Jump to content

Foruma Görselleri Yükleme Rehberi

Recommended Posts

YbkBtO.png

Herkese merhaba dostlar. Foruma resimleri çeşitli resim upload sitelerinden yükleme yaparak paylaşımlar yapıyoruz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmeyen arkadaşlar için yazmak istedim. Öneri olarak imgur veya imgbb sitelerini kullanabilirsiniz. Ama imgur mobil üzerinden resimleri göstermeyebiliyor. O yüzden imgbb sitesinden veya başka kullandığınız sitelerden yapabilirsiniz.

FORUMA GÖRSEL YÜKLEME

Anlatımı imgur üzerinden yapacağım. Ama diğer sitelerde de mantık aynı. 

KG3W0Z.png

Sitenin sol üstünde NEW POST yazan yere tıklıyoruz.

JHivkK.png

Ardından gelen ekranda CHOOSE PHOTO/VIDEO kısmından eklemek istediğimiz görsel/leri seçiyoruz.

g51FQ9.png

Görselimiz yüklendikten sonra böyle olacak. Bunu da foruma yüklemek için ;

8SU8X7.png

Yüklediğiniz görsele sağ tıklayıp RESİM ADRESİNİ KOPYALA seçeneğine tıklıyoruz. Linki de konunun içine yapıştırdığınızda görselin zaten yüklendiğini göreceksiniz.

----------------------

İşlemler bu kadar. Keyifli forumlar dostlar.

• Like 4
  • President

Teşekkür ederim Mustafa. Umarım forumu daha önce kullanmamış arkadaşlarımıza yardımcı olur.

• Like 1
hardworkingo, 26.03.2021 - 14:09 yazdı:

YbkBtO.png

Herkese merhaba dostlar. Foruma resimleri çeşitli resim upload sitelerinden yükleme yaparak paylaşımlar yapıyoruz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmeyen arkadaşlar için yazmak istedim. Öneri olarak imgur veya imgbb sitelerini kullanabilirsiniz. Ama imgur mobil üzerinden resimleri göstermeyebiliyor. O yüzden imgbb sitesinden veya başka kullandığınız sitelerden yapabilirsiniz.

FORUMA GÖRSEL YÜKLEME

Anlatımı imgur üzerinden yapacağım. Ama diğer sitelerde de mantık aynı. 

KG3W0Z.png

Sitenin sol üstünde NEW POST yazan yere tıklıyoruz.

JHivkK.png

Ardından gelen ekranda CHOOSE PHOTO/VIDEO kısmından eklemek istediğimiz görsel/leri seçiyoruz.

g51FQ9.png

Görselimiz yüklendikten sonra böyle olacak. Bunu da foruma yüklemek için ;

8SU8X7.png

Yüklediğiniz görsele sağ tıklayıp RESİM ADRESİNİ KOPYALA seçeneğine tıklıyoruz. Linki de konunun içine yapıştırdığınızda görselin zaten yüklendiğini göreceksiniz.

----------------------

İşlemler bu kadar. Keyifli forumlar dostlar.

Video yüklemek mümkün mü?

• Director
JpantherA7, 2 saat önce yazdı:

Video yüklemek mümkün mü?

Şuanlık mümkün değil hocam.

• Like 1
  • 2 weeks later...
  • President
Dingiltere, 20 saat önce yazdı:

Daha kolay bir yol olarak Windows'un Ekran alıntısı aracıyla ekran görüntüsü alacağınız yeri kırpın. Kendinize forum kariyeri için bir discord sunucusu açın ve kırptığınız ekran görüntüsünü kopyalayıp oraya yapıştırın. Discord'a yapıştırdığınız görselleri Discord'da görsele sağ tıklayarak görseli kopyala seçeneğini seçin ve direkt foruma ctrl+v ile yapıştırın. Ben böyle yapıyorum ve baya hızlı oluyor, öneririm.

Görseller bazen gözüküyor bazen gözükmüyor. Mesela kariyerini takip ederken, yorum yapabilmek adına cebelleştim. Son güncelleme ise hiç gözükmüyor.