Jump to content

Hertha Berlin&Türkiye "Dünya'nın Zirvesine" | Hikayeli #11

Recommended Posts

Lige çok iyi başlamışız. Manuya 5 atmamız bonus olmuş. Bu yüzden Monaco mağlubiyeti bizi fazla üzmemeli. Werner bu takımın efsanesi olur.

Edited by omer1759
  • Like 1
  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takımdaki hoşnut olmadığım her şeyi bir kenarı bırakacak olursak kulüpteki herkes oldukça mutluydu. Emre Abi ile tartışmamızın ardından forma süresi verdiğim oyuncularda bir değişiklik yapmadım. Benim

6 yedikçe daha iyi olmuşuz 😄 ara ara yapmak lazım 😄 

Hocam bu yemek işlerini bırakalım da şu takımı hamama getirelim. Bu kadar sakatlık olmaz.

Şampiyonlar liginde denk bir gruba düşmüşüz. Grubu gördüğümde zorlarsak lider olarak zorlamazsak 2. olarak çıkabiliriz diyecektim...

ManU galibiyetinden sonra Monaco’ya kaybetmek cidden üzücü.

Lige güzel başlangıç yapmışız ancak beraberlikleri en azından galibiyete çevirelim.

• Like 1
  • Director

Şampiyonlar Ligi grubumuz güzel gelmiş, Man Utd'u güzel geçmişiz ama Monaco'ya da kaybetmek ayıbımız olmuş.

• Like 1
Spoiler
fatihhkaraa, 21 saat önce yazdı:

Manu ya 5 atıp Monacoya yenilmek olur mu hocaammm 😄😄 Ligde ki beraberlikler olmasa çok iyiyiz hocam.

Lig halledilir de bu CL nolacak böyle ya 😄 

Selim Atalay, 20 saat önce yazdı:

Mükemmel bir güncelleme olmuş. Ligde oynadığımız ve berabere kaldığımız 2 maçta da rakibimizin kalecisi maçın adamı olması, bize bazı şeyleri göstermiş zaten. Avrupa'da ise Monaco biraz şaşırtmış. Takıma nazar boncuğu olsun diyelim.

Nazar boncuğunun boyutu biraz büyük oldu bu kez 😄 

omer1759, 20 saat önce yazdı:

Lige çok iyi başlamışız. Manuya 5 atmamız bonus olmuş. Bu yüzden Monaco mağlubiyeti bizi fazla üzmemeli. Werner bu takımın efsanesi olur.

Werner olur olmasına da biz yerimizde sayıyoruz gibi...

YigitCelik, 17 saat önce yazdı:

İyi başlamışız hocam devamını getirir ve bu gruptan rahat çıkarız

😞 

MertCan, 11 saat önce yazdı:

Şampiyonlar liginde denk bir gruba düşmüşüz. Grubu gördüğümde zorlarsak lider olarak zorlamazsak 2. olarak çıkabiliriz diyecektim...

ManU galibiyetinden sonra Monaco’ya kaybetmek cidden üzücü.

Lige güzel başlangıç yapmışız ancak beraberlikleri en azından galibiyete çevirelim.

Lig hallolur da 😄 

Behzat Ç., 10 saat önce yazdı:

Wener'i kes...

Delirdi bizim oğlan 😄 

shelvey, 6 saat önce yazdı:

Werner muhteşem başlamış, takımda öyle ..

Avrupa bizi üzdü...

Ugureed, 2 saat önce yazdı:

Şampiyonlar Ligi grubumuz güzel gelmiş, Man Utd'u güzel geçmişiz ama Monaco'ya da kaybetmek ayıbımız olmuş.

