Jump to content

Leeds United ''Avrupa'nın Yeni Sefiri!'' 3. Sezon

Recommended Posts

AMBLEM

dwDqsUo.png

TAKIM BAŞKANI

A6MrZOj.jpg

TAKIM TARİHİ

Leeds United Football Club ya da kısaca Leeds United, İngiltere'nin Leeds şehrinde 1919 yılında kurulan futbol kulübü. İç saha maçlarını 37,890 seyirci kapasiteli Elland Road'da oynamaktadır. Leeds United, "beyazlar" lakabıyla tanınmakta ve sarı-lacivert renkleri taşımaktadır.

TAKIM KADROSU

hUAy2sH.png

iIPhS6A.png

KULLANILAN YAMALAR

Türk Basını Yaması

Revize Edilmiş Ülke Kuralı

• Like 1
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

AMBLEM     TAKIM BAŞKANI   TAKIM TARİHİ Leeds United Football Club ya da kısaca Leeds United, İngiltere'nin Leeds şehrinde 1919 yılında kurulan futbol kulübü. İ

• President

Başarılar dilerim. Umarım geçmişte kaldığı gibi sert ve mizacı olmayan bir kulüp yaratmazsınız hocam.

Posted (edited)
Spoiler
bpek7, 5 saat önce yazdı:

Başarılar hocam. 

Teşekkürler

Selim Atalay, 8 saat önce yazdı:

Başarılar dilerim. Umarım geçmişte kaldığı gibi sert ve mizacı olmayan bir kulüp yaratmazsınız hocam.

Tabiki de

YigitCelik, 19 saat önce yazdı:

Başarılar hocam.

Teşekkürler

sosmy, 20 saat önce yazdı:

Başarılar

Teşekkürler

S_M_X_03, 22 saat önce yazdı:

Başarılar

Teşekkürler

omer1759, 02.04.2021 - 19:11 yazdı:

Başarılar hocam

Teşekkürler

Ugureed, 02.04.2021 - 17:40 yazdı:

Onaylanmıştır, başarılar.

Teşekkürler

Hasenhüttl, 8 saat önce yazdı:

Başarılar 

Teşekkürler

Yaşadığımız şehir İstanbul'dan Leeds şehrine gelmiştik. Havalimanında bizi (Başkan) Andrea Radriazzani'nin korumaları karşıladı ve  bunlara gerek olmadığını söyledim ama gerek varmış.

Bizi binlerce Leeds taraftarı çıkışta bekliyordu. Sandım ki bu hoş bir karşılama ama bizi şu pankartlarla karşıladılar DAMN TURKS! neye uğradığımızı anlayamadan bize sopayla saldırdılar.

Biz de kızım İpek ile hemen havalimanına döndük. Ellerinde sopayla dışarıda bekliyorlardı korumalar onları durdurmaya çalıştı ama nafile, sonra Andrea ve (Sportif Direktör) Victor Orta

geldi. Onları sakinleştirdi ve taraftarlar evlerine döndü. Kızımla  birlikte satın aldığımız  eve gitmiştik ki EVİ YAKMIŞLAR! evin sahibi de ağır yaralı olarak hastanede olduğunu öğrendik.

İlk günden baskıyı hissetmiştim. O günlük Kulübün bir locasında yattık yarın Basın Toplantısı yapacaktık ve hazır olmalıydım.Ben de oyuncularla tanışmaya ve (Asistan) Reyes'in yanına gittim.Beni gayet hoş karşıladı fakat aynı samimiyeti oyunculardan göremedim.

TAKIMLA KONUŞMA

Odama Stuart Dallas, Liam Coopper ve Luke Ayling geldi.Bunlar takım liderleriydi onlarla konuşmamız şöyle oldu:

Liderler: Merhabalar hocam

Ben: Merhaba çocuklar

Liderler: Hocam sizi gördüğümüze sevindik fakat şunu açıkça söyleyelim hem bir Türksünüz hem de Marcelo  Bielsa gibi bir teknik direktör değilsiniz (sözlerini kestim)

Ben: ee yani? bu dediklerinize göre beni istemiyorsunuz değil mi ?

Liderler: Zekisiniz ne çabuk  anladınız 

Ben: (Kapıyı açıp dışarıyı göstererek)  evet beni istemediğinizi öğrendiğim iyi oldu Haberiniz olsun Transfer listesindesiniz.

Liderler: ama...

Ben: ÇIKIN DIŞARI!

