Jump to content

Hertha Berlin&Türkiye "Dünya'nın Zirvesine" | Hikayeli #11

Recommended Posts

• President

Yerel kupalara karşı artık büyük avantajımız ve kadromuz var. Bu sebeple Avrupa yolu daha değerli oluyor. Şampiyonlar liginden elenmiş olmamız, bize ikinci fırsatı sundu. Bunu Avrupa'da sürdürelim ve oradan gelire bakalım.

• Like 1
  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takımdaki hoşnut olmadığım her şeyi bir kenarı bırakacak olursak kulüpteki herkes oldukça mutluydu. Emre Abi ile tartışmamızın ardından forma süresi verdiğim oyuncularda bir değişiklik yapmadım. Benim

6 yedikçe daha iyi olmuşuz 😄 ara ara yapmak lazım 😄 

Hocam bu yemek işlerini bırakalım da şu takımı hamama getirelim. Bu kadar sakatlık olmaz.

Spoiler
MertCan, 19 saat önce yazdı:

Süper ligdeki güzel formumuz aynen devam ediyor.

Şampiyonlar ligi biraz üzücü olmuş ama sağlık olsun.

Aynen öyle, artık Avrupa Ligi'ni hedefleyeceğiz 🙂 

Büyük Altay, 20 saat önce yazdı:

Her şerde bir hayır vardır. Avrupa Ligi'ni alalım. 🙂

Hadi inşallah hocam 🙂 

S_M_X_03, 20 saat önce yazdı:

şampiyonlar ligi şansızlık diyelim 

Ligde gol rekoru gelecek belli

Kıracağız gibi gözüküyor 😄 

Behzat Ç., 21 saat önce yazdı:

Şanssızlık. Canımız sağ olsun. Yoruldun biliyoruz ama bu dava sensiz olmaz reis.

Hayatsız gibi yaşıyoruz hocam sorma 🙂 

Selim Atalay, 18 saat önce yazdı:

Yerel kupalara karşı artık büyük avantajımız ve kadromuz var. Bu sebeple Avrupa yolu daha değerli oluyor. Şampiyonlar liginden elenmiş olmamız, bize ikinci fırsatı sundu. Bunu Avrupa'da sürdürelim ve oradan gelire bakalım.

Aynen öyle yapacağız. Avrupa Ligi'nde kafaya oynayabilecek kadromuz var. Kupaya doğru ilerlemeyi umuyoruz. 

fatihhkaraa, 3 saat önce yazdı:

Başarılar Dostum

Teşekkürler dostum 🙂 

SL-yatay.png

16.Hafta

16konya.png

Bu maç sonrası Altay maalesef sakatlandı. Bir süre Altay'dan mahrum kalacağız. Kaleyi Berke'ye emanet ediyoruz bu süreçte. 

16altay-sakatl-k.png

17.Hafta

17rize.png

18.Hafta

18bjk.png

Bu maçta da maalesef Cengiz sakatlandı. 

18sonras-cengo-sakatl-k.png

19.Hafta

19malatya.png

Puan Durumu 

puan-durumu.png

Zaten kısıtlı olan kanat rotasyonumuzda bir de Cengiz sakatlanınca bütün keyfim kaçmıştı. Önümüzde çok önemli maçlar olmaması içimi biraz rahatlatmıyor değildi. Transfer sezonu gelmişti ve birçok oyuncumuz izleniyordu. Takımdan yollamak istemesem de çoğu oyuncumuz da gitmek isteyecek gibiydi. Bakalım elimizde kimleri tutabileceğiz...

Transfer sezonunun açılmasıyla beraber yine her zamankinden yoğun bir döneme başlamış olduk. Aysu artık bana alınıyordu. İlişkim yoğunluğum sebebiyle zarar görecek gibi hissediyordum. Fakat bana çaktırmamaya çalışıyordu. Ailemin yanına aylardır gidememiştim, herkesten ve her şeyden o kadar uzaktım ki... Bunalmaya başlamıştım. Artık daha başarılı olup kendimi de tatmin etmem gerekiyordu. Bunu yapmam lazımdı, değilse bunalıma doğru sürükleniyordum. 

Transfer sezonunun açılmasıyla beraber sezon içerisinde anlaşma sağladığımız oyuncular aramıza katıldı. 

ocak-transfer-ac-ld-yeni-transferler-kat

yeni-transferler-2.png

Avile, Fabio ve Farver yabancı kuralı sebebiyle kiralık olarak yollayacağımız isimler. Golovin'i ise rotasyonda düşünüyordum. Kendisi yeteneğinin karşılığını şu ana kadar bulamamıştı bence. Büyük bir yıldız oyuncu potansiyeli vardı ve ben bunu yaşına rağmen ortaya çıkaracağımıza inanıyordum. 

