Jump to content

Türkgücü München - Geçmişin İzinden | I. Sezon

Recommended Posts

• President

Genel-Resim.png

Hikayemiz

Münih Türkgücü 1972'de iki Türk göçmen Alaattin Candar ve Ömer İlciktay tarafından kuruldu. 1975'e kadar kuruluş çalışmaları devam etti. 1975'te yaşanan başkanlık değişikliğinden sonra gerekli finansal kaynaklar bulundu. 1988'de Bayernliga'ya yükselmeyi başardı. O dönem Almanya'nın 4. ligi olan Oberliga'da bulunan Berlin Türkiyemspor'dan sonraki ikinci gurbetçi Türk futbol takımı oldu. 1992'de küme düşen takım, 1994'te tekrar çıktı. 2001'de yaşanan iflas ile takımın oyuncuları dağıldı. Türkgücü yerine Türk SV 1975 ismini alarak liglere döndü. Fakat tekrar mali sıkıntılara düşünce, *2009/10 sezonundan itibaren Türk SV 1975 yerine Acıbadem Hastaneleri sahibi Mehmet Ali Aydınlar ve Ailesinin desteği ve Kurucu Başkan Hüseyin Delemen ile Kulübün bütün borçları ödendi ve zamanında Türkgücü'nden ayrılanların kurmuş olduğu Ataspor'la birleşerek ismi Türkgücü Ataspor oldu ve 5 sene sonra kulüp tarihinde ilk defa borçsuz olarak ve 7 genç ve 3 yetişkin takımla şimdiki yönetime devredildi. 2019/2020 sezonundan itibaren kulübün ismi tekrar Münih Türkgücü olmuştur.

Genel Kadromuz

Genel-Kadromuz.png

Alt liglere göre kuvvetli bir yapımız var. Gurbetçilerin zorla kurduğu bu takımla mücadele etmek, ait olduğumuz yere çıkabilmek için ilk adımlarımızı atacağız. Bunu yaparken büyük keyif alacağımı, mutlu olacağımı düşünüyorum. Takım içerisinde Türk oyunculara da yer verilmesi de ince ayrıntılardan bir tanesi. Bu sebeple bunu gelenek haline getirip, biz de uygulayacağız!

T-rkg-c.png

Takımımız daha yeni kuruldu. Kısa sürede başarılı işlere imza atmışız gibi gözükebilir ama bizim geçmişimiz değerlidir! Bu sebeple bu geçmişten vazgeçmeden, usulca hak ettiğimiz yere döneceğiz.

Almanya'nın en büyük takımı neden bir Türk takımı olmasın ki?

Oyun Bilgileri

Spoiler

Veritaban-ve-Aktif-Ligler.png

Aktif olan liglerimiz ve DB böyle oldu. Epey ağır gideceğiz ama keşiflerimiz ile geleceğimizi baştan inşa edeceğiz!

Oyun-Se-enekleri.png

Aklınızda bir şüphe kalmaması adına bu bölümü de atıyorum. Oyuna dışarıda müdahale edilmesi imkansız olacak.

• President

---------------------------------

Hazırlık Kampımız

---------------------------------

Haz-rl-k-Kamp-m-z.png

Takımı pek zorlamadan, sakin bir oyun planı benimsedim. Buna alışması için ufak takımlarla oynadık ve takımın uyum ve taktiğe adaptasyon süreçlerini hızlandırmış olduk. Umarım sezona güzel ve yırtıcı bir şekilde başlayabiliriz.

Takti-imiz.png

Sezon boyunca tercih edeceğimiz sistem 4-4-1-1 olacak. Buna uygun bir kadromuz olduğu söylenemez ama alt liglerde pek risk almadan, basit bir futbol oynamayı istiyorum. Kanatlarımız bizi biraz zorlayacaktır ama devre arasına ufak adımlarla ilerleyip, doğru takviyelerle iş yapacağımızı düşünüyorum.

Spoiler
Büyük Altay, 10 saat önce yazdı:

Başarılar. 

