Jump to content

I "Sarı Duvar Yıkılmaz" I 1. Sezon I BVB 09 I


Recommended Posts

Posted (edited)

ÖNCELİKLE;

Herkese merhabalar ve sağlıklı günler dilerim,

 

KARİYER

 

"Almanya'yı etkisi altına alan genç menajerler furyasına bir yenisi daha eklendi. Lucien Favre'den boşalan koltuğa genç bir Türk menajer geliyor. Antrenör ekibini güçlendireceği açıklanan Türk hocanın, tecrübeli antrenörlerin yanı sıra Türkiye'den de sürprizler yapacağı düşünülüyor."

 

KULÜBÜMÜZ

 

          5oAW6yW.png       

 

STADYUMUMUZ

 

Signal İduna Park

 

VEfyBao.jpg

 

EDİTÖR DÜZENLEMELERİ

1- Manuel Akanji --> Shanghai Port takımına gönderildi. (Kendisinden hiç haz etmiyorum. Bir Fenerbahçeli olarak Slimani'den ne denli hislere sahipsem, Akanji'ye de aynı şekilde.) 30 M Euro'ya satıldı.

2- Kurt Zouma --> Chelsea takımından kadroya katıldı.  (Kendisini çok sevdiğim ve beğendiğim için şahsi istek olarak gerçekleştirdim. Sonuçta amacımız bu oyunu keyif alarak oynayabilmemiz diye düşünüyorum.) 30 M Euro'ya alındı. 

 

TEKNİK KADRO EKLENTİLERİMİZ

 

"Dortmund teknik ekip konusunda şahsıma büyük imkanlar sunuyordu, ben de bu kaliteli ekibe ufak bir iki arkadaşımızı ekleyerek kendim için mükemmel hale getirmeye çalıştım."

 

Aramıza Katılan Arkadaşlarımız: Selçuk Erdoğan (Antrenör), Marcel Daum (Performans Analisti), Laura Bowen (Performans Analisti), Yusuf Emin Gökalp (Fizyoterapist), Ralf Blume (Fizyoterapist), Andreas Bluhm (Fizyoterapist), Talha Ullah (Gözlemci), Fatih İbradi (Gözlemci), Yılmaz Burul (Gözlemci) ve diğer tüm gözlemciler.

 

Teknik Ekibe kattığımız hocalarımızdan Blume (1988-2019-Hannover) ve Bluhm (2000-2018-Gladbach) Alman ligi tecrübelerinden yararlanmak, öteki hocalarımızın da Türk olmak, Türkçe bilmek veya Türkiye'de görev almış olmak kriterlerini göz önünde bulundurduk. Sonuçta kendimizi yalnız hissetmek istemeyiz. 

 

TRANSFERLER

 

"Alman Liglerinde şöyle bir kural vardır, parlayan oyuncular Bayern Munich'e transfer olur. Biz de gereken oyuncuları Bayern'e satarak hem para kazanacağız, hem de en kaliteli kadroyu koruma prensibimiz çerçevesinde, genç oyuncu sözleşmesine sahip, bedelsiz veya cüzzi bedellerle kadromuza katabileceğimiz, üzerinde emek vererek, işleyerek birer elmas haline getirebileceğimiz yeni Haaland'lar, yeni Sancho'lar alıp geliştirmek istiyoruz."

 

SEZON BAŞI TRANSFERLERİMİZ 

 

--> Alman ve kaliteli oyuncu sayımızı arttırmak için Paris'ten Julian Draxler'in transferi için 8 M Euro bonservis bedeli karşılığında anlaştık lakin Draxler, daha evvelden oynamış olduğu Wolfsburg ve Schalke ile olan rekabetimizden dolayı Dortmund forması giymeyi reddetti. Kaliteli bir rotasyon oyuncusunu uygun fiyata alma fırsatını kaçırdık. Sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Tekrar deneyeceğiz, umarım gelecek sene bedelsiz bir şekilde aramıza katılmayı kabul eder.

 

--> İlk girişimizi İngiltere pazarına yaptık ve çok değerlı, genç, gelecek vaadeden 3 oyuncuyu kadromuza kattık. İngiltere gençleri arasında hedeflediğimiz ilk üç oyuncuyu fire vermeden kadromuza katmanın mutluluğu içerisindeyiz.

 

1- Thierry Small (16 Yaşında-Sol Bek, Sol Stoper)

A8e2vKB.jpg

 

2- Alfie Devine (16 Yaşında-Box to Box Ortasaha)

SXjLHyk.jpg

 

3-Dane Scarlett (16 Yaşında-Santrafor) 

Bjsz11P.jpg

 

--> Daha sonra İtalyan pazarına geçiyoruz ve çok kıymetli 3 genç yeteneğini kadromuza katmayı hedefliyorduk.

