Jump to content

FMT'21 - Geliştirilmiş Türkiye Yaması

Recommended Posts

• Director

Hüsnü Çoban'a sormuşlar bu kadar çocuğa nasıl hocalık yapıyorsun, Hüsnü Çoban cevap vermiş "Bilmem onu FMT'de onca kişiye hocalık yapan Selim Atalay'a sormak lazım."

• Like 1
  • Emotional 1
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Merhaba FMT ailem.   Benim ile başlayan bu yama, benim dışımda sürümleri olmasına rağmen yine farklı bir şekilde sizlere geliyor! Bu sefer erkenden konusunu açıp, üzerinde çalışacağım bir ya

Hüsnü Çoban'a sormuşlar bu kadar çocuğa nasıl hocalık yapıyorsun, Hüsnü Çoban cevap vermiş "Bilmem onu FMT'de onca kişiye hocalık yapan Selim Atalay'a sormak lazım."

Takım mağazalarının gelirleri de elden geçirilebilir. Satılan forma ve ürün sayısı ile kulübe giren para miktarları çok mantıksız olabiliyordu. Bunlar en azından Türk takımlarında daha gerçekçi hale g

Deneyen arkadaşlar yorumlarını burada paylaşırsa hem Selim Abi hem de bizler için çok iyi olur 🙂

• Like 1
Posted (edited)

Merhabalar hocam, oncellikle ellerinize ve yureginize saglik onca zahmet bu data icin. Gercekten yurekten tesekkur ederim. Ben yillardir oyunu mac uzerinden oynuyorum. rar'in icinden cikan iki fmf dosyasini da editor data'nin icine attim ama goremiyorum. Acaba ben mi beceremedim yoksa mac oldugu icin mi problem var.

Ekran Goruntusu

Edited by 9numara
Ekran Goruntusu

Sonunda beklenen yama gelmiş 🙂 En kısa zamanda ben de deneyeceğim

• Like 1
  • President
9numara, 10 saat önce yazdı:

Merhabalar hocam, oncellikle ellerinize ve yureginize saglik onca zahmet bu data icin. Gercekten yurekten tesekkur ederim. Ben yillardir oyunu mac uzerinden oynuyorum. rar'in icinden cikan iki fmf dosyasini da editor data'nin icine attim ama goremiyorum. Acaba ben mi beceremedim yoksa mac oldugu icin mi problem var.

Ekran Goruntusu

Teşekkür ederim. MAC kurulumu farklı mıydı hiç hatırlamıyorum. Biraz araştırma yaptım ama net bir sonuca ulaşamadım. Gün içerisinde 1-2 kişiye soracağım. Geri dönüşe göre özelden yazıp, sorunu çözmeye çalışırız inşallah.

Emeğine sağlık.

• Like 1

Eline sağlık yakında denemeyi düşünüyorum bu yamayı

• Like 1
Erinch, 02.05.2021 - 10:03 yazdı:

Kral, hepsini keyifle okudum. Mükemmel bir yama bizleri bekliyor. Bir Fenerbahçeli olarak, Trabzonsporumuza kıyak geçme ha, tabi ki şaka yapıyorum. Geçen seneki yamayı keyifle oynamış iliğini kurutmuştuk. Bu sene de bizi keyifli günler bekliyor olacak. Ellerine sağlık şimdiden. Selamlar

Selim Atalay, 24.03.2021 - 01:43 yazdı:

CkgWiqf.jpg

Merhaba FMT ailem.

Benim ile başlayan bu yama, benim dışımda sürümleri olmasına rağmen yine farklı bir şekilde sizlere geliyor! Bu sefer erkenden konusunu açıp, üzerinde çalışacağım bir yama olmasını temenni ediyorum. İçeriğini zenginleştirip, vaktimi harcayacağım bu yama sayesinde kariyerlerimiz daha keyifli ve kuvvetli olacak! Giriş cümlelerini uzatmadan, ana özelliklerine geçelim.