MertCan, 8 saat önce yazdı:

Başarılar.

omer1759, 8 saat önce yazdı:

Başarılar abi

ysnovck, 4 saat önce yazdı:

Başarılar hocam

hardworkingo, 10 dakika önce yazdı:

Başarılar Selim bey.

Teşekkür ederim. Umarım keyifli bir kariyer olur.

Güzel bir hazırlık dönemi geçirmişiz. Taktiğimiz de güzel duruyor.

Sezonu güzel bir kampla açmışız, lige de böyle başlarız umarım.

FM2020'de bir kariyer denemiştim Türkgücü ile. Gerçekten güzel duygular veriyor takım ilerleme kaydedildikçe. Umarım senin kariyerde de çok başarılı bir süreç geçiririz abi. Başarılar dilerim 

• President

Genel-zet.png

Sezon başında beklentim oldukça düşüktü, bunu başta söylemek isterim. Acele etmek istemediğimi, oyunun keyfini alarak ilerlemek istediğimi fark ettim. Türkgücü buna uygun bir camiaydı ve hedefleri arasında zamana bırakmak ve zamanla güçlenmek gibi seçenekleri mevcuttu. Bunu kullanmak istedim ama beklediğimden daha iyi sonuçlar elde ettim. Takım olarak başarılı bir takıma sahip değiliz ama rakipleri işleyen, sistemi oturtturan bir yapı oluşturduk ve bunun sonucunda ikinci olarak ligden çıkmayı başardım. Devre arasına fena olmayan bir istikrar yakaladık ve bir temizlik operasyonuna gittim. Belirli isimleri almak ve ofansif gücümü rahatlatmak adına birkaç takviye ile devre arasını geçtim. Burada başarılı oldum mu diye sorarsanız, pek emin değilim. Aklımdaki isimleri dahil edememiş olmama rağmen rotasyon şansımızı arttırdım ve güzel bir uyum sürecine girdim...

Hatalarımız illa ki olmuştur ama genel olarak bir mali kriz yaşıyoruz. Sponsorumuz oldukça az ve mali yapımız güvenli değil. Bu sebeple lig atlamış olmamızla beraber rahat bir nefes alacağımıza inanıyorum. Lig gelirlerin olmadığı, karın tokluğuna oynadığımız bir ligden bahsediyorum. Kademe atlayışımızla beraber bazı alıcıların dikkatini çekmiş ve bize inanmaya hazır taraftarların güvenini tekrardan kazanmış olabiliriz. Bunun için kadro mühendisliğimizi tekrardan gözden geçirip, yeni sezon öncesi temizlik yapmamız gerekiyor. Kadromuz oldukça dengesizliğe sahip. 29 kişilik bir kadroya sahibim ve bunların 6 tanesi kiralık isimlerden oluşuyor. Bu 6 kişilik geçici ekibin içinde ise 5 tane as oyuncum mevcut! Bu da gelecek sezon için bu isimlere veda edeceğimizi ve bunlardan herhangi bir gelir elde edemeyeceğimizi gösteriyor. Bence bu durum hiç hoş değil.

Mali-Durum.png

Takımın itibarı artması benim adıma büyük şans. Serbest kalan isimlere yönelmekten ve onları ikna etmenin dışında hiç bir amacım olamaz. Takımın toparlanması belirli bir süre alacak ve bunun için çok çabalamam gerekiyor. Sponsorluk anlaşması yapılmamış, ligden ödül alamamış ve üstüne 200 formayı zor satmış bir takımız. Bu takımla Bundesliga ile mücadele edip, çıkmak için elimizden geleni yapacağız ama amacımız öncelikle kemik kadronun oluşması ve ligin gediklisi olabilmek olacak. Bu da üst sıralara değil, alt sıralardan uzak durmaya oynayacağımız manasına geliyor. 

Skora-katk-sa-layan.png

Bu sezon takıma katkı sağlayan isimlerimiz. Takımın golcüsü ve büyük yükü alan isimlerimiz böyle. Bu tablo sıfırlanacak ve hepsine elveda diyeceğiz. Bu sene iskelet kadronun oluşumu ve geçiş sürecinde bizi idare edebilecek birkaç yıllık takımın kuruluşu olacak.

