Kulüpler Clubs Oyuncular Players Dosyalar Files Blog Blog Soru-Cevap Questions

4-1-4-1 Lokum Taktiği

İngiltere alt liginde düşük beklentili bir takımda denenmiş başarılı bir taktik.
Yapımcı: Mustafa Çalışkan Görüntüleme: 1487 Güncelleme: 18.12.2019
Dosyayı İndir
269 İndirme 18.12.2019 tarihinde eklendi

TAKTİK

TALİMATLAR

SONUÇLAR

Taktiği ilk sezonun son çeyreğinde yaptım.İkinci sezonun tamamını bu taktikle oynadım.İlk yarı bittiğinde sadece 1 yenilgimiz vardı.Evet sadece 1 yenilgimiz vardı.Berabere kalıyorduk ama yenilmiyorduk.İkinci yarı geçen sezon gibi performans düşüşü yaşadık ve 6 yenilgi aldık.Takım normal şartlarda Play-Off patonsına girmeye oynaması gerekirken biz normal sezonu 3.bitirdik.Rakipler Norwich ve Leicester olması işimizi zorlaştırdı.Ortalama bir hücum performası sergiledik ve az diyebileceğiz sayıda gol yedik.

Bu görsel ilk sezonun tablosu.Son düzlükte iyi çıkış yakaladık ama biraz geç kalmışız.

Son çeyrekte dediğim gibi iyi bir ivme yakalamıştık.Notth Forest maçında kaçan penaltıyı atmış olsak 6.bitirebilirdik.

Tekrar bu sezone gelirsek Play-Off ilk maçımızda 2-1 kaybetmemize rağmen ikinci maç iyi bir performans sergiledik ve finale yükseldik.Finalde de rakibimizi 1-0 yenerek Premier Lig'e çıktık.


İSTATİSTİKLER

49 maçın 23'ünde gol yememek büyük bir başarı.

Sert bi futbol oynuyoruz.Açık ara faulde rakiplerimizi geçtik.Sarı kartta da açık ara öndeyiz.Bu biraz sıkıntı çıkarabiliyor.

İyi hücum yaptığımızın bir kanıtı da gol girişimleri.Bu alanda da rakiplerimizi geride bıraktık.

Her ne kadar ceza sahası içine paslaşarak gir talimatı olmasa da kaleyi bulan şutlarda %44 sonucuna ulaştık.Kaleyi bulan şutta da 387 isabetli şutla bu alanda 2. sıradayız.


OYUNCU PERFORMANSLARI

Takımımızın hücum hattı genç ve tecrübesizlerden oluştuğu için gol yükü biraz dağıldı.En golcü ismimiz M.Jacobs oldu.

Her ne kadar maç tecrübesi olan bir oyuncu olsada bu seviyede ilk kez bu kadar maça çıkan oyuncumuz Lang ise ona rolünde oynamasa da iyi performans sergiledi.Bazen forvet olarak da oynattım.

Mezella rolünün hakkını veren bir performas sergilyen Emerson'u bedavaya almıştım.Uzun topları ve uzaktan beklenmedik şutları değerlerine rağmen iyi iş çıkardı.

Son olarak takımızın forvetini bu genç kardeşimizdi.Geçen sezon zaman zaman şans verdim.İkinci yarı kiralık yollamıştım.Bu sene direkt 11'e monte etmeye çalıştım.Verim aldım diyebilirim.


Genel olarak beklenmedik bir performans sergiledik ve başarılı olduğumuzu düşünüyorum.Daha olmuş oyuncular ile daha iyi işleyeceğini düşündüğüm bir taktik.Bu taktiği ufak tefek farklılıklar ile beta kariyerimde oynamıştım ve Danimarka liginde iyi bir performans sergilemişti takım.Tam anlamıyla oturmuş hali ise şimdi oldu.KURULUM

  1. İndirdiğiniz taktiği; Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2020/Tactics klasörüne atın.
  2. İyi oyunlar !


Dosyayı İndir
269 İndirme 18.12.2019 tarihinde eklendi

FMTürkiye, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bir bütün halde çalışmalarına devam ediyor. FMT ailesine katkı sağlamak için dosya göndererek, futbolcu ve takım ekleyerek bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bunları yapamıyorsanız lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

info@fmturkiye.net İletişime Geç

İş Ortaklarımız İş Ortağımız Olmak İster Misiniz?

2014 © FMTURKIYE.NET