 

Öncelikle Andrea Papetti'yi Arsenal'e kaptırdığımız için çok üzgünüz. Belirtmeden geçemeyeceğim. Genç oyuncular için belirlediğimiz limitin de üzerine çıkıp, senelik 1.5 M Euro ve Rotasyonda oynama garantisi vermeme rağmen bizi tercih etmedi.  Yolu bahtı açık olsun, umarım bir dünya yıldızına dönüşür.

sQjeFZC.jpg

 

İtalya'daki ikinci tercihimiz olan Raul Moro'da bizim yerimize Arsenal'i tercih etti. Gerçekten korkulu rüyamız oldular. İtalya'yı bize dar ettiler. 🙂

1b33Nqw.jpg

 

1- Martin Palumbo (18 Yaşında, Mezzela, Box to Box Ortasaha), Palumbo, İtalya'daki 3. tercihimizdi. Aldığımız için çok mutluyuz. Hem Haaland'ın Norveç milli takımından takım arkadaşı olması, hem de İtalyan olması bizi ayrıca mutlu etti. 

UyIixx5.jpg

 

--> Belçika pazarına geçtiğimizde yıldız adayı olan Maarten Vandevoordt'u kadromuza kattık. Bu sezon için kendisi Belçika'dan tek hedefimizdi. Bize 13 M Euro + Başarıya Bağlı Bonuslara mal oldu, kendisini ısrarla istememiz, transfer listesine konulması ile sonuçlandı ve biz de bu fırsatı kaçıramazdık. Burki'den kaleyi devredebileceğimiz yegane oyuncu olacaktır. Takımımızda Axel Witsel ve Hazard bulunduğundan adaptasyonu zor olmayacaktır. 

fnQ7axg.jpg

 

 

Transferi Aldığımız 6 Gelecek vaadeden yıldız adayı ile kapatıyoruz.

Özetlemek gerekirse; Benim dönemimin başlaması ile;

A-Takıma Katılanlar: 

 

1- Kurt Zouma (30 M Euro - Chelsea) --> Editör transferi

2- Thierry Small ( Bedelsiz '525b Euro Tazminat' - Everton)

3- Alfie Devine (Bedelsiz '725b Euro Tazminat' - Tottenham)

4- Dane Scarlett (Bedelsiz '800b Euro Tazminat' - Tottenham)

5- Martin Palumbo (Bedelsiz '900b Euro Tazminat' - Udinese)

6- Maarten Vandevoordt (13 M Euro + Bonus - Genk)

 

B-Takımdan Ayrılanlar: 

1- Mahmoud Dahoud (12 M Euro - Monaco)

2- Marvin Hitz (5 M Euro - Young Boys)

3- Manuel Akanji (30 M Euro - Shanghai Port) --> Editör transferi.

 

TAKIM KADROSU VE MEVKİSEL OYUNCU DAĞILIMI

 

KALECİLER

1- Roman Burki (29 Y) (İsviçreli) --> Uzun zamandır(2015- ) takımda, güven veren bir kaleci, Maarten'e geçişi yavaş yavaş sağlayacağız.

2- Maarten Vandevoordt (18 Y) (Belçikalı)

 

SAĞ BEKLER

1- Thomas Meunier (28 Y) (Belçikalı) --> Ben ve ekibim takıma katılmadan önce PSG'den bedelsiz bir şekilde gerçekleştirilmiş bir fırsat transferi, uzun vadede kullanmayı düşünmüyoruz.

2- Felix Passlack (22 Y) (Alman) --> Sahanın stoper mevkisi hariç her yerinde oynayabilme yeteneğine sahip, Dortmund altyapısı ürünü, sene sonu sözleşmesi bitiyor. Anlaşabilirsek eğer uzatacağız.

3- Mateu Morey (20 Y) (İspanyol) --> Geçen sezon, Barcelona B'den bedelsiz olarak kadroya katıldı, gelecek vaadediyor. Gelişimini gözlemleyeceğiz, geleceğine gelecekte karar verilecek.

4- Łukasz Piszczek (36 Y) (Polonyalı) --> Bu sezon kullanmayacağız. Ama geçmişine fazlasıyla saygı duyuyoruz. 2010 yılından beri takım kadrosunda, sezon sonu futbolu bırakıyor. Sadakatimizi gösterip jübilesini yapmasına fırsat tanıyacağız. 

 

SOL BEKLER

1- Raphael Guerreiro (26 Y) (Portekizli) --> Oyunun en iyi sol beklerinden bir tanesi. Dünyanın en iyi takımları takip ediyorlar, elimizde tutacağız, istediğimiz tutarlara yükselen bonservis bedeli karşılığında önünü açacağız. 

