken, heyecanımı göstermemek adına elimdeki saat ile oynuyordum. Bunu göstermek bir kusur değildi tabi ama ilk izlenim önemli olduğundan net bir duruş sergileyip, hatasız bir giriş yapmayı düşündüm. Odamız dolduğu gibi konuşma sırasını devraldım ve kendimi tanıttım. İlk olarak ufak bilgilerle süslediğim cümlemi, düşüncelerimi anlatarak tamamladım. Takım içerisinde gençlere önem vereceğimi ve onlara fırsat sunmaktan geri durmayacağımı belirttim. Tabi takım içerisinde bazı dengesizlikler sezdiğim vakit adımlar atacağımı da belirttim. Bu demek oluyor ki; baş kaldıran olursa yani huzuru kaçıracak davranışları sürekli tekrarlanırsa affedilmeden, takımdan gönderilecekler. Bunu güç kaybı olarak yorumlamaktan ziyade mevkisel tazelemeyi diyebiliriz. Sonuçta A gidecek ve yerine B girecek. Böylece C için fırsat doğmuş olacak. 

Takımın başına geçtiğim gibi hazırlık kampı için hazırlanma sürecine geçişimi yaptım. Bu kamp basit takımlardan ziyade güç dengesini tam göstermeyeceğini biliyordum ama elimdeki imkanı kullanıp, doğru tarafa yatırım yapmalıydım. Bu sebeple önce başkanla görüştüm. Bunun için izinlerimi aldıktan sonra uygulamaya geçtim. Altay, Bandırma, Karşıyaka, Aydınspor, Bodrumspor ve Bornova ile Muğlaspor takımlarıyla görüştüm ve hazırlık maçına ikna ettim. Hemen arkasından Sökespor, Bursaspor ve Bursa Yolspor ile kısa telefon görüşmeleriyle hazırlık kampına onları da davet ettim. Nazik teklifimi kabul edip, katıldılar ve bizim adımıza mükemmel bir kamp olacaktı. Burada sıkışık fikstür sayesinde hızlıca öğrenip, hatalarımızı hızlıca tespit edecektik. Değişen ilk 11ler ve isimler sayesinde hangileri sırıtıyor, hata yapıyor bunları görebilmek bizim adımıza güzel başlangıç olacaktır. Takımı ağır tempoyla test etmek benim işime gelecekti. Özellikle gençlerimizi görmek ve onları korumak bizim adımıza güzel olacaktır. 

Haz-rl-k-Kamp-m-z.png

Yoğun bir tempoyla mücadele edip, kazanmak kadar keyifli bir iş olamaz. Neredeyse tüm takıma şans verip, üst sınırlarını görmüş oldum. Özellikle savunma olarak sağlam bir takım kurduğuma inanır oldum. Tabi isimler oynar ama kazanan daima sistemler olur. Bunu kısmen göstermiş olmanın gururunu yaşıyorum. Başlangıç olarak taraftarlarımızı sevindirmiş olabilirim ama asıl maceramız yeni başlıyor. Takımın birbirlerini tamamlaması ve öğrenmesi gereken bazı noktalar var. Bunlara önem verip, saygı göstereceğiz. Bu şekilde kazanan taraf olup, oyuncuların gelişmeleri için geniş alanlar yaratacağız ama bazı isimlere fazla sabretmek, onlara olanaklar verdikten sonra gelişimlerini görememek bizim adımıza temel sorunlar yaratabilir. Bu sebeple herkese hak ettiği değeri vereceğiz. Bunun ne fazlası olacak nede azı, unutmayalım.

