Jump to content

Selim Atalay

President
 • Content Count

  312
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by Selim Atalay

 1. 5. BÖLÜM Kendi adıma gurur yaşadığım nadir anlardan birisiydi. Futbolu sevmeyen adam, artık buranın bir parçası olmuştu. Önce analiz üyesi, hemen arkasından şefi ve ilerleyen bir antrenörlük kariyeri sonrası artık as adam olmuştum. Altınordu ile önemli işlere imza atacağımızı hissediyorum. Özellikle gençlere yoğunlaşması, onları geliştirmesi sebebiyle benim de büyük takdirimi kazanmış bir takımlar. Bu takımın hocası olmak, bu gençlerin öğretmeni olmak beni gururlandırıyor. Tabi bu faslı uzatmaya gerek yok. İmzamızı attığımız gibi hızlı bir tanışma toplantısı talep etmi
 2. Yargı dağıta dağıta gelmiş olmamız ne güzel olmuş. Kupaların dışında bireysel ödüller de bizi mutlu etti. Hak eden değerini gördü.
 3. Başarılar dilerim. Fenerbahçe'nin kadro itibariyle güçlü takımlarımızdan birisi. Birkaç doğru takviye ve gençleştirme ile Avrupa'da dişli takıma dönüşebiliriz.
 4. Başarılar dilerim. Yabancı sınırı olmadan, Avrupa şampiyonluğuna bir adım daha yaklaştık.
 5. İstifa kokusunu daha önceden algılamıştım. Niyaz başkandan kurtulmuş olduğumuz için mutluyum. Arsenal bizim için iyi bir yer olacaktır. Yaz kampını doğru geçirirsek, kök söktürürüz.
 6. Eğitim ile beraber keyifleneceğimiz bir tercih olmuş. Takımın ilgisi, kasaba hayatı ve yükselen hedeflerle adımlarımızı bekliyorum hocam. Yeni maceramız da başarılar.
 7. Ufak tefek kayıplarımız olmuş ama neyse ki toparlamayı bilmişiz. Buradan devam edip, kupaları toplayalım. Marsilya biraz kolay gözükebilir ama saha içerisinde değişik bir oynayışları var, aman bizi şaşırtmasın.
 8. 4. BÖLÜM Futbola karşı ilgim olmadığı halde futbol üzerinden para kazanacağım bir meslek haline gelmesi, hayatın bana sunduğu lütuf diyebilir miyim? Şaşırtıcı ama gerçekleşen bir rüya gibi geldi. Abdullah Avcı ile tanışmam, iş teklifi ve bana sunduğu fırsatı değerlendirmemek hata olurdu. Amatör olarak yaptığım işin artık bir değeri olduğunu görmek, bunu hissetmek kadar değerli bir an olamaz. Başakşehir takımına katıldığım ilk günü daima hatırlayacağımı da hissediyorum. Sonuçta profesyonel bir işe ilk adımım oldu. Bu sebeple sürekli hatırlanacak ve bir hikayenin başlang
 9. Hayallerini takip eden, onlar için büyük risk alan birisiyiz. Bundan hemen vazgeçmeyip, biraz daha çaba ve şans faktörüyle daha iyi olacağımıza inanıyorum. İngiltere maceramız da ve akademi hayatımız da bol şans hocam.
 10. Transfer politikamız ne kadar hoş duruyor. Özellikle geleceği kazanma adına doğru adımlar atmışız. Bunların bu sene işleyip, gelecek sene parlatma dönemi desek köşeyi döneriz. Avrupa'da Antalya'yı çekmiş olmamız da bizim için iyi ama onlar için kötü olmuş.
 11. Bu kadar parlak bir girişin ardından sorunsuz ilerlemek yakışır. Ufak tefek takılmalar olur ama kaçmadan, rakiplere göz dağı vererek ilerlemeye devam.
 12. Tam ağız keyfi kariyer okuyor, yorumlayacaktım ki son yazılan pek hoşuma gitmedi. Buralar onun sahnesi filan değil demişsiniz, ufaktan alındım, gücendim...
 13. Kaynak oluşumunu beğendim. Bununla beraber kaynağı doğru şekilde harcayıp, elimizdeki kadroyu daha verimli hale getirdik. Bununla beraber sezona da bomba gibi başlamışız, umarım dağılmayız.
 14. Avrupa kupalarına ufaktan göz kırpmamız ve gelen kolay rakiple bu sene bizim olabilir. Yerel kupalarımız zaten beklenildiği gibi ilerliyor.