Bu gruptan çıkamamak da benim ayıbım oldu 😞 

(Staj görüşmesi, işler, maçlar derken bugünü tek güncelleme ile geçiyoruz dostlar. Yarına 2 güncelleme sözüm olsun 🙂)

SL-yatay.png

8.Hafta

8trabzon.png

9.Hafta

9antep.png

10.Hafta

10ankaraspor.png

11.hafta

11alanya.png

12.Hafta

12bjk.png

13.Hafta

13ba-ak-ehir.png

14.Hafta

14samsun.png

Puan Durumu 

lig-puan-durumu.png

Trabzonspor mağlubiyeti dışında fena gitmiyoruz. Farklı kazanıyoruz ancak bazı maçlar da çok durgun geçiyor. Bir istikrarsızlık söz konusu. Bu konu beni çok rahatsız ediyor. Çünkü Avrupa maçlarında maalesef bu bizi kötü etkiliyor. 

ztk.png

5.Tur

kupa-5-tur-1.png
kupa-5-tur-2.png
kupa-6-tur-rakibimiz.png

ampiyonlar-ligi.png

Grup-3

CL-grup-3.png

Brugge inanılmaz sert bir oyun oynadı. Birkaç oyuncumuz kendisini şans eseri kurtardı resmen. Fakat Erkan bir süre takımdan uzak kalacak...

CL-grup-3-erkan-sakatl-k.png

Grup-4

CL-grup-4.png

Grup-5

CL-grup-5.png

Grup-6

CL-grup-6.png

Monaco maçında inanılmaz gereksiz bir kırmızı kart ile erken dakikalarda 10 kişi kaldık. O dakikaya kadar muhteşem bir baskı kurmuştuk rakibimize. 10 kişi kalmanın şokunu atlatamadan bir de gol yiyince maç koptu. Ne kadar pozisyon bulsak da Livakovic'i geçemedik. Böyle rezil hakemlerin hatalarından dolayı elenmek kabul edilemezdi. Bunu da basın toplantımda açıkça dile getirdim. Bu sebeple UEFA tarafından da uyarıldım. 

CL-grup-6-sdonras-uyar.png

CL-puan-durumu.png

Yolumuza Avrupa Ligi'nde devam edecektik. Bu sene daha rahat gözüken bir gruptaydık ve çıkabilecek güçteydik de. Ama olmamıştı. 5.sezonumda ilk defa kendimi sorgulamaya başlamıştım. Geçen sezon gerçekten şanslı mıydım? Yoksa şu an işler istediğim gibi gitmediği için mi öyle hissediyordum. Bilmiyordum. Kafamı dağıtmam gerekiyordu... Bu sebeple milli arada 1 haftalığına İzmir'e ailemin yanına gittim. Aysu çalıştığı için İstanbul'da kalmıştı. İzmir'deyken kimseyle görüşmedim. Ailemle doya doya vakit geçirip kafamı dağıttıktan sonra İstanbul'a döndüğümde beni hiç de hoş olmayan bir durum karşılıyordu. 

Kulüp binasına çağrıldığımda Emre Abi karşıladı beni. Başkanın yanına çıktığımızda başkan oldukça öfkeliydi. Hiç beklemediğim bir şekilde tepkiliydi. Evet elenmiştik fakat bu benim sorunumdu. Bunu çözecek olan da bendim. 

Niyazi Başkan: Hem elen hem de git 1 hafta tatil yap. İyiymiş valla! Biz burada eşek başı mıyız hoca! 

Ben: Milli aralarda takım izinliyken tatil hakkımız var. Elenme konusu da beni bağlar. Diğer kulvarda elimizden geleni yapıp kupaya gideceğiz. 

Niyazi Başkan: Görecez onu hoca görecez. Zaten başka şansınız da yok. 

Ben: Ne diyosun Niyazi Bey. Kovacaksan kov elinden tutan mı var. Burada senin ahkam kesmeni dinlemeye gelmedim ben. Beğenmiyorsan başka kapıya git bul kendine başka hoca kardeşim. Neymişsin be!

Niyazi Başkan: Çık dışarı gözüm görmesin seni!

Ben: S....... ordan! 

