Kulüpler Clubs Oyuncular Players Dosyalar Files Blog Blog Soru-Cevap Questions

Soru Cevap

Mevkiyi Terk Etme

Zafer tarafından 11.08.2019 tarihinde soruldu.

Top rakipdeyken ciddi bir savunma sorunu oluşuyor. Örnek vermem gerekirse sol taraftan gelen rakip hücümlarında sadece sol bekim değil,  stoperlerimde o adama gidiyor mevkisini terk edip ortası bom boş kalıyor ve gol yiyorum. Bunun sebebi nedir? Nasıl önüne geçebilcem savunma yaparken mevkileri terk etmenin, bir adama 3-4 kişi gitmesinin.

Cevaplar

Selim tarafından 11.08.2019 tarihinde cevaplandı.

Pres oyunu oynayıp, bireysel olarak da pres yapmasını istiyorsanız bunun sebebi olabilir. Bunun dışında bireysel olarak daha az pres yapmasını söylerseniz, bu hataları azaltacaktır.

Mehmet tarafından 19.08.2019 tarihinde cevaplandı.

Bende pres oyunu oynarım ama stoperlerime ve defansif orta saha oyuncuma (ön libero rolünde) pres çok az derim ve seçili değil ise "mevkini terk etme" tercihini seçerim fakat arkadaşın da dediği gibi stoperler olsun defansif orta sahalar olsun pres yapma dedikçe inadına pres yapıyor bunu bende bir türlü çözemedim.

Bir cevap yaz

FMTürkiye, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bir bütün halde çalışmalarına devam ediyor. FMT ailesine katkı sağlamak için dosya göndererek, futbolcu ve takım ekleyerek bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bunları yapamıyorsanız lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

info@fmturkiye.net İletişime Geç

İş Ortaklarımız İş Ortağımız Olmak İster Misiniz?

2019 © FMTURKIYE.NET