Tak-m-Uyumu.png

Takımı dağıtma sebebim de asıl olarak budur! Sezon bitti ve takım uyumu hala oturmamış ve beni kanserleyen en büyük etken oldu. Bu sebeple birbirleriyle anlaşabilen, uyum sürecini hızlıca atlatabileceğimiz isimlerle ilerleyeceğiz. Kısacası bu transfer dönemi en az 4 saat süreceğine eminim.

BEKLE BİZİ BUNDESLİGA 2! TÜRKLER GELİYOR!..

Spoiler
ysnovck, 29.04.2021 - 20:23 yazdı:

Hazırlık dönemini çok iyi geçirmişiz hocam 

Teşekkür ederim.

omer1759, 29.04.2021 - 21:25 yazdı:

Güzel bir hazırlık dönemi geçirmişiz. Taktiğimiz de güzel duruyor.

Teşekkür ederim.

MertCan, 29.04.2021 - 21:31 yazdı:

Sezonu güzel bir kampla açmışız, lige de böyle başlarız umarım.

Teşekkür ederim.

sosmy, 29.04.2021 - 23:13 yazdı:

FM2020'de bir kariyer denemiştim Türkgücü ile. Gerçekten güzel duygular veriyor takım ilerleme kaydedildikçe. Umarım senin kariyerde de çok başarılı bir süreç geçiririz abi. Başarılar dilerim 

Seri başında bir kariyerim vardı. Çok keyif almıştım ama yarıda bırakmam gerekti. Şimdi ise hedeflerimiz çok büyük.

YigitCelik, 29.04.2021 - 23:58 yazdı:

Başarılar hocam

Teşekkür ederim.

YAĞIZ_K, 30.04.2021 - 00:45 yazdı:

Başarılar hocam

Teşekkür ederim.

abikotusunuz, 30.04.2021 - 01:10 yazdı:

Başarılar.

Teşekkür ederim.

Tebrikler hocam bence bu sene ligde kalacak bir gücümüz var yetenekli oyuncular olmasa bile ruhumuz yeter.

Tebrikler abi, takımın kalitesini artıracak serbest oyuncular bulacağımızı düşünüyorum.

Tebrikler abi, bir üst lig bizi hazırlıksız bekleyecektir. Nokta atışı transferlerle orayı da kolayca geçeriz.

Hocam 200 forma ne demek. Dernek dernek dolaşıp gurbetçilerin desteğini almamız şart. En azından Gazi sponsor olsun 🙂 

Biz bu sene de Bundesliga'ya çıkarız benden söylemesi 😄 

• President
sosmy, 5 saat önce yazdı:

Biz bu sene de Bundesliga'ya çıkarız benden söylemesi 😄 

Erinch, 7 saat önce yazdı:

Başarılar Senior 🙂

ysnovck, 7 saat önce yazdı:

Hocam 200 forma ne demek. Dernek dernek dolaşıp gurbetçilerin desteğini almamız şart. En azından Gazi sponsor olsun 🙂 

MertCan, 10 saat önce yazdı:

Tebrikler abi, bir üst lig bizi hazırlıksız bekleyecektir. Nokta atışı transferlerle orayı da kolayca geçeriz.

omer1759, 11 saat önce yazdı:

Tebrikler abi, takımın kalitesini artıracak serbest oyuncular bulacağımızı düşünüyorum.

YigitCelik, 15 saat önce yazdı:

Tebrikler hocam bence bu sene ligde kalacak bir gücümüz var yetenekli oyuncular olmasa bile ruhumuz yeter.

Merhaba dostlarım.

Kariyerime burada son vermem gerekiyor. İkinci sezon başında 4 saatlik transfer çabam bir anda uçup gitti. Oyunu kaydetmediğim ve aldığım hatadan dolayı başa döndüm. Haliyle tüm isteğimi, çabamı baltaladı. Devam edesim kalmadığı için kariyeri sonlandırıyorum. Yamayla uğraşıp, tamamladıktan sonra tekrardan TR açarız artık.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...