Kulüpler Clubs Oyuncular Players Dosyalar Files Blog Blog Soru-Cevap Questions

Ünal Karaman Stilinde 4-4-1-1 Taktiği

Yeni sezon içerisinde Ünal Karaman'ın oynattığı oyun sistemi.
Yapımcı: Selim Atalay Görüntüleme: 1414 Güncelleme: 25.09.2019
Dosyayı İndir
298 İndirme 25.09.2019 tarihinde eklendi

Merhaba FMT ailem,

Ünal Karaman yeni sezon içerisinde uyguladığı, verim aldığı sistemi oyuna yansıttım. Birebir olmasa da üstüne eklediğimiz zaman kusursuz bir sistem olacaktır. Detaylarını anlatmak için oyun içerisinden görseller sunacağım ve bu şekil ile taktiğin nasıl işlediğini, neleri etkilediğini göstermiş olacağız. 

Bu sistem üzerine fazlasıyla düşündüm. Daha sonrasında başka bir öneri ile 4-4-1-1 sistemini yapmaya karar verdim. Oyun içerisinde 4-2-3-1 olarak gözükse de asıl taktiğimiz 4-4-1-1 olduğuna karar verdim. Kanat isimlerin yardım ettiği, ofansif gücümüzü kaybetmeden, orta sahamızı gafil düşürmeden, defansımız da kuvvetli olduğunu gösteren bir taktiğimiz var. Sözü fazla uzatmadan, taktiğimizi göstermiş olalım.

Videolu olarak sürdürdüğüm kariyerim ile test etmiş, ondan önceki kariyerlerimde de başarılı olmuş bir taktiği sizlerle paylaşıyorum. Burada ki amaç pozisyon vermemek değil. Pozisyon üretiyoruz ve bunları sonuçlandırıyoruz. Tabi bunun karşılığında açık veriyoruz ve sorunlar oluşturuyoruz ama bunları hallederiz. 

Pozisyonlarını kapalı ve uzaktan şutlarla kısıtladığımız için ligin en az gol yiyen 2. takımı konumundayız. Bununla beraber taçlarımız etkili ve pozisyon üretebilecek türden olacak.

GF rolünü bu taktik ile verimli olduğunu, ileride ki presleri sayesinde de savunma yönü kuvvetli olan bir rolü de böylece sizlere göstermiş oluyorum.

Taç taktiğimiz bu şekil işleniyor. Bu durumda birden fazla pozisyon bulup, değerlendirebilirsiniz. Tabi uzun taç kullanması gereken beklerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Dosyayı İndir
298 İndirme 25.09.2019 tarihinde eklendi

FMTürkiye, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bir bütün halde çalışmalarına devam ediyor. FMT ailesine katkı sağlamak için dosya göndererek, futbolcu ve takım ekleyerek bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bunları yapamıyorsanız lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

info@fmturkiye.net İletişime Geç

İş Ortağımız Olmak İster Misiniz?

2019 © FMTURKIYE.NET