Hazırlık kampı sonrası takımın iki önemli yeteneği ile görüşmek istedim. Onları odama çağırıp, gelecek hakkında düşüncelerini sordum. İkisinin hedefi de Avrupa'da oynamak olduğunu söyleyip, bu konu hakkında çok çalıştıklarını dile getirince yüzüm güldü ve mutlu oldum. Onlarla samimi dilden konuşmaya karar verdim. Takımda kalmaları ve beni dinlemeleri gerektiğini belirttim. Onları yanlış takımlara göndermeyip, doğru takımlara göndereceğimi belirttim ve sonraki satıştan paysız asla bırakmayacağımı söyledim. Takımın umudu oldukları gibi onların kariyerini de ben planlayacaktım. Onları oynamaları zor olan takımlara değil, banko oynayacağı takımlara gönderecektim ki çabalarına devam edip, üstüne ekleyebilsinler. Bunu yapmak biraz zor gözükebilir ama Burak ve Enis bu işi başarabilecek isimlerdi. Bu sebeple onlara yeni sözleşme sunup, maaşlarını hafiften iyileştirme uyguladım. Tabi sözleşme süresini uzatmış olduk, çaktırmayın... 🙂

Bu hamle sonrası biraz gecikmeli de olsa gözlemci yani transfer konusunda kalbimiz olan departmanla görüşme ayarladım. Emekçi insanları severim ama buradaki işleyiş bizim için önemli olacaktı. Bu sebeple ederleri nedir, maksimum seviyesi ne kadar çıkacaklarını görmem lazımdı. Hemen toplantı hazırlayıp, transfer komitesinden geçmişte gözlemlediği isimler hakkında bilgi istedim. Gelen isimleri detaylı dinleyip, sunum olarak hazırlamalarını talep ettim. Bu birkaç gün sürecekti işti ama vaktim vardı. Bu sebeple kendilerini bu şekilde hazırlamalarını da belirttim. Sunumlar hazırlanması için ekstra gün talep edildi ve bu talebi kırmadan kabul ettim. Malum yeni hocayken, bir anda sevilmeyen isim olmamam lazımdı. Hemen süreci boş geçirmemek adına takımın sözleşme detaylarına bakmak istedim. Saha içinde kalarak, kendimi kısıtlayamazdım. Başarılı olabilmek adına geniş alanlara yayılmam ve ferah bir ortam oluşturmam gerekiyordu. Maaş karşılaşması yaptığımda rahatsız eden birkaç personel gördüm. Bu maaşları hak ediyorlar mı pek bilemem ama benim gözüme yüksek geldi. Takım içerisinde bir düzen kurabilmem için eşitlik sağlamam lazımdı. Bu sebeple ilk gözlem ekibiyle başlamaya karar verdim. Sunum sonrası devam kararı çıkarsa, maaşları eşitlenecek ve hepsi aynı parayı alacaktı. Bunun sebebi birbirlerini daha fazla motive edip, arasındaki farkı göstermemek olacaktı. Sonuçta insanoğluyuz ve aldığımız paralarla rekabeti körükleyebilirdik. Neyse buralara fazla değinmeyip, sunuma geçiş yapalım artık. Sunum vakti geldiğinde bana gösterilen verilerden pek memnun kalmadım. Altınordu olarak daha büyük hedeflere ve ağlara ulaşmamız gerekiyordu. Özellikle kendi ülkemizdeki veri kısıtlığıyla beni biraz daralttı. Altyapımıza yeni isimlerle beraber as takıma keşif yapacağımız isimler olmalı. Alt liglerde performans gösteren, kendini çıkartan isimlere bu kapıyı açmamız lazım. Biz, sıfırdan yıldız yaratan bir takım olmalıyız. Yıldız satın alan takım değil! Bu sebeple bir sezon bekledikten sonra yani sezon sonunda yollarımızı ayıracağız. Bunun sebebi verilen bazı sözler olduğunu da belirtmek isterim...

