Kulüpler Clubs Oyuncular Players Dosyalar Files Blog Blog Soru-Cevap Questions

Soru Cevap

yabancıların türk uyruğuna geçmesi?

cerrah tarafından 04.11.2019 tarihinde soruldu.

 türk liginde oynayan futbolcuların normalinde sürekli 5 yıl oynadıktan sonra türk statüsüne geçmesi gerekiyor ama böyle birşey yok örneğin arjantinli brezilyalı oyuncular ispanya ingiltere vb liglerde oyuncunun bilgi ekranına girdiğinizde geçirdiği süre ve vatandaşlık için kalan süre var ama türkiyr liginde yok cok eski fm serilerinde vardı bu komuda bilgisi olan varmı teşekkürler

Cevaplar

Mehmetcc48 tarafından 13.11.2019 tarihinde cevaplandı.

Tahminen Türkiye Ligine fazla önem vermedikleri için olabilir. Yoksa 5 yıl bir ülkede yaşayan vatandaşlık hakkı kazanıyor. Belki şöyle bir durum olabilir ama ihtimali az ''kendi ülkesinin başka bir ülke vatandaşlığını almasını istememesi''( Milli takımda oynaması açısından) 

Ugur tarafından 14.11.2019 tarihinde cevaplandı.

Sanırım hülle gibi bir olay olması gerekiyor öncesinde:) eğer aldığınız oyuncu size transfer olmadan önce kendi ülkesi dışında herhangi bir ülkede oynamadan ilk yabancı ülke olarak türkiyeye geliyorsa türk vatandaşlığı sistemi olmuyor bildiğim kadarıyla. 

Bir cevap yaz

FMTürkiye, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bir bütün halde çalışmalarına devam ediyor. FMT ailesine katkı sağlamak için dosya göndererek, futbolcu ve takım ekleyerek bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bunları yapamıyorsanız lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

info@fmturkiye.net İletişime Geç

İş Ortaklarımız

2019 © FMTURKIYE.NET