Jump to content

Hertha Berlin&Türkiye "Dünya'nın Zirvesine" | Hikayeli #11

Recommended Posts

• Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takımdaki hoşnut olmadığım her şeyi bir kenarı bırakacak olursak kulüpteki herkes oldukça mutluydu. Emre Abi ile tartışmamızın ardından forma süresi verdiğim oyuncularda bir değişiklik yapmadım. Benim

6 yedikçe daha iyi olmuşuz 😄 ara ara yapmak lazım 😄 

Hocam bu yemek işlerini bırakalım da şu takımı hamama getirelim. Bu kadar sakatlık olmaz.

Her ne kadar çok farklı skorlar ile galibiyetler alıp yerel kupalara ambargo koysak da Avrupa'da başarı istiyorsak biraz daha dengeli bir oyun anlayışına geçmemiz lazım diye düşünüyorum. Werner ise bu dünyadan değil sanırım

• Like 1

Heyecan verici transferler. Muhteşem başarılar ve kupalar. Eğer AL'ye kalmayıp gruptan çıksaydık çeyrek ya da yarı kupa gelirdi diye düşünüyorum. Senelerdir takip ediyorum oyunda biraz tecrübe kazanma olayı var. Tabi bir de oturmuş kadro istikrar. Mutsuz da olsa oyuncuları elinde tutarsan şampiyonluk geleceğine inanıyorum.

• Like 1
Spoiler
omer1759, 16 saat önce yazdı:

2 kupa için de tebrikler hocam. Werner bu dünyadan değil galiba 😁 Galatasaray'a 2 maçta 14 gol atmamız muhteşem.

Teşekkürler 🙂 Werner çok başka olay...

MertCan, 16 saat önce yazdı:

Ligde çok rahat bir şekilde şampiyon olmuşuz tebrikler.

Kupada da aynı şekilde rahat bir şampiyonluk almışız.

Werner cidden aldığı paranın hakkını verdi.

Werner yüzümüzü öne eğdirmedi 😄 

Behzat Ç., 16 saat önce yazdı:

Timo'nun psikolojisi bozuk sdşgösdişg

Şaka bir yana efsane bir sezon tebrikler hocam.

Tam deli ya 😄 

Kemo, 16 saat önce yazdı:

Her ne kadar çok farklı skorlar ile galibiyetler alıp yerel kupalara ambargo koysak da Avrupa'da başarı istiyorsak biraz daha dengeli bir oyun anlayışına geçmemiz lazım diye düşünüyorum. Werner ise bu dünyadan değil sanırım

Evet Avrupa'da beklediğimizi alamadık bir türlü...

Büyük Altay, 12 saat önce yazdı:

Heyecan verici transferler. Muhteşem başarılar ve kupalar. Eğer AL'ye kalmayıp gruptan çıksaydık çeyrek ya da yarı kupa gelirdi diye düşünüyorum. Senelerdir takip ediyorum oyunda biraz tecrübe kazanma olayı var. Tabi bir de oturmuş kadro istikrar. Mutsuz da olsa oyuncuları elinde tutarsan şampiyonluk geleceğine inanıyorum.

Evet öyle sanırım, mutsuz oyunculardan alınan verim çok düşüyor bu sebeple genelde elimde tutmuyorum. Bir de satılmayacak oyuncu yoktur mantalitem var 😄 

Hikaye ağırlıklı ve uzun bir güncellemedir 🙂 Keyifli okumalar...

Aysu tatile gideceğimiz yeri şimdiden ayarlamıştı. Yine Finlandiya, Norveç, İzlanda gibi ülkeleri gezecektik. Zaten tatil için 1 haftamız olacaktı. Her gittiğimiz yerde 2 gün kalıp sonra da İstanbul'a döneceğimiz şekilde planımızı yapmıştık. Benim iznim de yeni başkandan dolayı daha azdı artık. Aysu'nun ise senelik izni bitti sayılırdı ancak müdürü online çalışmaya müsaade ediyordu sağ olsun. Basın toplantısından sonraki gün yola çıkacağımız şekilde biletleri almıştık.

Basın toplantısının olduğu gün erkenden uyandım. Takım elbisemi giyip hazırlandım ve evden çıktım. Kulüp binasına geldiğimde çok kalabalıktı. Basın mensupları, yönetim kurulumuz herkes buradaydı her zaman olduğu gibi. Basın toplantılarını pek sevmiyordum son zamanlarda. Hatta çoğu zaman Alex benim yerime çıkmıştı toplantılara son haftalarda. Bu basın toplantısı da yeni başkanın şov yapmak istemesiydi diye düşünüyorum. Toplantı başladığı gibi başkan sözü aldı. 

Niyazi Başkan: Sevgili basın mensupları hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle sorularınızı ben alacağım. Ardından Emre ve hocamız da sorularınızı cevaplar. 

Bugüne kadar hep önce bana sorulmuştu sorular. Düzenin değiştiğine hala alışamamıştım çünkü bu durumu da garipsemiştim. Çok umursamadım yine de. 

Basın: Sayın başkan öncelikle kupalar için tebrikler. İlk sezonunuzda düzeni bozmadan hocanızla devam ettiniz ve başarılar yine farklı bir şekilde geldi. Avrupa'da beklenen gelmedi ama son 5 senede Fenerbahçe'de büyük bir değişim var. Bunu neye bağlarsınız?

Niyazi Başkan: Tabii düzen aynı şekilde devam etmedi ama yine de fena olmayan bi sezon oldu. Avrupa'da başarısız olduk, bunu Furkan Bey daha iyi cevaplar zaten. Son 5 senedeki değişim konusunda da iyi oyuncular gelip gitmiş tabii. Biz de bu sene çok iyi oyuncular getirdik. Werner geldi şov yaptı zaten gördünüz, birçok başarımızı bu yeni oyunculara borçluyuz bu sezon. 

