Jump to content

Türkiye - Milli Takım ile Değişim Vakti - 6. Sezon

Recommended Posts

alanya maçını kaybedince yoksa dedim ama nasıl bi lig bu ya 😄

• Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

--------------------------------------- DÜNYA KUPASI ---------------------------------------   1. Maç   2. Maç   3. Maç   2. Tur

Av sezonu başladı! Geçtiğimiz sezon şampiyonluğu kaybetmiş bir takım devraldım. Bunu tersine çevirip, takımı tekrardan inandırmam gerekecek. Geçiş sürecimiz sancılı olacaktır lakin giden isimleri

Trabzon'u bu cendereden çıkarsa çıkarsa Sinyor çıkarır 🙂 

Süper ligde genel olarak bu sene kritik puan kayıpları yapmışız ve az kalsın şampiyonluğu veriyormuşuz ama kazanmayı bilmişiz tebrikler Ağabey.

Ziraat Türkiye Kupası geleneklerimize eklendi diyebilirim kazanmadan olmuyor 🙂 

Şampiyonlar liginde Arsenal'i eledikten sonra United çıkması ve elenmemiz oldukça kötü olmuş. Artık Avrupa'da kupa kaldırmanın vakti geldi ve geçiyor.

Avrupa'da United gibi bir devin gelmesi şanssızlık hocam.. onun dışında güzel sene geçirdik Alanya baya istekliymiş.

• President

Bas-n-Toplant-s.png

Merhaba basın mensupları

Zorlu sezonlarımız oldu ve bunların çoğunu başarılı bir şekilde tamamladım. Dönüşümler, hatalar ve sistem olarak keyifli bir arayışımız oldu lakin bunların çoğu saha içerisine pek yansıyan, bir takım olgusu yaratan bir moda sokamadı. Beklediğimden daha keyifsiz, isteksiz ve zorlu kariyere sahip oldum. Trabzonspor ile bu işi pek beceremediğim için bazı kararlar aldım ve yerine getirmeye karar verdim. Avrupa'da istediğim düzeye erişemediğimiz, yetiştirme olarak üstüme fazlasıyla yük binmesiyle bu kulüple olan bağımı resmi olarak ayırmış bulunmaktayım. Kısa süre içerisinde büyük işlere imza attık ve başarılı olduk. Bunun ekmeğini fazlasıyla yerken kulübün borcunu olabildiğince hafiflettim. Transfer dönemlerim hep kâr ile kapatıp, kulübe fazla yük bindirmeden hareket etmeye özen gösterdim ama vakit geldi ve kafamın rahat olacağı, istediğim düzeyde düzenlemeler yapabileceğim bir kariyere yelken açma vaktim geldi.

stifa.png

Benden sonra kulübe kim gelir, nasıl yönetir hiç bilmiyorum ama işini epey kolaylaştırdığımız bir ekibe sahip olacak. Özellikle kademe anlayışını benimsemiş, güçlü kadroya sahip olan bir yapısı olacağı için kendini ünlü edebilir veya rezil edebilir. Hücum hattının yanı sıra defans olarak kuvvetli kadromuz var. İşletmesi kolay gözükse bile bu kadar fazla isme sahip çıkmak, kontrol altında tutmak basit olamaz.

Gelecek bize neler gösterir, neler vaat eder bilemedim. Maksadım biraz daha verimli ve sakin olabileceğim bir takım seçmek olacak. TSL olur mu bilemem gelen tekliflere göre adım atacağımı belirtebilirim. Türkiye'de güzel işlere imza atmış, Anadolu ağabeyi olarak anılan Trabzonspor ile başarılı olmuş birisiyim. Yerel kupaları süpüren, Avrupa'da ise oldukça verimli bir iş çıkartmayı başardığımız için gurur duyulan bir takım olarak görünmemiz beni mutlu ediyor. Bu başarıları tekrarlar mıyım, benzeri işler olur mu bilemem ama ana hedefim Bundesliga veya Premier Lig olacak. Bu iki takımın tekliflere göre şekillenip, kıvama geleceğimi düşünüyorum. Umarım güzel takımlardan teklif alır, geleceğimizi şekillendirdiğimiz gibi ülkemizi de gururla temsil etmeye devam ederiz. Unutmayın ki; gelecek bizi korkutur lakin bugünü yaşayan, dünden korkmaz.  (Ç. Filozof Güneş)