G-zlem-Ekibim.png

Eski ekibimin sözleşmeleri sonuna kadar alacağı toplam para €145.25B kazanacağını göstermemiz lazım. Bu ekiple yolumuza devam etmeyip, yenileme kararı aldık. Bu alanlarda başarılı olmuş, kendini kanıtlamış isimlerle anlaştık. Bu isimlerin hepsi aynı maaşı aldığını belirtmek isterim. Böylece eşitlilik ilkesini burada uygulamaya başladık. Şükür ki bunu adım adım tüm ekibe yayacağız. Kademe farkı dışında maaş farklı uçuk bir rakam olmayacak. Bu arada yeni ekibimizi de sözleşme sonuna kadar alacağı net tutar ise €131.75B olduğunu da belirtmek isterim. Eşit paylaşılınca hem yük hafifliyor hem de ekonomik rahat nefes alıyor.

lk-Yar.png

Artık ufak hesapların geride kaldığı ve ligin başladığı döneme girdim. Heyecanım artmaya ve beni kasmaya başladı. Burada ufak yardımlar ve tavsiyelerle heyecanımı yenmek için uğraşıyorum ama pek başarılı değilim. Özellikle ilk resmi maça çıkarken tribünde ailemin olması beni mutlu ederken tedirgin ediyor. Onları mutlu etmek, onları sevindirmek benim görevim olduğunu biliyorum. Özellikle bu kadar zorlu süreçler yaşarken, şehir değiştirirken yaşadığımız şeyleri unutamıyorum. Ailemizin birer birer sahiplenmesi, ellerimiz kenetlenmemiz benim için en büyük umut verici olaydı. Bunu takıma yansıtıp, onları disiplinli bir askere çevirmeyi düşünüyorum. Düzen olursa, yıkılmayan bir kale oluruz ve bunu lige yansıtırız. Bu sebeple sert mizacımız ile yerimizi aldık ve lige başladık. Skorlar üst üste güzel gelmiş ve keyfimiz artmıştı. Akhisar deplasmanına kadar güzel giden sonuçlarımız biraz üzücü oldu. Bazı takımlara karşı tutmayan sistem, son vuruş kurbanı ve ufak sakatlık sorunlarıyla cebelleştik. İlk sezonum harika geçiyordu ve liderliğin tadını çıkartıyordum. Bazı sorunlarımız vardı tabi ama bunun engel olmaması için gereken önlemleri almıştım. Ligin ilk yarısı Akhisarspor ve Ankara Keçiörengücüne karşı aldığım iki yenilgi vardı. Bunun ardından Samsunspor, Ümraniyespor ve Bandırmaspor'a karşı aldığım 3 beraberlik ile liderliğin zeminini sağlamlaştırma çabalarına başlamıştım. Buradaki amacımız fena değildi ve ilk sene beklenildiğinden daha verimli bir hale getirdik. Şimdi ise bu kadar sürpriz bir sezonu korumaya çalışmak ve doğru takviyelerle becerikli işler yapabilmekti. Bunun için hemen transfer çalışmalarına başladım.

Transferler.png

Takımdan ilk ayrılan Şeref Özcan oldu. Hemen arkasından Metehan'da gitmek istediğini belirtti ve biz de zorluk çıkartmadık. Bu iki ismin yerine oyuncu olarak Emircan Birinci'yi dahil ettik. Kendisini Trabzonspor altyapısından biliyordum. Bu sebeple kendisini takıma dahil edip, gelişimi için neler yapabileceğimizi görmek istedim. Kerim Çalhanoğlu ise sol bekteki sorunumuzu çözebilecek birisiydi. Hücumu sevmesi, ileri de oynayabilmesiyle işimi biraz kolaylaştıran hamleydi. Bu sebeple güzel bir pazarlık yaparak takıma dahil ettik. Metehan'dan gelen paranın bir kısmı buraya gitmiş olması da benim için sevindirici oldu. Halim Kaygan ise yatırım olarak aldım. Kendisini Niğde'de oynatıp, performansına göre kararlar vereceğiz artık. Niğde için güzel planlarım, beklentilerim olacak. Aktif olarak kullanacağımız takım olmasını umuyorum.

S-leyman-Cebeci.png

Gelecek sene için Süleyman Cebeci ile anlaştık. Kendisine güzel bir yatırım ve sonraki satıştan pay ile birlikte sağlam bir anlaşma yaptık. Kendisinden beklentim oldukça fazla. Bu sebeple eğitmek için epey vaktimizi alacak ama değeceğine inanıyorum. Özellikle pas oyununu beceren, aklı yatan ve tekniğiyle bizi rahatlatacak birisi. Alternatif olarak hücumun her noktasında oynuyor olması da bizi mutlu eden bir başka meselesi. Bu transferin olmasını sağlayan Abdullah Avcı hocama da teşekkür ederim. Kendisiyle telefon yoluyla görüşüp, transfer için fikrini ve iznini istedim. Bu sebeple işimizi zorlaştırmadan, ortak noktayı bulduk.