Takımla konuşmaya gittim hepsiyle tek,tek konuştum. Hepsi hedeflerimi beğendiler.

Basın Toplantısı 

Dün çok kötü geçmişti. Bugün kızımı İngiltere'de yaşayan yakın dostum Ege'ye bıraktım ve Stadyuma gittim Basın Toplantısı orada olacaktı Basın toplantısı gayet iyi gidiyordu fakat

Bu sorudan sonra Kıyamet koptu

R54DTsK.png

Ben: Leeds United için elimden geleni yapacağım bunun artık bir önemi yok dedim. Sakinleşmeye çalıştım.

Taraftarlar: ANİMAL AND LİAR TURKS! ANİMAL AND LİAR TURKS! (Hayvan ve Yalancı Türk)

Başkan Andrea: Toplantı bitti!

Ben: Bu benim kariyerim ve Leeds için hoş olmayabilir.İstifa dilekçemi sunacağım.

Başkan Andrea: Bunu yapmayacaksın,taraftarlar için özür dilerim fakat bu takımın sana ihtiyacı var.

Andrea hoş ve nazik biriydi, belki  o da beni sevmiyordu ama başarı gelmez ise taraftarlar onu  istemeyecekti.

Başkan Andrea: Sana FFP koşulllarıyla istediğin Transfer bütçesini sağlayacağım.

Kızımı yeni okuluna yazdırmıştım o da sorun yaşamaya başlayınca, ona özel ders aldırmaya başladım. Bu  geçici bir çözüm olabilirdi 

HAZIRLIK KAMPI

wWxNlip.png

Hazırlık kampı gayet iyi geçti özellikle Tottenham ve Arsenal galibiyetleri taraftarın çoğunluğunu arkama aldı ve liderleri artık satabilirdim.

TRANSFERLER 

GELENLER

O6B7B6H.png

ZKpQCrR.png

GİDENLER

1fd2fIj.png

Gayet iyi bir satış yaptık ama çok fazla da oyuncu aldık,

Cooper geri benden özür dileyince onu satmama kararı aldım

Dallas'a çok ilgi vardı herkes onun satışına şaşırmış ama gelen para çok iyi olduğu için çok ses çıkmadı

EYLÜL AYI

gE7cY4q.png

Lig de gayet iyi gidiyorduk fakat bizden güçlü olan Arsenal'i hazırlıkta yenmiştik fakat o hazırlıktı bu maçta resmen Leeds taraftarıyla barışmıştık 

ARSENAL MAÇI

DZtDbKq.png

KsirP7x.png

Takım oyunumuz sert ve herkese korku salan bir oyundu fakat Rapinha'nın penaltısı,ah diye iç geçirdim fakat iyi direnmiştik Arsenal kalitesi ile bizi yenmişti.

Taraftarlar: FORGİVE US MERT! FORGİVE US (Bizi Affet Mert)

Pamuk gibi oldum resmen, sonra Arteta

Arteta: Bu lig de işler zordur fakat senin iyi bir hoca olduğunu görüyorum Leeds taraftarını arkana almak kolay değildir,eminim.

Ben: Galibiyetiniz için tebrik ederim.

Arteta gibi birinin bunu söylemesine şaşırdım bana oyun mu oynuyordu yoksa söyledikleri gerçek miydi? Bunu gelecek zaman da göreceğiz.

Edited by Mert

Lige güzel bir başlangıç yapmışız. Kupadaki mağlubiyet karşısında yapacak bir şeyimiz yokmuş

Güzel bir başlangıç yapmışız, Carabao Cup'a takılmamak gerek 🙂 

Taraftarlar bizim kim olduğumuzu anlayacak hocam. Güzel başlangıç yapmışız.

Posted (edited)
Spoiler
Behzat Ç., 4 saat önce yazdı:

Başarılar hocam.

Teşekkürler

YigitCelik, 15 saat önce yazdı:

Taraftarlar bizim kim olduğumuzu anlayacak hocam. Güzel başlangıç yapmışız.

Kesinlikle.

hardworkingo, 21 saat önce yazdı:

Başarılar.

Teşekkürler

S_M_X_03, 22 saat önce yazdı:

Üst sıraları zorlarız hocam

Ben de öyle umuyorum

sosmy, 03.04.2021 - 18:34 yazdı:

Güzel bir başlangıç yapmışız, Carabao Cup'a takılmamak gerek 🙂 

Aslında kupayı orada kaldırabilirdik

omer1759, 03.04.2021 - 18:30 yazdı:

Lige güzel bir başlangıç yapmışız. Kupadaki mağlubiyet karşısında yapacak bir şeyimiz yokmuş

Aslında vardı bizim hatamız 2-0'dan 2-2'ye gelmemeliydi

Büyük Altay, 03.04.2021 - 18:23 yazdı:

Başarılar. Lige güzel bir başlangıç olmuş.