2- Nico Schulz (27 Y) (Alman) --> Anlamlandıramadığım bir oyuncu, yıllık 9 M Euro'ya yakın maaş alıyor, rotasyonda bile belki kullanılabilir. Bir de 25.5 M Euro bonservis vermişiz. Çıkartmamız imkansız sanırım. Sözleşmesi bitene kadar takımda kalacaktır. Her anlamda külfet transferi. 

3- Thierry Small (16 Y) (İngiltere) --> Kendi transferlerimden, oyunun gelecekteki iyi sol beklerinden birisine dönüşmesi için elimden gelen koşulları sağlayacağım. Dortmund II'de oynayacak.

4- Marcel Schmelzer (32 Y) (Alman) --> 2005 yılından beri Dortmund kadrosunda bulunuyor. Sene sonu sözleşmesi bitiyor. Sadakatimizi gösterip sözleşmesini tamamlamasına müsade edeceğiz. Bu sezon kullanmayacağız.

 

SAĞ STOPER

1- Kurt Zouma (25 Y) (Fransız) --> Mevkisinin en iyilerinden birisi, uzun yıllar bizimle kalacaktır.

2- Nnamdi Collins (16 Y) (Alman) --> Dortmund altyapısı ürünü, Papetti'yi alamadığımız için alternatifini altyapıdan çıkarttık. Hızlı bir stoper, umarım gelişme gösterir ve uzun yıllar bizimle kalır.

 

SOL STOPER

1- Matz Hummels (31 Y) (Alman) --> Uzun yıllardır bizimle, takım kaptanımız, biraz ağır bir stoper olmasına rağmen futbol hayatının son demlerine kadar bizimle kalacaktır diye ümit ediyorum.

2- Dan-Axel Zagadou (21 Y) (Fransız) --> Geçen sezon PSG'den bedelsiz olarak kadroya katılmış. Sol ayaklı bir stoper ve gelecek vaadediyor. Umarım geleceği parlak olur ve bizi mevkisel olarak yeni oyuncu arayışına itmez.

 

DEFANSİF ORTASAHA

1- Thomas Delaney (28 Y) (Danimarkalı) --> Bu sene kadromuzda bulunacak iyi bir defansif ortasaha, seneye Premier League'e, Guardiola'nın yanına gideceğine inanıyorum. Gelir beklediğimiz oyunculardan bir tanesi.

2- Emre Can (26 Y) (Alman) --> İyi bir oyuncu olmasına rağmen, külfetli bir transfer olmuş. Maaşı çok fazla, yine de idare edebileceğimiz düzeyde bizimle kalacak. Uygun bir teklifte ayrılması gerekiyor.

 

İKİ YÖNLÜ ORTASAHA

1- Axel Witsel (31 Y) (Belçikalı) --> Witsel takıma katıldığında, Lucien Favre hocam "Witsel gibi bir oyuncuyu her zaman 20 M Euro'ya bulamıyorsunuz, üstelik maaşı da uygun" demişti. Yerini devredene kadar kadroda kalacak. Gençler elbet yerini alacaktır.

2- Martin Palumbo (18 Y) (Norveçli) --> Etkileyici bir profile sahip etkileyici bir genç yıldız. Witsel'e forma vermeyebilir. 

3- Alfie Devine (16 Y) (İngiliz) --> Kendi transferlerimden, oyunun gelecekteki iyi ortasahalarından birisine dönüşmesi için elimden gelen koşulları sağlayacağım. Dortmund II'de oynayacak.

 

OFANSİF OYUN KURUCU

1- Julian Brandt (24 Y) (Alman) --> Bu ligin mevkisinde en iyilerinden, olabildiğince uzun süre Bayern'e satmaktan kaçmaya çalışacağız. Şimdiden izlediklerini ve ilk tekliflerinin reddedildiğini söyleyebilirim. 

2- Giovanni Reyna (17 Y) (ABD) --> Yarı Amerika, yarı Dortmund altyapı ürünü, tartışılmaz yetenekli, kaliteli, uzun yıllar bizimle kalmasını istediğimiz bir star adayı.

3- Jude Bellingham (17 Y) (İngiliz) --> Takımımdaki genç İngiliz ekolünün, Sancho ile beraber öncülerinden. Onlar takımda gelişip, başarılı oldukça biz daha İngiltere'den çok oyuncu getiririz.

 

SOL KANAT FORVET

1- Marco Reus (31 Y) (Alman) --> Her zaman bizimle kalacak, ben göndermek istesem kendisi gitmeyecek, tek rakibi sakatlıklar. Sağlıklı olduğu sürece yeri sahanın içi olacak. Biraz papatya falı açacağız.

