Kulüpler Clubs Oyuncular Players Dosyalar Files Blog Blog Soru-Cevap Questions

Leicester City | Peri Masalı Devam Ediyor! #2

Yazar: Selim Atalay
Güncelleme: 01.12.2019
Görüntüleme: 437

Bazı insanlara bu durumu anlatmamız, gerçeği göstermemiz gerekiyor. Bir takım olarak mücadele ettik ve böyle kazandık. Bu durumu kabul etmeleri pek kolay olmasa da geç de olsa kabul edeceklerdi ve ettiler. Şampiyonluğu son maça bıraktık ve bu maç bizim için kader anıydı. Sonrası ise kariyerimizin akışıyla belirlenecek.

Sezon başında böyle bir sezon beklememiştim. Zorlu, bizi kopartacak ve rakiplerimizin üstünde olacağını düşündüğüm bir sezondu ama Vardy ile Maddison ikilisi iki farklı bir senaryo oluşturdu. Cidden bu performansları sayesinde üstüne eklendi. Takımı sırtlayan, duran topları etkili kullanan ve bulduğumuz sırada rakiplerimizi perişan eden bir takıma büründük. Takım yaş ortalaması 24 olduğunu da belirtelim. Bazı isimlerimize alternatif bulmamız gerekecek ve bu sezon bizim için kritik bir yere sahip. Doğru bir sistem ile uzun vadeli gitmeyi, pas oyunuyla rakiplerimizi korkutmayı amaçlıyorum. Umarım bunu doğru bir düzeyde yapabilirim.

Kupa maceramız nedense pek doğru ilerlemedi. Bunun üstüne çıkmayı isterdim ama hem lig hem kupa derken kaldıramadık ve erkenden elendik. Gelecek sezon bu kupalarda varlık göstermemiz gerekiyor ve rakiplerimize bu durumun tekrardan şans olmadığını, hakkımız ile aldığımızı göstermeliyiz.

Çekişmeli bir lig oldu diyebilirim. Burası cidden zorlu ve yıpratıcı bir lig! Şampiyonluğu son maçta almamız, kazanmamız bizi sevindiren tek unsur oldu. City son maçta berabere kalması ve bunu 86. dakikada yemiş olmaları beni sevindirdi. Biz de son maçı kaybettiğimiz için işimizi onlara bırakmıştık ve sonuç olarak 2. kupamızı kazanmış olduk. Şimdi takımı yenileme, uzun vadeli bir makina haline getirme vakti geldi. Bunun üstesinden geleceğimizi, transfer döneminde doğru oynayacağımızı umuyorum.

Klopp'tan yola çıkarak bir cümle söylemek istiyorum. Liverpool'a ilk geldiğinde bize yıldız isimler değil, gelecek sezon yıldız olacak isimler bulacağız demişti. Bu mantıkla yola çıkmamız, takımı oluşturmamız gerekiyor. Bu yüzden sıkı bir transfer dönemi, gelirlerimizi arttırmakla beraber bizi diğer ülkelere açacağına inanıyorum.

Sezon öncesi yaptığımız sistem beni pek sarmadı. Oynayış, gösteriş ve istenilen bir durum değildi ama yolun sonuna getirdi. Bu sistem sayesinde hem gol kralı hem de asist kralı çıkardık. Gelecek sezon daha farklı bir sistem ile bunları başaracağımızı umuyorum. Hiç olmasa bile bu sezonun ekmeğini yememiz için fırsat vereceklerini, yeni isimlerle beraber çalışan bir sistem, makina, futbol akademisi oluşturacağımı umuyorum. Yolumuz pek, başarılarımız daim olsun.

Ligin özeti olarak az oyuncu kullandık. Bunun sayısı artmalı, daha fazla isme şans vermeliyiz. Bunu başarmamız için kadro mühendisliğine el atıp, transfer bütçemiz ve maaş bütçemizi fazla zorlamadan, sıkıntıya sokmadan ilerlemeliyiz.Sezon başında sakin ve sessiz birisiydi. Şimdiler de ise kimin ne olduğunu, istediğinde neler yapacağını gösterdi. Duran topları, uzaktan şutları ve bitirici paslarıyla beraber çok can yaktı ve ödülleri topladı. Sanırım sezon sonunda takımda tutmamız biraz zor olacak ama imkanlarımızı genişleyeceğiz.

Vardy geçmişi tekrarlamak istedi ve bunu yaparken biraz daha fazlasını yaptı. Gelecek sezon bizimle olacağını düşünmüyorum ama imkanlar dahilinde ne olacağını da görüp, bekleyeceğiz.

Rekorlar kırılmak için dedik ve bu sezon rekorları yenilemeyi, biraz daha çıtayı yükselterek gelecek nesillere çok çalışmalarını sağladık.

Bu sistemle beraber yapacağımızı yaptık ve şimdiler de asıl sisteme, asıl oynayış şeklimize geçmeliyiz. Bu isimler çok çalıştı, çok yoruldu ve sonunda kupayı aldılar.

EPL kupasını aldıktan sonra yılın menajeri olmasaydım, altında bit arayışlarına başlardım. Şimdiler de ise bu ödülü sıralı hale getirmek, çalışmamız gerekiyor.

Savunmamız cidden sağlamdı. Gelecek sezon bazı isimlerle yollarımızı ayırıyorum. Değişimle beraber daha verimli ve yırtıcı bir savunmaya sahip olacağız. Gelecek sene, bizim için altın değerinde olacak.

Şampiyon olmamızla beraber itibar, gelir ve sponsorluk kapımız arttı. Bunu doğru kullanmamız gerekiyor ve üstüne eklememiz gerekiyor. Bu durumu doğru kullanmam gerekiyor. Takımı yenileme, uzun vadeli geliştirme çalışmalarımı arttırabileceğim. Bu gelirler başlangıç noktamız için iyi oldu. Şimdi ise geleceği şekillendirme vakti.

Bu sezonu tamamladık. Takım içerisinde ön plana çıkan, büyüyen isimler var. Gitmek isteyenleri engellemeyip, gitmelerinde kolaylık sağlayacağız. Bunu yaparken de takımı benimseyen, üstüne düşeni yapabilecek isimlere yönelmeyi istiyorum. Bununla beraber duran topları iyi kullanan, sırıtmayan ve rakibi bu tarz konularda düşüncelere boğacak bir takımı oluşturmayı istiyorum. Bunu yapabilmek için de zihinsel olarak bazı temel özelliklere dikkat edeceğim. Sonuçta saha içerisinde pes etmeyen, yıpranmayan ve sınırlarını zorlayacak isimlere ihtiyacım var. Burası bu tarz isimlerle bütünleşmeli ve mücadele etmeleri lazım. Gelecek sezon hakkımızı tekrardan gösterip, liderlik için mücadele edeceğiz. Sistemin uyması 2-3 seneyi bulabilir ve bu da sabır isteyen bir durum. Umarım bu başarıdan sonra bana bu sabrı gösterirler.
FMTürkiye, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bir bütün halde çalışmalarına devam ediyor. FMT ailesine katkı sağlamak için dosya göndererek, futbolcu ve takım ekleyerek bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bunları yapamıyorsanız lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

info@fmturkiye.net İletişime Geç

İş Ortağımız Olmak İster Misiniz?

2019 © FMTURKIYE.NET