d-ller.png

Trabzonspor ile zor bir işi başardık ve 4 sezon boyunca liderliği kimseye kaptırmadık. Bu süreçte ülke puanına önemli katkılar sağlayıp, ligimizi birkaç basamak üste taşıdık. Bizden sonra gelen takımların işini kolaylaştıran yöntemleri uyguladık ve onları yücelttik. Haliyle ülke futboluna verdiğimiz katkı ile beraber parlak bir dönemi yaşadık, yaşattık. Sezonu 3 kupayla süsleyen bir hocaları vardı ve artık bu hocaya sahip değiller. Umarım benden sonra da başarılı işlere devam ederler.

Bu 4 sezon içerisinde neler yaptık, neler kazandık?

Kupa olarak 12 tane kupayı müzemize taşıdık. Bu süreç içerisinde sattığımız 36 futbolcudan €460MN para kazanmayı başardık. Bizim dönemimizde gelen 30 oyuncuya ise €143MN bonservis bedeli ödeyip, temsilcilerine €625B ödeme yaptık. Bu rakamlara bakılınca pek fena değiliz ha? Benim yönetimimle 224 maça çıktık ve 153 galibiyet 40 beraberlik 31 yenilgiyle %68 galibiyet yüzdesiyle zirve noktada bıraktık. 224 maçta 495 gol atmayı başarırken, 208 gol yedik. Biraz daha dikkatli olup, mantıklı davransaydık bu rakamları rahatlıkla katlardık lakin olmadı, sağlık olsun.

Spoiler
omer1759, 04.04.2021 - 18:04 yazdı:

Kritik maçta Alanya'ya yenilsek de şampiyon olmasını bilmişiz. Manu karşısında yapacak pek bir şeyimiz yoktu. Önümüzdeki sene ŞL getirecek kadroyu kurmalıyız.

Behzat Ç., 04.04.2021 - 18:05 yazdı:

Az kalsın kaçıyormuş şampiyonluk. Avrupa başka bahara kaldı.

levorh, 04.04.2021 - 18:23 yazdı:

alanya maçını kaybedince yoksa dedim ama nasıl bi lig bu ya 😄

MertCan, 21 saat önce yazdı:

Süper ligde genel olarak bu sene kritik puan kayıpları yapmışız ve az kalsın şampiyonluğu veriyormuşuz ama kazanmayı bilmişiz tebrikler Ağabey.

Ziraat Türkiye Kupası geleneklerimize eklendi diyebilirim kazanmadan olmuyor 🙂 

Şampiyonlar liginde Arsenal'i eledikten sonra United çıkması ve elenmemiz oldukça kötü olmuş. Artık Avrupa'da kupa kaldırmanın vakti geldi ve geçiyor.

YigitCelik, 16 saat önce yazdı:

Avrupa'da United gibi bir devin gelmesi şanssızlık hocam.. onun dışında güzel sene geçirdik Alanya baya istekliymiş.

Yapabileceğimiz her şeyi yapmıştık. Yeni takımımızı iple çekiyorum.

• President

Newcastle.png

İstifa haberim yayıldıktan sonra ilk teklif EPL'den geldi. Newcastle uzun süredir başarı isteyen, yapılanmaya en müsait takımlardan birisiydi. Özellikle uzun süredir Avrupa görmemiş olmaları, üst sıralara oldukça uzak olmalarıyla beraber EPL'ye yeni bir soluk olabilecek takımlardan birisi. Kendileriyle hemen görüşme gerçekleştirdik ve anlaşmaya vardık.

Newcastle-1.png

Başarılı bir hoca olarak takıma dahil olduk. İşimiz çok zor ve yıpratıcı olacak ama tecrübelerimiz sayesinde bu yükü kaldıracağımıza inanıyorum. Haydi yolumuz rastgele!