Oyuncu Profilleri 

Spoiler

golovin-profil.png
Avila-profili.png
Fabio-profili.png
farver-profili.png

Diğer 3 oyuncunun geleceği parlaktı. Bedelsiz olmaları sebebiyle oyunculara şans verdik. Bakalım bize kazandıracaklar mı? 

ztk.png

Kupada ise kolay maçlarla 5.tur'daki rakibimizi eledik. 

5.Tur

kupa-5-tur-1.png

kupa-5-tur-2.png

Bence Erzincanspor çok iyi mücadele etmişti. Tüm takımı maç sonu soyunma odasına giderek tebrik ettim. Tüm oyuncular beni tanıyor ve seviyordu. Böyle bir sevgiye nail olmaktan dolayı çok mutluydum. Ayrıca bizi çok güzel ağırlamışlardı. Bu eşleşme sonrası rakibimiz;

kupa-6-tur-rakibimiz.png

avrupa-ligi.png

avrupa-kupas-rakibimiz.png

Şampiyonlar Ligi'nden Avrupa Ligi'ne geçmiştik. Bu kupada hedefimiz sonuna kadar gitmekti. İlk turda BMG ile eşleştik. Almanların oyun anlayışına hayran da olsam onları alt etmeyi biliyorduk. Bayern'e karşı CL'de kazanmayı bilmiştik. Sırada başka bir Alman vardı. Bu eşleşmeden rahatlıkla çıkabileceğimizi düşünüyordum. Ancak büyük birkaç sorunumuz vardı. Transfer dönemi açıktı ve tüm oyuncularım birçok büyük takımın ilgi odağıydı. Kadromuzu korumak istesem de kimseyi takımda zorla tutamazdım...

(Bir aksilik olmazsa akşam transfer sezonunun sonuna kadarki kısmın güncellemesi hikayeli bir şekilde gelir. Tüm yorumlar için teşekkür ederim 🙂 )

• President

İçimiz daraldı kardeşim, artık atmayalım. Gelene gidene 7-8 mi atılır yahu? Biraz edep, biraz düşünce lütfen...

Avrupa'da ise kolay lokma gelmiş. Ligdeki oyunumuzu buraya yansıtırsak adım adım ilerleriz.

• Like 1

Borussiaya Kadıköyde 3 4 atar, deplasmanda da yeneriz. Gençler bize kazandıracaktır

• Like 1

Ligde Altay'ın sakatlanması pek bizi etkilememiş aksine gol yemeden tamamlamışız.

Avrupa ligi eşleşmesi kolay gibi.

• Like 1

Borissia eşleşmesi birazcık maziye götürdü bizleri 🙂 Aykut hocanın yarım kalan hikayesini neden tamamlamayalım? Başarılar 🙂 

• Like 1
Spoiler
fatihhkaraa, 21 saat önce yazdı:

Lige denecek bir şey yok önümüze gelene 6, 7 atıyoruz maşallah. BMG yide rahat geçeriz hocam. 

Hadi inşallah hocam 😄 

Selim Atalay, 21 saat önce yazdı:

İçimiz daraldı kardeşim, artık atmayalım. Gelene gidene 7-8 mi atılır yahu? Biraz edep, biraz düşünce lütfen...

Avrupa'da ise kolay lokma gelmiş. Ligdeki oyunumuzu buraya yansıtırsak adım adım ilerleriz.

Ligde bizimkiler acımıyor vallahi 😄 Avrupa'dan umutluyum, iyi kura çektik umarım böyle devam ederiz 😄 

omer1759, 20 saat önce yazdı:

Borussiaya Kadıköyde 3 4 atar, deplasmanda da yeneriz. Gençler bize kazandıracaktır

Hadi inşallah hocam 😄 Umutluyum bu kez ben de 🙂 

MertCan, 20 saat önce yazdı:

Ligde Altay'ın sakatlanması pek bizi etkilememiş aksine gol yemeden tamamlamışız.

Avrupa ligi eşleşmesi kolay gibi.

Defansımız gerçekten işini iyi yapıyor 😄 Berke de kendisini hep hazır tutmuş 🙂 

Behzat Ç., 18 saat önce yazdı:

Kimseye acımak yok hocam.