İnanılmaz sinirlenmiştim. Kapıyı çarpıp çıktım. Emre Abi de benle beraber dışarı çıktı. Bana bir şeyler söylüyordu ama dinlemiyordum bile. Bırakıyorum ben abi ne haliniz varsa görün bu adamla çalışmam ben diyip kulüp binasından ayrıldım. 

Eve geldiğimde Aysu'ya durumu anlattım. Beni ne kadar teselli etmeye çalışsa da işe yaramadığını o da biliyordu. Telefonum sürekli çalıyordu ama açmıyordum. 

Ertesi sabah Emre Abi'yi aradığımda istifa etmemem yönünde beni ikna etmeye çalıştı. "Oyuncularına ve taraftarına sözünü yarıda bırakıp gitme. Bi iş bilmez yüzünden değmez, kal bu kulüpte sözleşmeni bitir. Efsane oldun zaten, bu hikaye yarıda kalmasın." Haklıydı. Sabrımın son damlasına kadar durmalıydım. Niyazi'ye inat başarılı olup gözüne gözüne sokmalıydım kupaları. Avrupa Ligi'nde yolumuza devam edecektik ve üst üste 2.kez bu kupayı kazanabilirdik. Ligi ve kupayı da alırsak yine süper bir sezonu arkamda bırakabilirdim. 

Bunları düşünerek kendimi motive ettim. Niyazi'nin yüzünü bile görmeden kulüpteki yaşantımı sürdürecektim. Bu durumdan mutlu olmayacaktım ama bunu yapmak zorundaydım. Taraftarımız için, Fenerbahçem için... 

• President

Yerel kupalar bizim için kıstas olmadığı için başkan ile karşı karşıya gelmişiz. Avrupa'da başarılı oluruz hatta kupayı alabiliriz ama başkanla ipleri gerdiğimize göre sezon sonu istifa yakındır...

• Like 1
Spoiler
omer1759, 1 saat önce yazdı:

Avrupa şampiyonluğu ile 3.lüğü telafi etmeliyiz.

Umuyoruz...

Selim Atalay, Bir saat önce yazdı:

Yerel kupalar bizim için kıstas olmadığı için başkan ile karşı karşıya gelmişiz. Avrupa'da başarılı oluruz hatta kupayı alabiliriz ama başkanla ipleri gerdiğimize göre sezon sonu istifa yakındır...

Bu başkana bakalım ne kadar katlanacağız 😄 

Behzat Ç., Bir saat önce yazdı:

Başkan'a suikast yapmamız yok mu peki. 😄

Hocam operasyon lazım 🙂 

fatihhkaraa, Bir saat önce yazdı:

Kanka söyle başkana çıkışa gelsin biz hallederiz 😄 

Biraz mafyatik birisi 😄 

SL-yatay.png

15antalya.png
16ankarag-c.png
17giresun.png
18sivas.png
19hatay.png
20gs.png

puan-durumu.png

Ligdeki gidişatımız gayet iyiydi. Attık mı tam atıyorduk ancak kitlendiğimiz zamanlar da olmuyor değildi. Devre arasında 4 tane takviye ile kadromuzu güçlendirdik ve geleceğimize yatırım yaptık. Kimisi kiralık gidecek olsa da as takıma direkt katkı sağlayacak gençlerimiz de vardı tabii ki. 

devre-transferleri-tak-ma-kat-ld-1.png
devre-transferleri-tak-ma-kat-ld-2.png
giden-avila.png
giden-serrano.png
giden-todibo.png

Gitmek isteyen oyuncuların yine önünde durmadım. Yerlerine zaten çok iyi oyuncular getirmiştim şimdiden. Devre arasında kadroda çok oynama yapmayı sevmesem de maalesef ayrılmak isteyenler olmuştu. 