Kadromuz.png

Kadro kalitemiz fena değil ama epey isimle yollarımızı ayırabiliriz. Özellikle yeni bir yapılandırma kovalarken, belirli maaşın üstüne çıkmayı düşünmüyorum. Kulübün amacı da küme düşmeme olduğuna göre EPL yepyeni bir rüzgar getirelim hatta FIRTINA!

S-ralama.png

Sol taraf 1 ve 3. Sezona aitken, sağ taraf ise 2 ve 4. sezona ait. Takım buralara takılmış, çıkamıyor.

Personel-Kadromuz.png

Yapılandırma yaparken bu ekibi de yenilemek ve ekstra ekip istemek zorundayız. Burada işimiz epey olacak ama yılmadan, usulca devam edelim.

omer1759, 31 dakika önce yazdı:

Yapabileceğimiz her şeyi yapmıştık. Yeni takımımızı iple çekiyorum.

Bir kanseri bıraktık, başkasına geçiş yaptık.

Maceramızın bitmesi üzdü açıkçası ama her hikayenin güzel bir sonu vardır.

Yeni takımı merakla bekliyorum.

• Selim Atalay changed the title to Newcastle United - Geordies - 5. Sezon

Yeni takımda başarılar abi, İngiltere'de yeni bir büyük takım oluşturmalıyız.

Karadeniz Fırtınası ile bir Avrupa şampiyonluğu yaşamadan bırakmak üzücü olmuş ama Newcastle'da sevdiğimiz bir takımdır. 2000'li yılların başındaki şaşalı günlerinin ötesine taşıyabilirsek ne güzel olur. 

Newcastle , liderliğinde yükseleceğine inancım tam , bol şanslar İngiltere'de . Hocam Coloccini'yi ekibimize katalım,taraftarımızı ilk günden arkamıza alalım 😄 .

Yeni takımda başarılar, Trabzon'da yapabileceğimiz her şeyi yapmıştık. Şimdi İngiltere'yi fethetme vakti!

• President

--------------------------------------------------------

HAZIRLIK KAMPI

Haz-rl-k-Kamp-m-z.png

Takımı düzeltmek ve futbolcu aradığımız için pek önem veremedim. Buna rağmen güzel bir kısa dönem kampı oldu. Uyum süreçleri ve temel sorunlarımız olabilir ve bunu lige yansıtmadan, sakince oynamak gerekiyor.

TRANSFER DÖNEMİ

Transfer-D-nemi.png

Takımın piyasa değeri olarak bir eksikliği veya kusuru yoktu. Elimizdeki isimleri sattık ve güzel bir gelir elde ettik. Tek bir sorunumuz ise kaliteli futbolcu almanın zorluğuydu ve bu sebeple bazı isimlere deli gibi para vermek zorunda kaldık. Aldığımız isimlerin bazıları transfer listesinde olması sebebiyle rahatlıkla aldık. Maaş olarak uçuk rakamlar istememeleri benim işimi kolaylaştırdı.

Eski takımımdan Marcos Leanardo ile Yusuf Yazıcı'yı getirdim ve ikisinden de umudum fazla! Kaleci bulamadık ve serbest kalma maddesi olduğu için Altay'ı ucuza getirdik.

Profiller için tıklayın.

LİG MAÇLARI(1-4 Hafta)

Lig-Ma-lar.png

Beklediğimden daha güzel bir giriş yaptık ama West Ham resmen içimizden geçti. 

Spoiler
MertCan, 05.04.2021 - 19:53 yazdı:

Maceramızın bitmesi üzdü açıkçası ama her hikayenin güzel bir sonu vardır.

Yeni takımı merakla bekliyorum.

omer1759, 05.04.2021 - 20:02 yazdı:

Yeni takımda başarılar abi, İngiltere'de yeni bir büyük takım oluşturmalıyız.

S_M_X_03, 05.04.2021 - 22:11 yazdı:

yeni takımı bekliyouz

bpek7, 06.04.2021 - 03:09 yazdı:

Karadeniz Fırtınası ile bir Avrupa şampiyonluğu yaşamadan bırakmak üzücü olmuş ama Newcastle'da sevdiğimiz bir takımdır. 2000'li yılların başındaki şaşalı günlerinin ötesine taşıyabilirsek ne güzel olur. 