Onlar bize acımadılar... Şimdi bizim sıramız 😄 

Tahadegr, 17 saat önce yazdı:

Borissia eşleşmesi birazcık maziye götürdü bizleri 🙂 Aykut hocanın yarım kalan hikayesini neden tamamlamayalım? Başarılar 🙂 

Umarım tamamlayacağız 🙂 Teşekkür ederim

Transfer döneminin açılmasıyla beraber Emre Abi'yle hemen Fransa'ya doğru yola çıktık. Uzun zamandır istediğim bir oyuncu için Paris SG ile görüşme yapacaktık. Bu süreçte de oyuncularımıza teklifler gelmeye devam ediyordu. İlk transferimizi Gustavo'nun ayrılışı ile gerçekleştirdik. Bu sezon pek şans bulamamıştı Luis. Oynamak istiyordu ama kulüpte kalmaktan da memnundu. Ayrıca kaptanımızdı da. Kariyerini burada bitirecekse oynamamaya alışması gerektiğini söylememin ardından iyi bir şekilde yollarımızı ayırdık. Ben ona büyük saygı duyuyordum o da bana. İşlemleri kulüp binasında yöneticilerimiz ile hallettiler. 

1-Gustavo-tak-mdan-ayr-ld.png

Gustavo ile yolların ayrılmasının ardından takıma yeni bir kaptan lazımdı. Bunun için yıllardır hazırladığım bir oyuncumuz vardı zaten. Mevcut olarak da ikinci kaptanımız olan ve 1 yıldır da liderlik kursuna gönderdiğim Altay'ı arayarak artık kaptanın o olduğunu söyledim. Altay kulübe inanılmaz bağlı, benimle yaşıt olmasına rağmen bana inanılmaz büyük saygı duyan, hoca-oyuncu ilişkisinden ziyade yaş farkına rağmen abi-kardeş gibi anlaştığım bir oyuncumdu. Artık takımımızın da kaptanı o olacaktı. 

2gustavonun-ard-ndan-yeni-kaptan-m-z-alt

Fransa'da kaldığımız otel inanılmaz lükstü. Paris SG yöneticileri bizi çok iyi ağırlıyorlardı. Şehir de inanılmazdı. Transfer görüşmelerini yapmak için kendileriyle görüşeceğimiz gün Emre Abi'nin kahvaltıda bana verdiği haberle tüm keyfim kaçtı. Joshua ayrılmak istiyordu. Takımda şu an en çok atan oyuncuydu ve taktiğimde de yeri çok önemliydi. Yedekleri Dorde ve Enis vardı ama onlardan nasıl bir katkı alacağımızı bilmiyordum. Joshua'yla görüntülü olarak konuştuk ancak ikna edemedim. Kesinlikle Premier Lig'e gitmek istediğini söylemesinin ardından elimden bir şey gelmezdi artık. Yerine oyuncu bulabilir miydik onu bile bilmiyordum. Bir kanat oyuncusu transfer etmek istiyordum, bir de PSG'den Çağlar'ı...

3zirkzee-ayr-ld.png

PSGli yöneticiler ile toplantıda anlaşmamız çok zor olmadı. İstedikleri fiyat belliydi, bizim de bunu karşılayacak gücümüz vardı. Ufak detaylar hallettikten sonra teklifi resmileştirip anlaşmayı yaptık. Akşam yemeğinde Çağlar ile görüşecektik şimdi de. 

Akşam Çağlar ile yemeğe oturduğumuzda bize hiç zorluk çıkarmadı. Anlaşmamız gayet kolay oldu. Bu durum beni çok şaşırtmıştı. Demek ki artık kulübümüz ilgi çeken bir kulüp haline gelmeye başlamıştı. Bu transfer bizim için büyük bir transfer olacaktı. Milli takımımızın yıldız oyuncularını takımımda görmeyi çok seviyordum. Kaan, Cengiz, Ali derken şimdi de Çağlar'ı takımımıza katmıştık. Üstelik Burak ve Erkan da bizdeki iyi performansları ile milli takımın as oyuncuları haline gelmişlerdi. Oyuncu yetiştiren bir kulüp haline gelmiştik. Sürekli düşük fiyatlara aldığımız oyuncuları iyi fiyatlara iyi takımlara satıyorduk. Üstüne üstlük Milli Takımımıza da katkı sağlıyorduk. Bu durumdan dolayı gerçekten aşırı tatmin oluyordum. 