Evet iyi bir başlangıç yaptık umuyorum ki hep böyle devam eder.

Leeds United için iyi kararlar almam gerekiyor, basın bir yanlışımda hemen yakama yapışıyordu fakat kulüp çalışanları sayesinde taraftarın huyunu öğrenmeye başlamıştım. Fakat üstümde çok yük vardı hem de çok yalnız hissediyordum buradaki tanıdığım tek kişi Ege idi. Bugün  Ege, kızım ve ben birlikte yemeğe çıkacaktık fakat Ege'nin bir işi çıktı ve gelemedi.

Ben de kızımla beraber gittim. Yemek gayet güzel gidiyor konuşup eğleniyorduk fakat birini gördüm siması pek yabancı gelmiyordu .Evet, oydu! Yıllardır kayıp olan eşim Zeynep'ti!

Onun yanına gittim, tek başına yemek yiyordu O da beni gördü ve masadan kalkıp dışarıya koştu. Ben de peşinden gittim. Onu yakasından tuttum ve  bir an göz göze geldik.

Ben: Neden beni terk ettin?

Zeynep: Çünkü ben,ben sana layık birisi değilim!

Ben: Bu bahane ile hiçbir yere kaçamazsın

Zeynep: (bir an uzaklara daldı) tamam her şeyi açıklayacağım! Ama bir an önce Lokantaya geri dönelim.

Lokantaya gittik kızım da çok korktu fakat bir anlık şok geçirmişti ve hep beraber masaya oturduk

Zeynep ile ben zamanında Ankara'da tanışmıştık onun bir menajerlik şirketi vardı, ben o zamanlar Galatasaray'da oynuyordum. Bir zaman sonra menajerliğimi o aldı. Yıllar geçiyordu.

Zeynep ile menajerlikten öte yakınlaşmaya başlamıştık. Yemek onla yiyor onla sohbet ediyorduk. Ona bağlanmıştım. Ona  Evlilik Teklifi yapmıştım o da ilişkimizin karşılıklı olduğunu,

ve çok sevinerek kabul etti yaklaşık 2 yıl beraber olduk sonra kızımız İpek  doğdu ama ben emekli olmadan  6 ay önce kayboldu. Kahrolmuştum,o benim her şeyimdi,ama neden ortalıktan kaybolduğunu anlama vaktim gelmişti. Zeynep'in babası menajerlik şirketinin asıl sahibiydi ve oyunculardan fazla komisyon alıp daha fazla kazanmak istiyordu bunu bana da yapacaktı fakat buna Zeynep izin vermemiş Babası ise diretmiş fakat Babası bunu tek bir şartla yapmayacağını söylemiş. Ben den uzaklaşmasını istemişti Zeynep bunu istemeye istemeye yapmış. Sonuçta Leeds'de beraber yaşamaya başladık kızım, ben ve eşim her şey  çok güzel gidiyordu hayatımda.Futboldan uzaklaştığımı hissettim  4 gün aradan sonra iznim bitmiş,

antrenman tesislerine geri dönüştüm.

EKİM AYI

Takım uyum sürecini atlatmış ve ve beni destekleyenlerin sayısı bir hayli artmıştı.

UcSFuhE.png

FİKSTÜR

dcfyZq7.png

Son dakikalarda atılan gol bizi çok sevindirdi.

pQqqM02.png

Ben şu sonuca vardım, biz farkla kazanırken rehavet yapıyoruz ve umursamazlık geliyor bu konsantre ile ilgili bunu düzelteceğim.

EKİM LİDERLİK TABLOSU

9pacMar.png

Dikkat ederseniz, maçlarımızın hepsini (West Ham hariç) son altı takım ile oynadık aslında bu fikstürümüzün zorluğunu gösteriyor.

EKİM AYI DEĞERLENDİRME 

Takım da genel bir rehavet sıkıntısı var bu ay gözüme çarpan şey bu aslında şans ile 6 puan kazandık (Leicester ve Chelsea).