Yama Detayları

• Bölgesel Amatör Lige kadar uzanan gerçekçi lig yapıları. ✔️
  • Oyuna dahil edilen gerçekçi para ödülleri, yardımları ve primler. ✔️
  • Alternatif ülke kuralları ile birden fazla yabancı kuralı seçenekleri. ✔️
  • Altyapı gelişimleri ve güncellemeleri.✔️
  • Oyuncu ödülleri ve takım ödülleri güncellenecek. ✔️
  • Gerçekçi medya kuruluşları ve elemanları oyuna dahil edilecek.✔️
  • Gerçekçi temsilci şirketleri oyuna dahil edilecek. Oyuncuları birebir düzelteceğiz.✔️
  • B takımları oluşturulacak. Bunun için güzel planlarım, fikirlerim var.✔️
  • Kupa ödülleri tekrardan gözden geçirilecek.✔️
  • Takım gelirleri, borçları ve mali durumları düzeltilecek.✔️
  • Transfer, sözleşme ve değişen personeller oyuna dahil edilecek. ✔️
  • Transfer seçenekleri birebir benzeri olacak. Gerçekçi gözlem ağı oyuna dahil edilecek.✔️
  • Türk Halkları için tekrardan revize gelecek. Türk halklarını biraz daha kullanışlı hale getireceğiz.✔️
  • Sakatlık sorunu başımızın belası. Bu sebeple sakatlık sorunlarını da burada çözeceğiz.✔️

Yama için ilk sürüm ne zaman çıktı, hatırlamıyorum. Buna rağmen uzun süredir bu işle meşgul oldum ve yeni fikirlerle hep canlı tuttum. Geliştirilmiş Türkiye Yaması ile artık hepsini bir yama içerisinde topladım. Şimdi ise içeriğini zenginleştirip, insanların birden fazla yama ile uğraşmasını istemiyorum. Bu sebeple hepsini bir dosya, bir içerik altında topluyorum. Umarım bundan memnun olur, keyif alırsınız. Aklınıza gelen fikirleri lütfen paylaşın. Yeni fikirlere, farklı düşüncelere ihtiyacım olacak. 

Sayın Selim hocam, günaydınlar ve şimdiden bayramınızı kutlarım. Oyun başlangıcında yamayı kullanmadan evvel, Fenerbahçe'mizin borcu 336 M Euro iken, senin yamayı kullandığımız vakitte borcumuz 509 M Euro'ya yükseltilmiş, yamanın hazırlık zamanında şakalaşmıştık. Diğer tüm takımların borçları ise düzeltilmiş. Sevgiler.  Bu borçları ödeyemeyeceğim maalesef. Çok üzgünüm...

9c52Jmf.jpg

JJtfRBL.jpg

Ads-z.png

Ads-z2.png

@Selim Atalay Yama kurulumunda garip bir olayla karşılaştım. Yamayı editör dataya atmama ve oyun başında kurmama rağmen bazı değişiklikler gözükmüyor. Örneğin sizde Spor Toto Süper Ligin ismi Misli Com olarak gözükürken bende o değişiklik gözükmüyor. Böyle bir hatayla karşılaşan oldu mu acaba 

• President
Erinch, 11 saat önce yazdı:

Sayın Selim hocam, günaydınlar ve şimdiden bayramınızı kutlarım. Oyun başlangıcında yamayı kullanmadan evvel, Fenerbahçe'mizin borcu 336 M Euro iken, senin yamayı kullandığımız vakitte borcumuz 509 M Euro'ya yükseltilmiş, yamanın hazırlık zamanında şakalaşmıştık. Diğer tüm takımların borçları ise düzeltilmiş. Sevgiler.  Bu borçları ödeyemeyeceğim maalesef. Çok üzgünüm...

9c52Jmf.jpg

JJtfRBL.jpg

Açıklanan borç durumu bu. Güncel borçları baz alarak çevirdim ve çıkan meblağ bu. Kendim de buna şaşırdım hatta bunu, bu konuda dile getirdim ama borçlanan ben değilim. Yapay zekanın bile 10 yıl içerisinde kolayca ödediği ve başarılı olduğu bir dönemde, bizlerin başarısız olma şansı yok.

ysnovck, 3 saat önce yazdı:

Ads-z.png

Ads-z2.png

@Selim Atalay Yama kurulumunda garip bir olayla karşılaştım. Yamayı editör dataya atmama ve oyun başında kurmama rağmen bazı değişiklikler gözükmüyor. Örneğin sizde Spor Toto Süper Ligin ismi Misli Com olarak gözükürken bende o değişiklik gözükmüyor. Böyle bir hatayla karşılaşan oldu mu acaba 

Lisans yamasına bakman yeterli. Büyük ihtimal isim yamasından dolayı farklılık gösteriyor.

• 2 weeks later...

