FMT Oyuncu Öneriyor #2

Merhaba FMT ailem,

Bunu her hafta yazmak, sizlere sunmak istemiştim. Bazı problemler, iş yoğunluğu ve FM ile fazla vakit geçirememden ötürü ilgilenemedim. Şimdi ise kaldığımız yerden devam ediyorum. 

Orta sahamıza güç, teknik ve gelişmesini beklediğimiz isimler ararken, gözüme Gabriel Baralhas çarptı. Merak ettiğim, oynadıkça nasıl olur dediğim birisiydi. Kendisi Brezilya'nın 4. Liginde oynuyor olması, alt liglerden üst lige geçiş sürecini nasıl olacağını gözlemek için Konyaspor ile denedim. Bunu denerken de bir taktik denemesi de yaptım, sonuçlar da aldım. 

İlk olarak oyuncunun kendisinden, hangi mevkiler de oynadığından bahsedeyim. Kendisi ön libero mevkisinde oynayan, duruma göre orta saha ve zor kalınması durumunda da ofansif orta saha oynayabilen birisi. Oyundan oyuna değişen bir profili var. Buna rağmen ortalama olarak gayet iyi ve göz kamaştırıcı profiller çıkıyor. Potansiyel olarak fazla büyük bir noktası yok ama takım oyuncusu olan ve ufak bir çıkış noktası oluşturabilecek birisi. Sözleşmesi 2019'da sonlanıyor ve kiralık durumunda. Başlangıçda €80B gibi cüzi bir bonservise kabul edilen birisi. Sırf denemek için birkaç oyun içi editör ayarıyla transfer edip, denedim.

Beklediğimden daha iyi performans sergiledi. Aldığım bonservis ile farklı bir alana baktı. Ön liberoda ki oyunu, pas sistemine adapte olması ve bununla beraber kaptığı toplar sayesinde güzel bir sezon geçirdi. Sezon geneline baktığımız da %94 pas isabetiyle oynadı. Teknik açısından ve pasa baktığımız da kötü olmasına rağmen beklediğimden daha iyi istatistik yakaladı. Topla oynaması basit olması da en büyük artısı oluyor. Birkaç sene sürekli oynarsa, profili belirli seviyeye gelir ve bonservis ederi katlanır.

Bir sezon boyunca gizli libero görevini yaptı. Herhangi bir rol değişikliğine gitmeden, 1 tane oyun tercihi kazandırdım. Sezona başlangıcı ve son haftalara kadar inanılmaz işler çıkarttı ama sonlara doğru ufak tefek düşüşler oldu. Buna rağmen sezonu 7.14 ortalama ile tamamladı. Benim asıl dikkat ettiğim kaptığı toplardı ama burada pek istediğim gibi olmadı diyebilirim. Top kapması  %84 olarak kalması beni düşürdü. Bunun üzerine çalışması ve rakipleri yapışması gerek. Bunu aştığı takdir de fazla affetmez.

Oyuncuyu almak için ne yapmalıyız diye soranlar olacaktır. Yukarıda da belirttim ve kendisini €80B bonservis ile alabilirsiniz. Sözleşmesi sezon sonunda bitmesinden dolayı ucuza da alabilirsiniz ve devre arasına takımınıza dahil edebilirsiniz. 1. Lig takımları için altın oyuncu, süper lig takımları için alt takımlarda oynayabilen bir oyuncu olduğunu da unutmayalım. 

Bunun için sizlere daha kolay olsun, birkaç sezonda neler yaptığını göstereceğim bir video çektim. Bu video içeriğine bakarak da 3 sezonda neler yapmış, ne kadar gelişmiş görebilirsiniz.