2- Jamie Bynoe-Gittens (16 Y) (İngiliz) --> Manchester City ve Dortmund altyapısı eseri, yeni Sancho olmaya en büyük aday. Beklediğimizden fazla forma şansı bulabilir.

 

SAĞ KANAT OYUNCUSU

1- Jadon Sancho (20 Y) (İngiliz) --> United, City, Chelsea, Tottenham ve hatta Arsenal. Hepsi ilgileniyor, Sancho şimdilik kalmak niyetinde, gitmek isterse de almak isteyen 150 M Euro serbest kalma bedelini ödemeli. 

2- Thorgan Hazard (27 Y) (Belçikalı) --> 'Did you mean? Hazard' diye hitap edilen ve Eden'in kardeşi Belçikalı. Biz çok memnunuz, o bizden çok memnun. Abisinin izinden bir Premier League serüveni yapar. Biz de paramızı kazanırız. 

 

SANTRAFOR

1- Erling Haaland (20 Y) (Norveçli) --> Zorc'un da dediği gibi, Haaland bir yere gitmiyor, takımda kalacak. Sonsuza dek. Ayrılıyor mu? O vakit dünyanın en pahalı oyuncusu ile tanışmaya hazır olun!

2- Youssoufa Moukouko (15 Y) (Alman) --> Haaland'ın yerine en büyük aday, potansiyeli sonsuz. Haaland'tan sonraki dünyanın en pahalı oyuncusu olacaktır.

3- Dane Scarlett (16 Y) (İngiliz) --> Kendi transferlerimden, oyunun gelecekteki iyi forvetlerinden birisine dönüşmesi için elimden gelen koşulları sağlayacağım. Dortmund II'de oynayacak.

 

 

 

TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE, İYİ OYUNLAR

 

 

 

Edited by Erinch
Link to post
Share on other sites
 • President

Kariyeriniz onaylandı. Güzel ve açıklayıcı bir giriş olmuş. Umarım devamı da benzer şekiller de olur.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Teşekkürler Selim Başkan, kariyerime başlamadan evvel gerekli çalışmaları yapmıştım. Geri kalanı da aynı şekilde devam edecektir. Transferler için yorumunuzu ve önerinizi de beklerim her zaman, oyun paylaştıkça güzel 🙂

Link to post
Share on other sites

Taraftarı olduğum takım diyebilirim. Başarılar hocam 🙂 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
sosmy, 1 dakika önce yazdı:

Taraftarı olduğum takım diyebilirim. Başarılar hocam 🙂 

 

Teşekkürler hocam, genç oyunculara her zaman şans veren takımların hastasıyız. Biz de bu ekolden sapmamaya çalışacağız. 

Link to post
Share on other sites

Çok sevdiğim bir takımdır Dortmund umarım çok başarılı oluruz 🙂

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
MertCan, 4 dakika önce yazdı:

Başarılar hocam, sarı duvarı severiz.

Teşekkürler hocam, hepinizi maça davet ediyorum pandemiden sonra taraftar alınan ilk maçımıza 🙂 Dortmund sevenler olarak umarım başarıyı da başarısızlığı da beraber göğüsleriz. 

Link to post
Share on other sites
ysnovck, 3 dakika önce yazdı:

Çok sevdiğim bir takımdır Dortmund umarım çok başarılı oluruz 🙂

Teşekkürler hocam,  Dortmund sevenler olarak umarım başarıyı da başarısızlığı da beraber göğüsleriz. Genç oyuncuları oynatmak bazen başımızı ağrıtabilir, hata yapabilirler. Ama önerileriniz ile daha iyiye gitmek istiyoruz

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Başarılar hocam. Bayern hegomonyasını yıkalım artık 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
omer1759, 2 dakika önce yazdı:

Başarılar hocam. Bayern hegomonyasını yıkalım artık 

Hocam, amacımız Bayern hegomonyasını yıkmaktan ziyade tek büyüğün onlar olmadığını göstermek. Artık pabucun pahalı olduğunu anlasınlar istiyoruz. İstediklerini alıp, biz büyüğüz diğerleri bizden sonra anlayışını silmek istiyoruz. Wolfsburg, Stuttgard, Bremen daha evvel bu ligde şampiyonluklar yaşadı. Leipzig, Mönchengladbach gibi başarılı takımlar da var. Çekişmeli bir sezon bizi bekliyor olacaktır. İlginiz için teşekkür ederim. 