Ne saçmalıyordu bu adam? Timo'yu Ali Koç ile beraber gidip getirmiştik. Başkan olduktan sonra açıklandı diye oyuncu transferinin üstüne konmaya çalışıyordu. Üstüne üstlük başarıları üstleniyordu. 5 senedir sabah akşam bu kulüp için çalışıyordum ve karşılığı bu muydu? Üstelik başarısızlığı da benim üzerime atıyordu. Bu kadarı gerçekten fazlaydı. Tam mikrofonuma uzanıyordum ki Emre Abi bacağıma dokundu. Yapmamam gerektiğini anladım ve sustum. Gittikçe sinirleniyordum ama. 

Basın: Başkanım borçsuz bir kulüp aldınız. 6 senelik Ali Koç yönetiminde borçtan tamamen kurtarılmış olan Fenerbahçe için planlarınız neler? Gelecekteki hedefler neler?

Niyazi Başkan: Tabi tamamen borçsuz diyemeyiz ancak büyük oranda azaltılmıştı. Biz de elimiz rahat olduğundan iyi oyuncular getirdik. Türkiye'de zaten en iyiyiz bunu söylemeye gerek yok. Bunu devam ettirip Avrupa için de gerekli vizyonu sağlayarak orada da iddialı hale geleceğiz. 

Gerekli vizyon neydi şimdi? Ayrıca borcumuz da yoktu. Adam taktı iyi oyunculara. Ya sabır! 

Basın: Başkanım son zamanlarda kulüp içerisinde sorunlar olduğu haberleri yazılıyor. Ne diyeceksiniz bu konuda? Hocayla aranızın iyi olmadığı da söyleniyor?

Niyazi Başkan: Bizim çalışma ortamımız çok nezih ve keyiflidir. Hiçbir sorunumuz da yok tabi. Alışma süreci geçirdik sadece belli bir süre. Hocamızın da yüzü burada kendisine de sorabilirsiniz. 

Bu adam dümdüz şovmen ve yalancıydı. 

Basın: Hocamıza birkaç soru soralım, teşekkürler sayın başkan. Hocam öncelikle tebrikler. Yine iyi bir sezon geçirdiniz. Neler söyleyeceksiniz?

Ben: Öncelikle belirtmem gereken bir durum var. Sanıyorum Sayın Başkan hatırlamakta biraz güçlük çekiyor. Timo Werner bir önceki yönetimin transferidir. Buna açıklık getirerek başlamak istiyorum sözlerime. 

Basın şaşırdı, başkan ve Emre Abi bir anda bana sert şekilde bakmaya başladılar. Ama durmaya niyetim yoktu. Sözlerime istifimi bile bozmadan devam ettim. 

Ben: Bunun haricinde kulüp içinde yaşanan sorunlar tabii ki bizi bağlar. Ancak başkanımızın buradaki sözlerinin de doğru olduğunu maalesef söyleyemeyeceğim. Son 1 sene bizim için çok zorlu geçti. Bu zorluğu da açıkçası oluşturun kişi kendisiydi. Başarıları üstüne alıyor gibi gözükse de hiçbir payı yok bile diyebilirim. Taraftarlarımıza verdiğim sözleri hatırlayarak tüm sezon sustum. Yumruğumu sıktım ve sesimi çıkarmadım ama artık benim de sabrım taştı. Avrupa'daki başarısızlık benimdir. Bugüne kadarki başarılar nasıl benimse başarısızlıklar da benimdir. Tüm Fenerbahçe taraftarlarından ve oyuncularımdan özür diliyorum bunun için. Fakat ben böylesine iki yüzlü, başarıları kendi üstüne almaya çalışıp başarısızlıklardan kendisini sıyıran, hocasına ve takıma güvenip her koşulda destek olmayan bir yönetimle çalışmak istemiyorum. Bunun için tekrar taraftarlarımızdan özür diliyorum. 3 senelik kalan sözleşmemdeki tüm alacaklarım da kalabilir. Başkan eminim ki çok iyi transferler yapacaktır o parayla da. Ben istifa ediyorum. Teşekkürler. 

1istifa.png

Bir anda gelmişti bu his. Bıkkınlık, biten heyecan, nefret ve kin. Kafamda bu yoktu bile ancak o kadar sinirliydim ki. Sözlerim bitince tüm basın bir ağızdan soru sormaya çalışıyordu. Başkan ve Emre Abi ayaklanmıştı hemen. Ben direkt yerimden kalkıp oradan ayrıldım. Binadan hızlıca ve kimseye fark ettirmeden çıkıp evime döndüm. Eve geldiğimde kimse yoktu tabii ki. Hemen Aysu'yu aradım. Durumu anlatmama bile gerek kalmadı çünkü iş yerindeki fanatik birkaç arkadaşı basın toplantısını izlemişti. Twitter'da 15 dakika içinde tt olmuştuk. Aysu eve geleceğini söyledi. Yarım saat sonra eve geldiğinde hemen boynuma sarıldı. Biraz konuştuk. Doğru olanın artık bu olduğunu düşündüğümü söyledim. Kendimi boşlukta hissediyordum. Pes etmiştim. Bundan utanmam gerekiyordu ama utanmıyordum. Beni bu hale getirenler utanmalıydı. 5 sene önce bir çocuktum ve hiçbir şey bilmiyordum. Bana güvenen ve arkamda duran insanlar sayesinde buralara gelmiştim. Fenerbahçe'yle beraber büyümüştüm. Büyümeye devam da edebilirdim ama şartlar buna izin vermemişti. Aysu yakın arkadaşlarından Elif'i arayıp durumu anlattı. Elif avukattı. Gerekli belgeler konusunda yardımcı olacaktı bize. 

Dürüst olmak gerekirse istifa kararı sene içinde tamamen vazgeçtiğim bir karardı. Ancak artık bu şartlarda devam edemezdim. Kendime saygımı bu kadar yitirmemiştim. Gerekli belgeler halledildikten sonra vedalaşmak için oyuncularımla bir araya geldim. Hepsi mutsuzdu fakat onlara Fenerbahçe için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini söyleyip aralarından ayrıldım. Emre Abi bana kızgındı. Konuştuğumuzda bunu belirtti ancak artık yapacak bir şey yoktu. Yine de kötü ayrılmadık. Başkanın yanına gitmedim dahi. Odamı boşaltıp kulüpten ayrıldım. Bir daha buraya geri döner miydim bilmiyorum ancak ardımda bıraktığım 5 sene ve sayısız kupa vardı. 