 15. Yerel lig başarımızı maalesef Avrupa içerisine taşıyamamışız. Özellikle başkanla yaşadığımız gerilim sonrası bu pek iyi sonuç doğurmayacaktır. Umarım bu sezonu hemen bitirip, gelecek sezon için ufak tefek takviyeler yaparız. Valencia'ya elenmek biraz şey olmuş, anlarsın ya...
 16. Yerel kupalar bizim için kıstas olmadığı için başkan ile karşı karşıya gelmişiz. Avrupa'da başarılı oluruz hatta kupayı alabiliriz ama başkanla ipleri gerdiğimize göre sezon sonu istifa yakındır...
 17. 3. BÖLÜM Küçüklüğümden beri neler yapacağımı kestiren bir insan olmadım. Futbol ile olan ilgimin olmamasıyla beraber bu alanda bir eğitim düşünmedim. Daha çok okumayı seven, eğitmek için gerekeni yapan birisi oldum. Öğretim hayatım benim için yeterliydi. Bu sebeple üniversite eğitimi için doğru bir tercih yapmam gerekiyordu ve hayatımın gidişatı için doğru olan yolu seçmeliydim. Tabi bunu seçmek veya uygulamak söylendiği kadar kolay olmadı. Bazı sorunlar yaşadık. Sağlıktan tut, maddi olarak çıkmazlarımız oldu. Bazı eşyalarımızı, manevi değeri olan parçalarımızı teker t
 18. Mükemmel bir güncelleme olmuş. Ligde oynadığımız ve berabere kaldığımız 2 maçta da rakibimizin kalecisi maçın adamı olması, bize bazı şeyleri göstermiş zaten. Avrupa'da ise Monaco biraz şaşırtmış. Takıma nazar boncuğu olsun diyelim.
 19. Mevsimler değişiyor, seneler geliyor ve geçiyor ama sakatlık sorunlarımız hiç sekteye uğramıyor. Bu konuda cidden başarılı ekibiz he! Kupa bir tık üzücü olmuş. Penaltılar konusunda şansa ihtiyacın oluyor. En güvendiğin adamın kaçırması gibi saçma sapan şeylerde görebiliyoruz tabi.
 20. 2. BÖLÜM Futbol ile aramda güzel bir bağ olmadı. Hobi olarak elde ettiğim bir şey olmamasına rağmen kafamı çok kurcalayan, vaktimi alan ve beni biraz meşgul eden bir şeydi. Trabzon'da yaşıyor olmamım getirisi ile sokak futbolları oldukça meşhur olduğunu bilirsiniz. Benim de futbol ile olan tanışıklığım buradan gelirdi. Genellikle davet eder, mahalle maçlarında kaleye koyarlardı. Bilgimin olmaması, beni ilgisiz biri yapmıştı tabi. Bu süreçte bazı hatalarım oldu mu, oldu tabi. Kaleye koyduklarında açılmayan, topla beraber ileri gitmeyen oyuncu/kaleci mi olurmuş!..
 21. Mükemmel bir güncelleme olmuş. Beklediğimden daha iyi bir durumdayız ve G ile B sayısının yan yana gelmesiyle 61 oluşmasına ayrı mutlu oldum.
 22. Hedeflerimizi tamamlamışız ve 2 kupayı da müzemize götürmüşüz. Avrupa için zorlamışız ama son kurşun çıkmamış. Şimdi ise elimizdeki kadroyu koruyup, birkaç takviye ile Avrupa'ya kafa tutma vakti.
 23. Savunma olarak biraz kötüyüz gibi. Özellikle ilk 5 içerisine baktığımız da biraz parlıyoruz. Bu sorunu çözebilirsek, son maçlarla beraber kupayı müzemize götürebiliriz.
 24. Sonunda resimler gözükmüş. Son güncellemeye bağlı olarak yorumumu yapayım. Beklenti olarak mükemmel bir iş çıkartmışız. Açık ara şampiyon olmuşuz ve takım içerisinde yer alan her isimden verim almışız. Şimdi ise kadromuzu güçlendirip, adım adım ilerlememiz lazım.
 25. Öncelikle yeni maceramız hayırlı olsun kardeşim benim. İngiltere sefiri olabilmemiz için ilk adımı atmışız. Başarısız/hedef tutmayan takım değişikliğiyle yepyeni bir takım var etmişiz. Bunu kullanıp, olası uyum sorunlara rağmen başarılı işler çıkartmışız. Ufak tefek kazalar olabilir, onlara pek aldırış etmeyelim.
×
×
 • Create New...