4-a-s-fenerde.png

Çağs Profili İçin Tıklayabilirsiniz

Çağlar ile anlaşmamız takımdaki Türkler için de çok mutluluk verici olmuştu. Herkesin keyfi yerindeydi. Altınordu altyapısından gelen Çağlar ve Cengiz de tekrar buluşmuştu böylece. Baktığımız zaman kadromda bulunan Burak ve Erkan da Altınordu altyapısından gelmeydi. Üstelik Enis de öyle. Altınordu'nun altyapısını iyi takip ediyorduk ve sonuçlarını da gayet iyi bir şekilde alıyorduk. 

Paris'ten döndüğümde Aysu bana kızgındı. Tatilimde yurtdışına çıkmam ve onunla vakit geçirmemiş olmama oldukça bozulmuştu. Sebeplerimi açıklasam da gitmemin şart olmadığını daha önce gitmediğim görüşmeleri örnek vererek söylüyordu. Baktığımızda haklıydı fakat bu transferin önemi farklıydı. Buna rağmen büyük bir kavga ettik. Bir süre Duygu'nun yanına geri döneceğini söyleyip evden ayrıldı. Kafasını dinlemesi gerektiğini düşündüğüm için itiraz etmedim. 

SL-yatay.png

20.Hafta

20adanademir.png

Çağlar geldiği ilk maçtan golünü attı ve muazzam bir performans gösterdi. 

21.Hafta

21sivas.png

22.Hafta

22gs.png

Puan Durumu İçin Tıklayabilirsiniz.

Çok gergin bir derbi geçirdik. Galatasaray taraftarları bu maçta resmen çıldırmış gibiydi. Uzun zamandır ilk defa bu kadar ateşli bir derbi geçmişti. Maçın bitiş düdüğüyle beraber taraftar ellerinde ne varsa sahaya atmaya başladılar. Tribünlerde yanan koltuklar haberlere bile konu olmuştu. O maçın benim için önemi büyüktü. Hem ezeli rakibimizde oynuyorduk hem de Fenerbahçe ile 200.maçımdı. Kazanmak için tabii ki her şeyi yaptık ve kazandık. Ama böyle şeylerin yaşanması canımı çok sıkmıştı. Galatasaray'ın teknik direktörü Muhsin Ertuğrul maç sonu yanıma gelip tebrik etse de taraftarlar bu görüntüden pek hoşlanmış gözükmüyordu.

Maçın haberlere vs. de çıkmasından sonra Aysu benim için endişelenmiş olacak ki akşam aradı.

A: Evde değilsin sanırım merak ettim, maçta bir şeyler olmuş iyi misin?

Ben: İyiyim sorun yok. Geldiğimde konuşalım mı?

A: Olur ararsın gelirim. 

Ben: Görüşürüz. 

Oldukça soğuk geçen bir konuşmanın ardından akşam konuşmak için görüştüğümüzde yüzü gülüyordu. Seni çok özledim diyerek boynuma atladı, ben de özlemiştim. Haklı olduğumu işimin önemli olduğunu buna artık daha anlayışlı olmaya çalıştığını vs. söyledi. Ayrıca benim Fenerbahçe'yi ne kadar sevdiğimi de maçlarda beni saha kenarında gördükçe daha iyi anlamıştı. Ben de onun da haklı olduğunu artık ilişkimize daha çok vakit ayıracağımı söyleyip söz verdim. Böylece tatlıya bağlamış olduk. Sezon sonu da nereye isterse tatile gidebileceğimizi söyledim. Şirketinden izin almaya çalışacaktı. Gerekirse müdürüyle görüşebileceğimi söylesem de bunu tabii ki kabul etmedi. Şirketindeki insanlar ilişkimizi biliyordu, basından dolayı zaten bilmemeleri imkansızdı. Fakat durumun onun için avantaja dönüşmesini hiç mi hiç istemiyordu Aysu. 

İstediğim kanat oyuncusunu İspanya'da bulmuştum yine. Görüşmeleri Emre Abi yürütmüştü. Oyuncuyu yaz transfer döneminde de istemiştim fakat kulübüyle anlaşamamıştık. Oyuncu bize gelmek istediğinden kulübünde sorun çıkarında alt takıma yollanmıştı. Bunu geç öğrenmiştik, Fenerbahçe için bunu yapan bir oyuncuyu tabii ki takımımda isterdim. Tüm kariyerini tehlikeye atabiliyordu bize gelmek için. Anlaşmayı Emre Abi'nin sağlamasının ardından Nico Serrano ile çok memnun olduğumuz bir anlaşmaya imza attık. 