1fenerbah-e-ile-ba-ar-lar-m-z.png

1fenerbah-e-ba-ar-lar-m-z1.png
1fenerbahce-ile-ald-m-z-d-ller.png
1fenerbah-e-istatistikler.png

Birçok ödül kazanmıştım. Türkiye'deki en iyi menajerlerden olmuştum. 287 maça çıkmıştım çocukluk aşkımın başında. Dile kolay 287 farklı maç... Ama artık ben olmayacaktım o kulübede. Burada hayatım değişmişti. Dürüst olmak gerekirse 3-4 sene hiç çalışmadan bile geçinecek kadar param da vardı. Ama her şeyden önemlisi her şartta yanımda olacağını bildiğim bir sevgilim vardı. Belki de Fenerbahçe sayesinde kazandığım en önemli şey oydu benim için. Ve çok güzel insanlar tanımıştım beraber çalıştığım. Benim olmadığım yerde durmayacağını belirterek benden sonra onlardan da bazıları istifa etmişti. 

2bizle-beraber-ayr-lan-vefakar-ekibimiz.

Uzun bir süre basına çıkmayı düşünmüyordum. Aysu ile 1 haftalık tatilimizi yapıp döndükten sonra mental olarak çok daha iyi durumdaydım. Bu sebeple basına kısa bir demeç verdim. 

3ilk-deme.png

Tabii ki ayrılık dolayı üzgündüm ancak artık yoluma bakacaktım. Bir süre kafa dinlemek istiyordum. Fenerbahçe ise yeni hocasını kısa sürede buldu. 

4fenerbah-e-pedro-martins-ile-anla-t.png

Pedro Martins umuyorum ki Fenerbahçe'de benden de başarılı olur ve kulübümüzü hak ettiği yerden aşağıya düşürmez. Bana ise çok fazla iş teklifi geliyordu. Lazio ve Sevilla direkt olarak beni görüşmeye çağırmıştı. 

6sevilla-i-g-r-mesi.png
5lazio-i-g-r-mesi.png

Tekliflerini kibarca reddettim. Bir süre futbola ara vermek istiyordum. Bu sürede de gezecektim. Aysu'yla bu konuyu konuşmak için favori restoranımıza yemeğe gittik. 

s-8abeaf574fa38af70e863d240622aa2ac8189b

Aysu'ya konuyu açtığımda çok sevindi tabii ki. Bir süre çalışmayacak olmam onunla vakit geçireceğim anlamına geliyordu. Benim güzel sevgilim bu güne kadar hep bana destek olmuştu. Fakat o çalışırken vakit geçirme olayı ne kadar olurdu bilmiyordum. Kafamı bu durum kurcalasa da o akşam Aysu'yu ailemle tanıştırmak için Alaçatı'ya götürmek istediğimi söyledim. Geç bile kalmıştım bunun için ama vakit olmamıştı ki. Tabii ki çok heyecanlandı Aysu bunu ona söylediğimde. 

O hafta sonu Alaçatı'ya gittik. İstifamdan sonra ilk kez işsiz olarak geliyordum çocukluk evime. Aysu annemle de babamla da çok iyi anlaştı. Anneannem de çok sevmişti onu. Ortamdan anlaşılıyordu. Evin kızı gibi olmuştu bile hemen. Bu duruma tabii ki en çok ben sevinmiştim. Alaçatı'dan dönerken İzmir'e Aysuların evine de uğradık. Ben de babasıyla ve annesiyle tanışmış oldum. Bir de kedileriyle tabii... Aysu'nun babası fanatik bir Fenerbahçeliydi. Bu güne kadar gelip tanışamadığım için özür diledim onlardan da. Onlar da en az Aysu kadar anlayışlıydılar. Yoğunluğumu bildiklerini Aysu'nun hep anlattığını söylediler. 

İstanbul'a döndüğümüzde Aysu yine işine gidip gelecekti. Ee ben ne yapacaktım? Bu kısmı hiç düşünmemiştim tabii. Gezersem Aysu'yla vakit geçiremezdim. Ama böyle de sürekli evde oturup ne yapacaktım ki? Bu konuyu Aysu'yla konuştum. Aslında ondan hiç istememem gereken bir şey istiyordum ama durumu açıkça anlattım. "5 senedir aralıksız çalışıyorum. Hak verirsin ki bundan sonra evde oturmak benim için berbat bir hal alır. Bu durumda hep beraber gezmek istediğimiz ülkeleri gezebiliriz. Ama sen çalışırken bu mümkün değil. Benim birikmişim var zaten biliyorsun. Bırak işi her şeyi arkada bırakalım. 6-7 ay boyunca gezelim."

Aysu bu fikre ilk başlarda sıcak bakmasa da ben plan yaptıkça o da fikre ısındı haliyle. Bir gün işten döndüğünde durumu anlattı. İstifa etmişti. Üzgündü ama gözlerinden umutlu olduğu okunuyordu. O gün gözlerimde gördüğüm umut ve güvenden sonra Aysu'ya evlenme teklif etme kararı aldım. 