Yeni transferlerimiz ile alternatif kadromuzu biraz daha genişlettik. Gençlere şans verdiğimiz için kiralık hamlesi yapmaktan kaçındım. Bu sebeple olanı kullanmak ve geliştirmek üzere çabalarımıza hız verdim. Sonuçta bu gençlerin gelişmesi ve futbol oynaması gerekiyor. Bunu sağlamakta bizlerin görevi.

kinci-Yar.png

Çetin bir ikinci yarı oldu. Beklediğimizden daha çok hatalar ve sorunlar oluştu. Özellikle net yenilgilerimiz bizi üzenler oldu. Adana takımlarına karşı net yenilgiler, kaybedilen tek farklı maçlar ve kısır döngüye girdiğimiz bir süreç! Takım içerisinde temel sorunu oluşturan ise Enis ve Burak'ın 10 haftalık sakatlık süreçleri oldu. Yerlerine koyduğumuz isimlerin doğru oyun oynamamış olması, final kararları kötü almasıyla kaynaklı diyebilirim ama buna rağmen liderlik savaşından geri durmadık ve son maça kadar savaştık. Son maçta ise Adana Demirspor'un yenilmesiyle beraber şampiyon olduk! Cidden böylesine bir an yaşamış olmam bile mucize. Adana güzel giden performansı sonrası ikinci oldum derken son maçta yüzümüze güldü ve bizi mutlu etti. Beraberliğin dahi yaramadığı bir senaryo düşünün ve böylesine kilit bir maçta 90. dakikada gelen gol ile mutluluk göz yaşlarına engel olamıyorsunuz. Del Valle'den mükemmel bir kıyak ve sevinen biz! İlk sezonumda kupa kazanmış olmam ve süper lige yükselmiş olmanın gururunu yaşıyorum artık. (Merak edenler için Bandırmaspor - Adana DS maçı)

Puan-Durumu.png

Bizim adımıza mükemmel bir sezon oldu. Beklediğimden daha iyi olabilirdi. Özellikle son haftalarda çok puan kaybı ve hatalar yaptık. Bunların telafisi olabilmesi için çaba sarf edip, takviye konusunda acele etmeyeceğiz. Şimdi ise üst lige çıkıyoruz. Burada hata yapma şansımız oldukça az olacak. Gençleri kazanan, onlara şans veren takım olmaya devam edeceğimi de belirtmek isterim. Gerekirse tekrardan düşeriz ama gençlerin yerini asla veteran oyunculara teslim etmeyeceğim. Tecrübeli olarak 1-2 isme karşı olmam ama bu sayının daha üstüne yaklaşmak, onları sürekli hale getirmek bizim felsefemize zarar verebilir. Bu amaçla uzun ve yorucu bir transfer dönemi bizi bekliyor. Bu sene itibaren hem Niğde hem de bizim takımlarımız olmak üzere gelişim gösterememiş, verilen şansı kullanamamış isimlerle de yollarımızı ayıracağız. Bunu yapmamız biraz yıpratıcı olsa da gerektiği yerde masaya vurmamız ve kanayan parmağı kangren olmaması için kesmeyi bilmemiz gerektiğini iyi biliyorum.

Ni-de.png

Niğde için artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini biliyorum. Bu sebeple bu noktaya oyuncu gönderirken gelişmesi muhtemel olanları tercih edip, futbola küsmüş olanlarla yollarımızı ayırmamız gerekecek. Niğde'yi üst lige terfi ettirip, bizimle beraber oyuncu geliştiren bir makina haline getirmemiz lazım. Umarım bunu başarabilir ve hikayenin parçası haline taşıyabilirim.