23nico-serrano-fbde.png

Serrano Profili İçin Tıklayabilirsiniz.

Böylece 23-24 transfer sezonunu kapatmıştık. Gayet iyi bir tabloyla hem de... 

23-24-sezonu-transfer-gelir-gider-tablos

ztk.png

6.Tur

kupa-6-tur-1.png

kupa-6-tur-2.png

Samsunspor iyi oynadı fakat kaliteleri yetmedi maalesef. Uzun zamandır bize karşı iyi oynayan alt lig takımı görmediğim için biraz şaşırmıştım. 

kupa-eyrek-final-rakibimiz.png

Çeyrek finalde Giresunspor ile eşleştik. 

(Sonraki güncellemede ligdeki 7 maçımız, Avrupa ligi eşleşmemiz, kupa çeyrek final mücadelemiz yer alacak. Yorumlarınız için teşekkürler 🙂)

Çağlar ve Cengiz buluşmasını tekrar görmek zevkli olacak. Serrano 2020de de 2021de de aldığım bir topçu ve çok güzel bir hamle olmuş.

• Like 1
  • President

Kalitemizi hala arttırmaya devam ediyoruz. Avrupa için umudumuz daha da arttı. Bir de 30M adam satıp, 27.5M Çağlar'ı getirtmek büyük başarı.

• Like 1

Transferleri çok iyi bir şekilde ince eleyip sık dokuyarak yapmak bu olsa gerek. Oldukça iyi bir kâra geçmişiz.

Kupada Karadeniz temsilcilerini yenip finale çıkacağız sanırım.

• Like 1
Spoiler
fatihhkaraa, Bir saat önce yazdı:

Transferler çok fena agaaa 🙂 

Teşekkürler hocam 🙂 Milli Yıldızlarımızı toparlıyoruz 😄 

Behzat Ç., 6 saat önce yazdı:

Çağssss! Güzel kâr elde etmişiz. Muhteşem günler bizi bekliyor. Cengiz & Çağs iş birliği.

Cengiz & Çağs 'a eklemeler yapmak istiyoruz önümüzdeki zamanlar. Bakalım 🙂 

MertCan, 7 saat önce yazdı:

Transferleri çok iyi bir şekilde ince eleyip sık dokuyarak yapmak bu olsa gerek. Oldukça iyi bir kâra geçmişiz.

Kupada Karadeniz temsilcilerini yenip finale çıkacağız sanırım.

Kulübe çok kazandırdık. Bakalım çıkabiliriz umarım 🙂 

Selim Atalay, 10 saat önce yazdı:

Kalitemizi hala arttırmaya devam ediyoruz. Avrupa için umudumuz daha da arttı. Bir de 30M adam satıp, 27.5M Çağlar'ı getirtmek büyük başarı.

Çağlar çok şansımıza geldi vallahi. PSG'de mutsuz olunca hemen kaptık. Birkaç hedefim daha var Avrupa'daki Millilerimizden 🙂 

omer1759, 10 saat önce yazdı:

Çağlar ve Cengiz buluşmasını tekrar görmek zevkli olacak. Serrano 2020de de 2021de de aldığım bir topçu ve çok güzel bir hamle olmuş.

Serrano iyi katkı verecek diye umut ediyorum ben de. Milli yıldızlarımızda çalışmak da ayrı bir keyif 🙂 

SL-yatay.png

23.Hafta

23antep.png

24.Hafta

24erzurum.png

25.Hafta

25antalya.png

26.Hafta

26alanya.png

27.Hafta

27trabzon.png

28.Hafta

28g-ztepe.png

29.Hafta

29giresun.png

Puan Durumu

puan-durumu.png

Ligdeki gidişatımız gayet iyi. Mağlubiyetlerimiz oldu fakat 3 kulvarda da yarışınca böyle şeyler olabiliyor 🙂 

ztk.png

Çeyrek Final Maçları 

kupa-eyrek-1.png
kupa-eyrek-2.png

Karadeniz ekibini güzel oyununa rağmen elemeyi bildik. 

Yarı Final 1. Maç

kupa-yar-1.png

Yarı Finalin ilk maçında Sivasspor'u farklı yendik. İşimizi ikinci maça bırakmayı sevmiyoruz. 2.maç bayağı sonra oynanacak fikstür yoğunluğundan dolayı. 

avrupa-ligi.png

1.Tur Maçları

avrupa-1-tur-1.png
avrupa-1-tur-2.png

Kadıköy'de işi bitirdik. Deplasmanda alınan gollü beraberlik etki etmedi böylece. Hedefimize sağlam bir adım daha attık ve iddiamızı gösterdik. 