1 hafta sonra Finlandiya'da beraber ilk tatile gittiğimiz yerde evlenme teklif ettiğimde çok şaşırmıştı. Mutluluktan gözyaşlarına hakim olamadı. Hayatım futbolsuz çok daha güzeldi şu an. Ve bu güzellik tamamen onun sayesindeydi. Döndüğümüzde hiç İstanbul'a gitmeden İzmir'e döndük. Ailelerimize haberi verdiğimizde ikimizin ailesi de çok mutlu oldu. Düğünü Çeşme'de yapacaktık. Liseden bir arkadaşımın Beach'inde yapmak üzere anlaştık. Sadece çok yakın dostlarımızı ve sevdiklerimizi düğüne davet edecektik. Düğüne çağırmak için aradığımda Ali Koç bana sitem etti. Fenerbahçe'yi bıraktığım için kızmıştı bana ama bunu boş yere yapmadığımı da bildiğinden uzatmadı tabii ki. Düğünüme çalışma arkadaşlarımdan Alex'i çağırsam da Brezilya'ya döndüğü için gelemedi. Ali Koç ve Emre Abi katılacaktı. Aile dostlarımız ve arkadaşlarımız da eklenince yaklaşık 150-200 kişi ile çok sakin ve güzel bir düğün akşamı geçirdik. 

dugun-ve-organizasyon-photo3-1024x683.jp

Düğünden sonra çook uzun bir balayı süreci bizi bekliyordu. Mutluyduk hem de fazlasıyla. Yaklaşık 6 aylık bir tatil planladım. Bu tatil sürecinde İngiltere, Almanya, İtalya, İrlanda, Fransa, Yunanistan, Belçika, Hollanda gibi birçok ülkeyi gezdik. Yerimizde durmuyorduk resmen. İstanbul'daki evimizden de ayrılmıştık tabii ki doğal olarak. Bu süreçte zaman zaman basın bana ulaşıyordu ve sorularına cevap veriyordum. Artık işim olmadığı için bu konuda daha rahattım tabii 🙂 

7-ubata-kadar-dinlendik-geri-d-nece-iz.p
8istifa-sebebi.png

Evet kısa süre sonra futbola döneceğimi söylemiştim. Bunun sebebi İngiltere'deyken aldığım bir telefondu. Arsenal'in başkanı olan Cengizhan Erdem benim İngiltere'de olduğumu duyunca bana ulaşmıştı ve görüşmek istemişti. Premier Lig'de takım yönetebilecek kadar tecrübeli olmadığımın farkında olduğumdan rahat bir şekilde görüşmeyi kabul ettim. Bunun bir iş görüşmesi olduğundan habersizdim. Aysu İngiltere'yi çok sevmişti, yaklaşık 1 aydır Londra'daydık. Eğer buradan teklif alırsam kalmamam için hiçbir sebep yoktu. Cengizhan bey yanında Emre Bey ile görüşmeye gelmişti. Emre Bey de kulübün futboldan sorumlu yöneticisiydi. Henry ile yolları ayırmayı düşündüklerini ve böyle bir durumda beni değerlendirip değerlendiremeyeceklerini sordular. İkisi de oldukça kibar insanlardı. Ben de değerlendirebileceklerini, iş görüşmelerine açık olduğumu söyledim. Arsenal devasa bir kulüptü ve hak ettiği yerden çok uzaktı. Eski günlere dönmek için elimden geleni yapardım fakat o kalibrede miydim bilmiyorum. Hayranı olduğum Klopp gibi hocalara karşı savaşmak bana haz verirdi tabii ki. Kısa süre sonra Cengizhan Bey beni aradığında bir iş görüşmesi yapmak istediğini söyledi. 

9arsenal-talip-olduk-ve-i-g-r-mesi.png

Bu iş görüşmesi benden çok Aysu'yu heyecanlandırmıştı. Eşimin Londra'yı bu kadar sevmesini beklemiyordum ama onun sevmesi benim de sevmem anlamına geliyordu 😄 İş görüşmesini kabul ettim. Görüşme için oldukça şık bir restoranda yemek yiyecektik. Bu restoran daha önce Timo transferi için gittiğim restorandı. Cengizhan Bey Londra'yı sevip sevmediğimden, daha önce burada bulunup bulunmadığımdan vs. bahsetti önce. Sorularına cevap verirken oldukça rahattım. Kulübü eski günlerine döndürmek ve kupalar kazanmak istiyordu. Ligde iddialı olmak istiyorlardı. Kulübün kadrosu beklediğim kalitenin altındaydı fakat gerekli takviyelerle doğru işler yaparsam bunu başarabilirdim. Görüşme oldukça güzel geçmişti. Ancak ertesi sabah çıkan haberlere taraftarların tepkisini görmek oldukça moralimi bozdu.

9taraftarlar-bizi-istemiyor.png

Taraftarlar beni istemiyordu. Böyle bir durumda bir kulüple anlaşmak benim için ne kadar doğru olurdu bilmiyordum. Cengizhan Bey'le durumu değerlendirdiğimizde kulüp için doğru kişi olmadığımı düşündüğümü söyledim. Cengizhan Bey anlayışla karşıladı ancak bana resmi bir teklifte bulunmak istediklerini söyledi. Şimdi benim için çok kritik bir karar vaktiydi. Aysu ile oturup bu kararı vermek için Cengizhan Bey'den 1 hafta süre istedim...

• Ugureed changed the title to "Savaş ya da Kaç" | Hikayeli #6

Fenerbahçe macerası gerekli olan yerde bitmiş, iyi oldu.

Araya evliliği sıkıştırmak güzel olmuş darısı Arsenal'in başına geçmek.

• Like 1

İstifa ederek doğru bir karar almışız. Arsenalı namağlup şampiyon olduğu günlere geri döndürecek kapasitemiz var. Taraftar birkaç hafta sonra pişman olur.

• Like 1
Spoiler
Behzat Ç., 9 saat önce yazdı:

Ardımızda muhteşem anılar bırakarak ayrıldık Fenerbahçe'den. Ayrılıklar da sevdaya dahil.

Allah bir yastıkta kocatsın bu arada. 😄

Arsenal yakışır ama bakalım neler olacak...

Teşekkürler hocam. Veda zor oldu biraz 🙂 

ysnovck, 8 saat önce yazdı:

Senelerdir loser olan bir kulübü artık ayaklandırın hocam 🙂 

Bu takımı anca biz kurtarırız 😄 

MertCan, 8 saat önce yazdı:

Fenerbahçe macerası gerekli olan yerde bitmiş, iyi oldu.

Araya evliliği sıkıştırmak güzel olmuş darısı Arsenal'in başına geçmek.

