Jump to content

The Gunners "Yeniden Doğma Çabası" | Hikayeli #7

Recommended Posts

Henüz 17 yaşında milli takıma seçilerek büyük bir futbolcu olacağımı herkese göstermiştim. Fenerbahçe'ye transferimden sonra en mutlu olduğum andı milli formayla sahaya çıktığım an. Bir süre sonra hem milli takımın hem Fenerbahçe'nin as takım oyuncusu olmuştum bile. Artık yolda tanınıyor, lüks bir hayat yaşıyordum. Fakat sakatlıklar bir türlü yakamdan düşmüyordu. 18 yaşındayken Avrupa'dan birçok teklif olmasına rağmen Fenerbahçe'de kalmak istedim. Aynı sezon çok talihsiz bir sakatlık yaşadığımda maalesef artık futbol oynayamayacağımı öğrendim. Hayatımın en kötü anıydı, bir daha asla sahaya çıkamayacaktım. Taraftarlardan birçok destek mesajı da alsam sosyal medya hesaplarımı kapattım ve kendimi eve hapsettim. Kimseyle iletişime geçmiyor, hiçbir şey yapmıyordum. Hayatım dizi izlemek ve FM, Fifa türevi oyunlar oynamakla geçmeye başlamıştı. 8-9 aylık bir sürecin ardından bir şeyler yapmam gerektiğini hissettim. Antrenörlük lisansımı almak üzere kurslara başladım. Bunun da duyulmasının ardından kulübüm yine bana sahip çıktı ve Fenerbahçe U19 takımında antrenör olarak çalışmaya başladım. Sancılı geçen bir süreçten sonra tekrar sahalardaydım, ancak farklı bir görevle 🙂 

As takımımız maalesef kötü durumdaydı, Ali Koç yönetiminde bir türlü beklenen başarı gelmemişti. 1 sene sonra as takımda antrenör olarak göreve başladığımda Ersun Yanal'ın ekibinden çok şey öğreneceğimi umuyordum. Nitekim öyle de oldu ancak beklenen sonuçlar yine gelmedi ve hocanın görevine son verildi. 'Şimdi n'olacak, biz de mi kovulacağız?' diye düşünürken kulübün Erol Bulut ile anlaşacağı haberleri dolaşmaya başladı. Transfer sezonunu çok hareketli geçirdikten sonra Erol Bulut ailevi sebeplerden dolayı görevine henüz yeni gelmesine rağmen görevinden ayrıldı. Tüm oyuncularda bir panik havasının hakim olduğu bir günün ardından, Emre Abi'nin telefonu ile uyandım. Lisans seviyemi sorduktan sonra haber vereceğim dedi ve kapattı. Neyi haber verecek? Ne oluyor derken kulüp binasına çağrıldım. Başkan ve Emre Abi ile uzun bir görüşmenin ardından kulüpte hoca olarak göreve başlamamı istediler. Yeterli miydim? Hiç tecrübem yoktu ve henüz 22 yaşındaydım. Birçok yıldız oyuncunun olduğu yerde benim sözüm dinlenir miydi? Kafamda birçok soru işareti ile kulüp binasından ayrılırken düşüneceğimi söyledim. Fenerbahçe 2013-2014'den beri şampiyon olamamıştı, başkan ve Emre Abi'nin çaresi yoktu çünkü kasada para da kalmamıştı. Transfer sezonu hala açıktı ancak kulüp kafasında transferi kapatmıştı. 

Tüm gece teklifi ve takımı düşünmekten uyuyamadım. Ailemle ve arkadaşlarımla konuştuğumda herkes görevi almam gerektiğini, futbolcu olarak yapamadıklarımı teknik direktör olarak yapabileceğimi söylüyordu. Haklı olup olmadıklarını zamanın göstereceğini düşündüm ve sabah Emre Abi'yi arayarak görevi kabul ettiğimi söyledim. Şimdi takımla tanışacak, düşüncelerimi uygulayacak ve yeni bir hayata adım atacaktım. 4 sene önce bu stadyumda futbolcu olarak yapamadıklarımı takımın başında teknik direktör olarak yapmaya çalışacaktım. Süreçte beni nelerin beklediğinden habersiz takımla ilk antrenmanıma çıktım...

t8wU6hG.png

Takım

jMeCAFe.png

Oyuncu olarak başaramadıklarımızı teknik direktör olarak başarmaya çalışacağımız ve belki de tarih yazacağımız mabedimiz

EOr8cwq.jpg

Bize inanan ve destek veren bizi bu cendereden çıkarak kulüp başkanımız 🙂 

FYju7OG.jpg

Futbol Direktörümüz ve çok sevdiğimiz abimiz 🙂 

BznXRLD.jpg

Şimdilik teknik ekibimiz

zpCFqIW.png

Kullanılan Yamalar

Gerçekçi Medya yaması

FMT Revize Ülke Kuralı

(İlk transfer sezonu açık durumda.)

