Jump to content

4-1-4-1 Fatih Terim - Pep Guardiola hücum taktiği

Recommended Posts

Genel olarak merkezden oynamayı, yeri geldiğinde kısa paslarla yeri geldiğinde doğrudan paslarla ileri çıkmayı amaçlayan hücuma dayalı bir 4-1-4-1 taktiği oluşturmak istedim

Taktik: Roller ve talimatlar

ECYkmB.jpg

Not: beklerden birini kanat bek veya iki yönlü bek yapabilirsiniz ama kanatta şişkinlik olmasın diye aynı taraftaki Mezzala oyuncusunu daha merkezde oynayan bir role çevirmenizi öneririm

Forvette ise Komple forvet oynayabilecek nitelikte bir oyuncunuz varsa o rolde de oynatabilirsiniz

m3VqAO.jpg

Not: tempoyu istediğiniz bazı maçlarda veya öne geçtiğiniz bazı maçların 2. Yarısında düşürebilirsiniz

rtt6yB.jpg

Xp9GVg.jpg

Taktiği hazırlarken Guardiola''nın içe giren bekleri bazen kısa bazen dikek paslarla yaptığı hücumlarını, Terim'in kanatlarda kullandığı teknik ve yaratıcı oyuncuları 8 numarada kullandığı ofansif oyuncularını örnek almaya çalıştım.

Sonuçlar

🎯 92 puan

⚽️ 97 gol

s9MgJf.jpg

Not: temadan kaynaklanan bir sıkıntıdan dolayı 7 üzeri reytingler gözükmüyor malesef

C3ztfA.jpg

Qqi8XE.jpg

Performans istatistiği

lQuuiH.jpg

Sonuçların bir kısmı

OVds7n.jpg

⚠️⚠️⚠️ ÇOK ÖNEMLI BİLGİ

TAKTİK ÇOK OFANSİF OLDUĞU İÇİN BÜYÜK MAÇLARDA KESİNLİKLE DENEMEYİN.

vI0PP4.jpg

TAKTİK LİNKİ

https://s6.dosya.tc/server/iwjn0d/4-1-4-1_Pep-Terim_hucum_taktigi.fmf.html

JpantherA7

Edited by JpantherA7
  • Like 1
  • President

Paylaşımın için teşekkür ederim.  Genel istatistik yerine maçların skorları, büyük maçlarda etkisini göstersen fena olmazdı.

• Like 1

Güzel bir taktik olduğunu düşünüyorum ben de. Biraz daha detaylı sonuçlar görsek fena olmaz. Elinize sağlık hocam 🙂 

• Like 1