Yükseldik! | Adıyaman 1954 | II. Sezon Sonu #4

Merhaba FMT ailesi,

Kıran kırana geçen ve fiziksel gücün ön plana çıktığı 3.Lig kariyerimizin henüz ikinci sezonunda mutlu sona ulaştık ve bizi şimdiden 2.Lig'de yer alma heyecanı sardı. İlk yazımda da belirttiğim gibi güçlü, kıran kırana, kemik seslerinin geldiği bir ligde mücadele edeceğiz ve amacımız yavaş yavaş ilerlemeler kaydederek takımımızı üst liglere yükselmek olacaktı. Transferlerimiz ve mevcut oyuncularımızın adaptasyonlar ise bizi çok mutlu etti ve bir anda  yıllardır birlikte oynayan takım kimliğine bürünmeyi başardık. Özellikle kalemizi ve forvetimizi sağlam ellere teslim etmeye başlayınca art arda iyi sonuçlar almaya başladık. Defans bölgesine iki yeni transfer yaptık ancak bunlar genel olarak sakatlıkları, cezalılara kapatmaya yaradı diyebiliriz. Sağ ve sol beklerimizde önemli oyuncular kaybetmiş olsak da yerlerine gelen oyuncularımız güzel performans sergilediler. Geçtiğimiz sezon genel itibari ile orta sahadan memnunduk ancak AMC ve merkez orta sahayı daha da etkin bir hale getirmemiz gerekiyordu. Geçen sezonun devre arasında ve bu sezonun başında yaptığımız transferler bu iyi sonuçlara kale ve forvet transferlerimizden daha çok etki etmeyi başardı. Duran toplardan tutun pas akışına, defanstan kısa pasla çıkmaktan tutun da  gegen pres anlarına kadar her noktayı başarı ile tamamladık diyebiliriz. 

Son düzlükte şampiyon olarak çıkabilirdik ancak ilk 2 maç 4. ve 5. sıradaki takımlara karşı olunca bu daha da zorlaştı.

Sezonun büyük bir bölümünü lider götürdük ancak son maçlarda düşüşler yaşadığımız oldu. Esenler geçtiğimiz sezon da iyi performans sergilemişti ve bu sezon emeklerinin karşılığını aldılar. Biz ilk 3'te rahat yer alacak gibiydik ve öyle de oldu. Ancak unutmayalım ki hem medya hem de yönetim bizim küme düşmeme savaşı vermemizi bekliyordu. Hayalimiz gerçekleşti ve herkese sürpriz yaşattık. Oyuncularımız dahi Playoff final maçı öncesi takım toplantısında beklentinin çok üstüne çıktığımızın şaşkınlığı içindeydiler.

 Yeni transferlerimizden özellikle genç kaleci Nuh, Kanat Yusuf, DMO Arda ve forvet Ali bize çok iyi katkılarda bulundular.

Genel performanslarımız

Kasım ve Şubat aylarında zor günler geçirdik, eğer birazcık daha reaksiyon gösterebilseydik rahatlıkla Şampiyon olabilirdik.

Takımda herkes musmutlu, şimdi hedef 2. Ligde kalıcı olmak !