[Hikayeye ne derece ağırlık vermem gerektiğiyle ilgili yorumlarınıza açığım dostlar. Oyunla ilgili tüm bilgileri paylaşmamın yanı sıra özel hayat hikayeleri yazabilirim. Hangisi daha çok hoşunuza giderse o şekilde ilerleriz 🙂 FM21 bazında Fenerbahçe ile başka kariyer yapmayacaktım ama forumun açılması hesabımda yoktu 😄 Okul ve iş yoğunluğumdan dolayı aşırı sık güncelleme yapamasam da 10'ar haftalık güncellemeler+hikaye şeklinde de ilerleyebiliriz. Önerilere ve yorumlara açığım, iyi akşamlar 🙂 ) 

Takımla birkaç antrenmanın ardından eksikleri ve kafamdaki kadroyu şekillendirmeye başlamıştım. Ancak taktiksel tarafta kendi eksiklerimi de günden güne fark ediyor ve ders çalışır gibi çalışıyordum. Emre Abi ile transferler için hararetli bir toplantıya başladık... (Devam edecek 🙂 )

• Like 1
  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

6 yedikçe daha iyi olmuşuz 😄 ara ara yapmak lazım 😄 

Takımdaki hoşnut olmadığım her şeyi bir kenarı bırakacak olursak kulüpteki herkes oldukça mutluydu. Emre Abi ile tartışmamızın ardından forma süresi verdiğim oyuncularda bir değişiklik yapmadım. Benim

Hocam bu yemek işlerini bırakalım da şu takımı hamama getirelim. Bu kadar sakatlık olmaz.

• Director

Onaylanmıştır, Başarılar dilerim, hikayeli kariyerleri özlemişiz. ^.^ 🙂

• Like 1
  • President

Başarılar Furkan. Keyifli ve güzel olması dileğiyle. Hikaye de olduğu kadar işimizi görür. 😅

• Like 1

Başarılar hocam, hikayeli olduğu için merakla takip edeceğim

• Like 1
Posted (edited)
Spoiler
MertCan, 23.03.2021 - 01:40 yazdı:

Başarılar, özlediğimiz günlere en azından oyunda dönelim.

Selim Atalay, 23.03.2021 - 01:22 yazdı:

Başarılar Furkan. Keyifli ve güzel olması dileğiyle. Hikaye de olduğu kadar işimizi görür. 😅

Ugureed, 23.03.2021 - 01:17 yazdı:

Onaylanmıştır, Başarılar dilerim, hikayeli kariyerleri özlemişiz. ^.^ 🙂

omer1759, 23.03.2021 - 01:49 yazdı:

Başarılar hocam, hikayeli olduğu için merakla takip edeceğim

Teşekkür ederim, umarım keyifli olur 🙂 

İlk basın toplantımda yaşımla ve tecrübesizliğimle ilgili medya bana yüklense de gerekli cevapları verdim ve işime odaklandım. İdolüm Jürgen Klopp gibi rakibi ısıran, sürekli rahatsız eden, oyunu rakip yarı sahaya hapsederek oynayan bir takım yaratmak istiyordum. Oyuncularla ilk görüşmem oldukça iyi geçti, Emre Abi ve başkan ilk antrenmanımızda bizi yalnız bırakmadı. 