2.Tur Maçları

avrupa-2-tur-1.png
avrupa-2-tur-2.png

BMG'ye göre daha az zorlandığımız bir rakipti. Böylece çeyrek finale kalmış olduk. Tarihimizde bu kupada yarı finalden öteye gidemedik. Bu laneti kıracağız bu sezon!

avrupa-eyrek-final-rakibimiz.png

Rakibimiz güçlü. Roger Schmidt usta bir hoca. Fakat artık ben de tecrübeli sayılırım. 4.senemde Avrupa'da kayda değer bir başarı almayı kafaya koymuştum. Her rakibimizi öyle analiz ediyordum ki neredeyse uyumuyordum diyebilirim. Aysu artık endişelenmeye başlamıştı. Sabah akşam demeden çalışıyordum. Şanslıyız ki yoğun fikstürün sonunda milli takım arası geldi. Bu arada Aysu ile tatile gitmek istiyorduk. Şirketinden izin de alabilmişti. Artık yıllık izin alabiliyordu. Haftasonu ile birleştirip 5 günlük bir İngiltere tatili planladık. Orada beni bekleyen bir de sürpriz olacaktı ama ben daha bundan habersizdim.

Emre Abi'nin İngiltere'de olduğunu dahi bilmiyordum. Tabii ki tatilime ara vermeyecektim fakat Başkanımızın da devreye girmesiyle işler değişti. Ali Koç bir transfer için İngiltere'ye geliyordu? 4.senemde ilk defa başkanımızın Emre Abi'nin yanında transfer için yolculuk ettiğini duymuştuım. Üstelik transfer dönemi kapalıydı ama benim her zaman bir listem vardı. Emre Abi de milli arayı boş geçmek istememişti anlaşılan. Emre Abi'yi arayıp bilgi almak istedim;

Ben: Alo, Emre Abi. İngiltere'deymişsin. Başkan da geliyormuş. Nedir mevzu?

Emre Abi: Yarın sana belirttiğim restorana gel akşam 8'de. Şık giyin, resmi bir yemek olacak. 

Ben: Peki abi tamam ama biz Aysu'yla tatile gelmiştik kısa süreliğine. Bırakıp gelmem olmaz ki şimdi. Nasıl yapalım?

Emre Abi: Onu da al gel oğlum. O da bizden sayılır zaten artık. Hem Ruslar sever böyle şeyleri. Kadın da olsun masada iyi olur. Akşam 8 unutmayın. 

Ben: Tamam abi de Ruslar ne alaka?

Emre Abi: Lan uzatma işte, hadi görüşürüz işim var benim. 

Emre Abi cevabımı bile beklemeden kapattı. Kafam karışmıştı. Kimle görüşeceğiz vs. diye düşünürken Aysu'nun oteldeki televizyonu açmasıyla haberi gördüm. 

zson-milli-arada-transfer-g-r-mesi-ingil

Derin bir coşkunun ardından Aysu'ya durumu anlattım. Tabii ki resmi kıyafetimiz yoktu ikimizin de. Ruslar olayını da geç de olsa anlamıştım tabii. Chelsea patronu Abramovich ile görüşecektik herhalde. Büyük bir transfer olacak gibiydi. Bakalım neler olacak diye düşünmeden hemen Aysu'yla alışverişe çıktık...

(Bir sonraki güncelleme Chelsea yönetimi ile yemeği, Timo ile görüşmeyi, lig, kupa ve Avrupa'daki maçlarımızı içerecektir. Yorumlarınız için teşekkürler 🙂 )

PSV'yi de rahatlıkla geçeriz. Ligde arada kayıplar yaşasak da kapatılması güç bir fark açmışız. Tek odağımız Avrupa olsa da olur

• Like 1

Ligdeki Trabzon ve Giresun maçları nazar olsun.

Avrupa liginde kura şansıyla güzel sonuçlar almışız, PSV’yi de eleriz.

• Like 1
Spoiler
omer1759, 12 saat önce yazdı:

PSV'yi de rahatlıkla geçeriz. Ligde arada kayıplar yaşasak da kapatılması güç bir fark açmışız. Tek odağımız Avrupa olsa da olur

Odağımız tamamen Avrupa 🙂 

fatihhkaraa, 12 saat önce yazdı:

Trabzon maçı ve giresun maçı çok kötü olmuş hocam ya. Psvyide rahat geçeriz. 