Oyuncu Profilleri

Spoiler

Isola-profili.png
quinteros-profili.png
ravil-tagir-profili.png
ward-profili.png

Avrupa Ligi'nde de rakibimiz belli olmuştu. 

avrupa-1-eleme-rakibimiz.png

Gallardo ile bambaşka bir hale bürünen Valencia rakibimiz olacaktı. Artık eskisi kadar kendimi takıma veremiyordum çünkü başarısızlıklarımı başıma kakan insanlar vardı. Her şeye rağmen sonuna kadar mücadelemi sürdürmeliydim. Bu süreçte bana en büyük desteği her zamanki gibi Aysu veriyordu. Emre Abi'nin de yönetim tarafında gibi gözükmesi oldukça canımı sıkıyordu. Yine bahanelere sığınmadan Valencia'yı saf dışı bırakarak kupayı tekrar müzemize götürmeliydim. 

ztk.png

6.Tur

kupa-6-tur-1.png
kupa-6-tur-2.png

Çeyrek Final Rakibimiz

kupa-eyrek-final-rakibimiz.png

Fenerbahçe'nin başında bulunduğum 4.5 senede Türkiye Kupası'nda bir kez bile maç kaybetmemiştik. Tabii ki bunu da sosyal medyadan ve haberlerden öğrenmiştim. Farkında bile değildim...

kupa-4-5-y-ld-r-nama-lup.png

Taraftarlar adıma besteler yazıyordu. En büyük yıldızlar gelip gidiyordu takımdan ve hepsi sonuna kadar bize güveniyordu. Ekibimle çok iyi işler başarıyorduk ama artık yolun sonuna geliyor gibiydik. Günden güne futboldan soğuduğumu hissediyordum. Bir insan nelere sebep olabiliyor diye düşünüyordum. Çoğu zaman huzurlu uyuyamıyordum bile. Şu aşamada tek hedefim bulunduğum tüm kulvarlarda kupaları kazanmaktı. Sonrasında oturup gerekenleri konuşacaktık. Belki de hayatımdaki en önemli şeye veda etmem gerekecekti, bilmiyordum. Bu kadar belirsizlik benim için çok ama çok ağırdı. 

Geleceğe yönelik transferlerimiz çok iyi zaten lige ve kupaya söylemeye gerek yok. Valanceia da rahat geçeriz.

• Like 1

Her zamanki gibi güzel transferler yapmışız. Giresunspora ne yapmışız yahu 14-0 ne 😁 Valenciayı rahat geçeriz.

• Like 1

Giresun’a ne yaptın öyle ya ? Adamların bir daha maça çıkma isteği yok olmuştur.

Avrupa liginde Valencia kolay rakip gibi gözüküyor ancak dikkat etmek gerek.

• Like 1
Spoiler
fatihhkaraa, 12 saat önce yazdı:

Geleceğe yönelik transferlerimiz çok iyi zaten lige ve kupaya söylemeye gerek yok. Valanceia da rahat geçeriz.

Teşekkürler hocam, olmadı 😞 

omer1759, 12 saat önce yazdı:

Her zamanki gibi güzel transferler yapmışız. Giresunspora ne yapmışız yahu 14-0 ne 😁 Valenciayı rahat geçeriz.

Giresun'a ben de üzüldüm de bizimkiler durmadı 😞 

YigitCelik, 8 saat önce yazdı:

Avrupa'yı alıp bir kez daha o kupaya göz kirpmaliyiz hocam bunu yapabilecek gucteyiz.

😞 

MertCan, 1 saat önce yazdı:

Giresun’a ne yaptın öyle ya ? Adamların bir daha maça çıkma isteği yok olmuştur.

Avrupa liginde Valencia kolay rakip gibi gözüküyor ancak dikkat etmek gerek.

Vallahi ben de üzüldüm...

Behzat Ç., Bir saat önce yazdı:

Maşallah şıkır şıkır devam ediyoruz.