Link to post
Share on other sites

 

 

SEZON BAŞLANGICI

DFB-POKAL Kupası 1. Tur 

TWjMbYu.jpg

 

İlk maçıma deplasmanda çıkmış olmak heyecanımı bir miktar stabil tuttu. Ama bizim için çok önemli bir maçtı. Baştan sonra üstün oynadık, topu yönlendirdik, Haaland'ı besledik. Oyun anlayışımız rakibe göre değişkenlik gösterecek elbette. Bize nazaran daha az kuvvetli bir takıma karşı 30 şut çektik, %60 topla oynadık ve 3 gol attık. Canımı sıkan tek konu taç atışından gol yemiş olmamızdı. Buna özel olarak çalışmıştık. Meunier, Sancho ona destek vermediğinde aksıyor. Umarım bu mevkide Morey'e dönmek zorunda kalmayız zira kendisi daha çok genç bir arkadaşımız.

 

RQEXI6r.jpg

Genç oyunculara her zaman şans vermeye devam edeceğiz. Antrenmanda iyi performans gösteren yıldız adaylarımız formayı kapacaklardır. Nuri Şahin'e selamlarımızı iletirken, Bynoe-Gittens'e de kırdığı rekor için tebriklerimizi iletiyoruz. Daha nicelerini kırmasını bekliyoruz. 

 

ÖNEMLİ DİPNOT

Gelecekte çok şey beklediğimiz Tobias Raschl (Ortasaha, 19 Yaş), kontratının 30/6/2021 tarihinde biteceğini kullanarak, kontrat yenilemek için yıllık 3,75 M Euro istediğini tarafımıza iletti. Biz de serbest kalacağını, parayı veren yerde oynayabileceğini ve önünde Maximilian Meyer (Schalke'den daha fazla para için 20 yaşında ayrılmış, istediği maaşı bulamayınca Ocak ayına kadar boşta kalarak Crystal Palace'a yıllık 8 M Euro'ya imza atmıştı. Günümüzde 150b Euro karşılığında 1 yıllık kontrat ile Köln'e imza attı.) gibi bir örnek olduğunu ilettik. Bol şanslar dileriz. 

 

BUNDESLİGA BAŞLIYOR

 

BUNDESLİGA I. HAFTA

İlk lig maçım, ilk iç saha maçım ve ilk Reuter Borussen Derbim ile sezonu açacağız, rakibimiz Borussia Mönchengladbach. Rostock maçına nazaran daha dikkatli olmalı ve rakibin siyahi ve hızlı 3 golcüsüne imkan tanımamalıyız. 

 

lbtsxRp.jpg

 

Bence maçın hakkı 0-0 idi. Gol atabilecek oyuncularımız olan Haaland, Reus, Sancho'ya hiçbir şekilde top götüremedik. Gladbach'ı ise kaleye yanaştırmadık. Topu bazen aldık, bazen bıraktık, yürekli bir oyun ortaya koyduk. Genç oyuncumuz Bynoe-Gittens zorlanmaya başladığımız anda sonradan Reus'un yerine girerek mükemmel bir iş becerdi. 

 

rx40keW.jpg

3WccK8h.jpg

Bynoe-Gittens, DFB-POKAL Kupasından sonra, Bundesliga'nın da rekorunu kırdı. Yalnızca tüm zamanlardaki en genç oyuncu değil en genç golcü ünvanını da elde etti. Bu sebeple normalde oyuncu profili paylaşmama kararıma rağmen bu genç yıldız adayının profilini siz kıymetli menajer arkadaşlarımla paylaşacağım. Nuri Şahin'i de tekrar saygı ile anıyoruz. Kendisini çok severiz. Bu bir bayrak teslimidir. Eminim daha genç bir oyuncu da çıkıp bu rekoru kıracaktır. 

 

JAMİE BYNOE-GİTTENS PROFİLİ

8Kn7lA3.jpg

 

6KANFb3.jpg

 

Bu yazımız gerçekten Bynoe-Gittens yazısı oldu. Tüm gençlerimizden aynı performansı alacağımızdan zerre kuşkum yok. Başarımın yolu buradan geçecektir. Hiçbir zaman 33 yaşında bir dünya markası buraya gelmeyecektir. Umarım bu gencin yaptığı başlangıç benim kadar sizi de heyecanlandırmıştır zira hiç beklentimiz yoktu.

 

Kadromuzda ciddi eksiklikler yaşıyoruz aslında, ortasahada ofansif rolde oynayan Brandt, sol stoper oynayan Hummels sakatlıkları sebebiyle aramızda değiller. Hazard, Devine ve Scarlett'te sakatlık yaşıyorlar. Ligin 3. Haftasında aramıza katılacaklardır. Formlarını bulmaları zaman alacaktır. Gençler iyi idare edecekler diye umuyorum.  Bayern ile oynayacağımız DFL-SUPERCUP mücadelesine tam kadro çıkmayı arzuluyoruz. Kupayı kaybetmek istemiyoruz. Sezona formda başladılar ve Schalke'yi 4-0 ile geçtiler. Biz de hazır olacağız ve kupayı almak için çabalayacağız. 

