Jump to content

Trabzon’a destek veren Kulüpler Birliği Riva’ya çağrıldı!


Recommended Posts

  • President

TFF Kurulları ile ilgili FIFA’ya yaptığı başvuru için Trabzonspor’a uygulanması muhtemel bir cezaya karşı kulüpler ortak tavır alacak. TFF ise ‘Birlik’i toplantıya davet etti.

 

trabzona_destek_veren_kulupler_birligi_r

 

Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği arasındaki gerilim tırmanıyor. Kulüpler Birliği, TFF'nin kurullarını kendilerinin seçmesi yönünde aldığı kararın yanı sıra yine bu kurullarla ilgili Trabzonspor'un FIFA'ya yaptığı başvuruya da tam destek vermişti. Bu kararın ardından Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin, TFF'ye gönderdiği ıslak imzalı mektuba, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in verdiği yazılı cevap yeni bir sorunun tetikleyicisi oldu. 12 Mart'ta gönderilen bu mektupta Özdemir, Trabzonspor'un FIFA'ya başvurusu hakkında kendilerine ulaşan bir belge olmadığını belirterek şu sözleri kaydetti:

 

SOMUT VE HUKUKA UYGUN DEĞİL


"Sizin ifade ettiğiniz 'Futbol Federasyonu'na güven kalmamıştır. Sağlıklı ve sportmence bir rekabetin olması gereken ortam ne yazık ki yoktur. Yaşanan bu gelişmeler Türk futbolunun genetiğini bozmuştur' şeklindeki görüşler somut, objektif ve hukuka uygun değildir. Sizi bu ifadelerden kaçınmaya davet ediyorum. Her kulübün sezon başı imzalayarak, TFF'ye gönderdiği taahhütnameyi (Kulüplerin TFF ve kurullarının kararlarını yargıya taşıyamaması) hatırlatırız."

 

TAAHHÜTNAMENİN DEVRİ BİTTİ


Kulüpler Birliği'nin bu mektuba cevabı ise 31 Mart'ta geldi ve söz konusu taahhütnamenin hukuki geçerliliğinin tartışıldığı bir ortamda Trabzonspor'un, lig lisansının iptal edilmesi durumunda bütün kulüplerin bu karara topyekün karşı çıkacağı vurgulandı. Bu karşılıklı mektuplarla ilişkiler iyice gerilirken, TFF'den bir hamle daha geldi. Kulüpler Birliği Yönetimi, önümüzdeki çarşamba günü bu konuları yüz yüze görüşmek üzere Riva'ya davet edildi.

 

Kaynak : 61saat

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...