wyWG65D.jpg

Takımda oldukça kaliteli ayaklar vardı ve herkese gerekli şansı vermek istiyordum. Hazırlık kampı için İtalya'ya gidecektik, bunun için çok heyecanlıydım çünkü daha önce hiç yurtdışına gitmemiştim. Teknik direktörlüğün yanı sıra birçok yeni ülke görme fırsatı ve oralarda tecrübe kazanma ihtimali beni günden güne heyecanlandırıyordu. İtalya'da Emre Abi'nin bağlantıları sayesinde oldukça güzel hazırlık maçları ayarladık. Türkiye'ye dönünce de takıma izin vermeyeceğimi ve kampa Topuk Yaylası Tesisleri'nde devam edeceğimizi yönetime ve takıma bildirdim. Takımdaki herkes bu kararı garip karşılamış olsa da saygı duydular. Herkes çok istekliydi ancak kafalarındaki soru işaretlerini de yüzlerinden şimdiden okuyabiliyordum. Kimler kalacaktı? Kimler gidecekti? Kulübede kimler olacaktı? Türkiye'ye dönünce yapacağımız hazırlık maçlarını da planlamanın ardından, teknik heyeti genişletmek için çalışmalara başladım. 

8qafN7M.png

Telefonlarım şimdiden susmuyordu, yıllardır görüşmediğim arkadaşlarımdan, birlikte oyun oynadığım hayatımda tanışmadığım insanlara kadar herkes mesaj atıp arıyordu. İş isteyeninden, taktik verenine 🙂 İşin ciddiyetinin farkındaydım ve taviz vermeyecektim. Ailem dahil herkese artık beni daha az göreceklerini ve kendimi takıma adayacağımı söyledim. Zaten kız arkadaşım yoktu, sakatlık depresyonumun sürecinde ayrıldığım kız arkadaşım(adını anmak istemedim) takımın başına geçtiğimi duyunca arayıp sormaya başlamıştı ancak umut yoktu 🙂 Artık hayatım Fenerbahçe'ydi ve uzun süre öyle olacağa benziyordu. Düzenimi oturtmak için ne gerekiyorsa yapacaktım. Medya şimdiden tepemdeydi, yaşım ve tecrübesizliğim kulüptekilerden çok medyanın derdi olmuştu 🙂 Türkiye'de futbolun neden gelişmediğini içine girdikçe daha iyi anlıyordum. Ancak bu düzeni değiştirmek için elimden geleni yapacağım. 

İtalya kampına kadroda düşünmediğim ve kiralık sözleşmeleri için görüşmeler yapacak olan Oytun ve Bartu'yu almadım. Aynı zamanda sezon sonu takımdan ayrılması kesinleşen Ömer Faruk Beyaz'ı da kadro dışı bıraktım. Geleceğin Fenerbahçe'sini inşa ederken bizimle olmak istemeyen kimseye kadro yer vermeyecektim. 

Başkanımız hafta sonu beni yemeğe davet etti. Emre Abi'nin bulunduğu yemekte transfer politikamız ve kulüp hakkında konuştuk. Ayrıca başkanımız tesislere taksi ile gidip geldiğimi görmüş. Henüz maaş almadığımdan aracım da evim de yoktu, maaşımı daha çok başarılara bağlı olarak alacaktım. 1+0 stüdyo bir dairede kalıyordum, bana yetiyordu.(Kirası ucuzdu 😄) Başkanımız sağ olsun bana bir araç hediye etmek istediğini ve bunu imza hediyesi olarak görmemi istediğini, yanlış anlamamamı söyledi. Kendisine saygımdan dolayı gıkımı çıkarmadan hediyesini kabul ettim 🙂 Aracı bayiden almaya gittiğimde herkesin beni tekrar tanıdığını fark ettim, ancak havalara girme zamanı değildi. Eski günlere dönmek güzeldi ama bu sefer sorumluluk çok daha büyüktü. Çok kısa süren işlemlerin ardından aracımı teslim aldım. 

EhzX4on.jpg

Ertesi sabah erkenden uyandım. İtalya'ya gitmek üzere tesislere geçtim, biraz çalıştıktan sonra havaalanında takımla buluşmak üzere yola çıktım. Şimdi rotamız İtalya'ydı. 

0PBulsC.jpg

Edited by sosmy
  • Director

Keşke Ali Koç gibi başkanım olsa da bana da araba hediye etse 😄 Ayrıca eski kız arkadaşımızın bir yerlerde karşımıza çıkacağından eminim. Umarım Fenerbahçe'yi eski günlere döndürmeyi başarırız.

