FMT Oyuncu Öneriyor #1

Merhaba FMT ailem,

Sizlere bugün farklı bir konu, farklı bir seri ile karşınızdayım. Her hafta sizlere 1 takım 1 oyuncu olmak üzere 2 önerimiz olacak. Bunları didik didik ederken, 1 sezon boyunca neler yaptığını, nasıl geliştiğini belirten bilgiler de vereceğiz. Kısacası sizler için ipucular hazırlayıp, sizlere önceden spoiler vereceğiz.

Gana ligini takip edenler, oyunda yetenekli oyuncu arayanlar için önceden bilgi verelim. Geleceğ parlak olarak görülen, istenilen bir oyuncu kendisi. Seriye Richard Danso gibi yetenekli bir oyuncu ile başlayacak olmak mutlu ediyor. Bu tarz isimlere devam edip, ligimiz de ve Avrupa'da şans verilecek mi görmek istiyorum.

Oyuncumuz her oyunda farklı bir profil ile bizleri karşılayabilir. Aralarında pek fark görmediğim için deneme fırsatı, oyun içerisinde ki durumunu analiz etmeye karar verdim. Mesela yukarıda ki bir profil başka oyundan alıntılama iken aşağıda ki ise test ettiğimiz oyunda ki başlangıç profiliydi.

Takıma dahil ettikten sonra ilk işimiz belirli antrenmanlara yöneltmek oldu. Yaşı gençti ve bunu doğru kullanmamız gerekiyor. Kararlılık olmaması ise oldukça büyük sorun diyebilirim. Bu yüzden gelişimini etkileyen unsurlar oluyor ve gelişimini hızlı olarak tamamlayamıyor. İstikrarlı bir şekilde oynattığımız da skora katkısı fazlasıyla oluyor. Erzurumspor gibi takıma aldım ve STL macerasına başladı. Macerasına bu kadar parlak olacağını beklemediğimi belirtmekte fayda var. İlk sezonun da 33 maçta 26 gole katkı sağlaması, abartılan bir unsur derdim. Bu sene böyle bir sonuç aldıysak, gelecek sezon neler yapacağını siz düşünün.

Antrenmandan şikayetçi olmaması, antrenmanda özelliklerini düşürmemesi en büyük artısıydı. Sadece zıplaması bir kademe düştü, onun dışında bir düşüş yaşamadı. Asıl rolü kanat oyuncusuyken onu kanat forvet olarak kulalndım. Bunun sonucunda ise beklemediğim bir istatistik ile karşılaştım. Başlarda tutuk başladı, ZTK macerasında açıldı ama sonradan lige yansıtmasıyla durumu toparladık. Bunu sürdürmemiz, bu tarz isimlere şans vermemiz bizi kazandırıyor.

Daha sonra istatistiklere daha detaylı bakalım, sezon boyunca neler yapmış dedim ama burada da döktürmüş diyebilirim. Şut sayısında %50 üstünde olması zaten bazı şeyleri gösteriyor. Top kapması da cabası desem olur mu? Pas konusunda sorun yaşamış, bunu zaten bekliyordum. Orta ile pas üzerine çalıştırmamız, bu alanı toparlayacaktır. Kanat forvet ile oldukça başarılı bir çizgi çekti kendisine ve bunu devam ettirdi. İstikrarı yakaladığında 1-2-3 golleri sıraladı ama istikrar formundan düştüğünde sorun yarattı.

Aynı oyuncuyu bir alt ligde denesek, nasıl performans verir merak edici. Bunu da test edip, daha sonralardan konuya ekleyebilirim.

Oyuncu sayfası için resmen tıkla

Dipnot: Bu konuda oyun içi editör kullanılmıştır. Oyuncunun gelişi bu özellik ile sağlanmıştır.