YigitCelik, 06.04.2021 - 07:41 yazdı:

İngiltere'ye Karadeniz fırtınasını yaşatalım hocam!

Behzat Ç., 06.04.2021 - 09:17 yazdı:

Yeni takım hayırlı olsun reis.

shelvey, 06.04.2021 - 09:47 yazdı:

Newcastle , liderliğinde yükseleceğine inancım tam , bol şanslar İngiltere'de . Hocam Coloccini'yi ekibimize katalım,taraftarımızı ilk günden arkamıza alalım 😄 .

wildecooke, 06.04.2021 - 09:53 yazdı:

Bi solukta okudum gayet güzel ilerliyor kariyer. 

S_M_X_03, 16 saat önce yazdı:

yeni takımda başarılar:D

sosmy, 13 saat önce yazdı:

Yeni takımda başarılar, Trabzon'da yapabileceğimiz her şeyi yapmıştık. Şimdi İngiltere'yi fethetme vakti!

Transferler katkı sağlayacaktır elbet ama fazla ücret ödemişiz gibi.

Öte yandan lige güzel bir giriş yapmışız, West Ham hoşgeldin sürprizi yapmış.

hocam hep maliyeci olacağız diye bir şey yok, geldiğimiz noktada çok para harcamayı hak ettiğimizi düşünüyorum.

lige gümbür gümbür başlamışız, west ham deplasmanı da nazar boncuğu olsun.

Transferlerimiz ve başlangıcımız güzel. West Ham zorlu bir deplasmandı yapacak pek bir şeyimiz yoktu.

west ham kaybı kötü olmuş ama takım oturacaktır zamanla. Transfer dönemini fazlasıyla hareketli geçirmişiz 

West Ham yenilgisi acı olmuş ama böyle durumlarla başlangıçta karşılaşmamız daha iyi olacaktır. Kadromuz oturdukça çok daha iyi olacağımızdan şüphem yok. 

Transferlerimiz çok iyi olmuş hocam West ham maci iş kazası sayılır daha da iyi olacağız.

• President

LİG MAÇLARI(5-15 Hafta)

EPL-Ma-lar.png

PUAN DURUMU

Puan-Durumu.png

CARABOA CUP

Capi-Kup.png

GÜNCELLEME OYUNCUSU

Screenshot-4.png

Spoiler
MertCan, 07.04.2021 - 15:50 yazdı:

Transferler katkı sağlayacaktır elbet ama fazla ücret ödemişiz gibi.

Öte yandan lige güzel bir giriş yapmışız, West Ham hoşgeldin sürprizi yapmış.

Dingiltere, 07.04.2021 - 16:11 yazdı:

hocam hep maliyeci olacağız diye bir şey yok, geldiğimiz noktada çok para harcamayı hak ettiğimizi düşünüyorum.

lige gümbür gümbür başlamışız, west ham deplasmanı da nazar boncuğu olsun.

omer1759, 07.04.2021 - 16:52 yazdı:

Transferlerimiz ve başlangıcımız güzel. West Ham zorlu bir deplasmandı yapacak pek bir şeyimiz yoktu.

Behzat Ç., 07.04.2021 - 17:31 yazdı:

Transferlerimiz ve başlangıç gayet başarılı. Bu yolun sonu güzel.

sosmy, 07.04.2021 - 17:59 yazdı:

west ham kaybı kötü olmuş ama takım oturacaktır zamanla. Transfer dönemini fazlasıyla hareketli geçirmişiz 

bpek7, 07.04.2021 - 18:44 yazdı:

West Ham yenilgisi acı olmuş ama böyle durumlarla başlangıçta karşılaşmamız daha iyi olacaktır. Kadromuz oturdukça çok daha iyi olacağımızdan şüphem yok. 

YigitCelik, 15 saat önce yazdı:

Transferlerimiz çok iyi olmuş hocam West ham maci iş kazası sayılır daha da iyi olacağız.

• Selim Atalay changed the title to Türkiye - Milli Takım ile Değişim Vakti - 6. Sezon
  • Selim Atalay locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   1 member

• Create New...