Sözleşme, Bireysel Performansları içeren ön bilgilendirme

Spoiler

S-zle-me.png

Performans sonrası bu kaçınılmazdı zaten.

Golc-ler.png

Asist-iler.png

Spoiler
Behzat Ç., 17.04.2021 - 18:47 yazdı:

Kariyere adım adım geliyoruz...

sosmy, 17.04.2021 - 19:40 yazdı:

Hadi bakalım, hayırlı olsun 🙂 

omer1759, 17.04.2021 - 19:43 yazdı:

Yeni takımımız hayırlı olsun abi. Hüseyin hoca gibi uzun vadeli bir hoca olacağımıza inanıyorum.

MertCan, 17.04.2021 - 23:06 yazdı:

Hayırlı olsun takım, merak uyandırıyor yapacaklarımız.

YigitCelik, 18.04.2021 - 17:12 yazdı:

Selim Atalay ekolü her zaman için bir çıkış yoludur.. Yeni takım hayırlı olsun hocam.

ysnovck, 18.04.2021 - 17:18 yazdı:

Yeni takımınız hayırlı olsun hocam 

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sezonu bitirdiğim için bu sezonu bir parça halinde mega güncelleme olarak paylaşmam gerekti. Gelecek sezon itibaren parça olarak paylaşıp, hikaye içeriğine ekleyeceğim için daha uzun bölümler olacaktır. İlginizi kaybetmeden, desteğinizi esirgemeden devam.

Tebrikler abi. Bakalım Süper Lig'e nasıl bir kadro ile giriş yapacağız

Süper lig için transferlerinizi merak ediyoruz hocam 🙂 

Tebrikler ağabey güzel bir son dakika şampiyonluğu almışız.

Güzel sezon için tebrikler abi. Süper ligde doğru transferlerle Avrupa'ya gidebiliriz.

• President

6. BÖLÜM

G-rsel.png

Hayatımı anlatan bir kitap yazsam, geçen seneyi tarif edemezdim. Beklentinin olmadığı bir sezon ve üst üste gelen başarılı hamleler ve sonrasında bir yıkım! Şampiyonluğu kaybettik derken son dakika gelen gol ile yıkılan masalar, devrilen insanlar ve hüngür hüngür ağlayan ben. Bunun tarifi olamaz ama artık gerimiz de bırakmamız lazım. Bu sene büyük bir lige adımımızı attık. Burada işimiz kolay olmadığı gibi kalite farkını birebir hissettireceklerdir. Bu sebeple sisteme önem verip, sistem şeklinde ilerlememiz lazım. Bu sebeple gençlere şans veren ve alt ligleri sürekli izleyen bir takım oluşturma hayalim var. Bu sebeple başkanımız ile özel görüşmeler yapmayı planlıyorum. Kendisiyle bir randevu talep edip, bu konu hakkında detaylı konuşacağımızı düşünüyorum. Umarım beni yanıltmaz ve üzmez.

Beklediğim toplantı günü gelmişti. Bu toplantı ile yaz kampının nasıl geçeceği, kadro içerisinde neler yapacağımızı net bir şekilde görebilecektik. İlk konumuz altyapımız olmalıydı. Bu sebeple konuya buradan başladım. Kiralık gidenlerin geri dönüşleri ve altyapının şişmesiyle oluşacak bir kaos ortamını dile getirdim. Bu sebeple burada bir temizlik yapıp, gelişimi olmayan veya potansiyelini hissettirmeyenlerle yolları ayırmaya karar verelim dedim. Başkan biraz bozulsa da bildiğin vardır deyip, bunu onayladı. Burada bir revize olması şarttı ve bunu yapabilmek adına oyuncularla görüşüp, bazılarıyla yolları ayırma kararı aldık. Bunun üstüne kiralık hamlesiyle Niğde'ye oyuncu gönderelim dedik ama oyuncuların hiç biri kabul etmedi. Bu hamleyle tüm planlarım sekteye uğradı. Niğde itibarı ve konumu neticesinde oyuncuların ilgisini çekemiyor. Bu da bizim gelişim planlarımıza sekteye uğratıyor. Yeni bir takım araştırmaları için başkana rica ettim ve kabul etti. Umarım güzel bir takım bulur ve işimizi kolaylaştırır.