• Like 1
  • President

Zorlu bir kamp olacak. Daha ilk sezonda arabayı aldıysak, birkaç sezonda ev, yat vs çökeriz hep. 😄 

• Like 1

İmzadan dolayı araba hediye eden başkan, şampiyon yapınca özel jetini hediye eder 😁

• Like 1
Posted (edited)
Spoiler
Ugureed, 23 saat önce yazdı:

Keşke Ali Koç gibi başkanım olsa da bana da araba hediye etse 😄 Ayrıca eski kız arkadaşımızın bir yerlerde karşımıza çıkacağından eminim. Umarım Fenerbahçe'yi eski günlere döndürmeyi başarırız.

Her hocanın hayali bir başkan dimi 😄 Nasip 🙂 

Neo-DaRK, 17 saat önce yazdı:

Başarılar keyifli bir kariyer olmasını dilerim.

Teşekkürler hocam. 

Selim Atalay, 16 saat önce yazdı:

Zorlu bir kamp olacak. Daha ilk sezonda arabayı aldıysak, birkaç sezonda ev, yat vs çökeriz hep. 😄 

Başkan başarıya karşı cömert olur gibi abi 😄 

thedoorsvs8mm, 15 saat önce yazdı:

Usta Emre Abinin kadro seçimlerinde sana karışmasına izin verme, yapar öyle şeyler 🙂

Yumruğu masaya vurduk hocam 😄 Çeteye yer yok! 

omer1759, 15 saat önce yazdı:

İmzadan dolayı araba hediye eden başkan, şampiyon yapınca özel jetini hediye eder 😁

Eder mi dersin hocam 😄 Bir umuttur yaşamak...

hardworkingo, 13 saat önce yazdı:

Başarılar.

Teşekkürler 🙂 

YigitCelik, 12 saat önce yazdı:

Başarılar dilerim

Teşekkür ederim 🙂 

MertCan, 7 saat önce yazdı:

Alırsın Ford olursun Lord 😄 

Hazırlık kampı iyi geçer umarım.

Teşekkürler hocam 🙂 Lord gibi olacağız nasipse 😄 

Hazırlık kampı için İtalya'daki otelimize vardığımızda saat hayli geç olmuştu. Sabah dinlenmeleri için takıma izin verdim. Öğleden sonra kondisyon antrenmanı ile başlayacaktık. Akşam takım olarak yemek yiyecek ve sonrasında yoğun bir tempo ile çalışacaktık kamp boyunca. Hazırlık kampındayken hiç beklemediğim şekilde eski kız arkadaşım İrem'den telefon aldım. Benden cevap alamadıktan sonra uzun bir süre iletişime geçmemiştik, içimden bir ses açmam gerektiğini söylediği için telefonu açtım. Halimi hatrımı sorduktan sonra bir proje için İtalya'da olduğunu, takımın Twitter hesabından bizim de İtalya'ya geldiğimizi, uygun olursam görüşmek istediğini söyledi. Üzerimdeki şaşkınlığını atamadan teklifini çok yoğun olduğum ve otelden ayrılamayacağım gerekçesiyle reddettim. Kaldığımız otelin ismini sormasının ardından telefonu kapattı. Etrafımda dikkat dağıtıcı hiçbir şey istemiyor ve tamamen takımıma yoğunlaşmak istiyordum. 

Hazırlık kampının ilk maçında talihsiz bir şekilde sakatlanan Ferdi maalesef aramızdan ayrılmak ve tedavisi için Türkiye'ye dönmek durumunda kaldı. Kendisini kadroda fazlasıyla kullanmayı düşündüğüm için şimdiden keyfimi kaçırmıştı bu gelişme. 

3f6pjXt.png

Kamp boyunca kendimizi birçok iyi takıma karşı ölçme şansımız oldu. Özellikle çok erken dakikalarda 10 kişi kaldığımız Fiorentina maçından galibiyetle ayrılmak takıma dair tüm umudumu artırdı 🙂 Hiçbir maçı çok büyük farklarla kazanmamış olsak da oyun olarak rakiplerimize karşı her zaman üstündük. Takımımla şimdiden gurur duyuyordum. Her gece kafamı yastığa koyduğumda taktikler düşünerek uyumaktan, rüyalarımda dahi maçları oynamaktan kendimi alıkoyamıyordum. Hayaller kurmaktan da tabii ki. 