Hayırlısıyla burayı da kurtaracağız 😄 

YigitCelik, 8 saat önce yazdı:

Londra sana yarar hocam... Tebrikler bu arada 😄 😄

İnsallah hocam. Teşekkürler 😄😄 

omer1759, 5 saat önce yazdı:

İstifa ederek doğru bir karar almışız. Arsenalı namağlup şampiyon olduğu günlere geri döndürecek kapasitemiz var. Taraftar birkaç hafta sonra pişman olur.

Taraftarlara laflarını yedireceğiz 😄 

1 hafta boyunca her ihtimali düşündüm. Teklif edilen maaş inanılmazdı. Fenerbahçe'de 5 yılda kazandığım parayı burada neredeyse 2 senede kazanabilirdim. Ayrıca Premier Lig'de hoca olacaktım. Dünya'nın en iyi liginde... Üstüne üstlük başkan da direktör de Türk'tü. Kendimi tüm Dünya'ya kanıtlayabilirdim. Tüm bunları düşünerek Arsenal'in teklifini kabul ettim. Aysu da Londra'da yaşamayı fazlasıyla istiyordu zaten. 

1arsenal-ile-imzalad-k.png

Henry gibi bir kulüp efsanesinden sonra takımın başına gelmek çok zordu benim için. Ayrıca taraftarlar da beni istemiyordu. Çok daha yüksek profilli bir hoca bekliyorlardı ama onlara bir Türk verilmişti. Bu şartlar altında bu baskıyla çalışmak elbette zor olacaktı ama kısa sürede kendimi kanıtlamayı hedefliyordum. Öncelikle önümüzdeki maçları en az hasarla atlatıp kendime yeni bir teknik ekip kuracaktım. Ardından kadrodaki çürükleri gönderip istediğim sisteme uygun oyuncuları getirecektim. Cengiz Bey ile bunları konuştuğumda fena olmayan bir bütçe sağlayacaklarını belirttiler. Umarım sözlerinde dururlar 🙂 

Mevcut Teknik Ekip Kalitemiz

1arsenal-teknik-ekip.png

Yönetim Kadromuz

1arsenal-y-netim-ekibi.png

Güncel Kadromuz

2arsenal-g-ncel-kadro.png

Teknik ekip gerçekten berbat seviyedeydi. Kadro ise çok fazla değişiklik gerektirmese de iyi takviyeler gerektiriyordu. Bu kadro ile hedeflerim örtüşmüyordu. Günlerce kapanıp çalışmamız ardından tercih edeceğim dizilişi belirledim. Premier Lig içerisinde daha önce de Pep Guardiola tarafından City'de denenmiş, oldukça beğendiğim bir oyunu sahaya yansıtmaya çalışacaktım. Benim oyun tarzımdan uzak da olsa bu ligde bu sistemden çok iyi şekilde verim alabileceğim kanısına varmıştım. 

2sezon-sonuna-kadar-tercih-edece-imiz-di

Kadroya bu sistem doğrultusunda takviyeler yapmak istiyordum. Özellikle rotasyon oyuncumuz çok azdı. Forma rekabeti de yok denecek seviyedeydi. Bunları artırıp takımı zirveye doğru yaklaştırabilirdim. Henry'nin asistanlığı yapan arkadaş ile yollarımızı ayırdık. Bu görev için aklımdaki isim tabii ki Alex'ti. Fakat Alex bir süre daha dinlenmek istiyordu. Ayrıca İngiltere futbolunu ikimiz de bilmiyorduk. Yani bu tamamen bir intihar görevi olabilirdi. Bu sebeple İngiliz futbolunda oldukça tecrübeli olan ve bu tecrübesiyle beni de bu lige adapte edeceğine inandığım Richard ile anlaştık. Victor Orta da Richard ile anlaşmamızda büyük pay sahibi olmuştu. 

3asistan-m-z.png

Ligde 7 maçımız kalmıştı. Avrupa ihtimalimiz çok uzaktı çünkü arka arkaya City, Liverpool ve Chelsea ile oynayacaktık. Üç takım da zirvede yer alıyordu ve işimiz çok zordu. Yine de elimizden geleni yaptık. 

11.png

32sheff.png
33soton.png
34leicester.png
35city.png
36liv.png
37chelsea.png
38aston-villa.png
lig-sonu-puan-durumu.png

Bütün maçlarda oldukça iyi mücadele etmiştik. Takımı aldığım sırada bitirmiştim ligi. Zaten pek de bir beklenti yoktu bu sezon için. Sezon bittiğinde tüm takımı milli takımlarına uğurladık. Kalanlar ise tatile gidecekti. Ben de bu sürede izin kullanmayı reddedip Victor ile transfer sürecinde bulunacaktım. Pek alışılmış bir olay olmadığından hem Victor hem de yönetim bu kararıma şaşırmıştı. Aysu da Londra'ya hızlı adapte olmuştu. Şimdilik geçici bir ev bulmuştuk ve orada kalıyorduk. Ben takımla ilgilenirken Aysu da ev bakıyordu. Londra'da hava genel olarak kapalıydı. İzmir'de doğup büyümüş biri için bu tabii ki zor bir durumdu ama alışacaktım. Bir de tersten akan trafik başımın belasıydı. Aracımı da buraya gelirken Türkiye'de Mercedes'e vermiştim. Londra'ya uygun olarak aynı özelliklerde yeni bir araç alacaktım buradaki şubelerinden. Ev işini de Aysu çözdü mü tamamdır bu iş 🙂 Ben de bu sürede istediğimiz oyuncuları Victor ile tek tek analiz edip en uygunlarını takıma kazandırmak için uğraşacaktım. Tabii ki yıldız birkaç isim de vardı aklımızda 🙂 Bakalım süreç bize neler gösterecekti...

Yaz transfer döneminde oyuncu transferi kadar teknik ekip transferine de odaklanmalıyız. Birkaç nokta atışı transferle Şampiyonlar Ligi'ne bile katılabiliriz.

• Like 1

Sonradan katılmamıza rağmen iyi sonuçlar almışız keşke geldiğimizde takım biraz daha üst sıralarda olsaydı en azından Avrupa ligine giderdik.

Nokta atışı transferlerle şampiyonluk imkansız değil zaten geldiğimiz gibi çoğu takıma gözdağı vermişiz.