Sezon sonuna geldiğimiz gibi Emre Nefiz, Recep Aydın ve Hüsamettin Yener benimle görüşmek istedi. Kendileri için ekstra süre istediklerini belirtip, transfer tekliflerini değerlendireceklerini söylediler. Ben de kendilerini satacağımı, benim açımdan bir sorun olmadığını dile getirdim. Sonuçta yeni isimlere yer açmaları, gençlere izin vermeleri de benim işimi kolaylaştırdı. Bu sebeple gelen tekliflerle pazarlık yaparak kabul ettik ve kendilerini yolcu ettim.

Transferler.png

Transfer dönemi beni bitiren bir dönem oldu. Gezmediğimiz şehir, aramadığımız hoca kalmadı. Alt liglere epey ilgi gösterdim ve buradan oyuncu çıkartmaya çalıştım ama buradan kaçırdığım 3 isim oldu. Bunun dışında ilgilendiğimiz isimler oldu ama çoğu fazla maaş istediği için anlaşamadık. Biz de tekrardan kazandırmak ve Türk futboluna yeni isimler verebilmek için çabalarımıza devam edeceğiz. Alper Yılmaz'ın geçen sene gösterdiği performans ile takıma kazandırmam lazımdı. Geçen sene lig performansıyla ilgimizi abartmıştı. 31 maça çıktı ve 13 gol attı ve 7 asist yaptı. Haliyle 20 gole katkı sağlamış olması da bizim de iştahımızı kabarttı. Ali Aydemir'in İnegölspor'da harikalar yarattı. 35 maça çıktı ve 6 gol attı ve 17 asist yapma başarısını gösterdi. Ataberk Dadakdeniz, Ali Ülgen, Eyüpcan Delibalta isimleri de kadromuzu genişletme ve yedek kulübemizi güçlendirme çalışmalarıydı. Ödenen paralar büyük olmaması bizim için idealdi. Süleyman Cebeci ve Alpay Koldaş ikilisinden beklentim çok! Bu isimleri devamlı oynatıp, ne kadar gelişeceklerini merak ediyorum.

Nafican Yardımcı ve Muhammet Arslantaş isimleri de geleceğe yatırım oldu. Özellikle günü gelişen ve oynadıkça açılan isimler olmasının etkisi büyük. Bu isimlere şans verildikçe üstüne ekleyecektir. Seyfettin ise geleceği parlak bir defans oyuncusu. Üstüne eklemesi muhtemel bir senaryo olacaktır. Oynadıkça gelişen ve bizimle beraber geleceğini kuran bir stoper olacağından hiç şüphem yok.

Haz-rl-k-Kamp.png

Hazırlık kampını oluştururken, bazı takımları özellikle seçtim. Lige hazırlanmak için bu takımlarla oynamayı ve onlarla boy ölçüşmenin değerli olacağını biliyordum. Tek yenilgimizi büyük takıma karşı almış olmamız benim adıma sorun hissettirmedi. Onun dışında diğer takımlara yargı dağıtmış olmamız, onlara ufaktan bir göz dağı vermiş olmamızla gurur duydum. Oyuncularımın adapte olmaları bu denli hızlı olması, benim açımdan keyif vericiydi.

Buca.png

Başkan ile görüşmelerimiz sonuç verdi ve yeni bir kulüple anlaştık. Niğde dışında artık Buca'nın yükselişi için oyuncu kiralayacağız. Hem onlar kazanacak hem de biz oyuncu yetiştirmelerine devam edebileceğiz.

Spoiler
sosmy, 23 saat önce yazdı:

Tebrikler abi. Bakalım Süper Lig'e nasıl bir kadro ile giriş yapacağız

ysnovck, 23 saat önce yazdı:

Süper lig için transferlerinizi merak ediyoruz hocam 🙂 

MertCan, 23 saat önce yazdı:

Tebrikler ağabey güzel bir son dakika şampiyonluğu almışız.

omer1759, 21 saat önce yazdı:

Güzel sezon için tebrikler abi. Süper ligde doğru transferlerle Avrupa'ya gidebiliriz.