Hazırlık Maçlarımız

nJ6wmZG.png

CSKA Sofia maçımızı Milli takımlara çok fazla oyuncu yolladığımız için iptal ettik. Cluj maçına da milli takıma gitmeyen oyuncularımız ile çıktık.

Hazırlık Maçlarının İstatistikleri

Spoiler

Carpi

3vpTciE.png

Slavia Prag

JA1y1tW.png

Avelli

Ktx0ts3.png

Lazio

tS19N6M.png

Cagliari

MhsbxpH.png

Fiorentina

vsBIwGU.png

Cluj

2Mm7iYz.png

Genel olarak maçlara aşağıdaki ilk 11 ile başlasam da tüm oyunculara şans verdim. Mesut Özil'in liderliği ve teknik kapasitesi ile Gustavo'nun çift yönlü oyununu birleştirmeye çalıştığım bir taktik oluşturmaya çalışıyordum. Ancak bu iki oyuncudan da yaşları itibariyle sınırlı süre verim alacağımı da biliyordum. 

DcoytWm.png

Tüm bu düşünceler kafamda dolaşırken, Emre Abi'nin telefonu ile kendime geldim. Ferdi'nin tedavisinin iyiye gittiğini söylemek ve durumlarımızı sormak için aramıştı. Konuştuğumuz transfer görüşmelerini yapmak için takımla İtalya'ya gelmek yerine İstanbul'da kalmayı tercih etmişti. Durumlarla ilgili konuştuktan sonra tam kapatacaktım ki "Ha bu arada Burak ile anlaştık, onaylarsan imzayı atacak. Ama sezon sonuna kadar Altınordu'da oynayacak." demişti. Burak çok istediğim ve yeteneğine çok inandığım bir oyuncuydu. Geleceği kurarken benim için kulübün yapıtaşlarından olacaktı. Sezon sonuna kadar Altınordu'da oynayacak olması kötü değildi, hatta bu kadro derinliğinde bizde şans bulması çok zordu. Bundan dolayı oldukça mutlu oldum. Emre Abi'ye teşekkür edip transferi onayladığımı ve Türkiye'ye döndüğümde Milli Takım arasında Burak'la görüşmek ve tanışmak istediğimi, bunun için İzmir'e gidebileceğimi söyledim. Emre Abi "Ayarlarız abicim" diyerek telefonu kapattı. 

Burak İnce Sözleşmesi

hkOo6LG.png

Burak İnce Profili

QJbzXtH.png

İtalya'daki kamptan ayrılırken takımda yüzler gülüyordu. Takımdaki oyuncuların bir kısmı direkt milli takım kamplarına gidecekti, bir kısmı ise Cluj maçını oynamak ve antrenmanlara devam etmek üzere tesislere gelecekti. Kampın son günü herkese izin verdim ve ben de İtalya'yı dolaşmak üzere otelden ayrılacaktım ki lobiden gelen telefon ziyaretçim olduğunu söyledi. Herhalde başkan ya da Emre Abi bir transfer görüşmesi vs. için İtalya'ya geldi diye düşünerek lobiye indiğimde karşımda İrem'i gördüm. Çok şaşırmıştım, otelin ismini sorduğunda aklımın ucundan bile geçmemişti otele geleceği. Onu görünce nedense kendimi iyi hissettim, kocaman bir kalabalığın ortasında çocukluğumdan beri hayatımda olan birini görmek iyi gelmişti sanki. Oturup otelde bir şeyler içtik, sonrasında şehir merkezinde yemek yemeye gittik. Oyuncularım da izinli olduğu için kafam rahat bir şekilde takılabilecektim uzun bir süre sonra. Ayrıca çok iyi bir kamp dönemi geçirmiştik, herkes biraz dinlenmeyi hak ediyordu. İrem'le uzun süre vakit geçirmek çok iyi geldi, kendimi rahatlamış hissediyordum. Gece otelimizdeki boş bir odayı rica ile açtırarak İrem'e odayı tahsis ettik. Henüz barışmış sayılmazdık çünkü kendimi bir ilişki içerisinde hayal edemiyordum, tamamen Fenerbahçe'ye adanmış durumdaydım. 