• Like 1
  • Ugureed changed the title to The Gunners "Yeniden Doğma Çabası" | Hikayeli #7

Fenerbahçe ve sizin için hayırlısı olsun öncelikle, yeni görevinizde başarılar. Arsenal'i eski günlerine döndüreceğinize inanıyoruz 

• Like 1
  • President

İstifa kokusunu daha önceden algılamıştım. Niyaz başkandan kurtulmuş olduğumuz için mutluyum. Arsenal bizim için iyi bir yer olacaktır. Yaz kampını doğru geçirirsek, kök söktürürüz.

• Like 1
Spoiler
omer1759, 12 saat önce yazdı:

Yaz transfer döneminde oyuncu transferi kadar teknik ekip transferine de odaklanmalıyız. Birkaç nokta atışı transferle Şampiyonlar Ligi'ne bile katılabiliriz.

Aynen öyle 🙂 Hedefimiz büyük...

MertCan, 5 saat önce yazdı:

Sonradan katılmamıza rağmen iyi sonuçlar almışız keşke geldiğimizde takım biraz daha üst sıralarda olsaydı en azından Avrupa ligine giderdik.

Nokta atışı transferlerle şampiyonluk imkansız değil zaten geldiğimiz gibi çoğu takıma gözdağı vermişiz.

Bu sezon maalesef Avrupa'dan mahrumuz. Seneye bomba gibi geri dönmek en büyük hedefimiz...

Kemo, Bir saat önce yazdı:

Fenerbahçe ve sizin için hayırlısı olsun öncelikle, yeni görevinizde başarılar. Arsenal'i eski günlerine döndüreceğinize inanıyoruz 

Teşekkürler hocam, inşallah. 

Selim Atalay, 4 dakika önce yazdı:

İstifa kokusunu daha önceden algılamıştım. Niyaz başkandan kurtulmuş olduğumuz için mutluyum. Arsenal bizim için iyi bir yer olacaktır. Yaz kampını doğru geçirirsek, kök söktürürüz.

Hedefimiz her zaman zirve. Kadroyu ve teknik ekibi istediğimiz gibi kurabilirsek ilk 4'de kalabiliriz seneye.

Ben transferler için Victor ile sabah akşam kulüp binasında çalışmalarımı sürdürürken Aysu da tam istediğine göre bir ev bulmuştu. Sorunumuz evin fazla büyük olmasıydı ama yapacak bir şey yoktu. Türkiye'den ziyaretimize gelen arkadaşlarımız için de odalar bulunması avantajdı diyerek kendimi rahatlatıyordum 🙂 

BAI200035-44.jpg

Bahçeli ve ferah ev bulmakta zorlanmıştı Aysu ama sonunda bulduğu için oldukça mutluydu. Ev ile stadyum arası mesafe araç ile 15-20 dakika sürüyordu. Benim için de gayet kabul edilebilirdi yani. Fazlasıyla lüks olan bu evin fiyatı da aylık 60bin sterlindi. Fakat koyu bir Arsenal taraftarı olan ev sahibimiz fiyatı 45bin sterline kadar düşürdü. Ev ücretimizi başkan kendisi karşılamayı teklif etse de kabul etmedim. Zaten oldukça iyi bir maaş alıyordum. 

Ev işleriyle Aysu ilgilenirken ben de yeni gelen oyuncularımızın ve ekibimin adaptasyonu ile ilgileniyordum. İlk hamlem tabii ki teknik ekibi yenilemek oldu. Resmen baştan bir ekip kurmam gerekiyordu. Oluşan ekipten günün sonunda gayet memnundum. 

1teknik-ekibimiz.png
1teknik-ekip-genel.png

Eski çalışma arkadaşlarımdan da birkaçını kulübe getirmiştim. Bundan dolayı da ayrıca memnundum tabii ki. Ancak daha yapacak çok işimiz vardı. Teknik ekibimizi yenilemenin ardından hemen ileri uçta bize katkı sunabilecek Eric Robinson ile anlaştık. (Oyuncu Profilleri için isimlerine tıklayabilirsiniz.)

1robinson-anla-ma-ilk-hamle.png

Eric büyük potansiyel vaat ediyordu. Bize sunacakları beni şimdiden heyecanlandırıyordu. Ardından şimdilik altyapımızda bize katkı sunacağını umduğum ve zamanla as takıma da girebilecek bir orta saha oyuncusu ile anlaştık. Federico Torres oldukça uygun bonservisle aramıza katılmıştı. Yine Güney Amerika'daki oyuncuları yakından takip ediyordum. 

1federico-anla-ma.png

Arsenal taraftarları bu iki transfere pek anlam verememişken yine beklenmeyen bir şekilde Bruno Guimaraes ile anlaşma sağladık. Bruno takımımızın dizilişinde tam ortada ön liberoda oynayacak ve bizim sigortamız olacaktı. 

2guimaraes-anla-t-k.png

Taraftarların transferde beklentilerine cevap veremiyorduk muhtemelen ama pek umrumda da değildi. Kafamda bir sistem vardı ve bu sistem için nasıl oyuncular gerekiyorsa öyle oyuncular alacaktım. Yıldız oyuncular getirmek amacım değildi fakat tabii ki pastaya birkaç çilek de ekleyebilirdik. Joaquin Correa rotasyonumuza çok yönlülüğü ile katkı sunacak oyunculardan biri olacak. Hem kanatlarda hem ileri uçta hem de orta sahada oynayabilmesi ve bedelsiz olması sebebiyle kendisiyle anlaşmaya vardık. 

3correa-ile-bedelsiz-anla-t-k.png

Forma şansı vermeyi düşünmediğim birkaç oyuncu ile de yolları ayırmaya başlamıştık. Everton ve Davies ile zaten ipler ben gelmeden önce kopmuştu. Ben de sadece fişi çeken taraf oldum. 