YigitCelik, 20 saat önce yazdı:

Tebrikler hocam

Behzat Ç., 6 saat önce yazdı:

Tebrikler. Süper ligi heyecanla bekliyorum.

Güzel bir kadro kurmuşuz. Bucaspor anlaşması da keyifli olmuş. İzmir'de bir başka takımla işbirliği sağlayacak olmamız çok güzel haber. Ligde neler yapacağımızı merak bekliyorum

Bucaspor anlaşması gayet mantıklı olmuş hem aynı yerden hem de geliştirilecek bir takım.

Transferlerimiz fena değil güzel ancak Süleyman’a çok fazla para ödemişiz. Umarım karşılığını verir.

Yaptığımız güzel transferlerle güzel bir hazırlık kampı geçirmişiz. Bucaspor, gençlerimizin gelişimi için iyi bir seçim olmuş. Ayrıca altyapısından da faydalanabiliriz.

Gençlerin ligde ne yapacaklarıni merakla bekliyorum hocam 

• President

7. BÖLÜM

Puan-Durumu.png

Yaz kampımızın başarılı geçmesinden sonra umudumuzu artmıştı. Kafa olarak bu işi kavramaktan ve burada başarılı olabileceğimize inancımı tazelemiş ve sistem içerisindeki eksik yanlarımızı keşfetmekle ilgilenmekteydim. Takımın her geçen gün üstüne eklemesi, antrenmanlarda çalışkan bir profil çizmeleri gibi olumlu yanlarımız vardı. Takım olarak çalışkanlığın simgesi olabilmek adına ekstra antrenmanlar ve özel dersler almaya başladık. Saha içerisinde yorulmayan bir takım olabilirsek, futbolun doğasını rahatlıkla uygulayabilirdik. Bu sebepten ötürü takımın çok koşmasını ve bunu yaparken pozisyon kaybını engellemek adına bazı özel talimatlar verdim. Bireysel olarak bu yükü taşıyabilecek isimlerimiz vardı. Bunu sürekli hale getirip, onlara bir alan açmamız şarttı ve bunu kanatlara uygun gördüm. Bekleri sürekli rahatsız eden, rakibin pas kanallarını kapatan bir hücum anlayışımız olursa uzun oynamaları gerekirdi ve uzun oynanan toplarla hava etkinliğini rahatlıkla sağlayabilirdik. Tabi bunu başarmak birkaç maçta olabilecek şeyler değildi. Zaman geçtikçe, oyuncularımızın gelişimi arttıkça bunun ederini daha rahat hissedeceğiz.

------------------------------

Süper Lig

------------------------------

1. Hafta

Adana.png

Süper ligdeki ilk maçımız, kendi evimizde oynuyorduk. Bunun için heyecanımız diri ve isteğimiz fazlaydı. Rakibimizi tanıyor olmamız ve alt ligde epey sert mücadele ettiğimiz için bu maça biraz farklı hazırlandık. Rakibimizi etkisiz hale getirip, alt ligin rövanşını almış olmamız bizi mutlu etti.

2. Hafta

Rizespor.png

Adana galibiyeti ve güzel futbolumuzla neşemiz artmıştı. Bunu Rize karşısında tekrarlayacağımıza emindik ama öyle olmadı. Son vuruşlarımızın zayıf olması, rakibe göre daha etkisiz kalmamız bizi biraz pasifleştirdi. Hataların ardı kesilmeyince biz de topa hükmedip, 1 puan için oynadık. Bunu da kısmen başarmış olmamızdan dolayı mutluyuz.

3. Hafta

Fenerbah-e.png

Mükemmel bir savunma maçıydı ve galip gelen taraf biz olduk. Fenerbahçe mükemmel bir oyun oynadı ve rakibin ne yapacağını, hangi bölgeleri kullanacağını biliyorduk. Çok erken penaltı golüyle geriye düşmemize rağmen oyun planından kopmadık ve kontra futboluyla karşılık verdik. Bugün şansın yardımıyla 3 puanı aldık.