Ertesi gün otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra İrem'le vedalaştık. İrem yaklaşık 2 hafta daha İtalya'da kalacaktı. Uzun bir zaman daha görüşebileceğimizi zannetmiyordum. Artık her şeyin eski günlerdeki gibi olması çok zordu. Takımla Türkiye'ye dönmek üzere havaalanına gittik. Türkiye'de Cluj maçını oynadıktan sonra takıma 3 gün izin verdim. Milli takımdaki oyuncuların dönmesiyle tekrar antrenmanlara başlayacaktık. Ben de bu arada memleketim İzmir'e gidip hem yeni transferimiz Burak ile tanışacak hem de ailemi görecektim. Sonrasında lig maratonumuz başlıyordu 🙂 

Edited by sosmy
  • Like 1

Burak İnce çok iyi, özellikle duran topları çok feci kullanıyor

Başarılar.

• Like 1
  • President

Fenerbahçe gibi bir kadromuz varken birden fazla sistem denememiz ve farklı oluşumlar üzerinde durmamız gerekebilir. Hazırlık kampımız oldukça iyi geçmiş. Özellikle bize denk takımlara karşı oynamamız ve kazanmış olmamız beni mutlu etti. Ferdi ise şanssızlığın kurbanı olmuş. Mesut ile çalıştırabilirsek, tadından yenmez gibi geldi. Burak'a zaten ne söylenir, bilemedim şimdi.

• Like 1
  • Director

Burak İnce güzel potansiyelli bir kardeşimiz, ilerleyen süreçte Fenerbahçe'ye büyük katkılarda bulunabilir. Ferdi'nin hazırlık kampında sakatlanması kötü olmuş.

• Like 1

Burak gelecek adına oldukça önemli bir isim, hazırlık kampını da iyi geçirmişiz.

• Like 1

Burak İnce, Fenerbahçe'nin bu sezon yaptığı en iyi transfer olmuş. Kanatlarımızın altında potansiyeline erişeceğinden şüphem yok. Kampımız güzel geçmiş.

• Like 1
Spoiler
levorh, 17 saat önce yazdı:

Burak İnce çok iyi, özellikle duran topları çok feci kullanıyor

Başarılar.

Aynen hocam, tekniği şimdiden çok iyi seviyede. Seneye takıma katıldığında çok katkı sağlayacağını düşünüyorum ben de. 

Selim Atalay, 17 saat önce yazdı:

Fenerbahçe gibi bir kadromuz varken birden fazla sistem denememiz ve farklı oluşumlar üzerinde durmamız gerekebilir. Hazırlık kampımız oldukça iyi geçmiş. Özellikle bize denk takımlara karşı oynamamız ve kazanmış olmamız beni mutlu etti. Ferdi ise şanssızlığın kurbanı olmuş. Mesut ile çalıştırabilirsek, tadından yenmez gibi geldi. Burak'a zaten ne söylenir, bilemedim şimdi.

Bu sene Avrupa olmadığından ligi kazanacak seviyede bir taktik hazırladım, maç içerisinde skora göre çift forvete döndüğüm zamanlar da oluyor ama 4-6-0 üzerine çalışmam gerekecek gibi 😄 

Ugureed, 17 saat önce yazdı:

Burak İnce güzel potansiyelli bir kardeşimiz, ilerleyen süreçte Fenerbahçe'ye büyük katkılarda bulunabilir. Ferdi'nin hazırlık kampında sakatlanması kötü olmuş.

Ferdi şanssızlığa kurban gitti, umarım ilerleyen zamanlarda kadroya girecek 🙂 

MertCan, 16 saat önce yazdı:

Burak gelecek adına oldukça önemli bir isim, hazırlık kampını da iyi geçirmişiz.

Burak'tan çok umutluyum 🙂 

YigitCelik, 16 saat önce yazdı:

Hikaye çok keyif veriyor. İrem sen parayı bulunca mı geri döndü yoksa hocam? 😄 

Öyle mi olmuştur dersin hocam 🙂 

omer1759, 16 saat önce yazdı:

Burak İnce, Fenerbahçe'nin bu sezon yaptığı en iyi transfer olmuş. Kanatlarımızın altında potansiyeline erişeceğinden şüphem yok. Kampımız güzel geçmiş.

Burak seneye takıma katıldığında as kadroda sık sık yer alacağını düşünüyorum ben de 🙂 

elturco, 12 saat önce yazdı:

Başarılar Hocam.. 

