FMT - Aykut Kocaman Taktiği

FM19 serisine özel Aykut Kocaman stilinden bir taktikle sizlerleyiz

Yapımcı: Selim Atalay • 1710 Görüntüleme • Güncelleme: Belli Değil
Dosyayı İndir 330 İndirme 29/11/2018 tarihinde eklendi

Aykut Kocaman taktiği ile sizlerleyim. Bu sefer ki amacım birebir olmasa bile ona benzer, oyuna yansıtabileceğim düzeyde onun ayarında ilerlemekti. Oyun planlarına baktığımda, incelediğimde benzer yönlerinin ağır bastığını, test sonuçlarının da olumlu işlenmesinden sonra paylaşmaya karar verdim.

Dizilişimiz ve Talimatlarımız 

Beklerimiz İYB olma sebebi, orta sahada ki baskıyı çabuk kavramak ve rakibi kolayca kontrol altında tutabilmektir. Savuna ağırlıklı olduğumuz için beklerin katkısı hücum sırasında da önemle artıyor. Konyaspor başarısında ki ana temellerden birisi de bek katkısıydı.

Taktiğimiz de oyun kurucu bulunmuyor. Bunun açıklığını hissedebilirsiniz ama oldukça hızlı atağa çıktığımız için pek aramıyoruz.


Oldukça detaya girip, anlatmak isterdim ama öyle aman aman anlatabileceğim, ince detaya girebileceğim bir vaktim olmayışından ötürü gecici sürelik böyle yapıyorum. Deneme sonuçlarıyla beraber artan istatistiklerle konuyu daha güncel halini yayınlarım. Bu dağınıklık ve basitlik için kusuruma bakmayın. Dosyayı İndir 330 İndirme 29/11/2018 tarihinde eklendi