KASIM AYI

Takım da bir korku hakim bunun sebebi kasım ayındaki maçlarımızın zorluğu

FİKSTÜR

CncH5Rp.png

Evet üç zor takım, iki yenilgi ve olağanüstü bir Manchester City galibiyeti

R8dl5Jc.png

Bu maça intikam parolasıyla çıktık ve eminim biz daha iyi oynadık fakat yenilen 4 gol defansımızın açıklarını ortaya çıkardı.

03WRisA.png

Bunların  arasında en üzüldüğüm maçtır herhalde ikinci yarı takımı fırçalayıp maça çıkardım fakat bu maç bana yazar.3-3 olunca bir gaza geldim anlatamam bastım Pozitif Futbol'a 

Onlar iki kontra golü attılar.

f4EvxxE.png

ve bu olağanüstü maç resmen oynatmadık. bunu istatistiklerden de anlarsınız.

KASIM AYI GENEL DEĞERLENDİRME

Everton maçı benim hatam fakat Arsenal'den 4 yemek ve ondan sonra Rüya Takım Man City'e top oynattırmamak gerçekten dengesizlik.

Dostlar hikaye nasıl? Eğer beğenmediyseniz hikaye bölümünü kapatırız bununla ilgili yorumlara açığım.

KASIM AYI LİDERLİK TABLOSU

W3UZLzF.png

Edited by Mert

Kasım ayında performansımızda düşüş yaşanmış. Fakat hala ilk 4teyiz. Bu da olumlu bir şey

İlk 4'den uzaklaşmamak gerek. City maçını çok iyi oynamışız 🙂 

Spoiler
YigitCelik, 05.04.2021 - 01:48 yazdı:

Fena değiliz hocam basamakları tek tek çıkacağız.

sosmy, 04.04.2021 - 21:41 yazdı:

İlk 4'den uzaklaşmamak gerek. City maçını çok iyi oynamışız 🙂 

omer1759, 04.04.2021 - 19:37 yazdı:

Kasım ayında performansımızda düşüş yaşanmış. Fakat hala ilk 4teyiz. Bu da olumlu bir şey

ARALIK AYI FİKSTÜR

FLWrWr9.png

oNZf1Lc.png

Burada yapacağımız hiçbir şey yoktu çok iyi oynadık aslında kaçan penaltıda maçın tuzu biberi oldu.

nHgJTAt.png

Bu maç yenilen iki gol beni çok üzdü savunmada sıkıntılar devam ediyor. İki gol de bizim hatamız.

gIvaZg7.png

Bu maç ile Jose Mourinho kovuldu.

ARALIK AYI DEĞERLENDİRME

Oyunumuzu beğeniyorum fakat mini bir taktik değişikliğine gittik. Bu taktik 4-3-1-2. Bu yüzden gollü maçlar geçiyor.

OCAK AYI FİKSTÜR

F8YLiSt.png

5PNGDjf.png

Man City maçını oynadığımız taktik ile Klopp'u da yendik.

ibcbti1.png

Bu maç yorgunluk ile alakalı resmen. Herkes tam fit değildi bu yüzden Leeds'e özgü sert oyunumuzu oynayamadık.

oyuRnoa.png

Chelsea kötü günler geçirirken biz de bir tekme atmasak olmaz.

q4UVxr5.png

Son menajer bükücü Mert  🙂 

TRANSFER

Paranın suyunu çekmiştik zaten ama bir tane çilek gerekiyordu

aBLz50B.png

Kendisi rotasyon oyuncumuz olacak.

OCAK AYI DEĞERLENDİRME 

Gerçekten çok sakatlığımız var. Şubat bizim için zor geçecek.

ŞUBAT AYI

3BCSnkd.png

İlk maçında ilk golü atan çileğimiz. 🙂 

RctBQtP.png

Bir oyuncumuzu daha sakatlığa kurban verdik. Maalesef Horta sezonu kapattı. 

hMkGZPL.png

Yani bu kadar sakatlık olması hem üzmüştü bu kadar rotasyon olunca, artı Jordan Ayew'in ekstra golü yenilmemize sebep oldu.

LİDERLİK TABLOSU

y1pMwtk.png

İlk dört kesinleşti diyebilirim.

(Dostlar geç gelen güncelleme için kusura bakmayın bu bir seferlikti.)

Harika gidiyoruz. Üstümüzdekilerin formu tamamen şanssızlık. Draxler takviyesini beğendim

Biraz zorlarsak şampiyonluk bile gelebilir. Seneye şampiyonlar ligi garantilenmiş bile 🙂 

• Ugureed changed the title to Leeds United ''Avrupa'nın Yeni Sefiri!'' 3. Sezon