Teşekkür ederim 🙂 

Kaan Torun, 3 saat önce yazdı:

Hamleler güzel ileride başımızı ağrıtmayacağı kesin 

Aynen öyle, geleceğe yönelik yatırım yaptık 🙂 

İzmir'de uçaktan indiğimde şehrimin havasını ne kadar özlediğimi fark ettim. Sabah saat çok erkendi, önce Alsancak'a gidip kahvaltı ederim sonrasında Altınordu tesislerine gidip Burak'la tanışırım diye düşünürken havaalanında beni gören herkesin benimle fotoğraf çektirme isteğiyle karşılaştım. Bu şartlar altında Alsancak'a da gitmeye cesaret edemedim. Herkes takımdan ve benden çok umutluydu ve bu beni mutlu etmenin yanı sıra omuzlarımdaki yükü de artırıyordu. Havalimanından araç kiralayarak Altınordu'nun Yeşilyurt'taki tesisine doğru yola koyuldum. 

AtbtPjj.jpg

Tesise vardığımda Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan tarafından karşılandım. Başkanla birer çay içip sohbet ettikten sonra antrenmana inip Burak'la tanışmak istediğimi söyledim. 

exj3I0f.jpg

Takım hala antrenmandaydı. Hüseyin Hoca'nın Burak'a müsaade etmesiyle Burak yanıma geldi, gözleri parlayan pırıl pırıl bir çocuktu. Heyecandan yerinde duramıyordu resmen. Yaşlarımızın çok da uzak olmaması sebebiyle onun gibi genç oyuncularla daha iyi anlaşacağımı umuyordum. Futbolculuğunun yanı sıra lisesini de okumaya devam eden Burak'la yaklaşık yarım saat sohbet ettik ve planlarımız hakkında konuştuk. Fenerbahçe ile büyük başarılara imza atıp Avrupa'ya gitmek istiyordu. Haklıydı da, bu ülkede onun gibi kaç tane genç harcanmıştı kim bilir. 

Altınordu Tesislerinden ayrılmamın ardından ailemi ziyaret etmek için yola koyuldum. Alaçatı'ya kadar en az 1 saatlik yolum vardı. 

KwzLBxq.jpg

Alaçatı'ya girdiğimde camları açtım ve içime derin bir nefes çektim. Yaşadığımı hissettiriyordu burası bana. Doğup büyüdüğüm yere bambaşka biri olarak dönmüştüm. Ailemin yanına gittim ve keyifli bir gün geçirdim. Ertesi gün akşama doğru Emre Abi arıyordu. Açtığımda takımda artık istemediğim Lemos'un Zagreb'e sattığımızı söyledi. Ayrıca Sadık da Malaga'ya kiralık gidiyordu. Lemos tamamdı da Sadık nereden çıkmıştı şimdi? Sadık'ı takımda istediğimi, elimde stoperim olmadığını söylediğimde yarın 1'de Göztepe'nin Torasan Tesisi'nde olmamı söyledi. Sabah erkenden uyanıp kahvaltımı ettikten sonra ailemle vedalaştım. Daha arkadaşlarımın bile yanına uğrayamadan Torasan'a doğru yola çıktım. Tesislere geldiğimde Emre Abi çoktan oradaydı. 

dXXUH1o.jpg

Ünal Hoca ile tanışmamın ardından Göztepe takımı antrenmana geçti. Emre Abi Alpaslan için Göztepe ile anlaştığımızı, oyuncuyla görüşmeye geldiğini söyledi. Alpaslan listemdeki oyuncular arasındaydı, özellikle ayağının iyi olması sebebiyle ve rotasyona sağlayacağı katkıyla takımda görmeyi istemiştim. Ayrıca seneye değişecek olan yabancı oyuncu kuralında da bize faydası olacaktı. Alpaslan ile konuşup tanışmamızın ardından hızlı bir şekilde sözleşmeyi imzaladık. 

