KH | Aykut Kocaman Taktiği | 4-4-2 & 4-2-3-1

Aykut Kocaman'ın doğrularına göre, futbolun doğrularına göre bir taktik hazırladım. Sonuçları gayet iyi. Fenerbahçe döneminde kullandığı 4-2-3-1 ve Konyaspor döneminde ağırlıklı olarak kullandığı 4-4-2 dizilişleriyle iki ayrı taktik. Kariyerde iki taktiği beraber kullandım.

Yapımcı: Kurt Hoca • 2070 Görüntüleme • Güncelleme: 02.12.2018
Dosyayı İndir 515 İndirme 02/12/2018 tarihinde eklendi

Taktiğin hazırlanmasında öncelikle bu videolarla Aykut Kocaman'ın futbol anlayışını kendi ağzından dinledim. Zaten yıllardır kendisini takip ediyorum gerek Konyaspor dönemi gerek Fenerbahçe döneminde kendisini hep takip ettim her maçını izledim. Bana göre de doğru oyun, doğru futbol Aykut Kocaman'ın oynattığı futboldur. Fenerbahçe döneminde kullandığı 4-2-3-1 ve Konyaspor döneminde ağırlıklı olarak kullandığı 4-4-2 dizilişleriyle iki ayrı taktik. Kariyerde iki taktiği beraber kullandım.

* Sezon öncesi fiziksel ve taktiksel antrenmanları tamamladıktan sonra savunma ağırlıklı antrenmanlar yapıyorum. Büyük maçların maç hazırlığını fırsat yaratma, geniş alanda savunma, hava topu savunması gibi maçı kilitleyecek antrenmanlar yapıyorum.
* 4-4-2 dizilişi kontra atak futbolu sayılabilir.
* 4-2-3-1 dizilişi iç sahada kullandığım diziliş. Topa daha çok hakim olunur. Rakibin top kaybında önce hızlı kontra ataklar, sonuç vermezse set oyununa dönüş olarak tanımlanabilir.
* İki taktik de az gol yemek üzerine kurulu.
* Dayanıklılık özelliği güçlü oyuncular daha çok tercih edilir.
* Oyuncular sisteme alıştırılır. 

* Aykut Kocaman'ın 2015-16 sezonunda Konyaspor ile yakaladığı en iyi devre performansını yani 40 puanı 16 maçta yakaladık. Sadece 3 gol fazla yedik. Daha iyi bir hücum performansı gösterdik.
* Tüm sezonu oynamadım çünkü ligin ikinci yarısı ile oyuncuları vs. satıp kafama göre gideceğim kariyerde. Sonuçları yazarsanız memnun olurum.

Dosyayı İndir 515 İndirme 02/12/2018 tarihinde eklendi