Teşekkürler hocam 🙂 

gelen-locatelli-kiral-k.png
gelen-taabouni.png
giden-porozo.png
24-25-sezonu-gelen-giden-tablosu.png

Devre arasında yine ayrılmak isteyen Porozo'nun önünde durmadık. 4 sene boyunca bize çok iyi hizmet eden oyuncumuz artık İspanya'da top koşturacak. Sol kanada Taabouni ve orta sahaya Locatelli takviyelerini yaptık. Transferi yine kafa kafaya bitirdik. Kulübün mali durumunu her zamanki gibi zorlamadan hareket etmeye çalışıyordum. 

SL-yatay.png

21malatya.png
22alt-nordu.png
23kayseri.png
24g-ztepe.png
25erzurum.png
26gen-ler.png
27trabzon.png

Puan Durumu

puan-durumu.png

Ligde farkı yine açmıştık. Şampiyonluğa doğru rahat rahat ilerliyorduk. Kupada da aynı şekilde yolumuza devam etmeyi başarmıştık. 

ztk.png

Çeyrek Final

kupa-eyrek-1.png
kupa-eyrek-2.png
kupa-yar-final-rakip.png

Yarı finalde ezeli rakibimiz Galatasaray ile karşılaşacağız.

avrupa-ligi.png

1.Tur

avrupa-1-tur-1.png
avrupa-1-tur-2.png

Geçtiğimiz sene herkesi geçerek kazandığımız kupaya çok erken bir veda gelmişti. Ne yapsak olmadı ve elendik. Moralimi inanılmaz bozmuştu bu durum. İspanya'dan dönerken aklımda olan tek şey bırakmaktı. Bugüne kadar başardıklarımdan sonra bu başarısızlık benim sorumluluğumdu. İspanya'dan dönünce direkt eve geçtim. Aysu'nun tesellilerinden sonra yatıp uyudum. 

Sabah uyandığımda kulübe gitmek üzere yatağımdan kalktım. Her yerim ağrıyordu. Sanki gece dayak yemiş gibiydim. Futbol oynarken yaşadığım sakatlık sürecini hatırlattı bu bana. Ağır ağır hazırlanırken gözüm Aysu'yu aradı. İşe gitmişti tabi ya. Kafam yerinde bile değildi. Hazırlanıp oyalana oyalana kulüp binasına gitmek üzere evden çıktım. Ayaklarım geri gidiyordu resmen ama yapacak bir şey yoktu.

Kulüp binasına geldiğimde her zamanki gibi Emre Abi beni karşıladı. Konuşmak istediğimi söyleyerek başkanla toplantı ayarlamasını istedim. O da önce biz konuşalım o zaman diyerek odasına doğru yöneldi...

Belkide son senemiz olarak adlandırdığımız bu sene Avrupa Ligine erken veda yakışmamış üzdü açıkçası.

Ligde gayet iyiyiz puan farkı oldukça açık ve kapanması zor gibi görünüyor.

• Like 1
  • President

Yerel lig başarımızı maalesef Avrupa içerisine taşıyamamışız. Özellikle başkanla yaşadığımız gerilim sonrası bu pek iyi sonuç doğurmayacaktır. Umarım bu sezonu hemen bitirip, gelecek sezon için ufak tefek takviyeler yaparız. Valencia'ya elenmek biraz şey olmuş, anlarsın ya... 😄 

• Like 1

Valencia'ya kötü bir şekilde elenmişiz. Önümüzdeki sene bunu telafi etmek için şimdiden çalışmalara başlamalıyız.

• Like 1
Spoiler
MertCan, 5 saat önce yazdı:

Belkide son senemiz olarak adlandırdığımız bu sene Avrupa Ligine erken veda yakışmamış üzdü açıkçası.

Ligde gayet iyiyiz puan farkı oldukça açık ve kapanması zor gibi görünüyor.

Maalesef çok erken bir veda oldu. 