4everton-ile-yollar-ay-rd-k.png
5davies-ayr-ld.png

Fena olmayan bir gelir elde etmiştik bu iki oyuncudan. Fakat ihtiyaç duyduğum yerlere oyuncu alırken asla fazla para harcamayacaktım. Bu doğrultuda hem Bruno'yu hem de stoperlerimizi yedeklemesi amacıyla bedelsiz bir şekilde Lisandro Martinez ile de anlaşmaya vardık. 

6lisandro-anlast-k.png

Taraftarlara sistemimi ve kafamdakileri anlatmam zaman alacaktı. Birçok transferim sosyal medyada özellikle fazlasıyla eleştiriliyordu. Fakat transferde asla durmuyordum. Kanatlarda oynaması üzere Hollanda'dan Ro-Zangelo Daal ile anlaştık. Serbest kalma maddesi sayesinde oyuncuyu almamız çok da zor olmadı. 

7daal-ile-anlast-k.png

İleri uçta yeterince alternatifim oluşmuştu. Kanat oyuncularımın çoğu da o bölgede oynayabiliyordu. Ayrıca oraya kafamda yıldız bir oyuncu daha getirme fikri de olduğundan Matias ve Darwin ile yolları ayırdık. Eski oyuncum Matias ile tekrar çalışma şansımı böylece yitirmiş olsam da oyuncunun kariyeri için gitmesi daha doğru olacaktı. 

8arezo-ayr-ld.png
9nunez-ayr-ld.png

Tüm bunlar olup biterken kariyerini ülkesinde bitirmek isteyen Leno da kulüpten ayrıldı. 

11leno-ayr-ld.png

Leno'ya alternatif bulmak çok zordu. Tecrübeli bir ismin yerini doldurmak daha da zordu. Fakat yeni model bir Arsenal kuruyordum adeta. Ve bu yeni model takımın kalecisini de yeni nesil oyunculardan buldum. Joelcio Ramos'u transfer etmek için adeta üç dört takımla savaştık ama kazanan biz olduk. Kalemiz uzun yıllar bu genç çocuğa emanet olacaktı. 

10ramos-anlast-k.png

Transfere devam ederken hazırlık kampımızı gerçekleştirmek üzere takımı topladık. Yeni takviyeler ve ayrılıklar olacaktı. Bunu herkese açıkça söyledim. Mantalitemi ve oyun sistemimi takıma açıkça anlattım ve sezonu bu şekilde başladık...

(Bir sonraki güncellemede hazırlık kampı sonuçları, takıma kattığımız yeni oyuncular(Bir tane de yıldız oyuncu içerebilir 🙂) ve ligin ilk 4 haftası yer alacak. Ayrıca transferi de o güncellemede bitirip transfer karnemizi de göreceğiz. Yorumlarınız için teşekkürler 🙂)

Çok güzel transferler yapmışız. Özellikle yıldız transferi bekliyorum.

• Like 1

Giden ve gelen oyuncular ile çok iyi bir transfer dönemi geçirmişiz, taraftar şimdi ık mık etse de gelen başarılardan sonra arkanızda duracaktır, başarılar 

• Like 1
Spoiler
Kemo, 3 saat önce yazdı:

Giden ve gelen oyuncular ile çok iyi bir transfer dönemi geçirmişiz, taraftar şimdi ık mık etse de gelen başarılardan sonra arkanızda duracaktır, başarılar 

Kendimizi kanıtlamamız gerek 🙂 

Behzat Ç., 5 saat önce yazdı:

Arsenal hayırlı olsun hocam.

Teşekkür ederim hocam 🙂 

YigitCelik, 20 saat önce yazdı:

Transferler iyi hocam uyum sürecini güzelce atlattık mı artık baslayabiliriz..

Takım uyumumuz erkenden sağlanırsa güzel bir sezon geçirebiliriz. 

omer1759, 22 saat önce yazdı:

Çok güzel transferler yapmışız. Özellikle yıldız transferi bekliyorum.

🙂 

MertCan, 22 saat önce yazdı:

Transferler gayet iyi gözüküyor, gidenler güzel fiyata gitmiş.

Kasadan çok para çıkarmadan gerekli hamleleri yapmaya çalıştık 🙂 

ysnovck, 23 saat önce yazdı:

Hocam transferleriniz harika gözüküyor. Taaraftara kulak asmayın 🙂 

Laflarını yedireceğiz 😄 

Hazırlık kampının hemen başında takımdaki son ayrılığımız gerçekleşti. Açıkçası kadroda düşünmediğim oyuncuların çoğunu takımdan yolladığım için memnundum. Taraftarlar benimle hem fikir olmasalar da zamanla kendimi onlara kanıtlayarak kararlarıma güvenilmesini sağlayacaktım. Barco aramızdan ayrıldı. 

barco-ayr-ld.png

Kadromda yer bulabilecek kalitede bir isimdi. Ancak ipler Henry döneminde maalesef kopmuştu. Benim yeni anlayışımda benimle beraber yürüyecek oyunculara ihtiyacım vardı. Ezequiel bunlardan biri olmadığını açıkça ifade ettiği için yolları ayırdık. Beklediğimden az bir bonservis getirse de pastaya ekleyeceğimiz çilek için bu yeterliydi. 

Bek rotasyonum çok dardı. Hem sağ hem sol bekte oynayan toplam 3 oyuncu vardı elimde. 2'si üst düzeyken 1'i ancak yedek olabilirdi. Forma rekabeti olmayan mevkilerde bunu yaratmam gerekiyordu. Bu sebeple üst düzey bir bek almam gerekti. Bu konuda Victor ile uzun araştırmalar yaptık ve sonunda kararımızı verdik. Timothy Castagne ile anlaştık böylece. Her iki tarafta da oynayabilmesi benim bu transferi en büyük isteme sebebimdi. 

castagne-ile-anlst-k.png

İleri hatta çok kaliteli oyuncularım vardı. Fakat her ihtimali düşünmek zorundaydım. Premier Lig'in hatayı kaldırmayan bir lig olduğu bana söylenmişti. Zaten futbolun içindeki herkes bunu bilir. Bu sebeple oyuncularımı çok yönlü oyunculardan seçmeye özen gösterdim. Pastaya son bir çilek istiyordum. Transfer sezonunun başından beri istediğim bir oyuncu vardı. Özellikle Real Madrid ile olan bağlantıları sayesinde Victor bu transferde büyük paya sahipti. Oyuncuyu Avrupa'da oynayamayan bir takıma getirmekse büyük işti. Rafael Leao ile anlaşmaya vardık. Büyük bir yıldız olan Leao inanılmaz bir hamleydi bizim için. 