Arada olur öyle yapacak bir sey yok 🙂 Avrupa'da emin adımlarla ilerliyoruz...

Behzat Ç., 11 saat önce yazdı:

PSV'yi rahat geçeriz. Ligdeki kayıplar bizi etkilemez lig bizim zaten.

Aynen öyle 😄 

shelvey, 3 saat önce yazdı:

Avrupa'da güzel kuralar çekiyoruz,yolun sonu kupa olsun hocam 🙂 .

Kura şansı yanımızda 🙂 Hadi inşallah...

MertCan, Bir saat önce yazdı:

Ligdeki Trabzon ve Giresun maçları nazar olsun.

Avrupa liginde kura şansıyla güzel sonuçlar almışız, PSV’yi de eleriz.

Kura şansı yanımızda 🙂 Bakalım sonu kupa olacak mı...

Chelsea yöneticileri ve Werner'in menajeri ile yemeğimiz çok lüks bir restorandaydı. Aysu da ben de olabildiğince şık giyinmiştik neyse ki. Restorana geldiğimizde garsonlar bizi hemen tanıyıp masayı gösterdiler. Başkanımız ve Emre Abi çoktan masaya oturmuş bekliyorlardı. Aysu'yu kendileriyle tanıştırdım. Biraz gergindim açıkçası. Sohbet esnasında tabii konu Aysu'nun işinden de açılınca başkanımız şirketlerinden birini çalıştığını öğrenmiş oldu. 

Ali Koç: Aşk olsun Furkanım. Hiç söylemiyorsun ya, yardımcı olurduk biz de. 

Ben: Başkanım olur mu öyle şey. Zaten her şey yolunda 🙂 Aysu sevmez öyle şeyleri hem. 

Ali Koç: Umarım memnunsunuzdur bizden küçük hanım 🙂 

Aysu: Sağ olun efendim, tabii ki çok memnunum. Çok seviyorum işimi de şirketimi de 🙂 

O esnada kalabalık bir grup içeriye girdi. İçeriyi kolaçan ettikten sonra arkalarından Abramovich ve yandaşları geldi ve masamıza yöneldiler. Korumaları ile geziyordu bu adam. Oldukça garip gelmişti, Werner'in menajeriyle de tanıştıktan sonra masamız tamamlanmıştı. Abramoviç de yanında kulüpte de direktör olarak görev verdiği kızıyla birlikte gelmişti. Başlarda tabii tanışma faslı vs. derken sohbet koyulaştı. Abramovich Alaçatılı olduğumu öğrenince çok şaşırdı. Her yaz Çeşme'ye geldiğini, orada bir yeri olduğunu vs. anlattı. Bunları bilsem de tabii ki yeni duymuş gibi dinledim 😄 Oldukça heyecanlanmıştı bu konu açılınca. Seviyordu Türkiye'yi.

Oyuncu için bonservis vs. konuşulurken hiç oralı olmadı ama. Kızı koordinasyonu sağlıyordu. Bizim vereceğimiz maksimum fiyat belliydi. Onlar ise kapıyı biraz yüksekten açmışlardı fakat başkanımızın da devreye girmesiyle iyi bir fiyatta anlaştık. Bu süreçte Abramovich'in Aysu'ya bakışları beni çok rahatsız etmişti fakat bozuntuya vermedim. Aysu da durumu fark etmiş olacak ki bana biraz sokulmuştu. 

Ertesi gün kahvaltıda Werner ile görüşecektik. Oyuncunun paragöz olduğu duyumunu almıştık. Emre Abi ve başkanımızdan affımı istedim. Aysu ile vakit geçirmek istiyordum. Sözleşme görüşmelerini yürütürken bana ihtiyaçları yoktu sonuçta. Kısa süre sonra tamamen anlaşma sağlandı. Werner sezon sonu takıma katılacaktı. 

1werner-ile-anla-t-k.png

Yıldız bir oyuncu almıştık ve forvet hattımda 3 yıldız olacaktı önümüzdeki sezon. Çok güzel günlerin bizi beklediğine emindim şimdiden. Ligdeki iyi gidişatımızı da sürdürdük. 