 

BUNDESLİGA 2. HAFTA

 

Geçen hafta parlayan genç yıldız adayımızı Augsburg maçına ilk 11'de başlatmaya karar verdik. Performansının mükafatını elbette alacaktı, Reus ise Bayern maçına saklanmış olacaktır. Sakatlıklar da bu kadarı almamızda etken oldu. 

M2o0wmI.jpg

 

Kötü bir futbol, kötü bir sonuç, Augsburg liderliğe yükseldi. Augsburg ön baskısına Delaney'i oynatarak pas ile çıkmayı düşündük. Delaney'in savunmadan çıkarken yaptığı top kayıpları, bize çok pahalıya mal oldu. Yediğimiz 3 golün 2 si uzaktan şut ile kaptırdığımız topların dönüşünde idi. Bu performansının sonucu mağlubiyet oldu. Haaland bulduğu tek pozisyonu ağlarla buluştururken Sancho'nun formsuzluğu Bayern maçı öncesi bizi düşündürüyor. Herkes kendine gelmeli. Hummels bir an evvel dönmeli. Zagadou rotasyonda yeterli bir savunma oyuncusu iken, as kadroda bizi yeterince güçlü kılamıyor. İyi haber şu, Bayern maçına önümüzde bir haftamız var. Tüm kadro maça çıkacağımıza inanıyorum. Kupayı kazanıp kara bulutları dağıtacağız. 

 

Bayern Münich'te Hoffenheim deplasmanında 1-0 kaybederek bizim dezavantajlı hissetmememiz gerektiğini tekrardan hatırlattı. 

JLcitY9.jpg

DFL-SUPERCUP "Tüm baskı Bayern Münich'in üzerinde"

 

Kadrolara baktığımız zaman, Bayern, maça Gnabry'den yoksun çıkacak iken biz maça tam kadro hazırlandık. 

 

zOrdiCo.jpg

 

Ben artık problemimizin Bürki olduğuna inanıyorum. Kaleyi bulan şut sayısı 6, yediğimiz gol 4. Böyle olmamalıydı. Geri döneceğiz. Artık kaleyi Vandevoordt'a devrediyoruz. hata yapılacaksa daha genç olanı yapsın lütfen. 

 

Kupayı kaybettiğimiz için üzgünüz, Bayern'i tebrik ediyoruz. Öne geçtiğimiz maçı kaybetmemize inanmak istemiyorum. Futbol bu, olacak, kaybedeceğiz. Kaybetmeyi öğreneceğiz. Bayern ise kaybetmeyi unutmuş durumda, biz acıdan daha güçlü çıkarken onlar Lale Devri'ni yaşıyor, Titanic batarken klasik müzik dinliyor olacaklardır. 

 

ŞAMPİYONLAR LİGİ GRUP EŞLEŞMELERİ

dUgUPyQ.jpg

Çektiğimiz kurayı değerlendirmemiz gerekir ise, Efsane hocamız Klopp'un takımı Liverpool, Yakın dostumuz Beşiktaş, Güçlü Hırvat takımı Zagreb... Herkes 1. olabilir, herkes 4. olabilir. Rakiplerimiz kadar iyi oynamaya çalışacağız. Yolun sonu İstanbul'daki final olsun. 

 

BUNDESLİGA 3. HAFTA

 

P823YhL.jpg

 

Öncelikle, Kaleyi Vandevoordt'a verdik ve kalesine gelen tek tehlikeli pozisyonda gole kapattı. Maç değerlendirmesine gelince, haftalardır kaybettiğimiz maçlardaki gibi oynadık. Bu sefer oldu. İyi oynadık, goller attık, enerjik bir oyun ortaya koyduk ve farklı kazandık.  İdeal kadromuz kafamızda oluşmaya başlıyor. Kimler bizimle devam edecek, kimler kulübede oturacak netleştirmeye başlıyoruz. Biz de takımı tanıma süresindeyiz. Elbette puan kayıpları olacak, kötü oynayanlar olacak. Kötü mücadeleyi ise kabul edemem. 

Ek olarak, yeniden kadromuzda bir 16'lık gence daha şans tanıdık. Genç oyuncuları görmeyi, geliştirmeyi amaçlamaktan vazgeçmeyeceğiz. Tebrikler Scarlett. 