4. Hafta

Karag-mr-k.png

Tüm gücümüzü bir önceki hafta harcayınca bu hafta epey sorun yaşadık. Topun kontrolü, oyunu yönlendiren bizim olmamıza rağmen rakibimiz boşluklara çok iyi çalışmış. Sürekli uzun top oynayıp, adam eksitmeye oynadılar. Haliyle pozisyon bulup, değerlendirme çabalarına girdiler. Biz ise yine çok kaçırdık.

5. Hafta

G-ztepe.png

Birisi İzmir derbisi mi dedi? 2-0'dan efsane geri dönüş yaptık ve ilk senemizde rakibimizi farklı skorla mağlup etmeyi başardık!

6. Hafta

Malatya.png

Bu takımın deplasman fobisi var sanırım. Güzel oynasak bile gol atma sorunumuz her türlü devam ediyor.

Ligin ilk 6 haftasını geride bırakmıştık. Bazı sorunlara rağmen güzel işleyişimiz ve beklenilen futbolun üstünde performans göstermemiz bizi sevindirmişti. Başkandan tebrik mesajı alıp, biraz pohpohlanmayı bekliyordum ama bir türlü o mesajı alamamıştım. Başkan ile bir görüşme talep edip, bazı durumları konuşmak istedim ama bu isteğime olumlu bir mesaj gelmedi. Bunun sebebini merak ettim ve birkaç kişiyle telefon üzerinden görüşmeler yaptım. Bu görüşmeler sonrasında birkaç bilgiye ulaştım. Başkan kulübü elden çıkartmak istiyordu ve bunun için görüşmeler yapılıyordu. Bunun basına duyurulmaması, fazla kişinin bilmemesi gerekliydi ama bu bilgiyi öğrenmiştim. Demek ki basında çıkan bu tarz haberleri sürekli yalanlaması, sürekli hedef alması bu sebeptendi. Sonuçta bir şeyi 40 kere söylerseniz, doğru olması kaçınılmaz bir son olurdu...

Spoiler
sosmy, 21 saat önce yazdı:

Güzel bir kadro kurmuşuz. Bucaspor anlaşması da keyifli olmuş. İzmir'de bir başka takımla işbirliği sağlayacak olmamız çok güzel haber. Ligde neler yapacağımızı merak bekliyorum

MertCan, 21 saat önce yazdı:

Bucaspor anlaşması gayet mantıklı olmuş hem aynı yerden hem de geliştirilecek bir takım.

Transferlerimiz fena değil güzel ancak Süleyman’a çok fazla para ödemişiz. Umarım karşılığını verir.

omer1759, 20 saat önce yazdı:

Yaptığımız güzel transferlerle güzel bir hazırlık kampı geçirmişiz. Bucaspor, gençlerimizin gelişimi için iyi bir seçim olmuş. Ayrıca altyapısından da faydalanabiliriz.

Behzat Ç., 17 saat önce yazdı:

Kadro kaliteli ve gelişmeye açık. Neler olacak göreceğiz.

ysnovck, 16 saat önce yazdı:

Gençlerin ligde ne yapacaklarıni merakla bekliyorum hocam 

YigitCelik, 10 saat önce yazdı:

Buca da bizimle ülke futboluna iyi katkılarda bulunacaktır kesinlikle.

Desteğiniz için teşekkür ederim. Buca ile güzel bir iş planlıyorum ama buradaki ana odağımız oyuncuların gitmesi olacak. Futbolcuları alt lige göndermek, cidden zor bir işe dönüşmeye başladı.

Lige güzel başlamışız. Özellikle Fenerbahçe galibiyeti muhteşem olmuş.

Lige gayet iyi başlamışız. Aldığımız beraberlikleri galibiyete çevirirsek tadından yenmez.

Lige gayet iyi başlamışız istikrarı korursak korkulu rüyası oluruz herkesin

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...