Hocam yabancı sınırı kuralıyla ilgili bir şeyi kaçırmışsın galiba. 14 yabancı sınırı ilerleyen yıllarda devam ediyor ama ilk 11 de en az 3 yerli gibi kurallar ilerleyen yıllarda can sıkıyor.

• President
Emirr, 4 saat önce yazdı:

Hocam yabancı sınırı kuralıyla ilgili bir şeyi kaçırmışsın galiba. 14 yabancı sınırı ilerleyen yıllarda devam ediyor ama ilk 11 de en az 3 yerli gibi kurallar ilerleyen yıllarda can sıkıyor.

Ekran görüntüsü atabilir misin? Revize kuraldan dolayı yabancı sınırı devam etmemesi lazım. Kural gereği kademeli düşüş ve zorunlu oynatma olmaması gerekiyor.

• President
alperengulhdtr, 24.05.2021 - 18:11 yazdı:

@Selim Atalaysınırsız +b takımı yaması bu hafta çıkarmı?

Bu hafta sonu çıkartmış olacağım. Epey gecikti, bunun farkındayım.

exixiz, 24.05.2021 - 18:25 yazdı:

@Selim Atalay TFF 1.Ligde 10 yedekten 3 değişiklik kuralı var 10 yedekten 5 olması gerekmiyor mu onu nasıl düzeltebiliriz?

Editör ile düzeltebilirsin. Bunun için bir düzeltme yaması yayınlarım.(Hafta sonu)

ahmeta37, 25.05.2021 - 18:30 yazdı:

Merhaba 1 sezon oynadım ikinci sezon yabancı kuralının kademeli düşmesi devam ediyor.

14f6ejh.jpg

Revize yamasında kademeli düşüş var. Haliyle düşmesi normal.

wooodgate, 15 saat önce yazdı:

"Editörde test edilip onaylanması gerekiyor." yazısı çıkıyor. Sürüm farkı var sanırım.

Sürümünüz kaçtı?

• President
stalenade, 46 dakika önce yazdı:

21.1 ile uyumlu hali yok mu?

Maalesef yok.

Selim Atalay, 21 saat önce yazdı:

Maalesef yok.

anladım. bu arada kademeli azalma bende de devam ediyor. fmscout'dan her ülkeleri yerli statüsünde yapan datayı indirdiğim için sorun olmuyor ama umarım u21 kuralı gelmez.

Hocam benim kafamın karıştığı bir yer var. Eğer revize kuralı seçersek ilerleyen senelerde yabancı kuralı azalarak devam mı ediyor ? Başlangıçta seçerken zorunlu oynatma yok yazıyordu ama yukarıda farklı yazılmış sanki anlayamadım. Herhangi bir şekilde hem yabancı kuralının 14 hem de altyapıdan yetişmiş oyuncu zorunluluğu olmayan bir seçenek var mı ? Umarım vardır, onu anlayamadım yama için teşekkürler. İyi günler

• President
stalenade, 11 saat önce yazdı:

anladım. bu arada kademeli azalma bende de devam ediyor. fmscout'dan her ülkeleri yerli statüsünde yapan datayı indirdiğim için sorun olmuyor ama umarım u21 kuralı gelmez.

Oyun başında kullandığınız yamaların isimlerini benimle paylaşabilir misiniz? Aktif ettiğiniz yamaları merak ettim.

cavidan19, 9 saat önce yazdı:

20 takımlı lig yaması ne zaman gelir?

Bir tarih veremem. Burası biraz karışık süreç ve güncel kurallar üzerinden takım sayısına müdahale edemiyorum.

alanyali, 9 saat önce yazdı:

Hocam benim kafamın karıştığı bir yer var. Eğer revize kuralı seçersek ilerleyen senelerde yabancı kuralı azalarak devam mı ediyor ? Başlangıçta seçerken zorunlu oynatma yok yazıyordu ama yukarıda farklı yazılmış sanki anlayamadım. Herhangi bir şekilde hem yabancı kuralının 14 hem de altyapıdan yetişmiş oyuncu zorunluluğu olmayan bir seçenek var mı ? Umarım vardır, onu anlayamadım yama için teşekkürler. İyi günler

Revize kural içeriğinde kademeli yabancı sayısı düşüyor. Burada zorunlu oynatma yok. Yama içeriğine farklı bir ülke kuralı dahil edildiyse işin rengi değişebilir tabi. Mevcut yama içeriğinde ise zorunlu oynatma olmadığı gibi kademeli düşüş devam ediyor.