Selim Atalay, 4 saat önce yazdı:

Yerel lig başarımızı maalesef Avrupa içerisine taşıyamamışız. Özellikle başkanla yaşadığımız gerilim sonrası bu pek iyi sonuç doğurmayacaktır. Umarım bu sezonu hemen bitirip, gelecek sezon için ufak tefek takviyeler yaparız. Valencia'ya elenmek biraz şey olmuş, anlarsın ya... 😄 

Bir an önce bitmesini dilediğimiz bir sezon gerçekten...

omer1759, 3 saat önce yazdı:

Valencia'ya kötü bir şekilde elenmişiz. Önümüzdeki sene bunu telafi etmek için şimdiden çalışmalara başlamalıyız.

Valencia beni de şaşırttı...

Behzat Ç., 2 saat önce yazdı:

Erken elendik moral bozukluğu olur ama bozmadan ilerlemek şart.

Yolumuza bakacağız 😕 

Emre Abi'nin odasına girdiğimizde direkt bana döndü. Başkan feci haşlamıştı onu da. Bir de ben gidip konuşursam daha da kötüye gidecekti her şey. Emre Abi'den özür diledim fakat o farklı düşünüyordu. "Bu kulübü bu günlere sen getirdin. Bizi kurtaracak olan da sensin. Sonuna kadar savaşmaya beraber devam edeceğiz. Elinden geleni yap. Devam ettiğimiz kulvarları kazan. Seneye bomba gibi başlarız." 

Haklıydı. Bunlara kafamı takıp moralimi bozmaya gerek yoktu. Elimden geleni yapacak ve Fenerbahçe'ye Türkiye Kupası'nı ve ligi tekrar kazandıracaktım. 

SL-yatay.png

28antep.png
29ankara.png
30alanya.png
31bjk.png
32ba-ak.png
33samsun.png
34antalya-4kez-st-ste.png

Ve yine şampiyonluğu aldık. Büyük bir gururdu benim için. 10 kişi kaldığımız maçta mücadelemizi sürdürüp kazanarak kupayı almayı bildik. 
35ankarag-c.png
36giresun.png
37sivas.png
38hatay.png

puan-durumu.png
lig-bizim.png

136 averaj ile ligi kazanmıştık. Kupada da çok başarılı bir şekilde sona ulaşmayı başarmıştık. 

ztk.png

Yarı Final

kupa-yar-1.png
kupa-yar-2.png

Final

kupa-bizim.png

Bu başarılara rağmen Avrupa'da erken vedadan dolayı tatmin olmamıştım. Önümüzdeki sezon bunu tam tersine çevirmeliydim ve öyle de yapacaktım.  Oyuncu performanslarına ve aldığımız ödüllere baktığımda fena bir sezon geçirmemiştik. 

oyuncu-performanslar.png
sezon-sonu-werner-rekor-b-rakmad.png
y-l-n-alman-oyuncusu-werner.png
y-l-n-menajeri.png
y-l-n-oyuncusu-cengiz.png
sezon-sonu-werner-performans.png

Werner 55 maçta 78 gol 14 asist ile akıl almaz bir performans göstermişti. Başarılı bir sezon geçirmiştik fakat ben tatmin değildim. Seneye Avrupa için çok daha iyi bir kadro kurup hedefimizi de büyütecektim. 

Sezon sonu oyuncularımızı tatile yollamamızın ardından basınla bir araya gelmek üzere kulüp binasında toplantık. Başkan Niyazi Bey, Emre Abi ve benim bulunduğum üçlü basının sorularını cevaplayacaktık. Ardından kısa süre dinlenip işimize kaldığımız yerden devam edecektik...

2 kupa için de tebrikler hocam. Werner bu dünyadan değil galiba 😁 Galatasaray'a 2 maçta 14 gol atmamız muhteşem.

• Like 1

Ligde çok rahat bir şekilde şampiyon olmuşuz tebrikler.

Kupada da aynı şekilde rahat bir şampiyonluk almışız.

Werner cidden aldığı paranın hakkını verdi.

• Like 1
  • Ugureed changed the title to Hertha Berlin&Türkiye "Dünya'nın Zirvesine" | Hikayeli #11
  • Ugureed unfeatured this topic