SL-yatay.png

30.Hafta

30ba-ak-ehir.png

31.Hafta

31hatay.png

32.Hafta

32kayseri.png

33.Hafta

33ankarag-c.png

34.Hafta

34konya.png

Puan Durumu

34puan-durumu.png

Ve üst üste 3.kez şampiyon olmuştuk. Uzun zamandır şampiyon olacağımız o kadar belliydi ki, hiç şaşırmamıştım. Çok gururluydum. Her yıl kupalar kazanıyordum ve taraftarlar beni günden güne daha çok seviyorlardı. Önümüzde oynanacak birçok maç vardı ve kazanabileceğimiz kupalar vardı. Bakalım oralarda neler yapacaktık çünkü asıl sınav Avrupa'ydı. 

34-ampiyon.png

ztk.png

Yarı final 2.maç

kupa-yar-2.png
kupa-final-rakibimiz.png

Kupada Sivasspor'u da eledik. Finalde rakibimiz Alanyaspor oldu. Bakalım üst üste 4.defa bu kupayı müzemize götürebilecek miyiz?

avrupa-ligi.png

Çeyrek Final 

avrupa-eyrek-1.png

avrupa-eyrek-2.png

Deplasman golü kuralı sayesinde PSV'yi eledik. Oldukça zorlu geçen bir eşleşme oldu. 2.maç neredeyse tecrübesizliğimin kurbanı oluyordum. İlk yarıda 3-0 geriye düştük ve ikinci yarıda da skor 4-0'a gelince havlu attığımızı zannetmiştim. Ama takımım 8 dakika içinde 3 gol bularak eşleşmeyi tam tersine çevirmeyi bildi ve yarı final biletini aldık. 

Yarı Final

avrupa-yar-1.png

avrupa-yar-2.png

Çeyrek Final'de daha çok zorlanmıştık. Porto yarı finalde bizi pek zorlayamadı. Evimizi herkes için cehenneme çeviriyoruz adeta. Ve daha da önemlisi. Fenerbahçe tarihinde ilk defa Avrupa Ligi'nde finale çıkmıştık. İnanılmaz gururluydum ve mutluydum. Ne olursa olsun bu finali kazanmalıydık. Sabahımı akşamıma katarak bunun için çalışacaktım. Finaldeki rakibimiz ise çok manidar oldu. Abramovich'in sahibi olduğu Chelsea ile finalde karşılaşacağız. 

avrupa-final-rakip.png

İngilizler bugüne kadar hep başıma bela olmuştu ama artık bunu tersine çevirme zamanıydı. Zaten adama kinliydim yemekteki Aysu'ya bakışlarından dolayı. Tüm hıncımı bu final mücadelesinde almayı umuyordum. Türkiye'ye ikinci defa bu kupayı getirebilirdik. 

Ben bu maçı düşünürken Emre Abi'den gelen haber ile coştum resmen. Lille Yusuf Yazıcı ile yolları ayıracağını açıklamıştı. Birçok kulüp oyuncuyla iletişime geçmişti bile. Uzun zamandır istediğim oyunculardan birisiydi Yusuf. Onun gibi oyuncular her zaman bize lazımdır. Trabzonlu olduğunu ve bizde oynamasının çok tepki çekeceğini de bilsem karakteriyle, oyunuyla bunların önüne geçeceğine emindim. Yusuf ile görüşmeler sonucunda oyuncu da bizde oynayıp Avrupa'da kupalar kazanmak istediğini söyleyince gerekeni yaptık. Sezon sonu Yusuf da takıma dahil olacak. 

zson-yaz-c.png

(Bir sonraki güncellemede final maçlarımız, ligdeki kalan maçlar ve sezon sonu  ödülleri yer alacak. Bir aksilik olmaz ise geceye doğru güncelleme gelmiş olur. Tüm yorumlarınız için teşekkürler dostlar 🙂)

Muazzam bir oyuncu kazandık Werner'i alarak. Aldığı ücreti fazlasıyla karşılayacağına inancım tam. 2008 çeyrek finalinin intikamını alalım hocam Chelsea'den .

• Like 1

Werner yüksek bir ücret alacak umarım karşılığını verir.

Ligde şampiyonluk için tebrikler.

Kupada Alanyaspor'u ve Avrupada da Chelsea'yi elersek üç kupayla muazzam bir sezonu tamamlarız.

• Like 1

Şampiyonluk için tebrikler hocam. Werner transferi çok iyi olmuş. Final maçında onu üzeriz.

• Like 1
  • Ugureed changed the title to Hertha Berlin&Türkiye "Dünya'nın Zirvesine" | Hikayeli #11
  • Ugureed featured this topic
  • Ugureed unfeatured this topic