 

GSBFwCY.jpg

Transferin son gününde Mateu Morey'i, Werder Bremen'e kiralık olarak gönderdik. Bremen'in ilk hedefi Lang idi, son anda transferi yattı. Rakiplerimiz bizim dostumuz olduğu için takımımızdaki 4 sağ bekten en çok gelişmesini istediğimizi rakibimize kiraladık. Zor durumdaki rakibimizden maaş desteği almayacağız.  Unutmayınız, doğru duvar yıkılmaz.

XtXM5EQ.jpg

 

ŞAMPİYONLAR LİGİ KADRO KAYITLARI

rkfettQ.jpg

 

BUNDESLİGA 4. HAFTA 

 

Hoffenheim maçına, sinirimiz geçtiği için Bürki ile başlıyoruz. Umarım tekrar hatalar zincirinde boğulmaz aksi halde bir daha forma yüzü görmeyebilir. 

Hummels'in dönüşü ile savunma hattımızın toparlandığını gözle görünür derecede hissediyoruz. Zouma ile mükemmel uyumu sağlayacaklarına inancım tam. Zaman tanıyacağız ve sonuçları umarım hepimiz için güzel olacaktır. 

 

befU14T.jpg

89. dakikada yediğimiz gol ile sahadan beraberlik ile ayrılıyoruz. Zamanla bazı şeyler rayına oturacaktır. Reus için umudumuzu kaybediyoruz. Sanki sahada yok gibi davranıyor. Daha fazla sorumluluk alması gerekiyor. 6.1 gibi bir puanla bitirmesi kabul edilebilir değil. Bürki yerine Vandevoordt ile devam etme konusunda karar verdik. Genç kalecimize bol şans diliyoruz. 

 

Bundesliga'nın ilk 4 haftasını 2 galibiyet, 1 beraberlik ve  1 mağlubiyet ile kapatıyoruz. İlk 4 maçta 7 puan yeni gelen bir antrenör için her zaman iyi sayılmaz. Bayern ile aynı puana sahibiz. Başarabiliriz. Bir inancımız ve bir hayalimiz var. 

TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE, İYİ OYUNLAR

 

 

 

Link to post
Share on other sites

İç saha performansımızı deplasmana taşırsak bizi kimse tutamaz

Link to post
Share on other sites
omer1759, Şimdi yazdı:

İç saha performansımızı deplasmana taşırsak bizi kimse tutamaz

Deplasmanda çok zorlanıyoruz. Anlam veremediğim bir şekilde takımımızın abileri deplasmanda süt dökmüş kediye dönüyorlar. Zamanla her şey rayına oturacağına inanıyorum hocam.  Sinirlerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. 

Link to post
Share on other sites

Takım oturdukça daha da iyi olacağız 

Link to post
Share on other sites

Başarılar. Biraz toparlanma şart hocam takım şuan pek iyi bir görüntü vermiyor, kadromuz uyum sagladikca daha da iyi olacağız.

Link to post
Share on other sites

Sayın hocalarım, ben de tam anlamıyla aynı fikirdeyim. Ancak mevkisel olarak eksiklerimiz olduğu gerçeğini göz ardı edemeyeceğim.  Hedefimiz şampiyonluk değil şampiyonlar ligine tekrar katılmak olmalı. Bu deplasman karnesiyle zor görünüyor. İlginize teşekkür ederim, iyi akşamlar dilerim

Link to post
Share on other sites
ysnovck, 3 saat önce yazdı:

Hocam zamanla daha da iyi olacağız

 

sosmy, 3 saat önce yazdı:

Takım oturdukça daha da iyi olacağız 

 

YigitCelik, Bir saat önce yazdı:

Başarılar. Biraz toparlanma şart hocam takım şuan pek iyi bir görüntü vermiyor, kadromuz uyum sagladikca daha da iyi olacağız.

 

YAĞIZ_K, 32 dakika önce yazdı:

Alışma süreci diyebiliriz zamanla her şey oturacaktır

Sayın hocalarım, ben de tam anlamıyla aynı fikirdeyim. Ancak mevkisel olarak eksiklerimiz olduğu gerçeğini göz ardı edemeyeceğim.  Hedefimiz şampiyonluk değil şampiyonlar ligine tekrar katılmak olmalı. Bu deplasman karnesiyle zor görünüyor. İlginize teşekkür ederim, iyi akşamlar dilerim

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

 ŞAMPİYONLAR LİGİ 1. HAFTA

 

Şampiyonlar ligi serüvenimize grubun güçlü takımı Liverpool deplasmanında başlıyoruz. Deplasman performansımızı da göz önüne alırsak çok bir umudumuz yok. 

Grubun diğer maçında Beşiktaş, iç sahada Zagreb ile 1-1 berabere kaldı. 