Alpaslan Öztürk Sözleşme

Y1ESZqc.png

Alpaslan Öztürk Profil

eKlAxm9.png

Alpaslan ile anlaşmamızın ardından Ünal Hoca'ya teşekkür edip kendileriyle bir hatıra fotoğrafı çektirdik. Emre Abi Alpaslan ile beraber direkt İstanbul'a dönecekti. Ön sözleşme imzalamamıza rağmen Alpaslan sağlık kontrollerinden geçecek ve resmi imzalar atılacaktı. Ben 1 gün daha İzmir'de olacaktım. İzmir'de birkaç arkadaşımı görmek üzere yola çıktım, her yer çok kalabalıktı. Bundan dolayı evde takılma kararı aldık. Arkadaşlarımla keyifli bir akşamın ardından sabah hep beraber kahvaltı ettik. İrem'le görüştüğümüzü bildiklerini söylediler ve düşüncelerimi öğrenmek için ağzımı aramaktan da geri kalmadılar. Ortak arkadaşlar her zaman sorundu 🙂 Ellerine pek laf vermeden oradan ayrıldım. Herkes konsantrasyonumun takım üzerinde olduğunu biliyordu. Havaalanına geldiğimde İrem'in mesajını gördüm, sezon öncesi başarılar diliyordu. Nazikçe teşekkür ederek uçağımın kalkacağı kapıya doğru yola koyuldum... 

4euGDA5.jpg

İstanbul'a geldikten sonra direkt tesislere geçtim. Başkanla ve Emre Abi ile durum değerlendirmesi yaptık. Kadromuz yeterliydi ve şampiyonluğa olan inancımız yüksekti. 2 oyuncuyu kadroya katmıştık ve sosyal medyada iki oyuncunun da benim memleketim olan İzmir'den gelmesi sebebiyle çok fazla laf çıkmıştı. Medya şimdiden tepemdeydi, başkan yöneticilere açıklama yaptırabileceğini söylese de bu konuda konuşulmasını doğru bulmadım. Herkese gereken cevabı sahada verecektik. Milli takım kampından oyuncularımızın da dönmesiyle tam kadro bir şekilde sezona başladık. 

İlk 4 Hafta

m2h0rr7.png

Maç İstatistiklerimiz

Spoiler

Rizespor

RA0gE4R.png

Trabzonspor

kX2dom5.png

Malatyaspor

8eFlaz3.png

Hatayspor

1XWrCE8.png

Takım olarak rakiplerimizi sürekli rahatsız eden bir oyun yapımız oluşmaya başlamıştı. Ayrıca 4 maçı da gol yemeden geçmek süper olmuştu. Rakibimizden pozisyon olarak üstünde olsak defans hatalarımızı Altay her defasında telafi edip bizi kurtarıyordu. Trabzonspor ve Malatya maçlarında istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Forvetlerimiz tamamen saçmaladı da diyebiliriz. Malatya maçında Gustavo ceza sahası dışından şık bir golle şapkadan tavşan çıkarırken, Trabzonspor ile bireysel hatalarının kurbanı oldu. Defans hattında Abdullah Hoca'nın radikal kararlar alması gerekebilir diye düşünüyordum ancak 3.haftada tarihi bir galibiyet alarak herkesi şaşırttılar 🙂 

Y1cuxc9.png

Trabzonspor maçında Filip Novak talihsiz bir şekilde sakatlandı. Caner'in de hafif bir sakatlığı vardı ancak diğer maçlarda risk alarak da olsa sahaya çıktı. 

ejVorxD.png

İlk 4 haftanın sonunda ligde lider durumdaydık. Takım içindeki hava çok olumluydu. Herkes mutlu bir şekilde gelip gidiyordu. Akşamları genelde minik dairemde rakiplerimizin maçlarını izliyor ve onlara karşı neler yapabileceğimizi planlıyordum. Ayrıca yurtdışındaki ligleri de takip ederek genç yıldızlar avlamaya çalışıyordum. Kulübümüzün mali durumunu zorlamadan genç yetenekleri takıma katarak güzel bir nesil yakalamayı hedefliyordum. Ara ara İrem'le konuşuyorduk, önümüzdeki hafta sonu İtalya'dan dönecekti. Önce İzmir'e babasının yanında ardından da İstanbul'a annesinin yanına geleceğini söylemişti. Pek oralı olmadan cevaplar vermem sebebiyle olsa gerek bir süredir kendisinden haber almamıştım. Ara ara aklıma yazmak veya aramak gelse de sonrasında kendime illa ki bir iş yaratarak bundan kaçınıyordum...

Alpaslan rotasyon için iyi bir oyuncu.

Lige güzel başlamışız, Trabzon ne yapmış öyle 😮

• Like 1
  • Ugureed changed the title to The Gunners "Yeniden Doğma Çabası" | Hikayeli #7
  • Ugureed featured this topic