Leao-ile-anlast-k-pastadaki-cilek.png

Bu hamleyle beraber transfer sezonunu kapattık. Son durumumuza baktığımda hiç de fena bir dönem geçirmediğimiz açıktı. 

transfer-sonu.png

Hazırlık kampı çok yoğun geçmişti. Hem transferler hem maçlar derken inanılmaz yorulmuştum şimdiden. Ama Fenerbahçe'deki hatalarımı yapmayacaktım. Bu kez Aysu'ya da vakit ayırıyordum. Hatta biz hazırlık kampındayken Duygu da gelmişti. Bir süre bizle kalacaktı. Aysu için iyi olmuştu. Yalnızlık çekmesini istemezdim benim yokluğumda. Londra'da iş de bakıyordu bir taraftan ama ben çalışmasına gerek duymuyordum. Kendini kötü hissettiği için çalışmak istediğini bildiğim için bunu da açık açık söyledim. Futbol hak ettiğimizden fazlasını bize kazandırıyordu. 

Hazırlık kampında oldukça iyi sonuçlar almıştık. Kamp süresi boyunca tüm maçlarımızda taraftarlara büyük indirimler yaptık. Cengiz başkan'ın bunu yapma sebebi benim oyunumu herkesin izlemesini ve bana olan güvenin artmasını istemesiydi. Premier Lig'de ilk defa Türk bir hoca vardı ve bu büyük bir ayrıcalıktı benim için. Hazırlık maçlarının tamamını ben ayarlamıştım ancak biri hariçti. Cengiz Başkan Klopp'a olan hayranlığımı bildiği için bir hazırlık maçı da Liverpool ile ayarlamıştı. Hayranı olduğum, lise zamanımdan beri takip ettiği ve oyununa da hayran olduğum adama karşı takımımın kaybetmemesi ve maç sonu ondan tebrik almak ise benim için çok büyük olaydı. Ağzım kulaklarımda geziyordum resmen. 

haz-rl-k-kamp.png

Taraftarlar beni benimsemeye başlamıştı. Oynattığım oyun çoğunun hoşuna gitmişti. Maçlarda top genelde bizdeydi. Fırsatları ise az ama öz yaratıyorduk. Fena olmayan bir hazırlık kampının ardından ligimiz başladı. İlk maçımız Dünya Devi Manchester United ileydi. Son Şampiyonlar Ligi şampiyonu ve son 4 yılda 2 kez Premier Lig şampiyonu Ole Gunnar'ın takımına karşı Fenerbahçe ile aldığım galibiyetleri herkes hatırlıyordu. Yine sonuç değişmedi. İnanılmaz bir başlangıçtı gerçekten. 

EPL.png

1.Hafta

1manu.png

2.Hafta

2burnley.png

3.Hafta
3sheffu.png

4.Hafta
4chelsea.png

Puan Durumu

puan-durumu.png

İlk 4 haftayı kayıpsız geçmiştik. Üstelik bunu yapabilen tek takım da bizdik. Hem de çaylak sezonumda böyle bir başlangıç yapmıştım. Daha ilk ayımdan Ayın Menajeri ödülünü almam da inanılmaz bir etki uyandırdı. Bütün ülke beni konuşuyordu resmen!

ilk-ay-m-zda-ay-n-menajeri.png

Sezon öncesi Cengiz Başkan'ın belirlediği hedef ligi ilk 6'da bitirmekti. The Big Six olarak adlandırılan takımlardan son yıllarda kopmuş ve yurt içinde kupaya hasret bir Arsenal vardı. Fakat benim hayallerim hedeflerimden büyüktü. Ligi ilk 4'de bitirmek zorunda olduğumu hissediyordum. Bu kulübün buna ihtiyacı vardı. Başkan ligdeki iyi başlangıçtan sonra bana prim vermek istedi. Kabul etmedim tabii ki. Aysu'nun iş aradığını bildiği için ona kulüpte iş teklif etmek istediler. Bunu da benimle değil eşimle konuşmaları gerektiğini söyledim. Muhtemelen Aysu kabul etmezdi zaten. Önümüzdeki Carabao Cup maçına takımı motive etmekte gerçekten çok zorlandım. Bu maça formalite gözüyle bakıyordu herkes. Fakat benim için böyle değildi ve olamazdı da. Bulunduğumuz her kulvarda kupalara talip olmak zorundaydık. Takıma bunu güzelce anlatsam da anladıklarını sanmıyorum. Zira turu penaltılar ile almış olmamız her şeyi açıklıyordu. 

Carabao-cup.png

carabao-2-tur.png
carabao-2-tur-penalt-lar.png

Leao'nun cebinden çıkardığı gol sayesinde maçı penaltılara götürdük. Zaten maçta hakim taraftık ama o kadar umursamazdık ki topu bir türlü üç direk arasına sokamamıştık. Bu turu geçmiş olmamız rağmen takıma sertçe durumu anlattım. Bu kupayı kazanmak istiyordum. Her kupayı istiyordum. Çünkü buna benim ihtiyacım vardı. Benden çok taraftarımızın ihtiyacı vardı. Dediğim gibi hedeflerimizden büyük hayallerim vardı ve benimle bu yolda takımım yürümek zorundaydı...

Sezona oldukça iyi başlamışız şaşırtıcı bir performans.

Kupada oyun olarak iyi oynamışız ama bitiricilik konusunda sıkıntı yaşamışız.

• Like 1

Lige harika bir giriş yapmışız. Fulhamdaki Türk de dikkatimi çekti 😁

• Like 1
  • Ugureed changed the title to Hertha Berlin&Türkiye "Dünya'nın Zirvesine" | Hikayeli #11
  • Ugureed unfeatured this topic