 

0wbRsfZ.jpg

2-0'dan 2-2'yi yakaladık ancak Mane'nin Hattrick'i bizi buldu. Deplasmanlarda sürekli kaybeden bir takım haline dönüşmek istemiyoruz. Konuşulacak bir şey yok. Geçmiş olsun. Sırada iç sahada Bundesliga maçımız var. Orada kazanıp moral depolamak istiyoruz. 

 

BUNDESLİGA 5. HAFTA

 

AgGcYYO.jpg

İç sahada, Schalke 04 maçında kadromuzdaki tüm gençleri kullandık. İç sahada harika gidiyoruz. Delaney kendisine geldi, bugün tam bir maestro gibiydi. Sahayı önüne alıp oynamayı çok seviyor. İyi bir Delaney varken 4-3-3 oynuyoruz. Aksi taktirde 4-2-3-1 oynuyoruz. Derin oyunkurucu özelliği her oyuncuda bulunmuyor maalesef... Neyse ki +3 puan hayırlı olsun, bu galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Şimdi önümüzde iç sahada bir Zagreb, deplasmanda bir Arminia Bielefeld ve sonrasında iç sahada bir Beşiktaş maçımız var. Bu üç maçı da kazanıp bir galibiyet serisi yakalamak istiyoruz. Gelecekten ümidimiz var. 

 

ŞAMPİYONLAR LİGİ 2. HAFTA

 

İç sahada Zagreb karşısında net bir skor almak istiyoruz. Galibiyet serisine ihtiyacımız var. 

 

as5io33.jpg

Marco Reus defteri açtı, sezona daha yeni başladı 2 gol attı, diğer 2 golün asistini yaptı, penaltı kazandırdı. Haaland 2 tane attı, 1 penaltı kaçırdı ve bu sezon ilk kez 2 maçlık bir galibiyet serisi yakaladık. Liverpool maçından sonra Zagreb'e de puan verseydik işimiz fazlasıyla zorlaşırdı. 4-0'lık net bir skor ile yolumuza devam ediyoruz. Şimdi galibiyet serisini Arminia Bielefeld maçına, sonrasında ise Beşiktaş maçına saklayacağız. Genç kalecimiz Vandevoordt parlıyor, parıldıyor. Böyle oynamaya devam ederse formayı vermeyecektir. 3 maçtır arka arkaya ilk 11 başlıyor ve 90 dk. tamamlıyor.  Haaland'ı 60'da çıkarabildiğimiz için memnunuz. Dinlenebilmesi gerekiyor.

 

BUNDESLİGA 6. HAFTA

 

Bu maçta Guerreiro'yu dinlendirmemiz gerekiyor, Schulz ise yine sakat. Bu adam hiç bir işe yaramıyor. Maaşı yüksek, bu yükü sırtımızdan atmalıyız. Thierry Small bu maçta şans bulacak ve bizim gözümüze girecektir. Bielefield maçı başlaması için çok uygun, galibiyeti hedefliyoruz. 

 

AUoM3cc.jpg

 

İyi bir deplasman galibiyeti, Small bizi çok iyi idare etti. Genç oyuncularımız yüzümüzü kara çıkartmıyor. Sıradaki maç için Beşiktaş geliyor iç sahada galibiyet çok önemli. Galibiyet serimiz devam ediyor. Arka arkaya 3 maç kazanmak bizi mutlu etti.  Vandevoordt tam 280 dkdır gol yemiyor. Forma senindir çocuk. 

 

ŞAMPİYONLAR LİGİ 3. HAFTA

 

Çalıştığımız takımımızın galibiyeti için çok çalışacağız. Galibiyet serimiz 4 maça çıkacak inşallah. Ülkemizin güzide takımlarına başarılar diliyorum. Beşiktaş takımı belki de en çekindiğimiz oyuncu Aboubakar'dan ve fırtına sağ bek Rosier'den yoksun olarak çıkıyor. Artık daha rahat olabileceğimize inanıyorum. 

 

Z2LHvvL.jpg

 

İlk yarıda 2-0'ı bulunca ikinci yarıya çıkarken 3 değişiklik yaparak hem oyuncularımızı dinlendirdik hem de 16 yaşındaki 3 gencimizi sahaya attık. Sonra Devine'yi de sahaya atarak takımımızın sahadaki 11'inde 4 adet 16, 1 adet 17 yaşında genç oynattık. Galibiyet serimiz devam ediyor. Şampiyonlar Liginde 6 puan yaptık ve biraz rahatladık. Tebrikler takım. 

 

 

TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE, İYİ OYUNLAR

 

Link to post
Share on other sites

Deplasman sorununuda halledersek önümüzde kimse duramaz hocam 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...