Kulüpler Clubs Oyuncular Players Dosyalar Files Blog Blog Soru-Cevap Questions

FMT Öneriyor #3

Yazar: FMT Ekibi
Güncelleme: 27.12.2019
Görüntüleme: 1455

Merhaba FMT ailem,

Sitemizin ilk serilerinden olan ve arkası gelmeyen FMT Öneriyor adlı serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu seri sayesinde insanlara yeni fikirler, yeni oyuncular sunmuş olacağız. Bu bölümün konuğu ise Semih Altıkulac oldu. Lyon takımında görev alan genç sol beki Altınordu takımında denedik ve istikrarlı bir şekilde oynattık. Bununla beraber özel antrenmanlar, mentorluk ve bölge çalışmaları sayesinde ne kadar geliştiğini, neler yaptığını kısaca sizlere sunacağız.

Lyon takımıyla sıkı bir pazarlık yaparak, sezon başında €400B bonservis bedeliyle transfer edebiliyorsunuz. Bu süreci biraz daha bekleyerek, üstüne düşerek devam edebilirsiniz. Sürekli takip ederek, kiralık anlaşmaları yaparak da oyuncuyu takıma dahil edebilirsiniz. Semih, geleceği olan bir bek mi, tartışılır ama takım oyuncusu olmasından dolayı size avantaj sağlayacaktır.

Sezon öncesi elimi hızlı tutmak, oyuncuyu başka bir takıma kaptırmamak adına sıkı bir pazarlığa giriştim. Kapıyı €650B ile açtılar, bu rakam civarında çok durdular ama sonunda makul bir teklife indiler. Biraz daha vakit kazanıp, devre arasına kadar daha makul bir teklife bitirme şansım vardı. Sezon sonuna kadar beklersek eğer bunun daha azına, biraz da ölü fiyatına kapatma şansımızın olduğunu unutmayalım.

Bonservis ilk seneye göre tuzlu gözükse de istediği maaş ve uzunluğuna bakınca baya iyi olduğunu düşünüyorum. Ekmek parasına oynadığını ve sezon içerisinde herhangi bir sözleşme istemediğini unutmadan yazayım. Gelişim arttıkça, istediği rakamlar biraz daha kabarık olabilir ama maks 5 sene içerisinde €450B maaşı geçmeyeceğini düşünüyorum.

İstikrarlı oynaması onun en büyük avantajı oldu. Gelişim konusunda beklediğimden daha yüksek seviyeye ulaştı ve oynadıkça kendini geliştirdi. 18 yaşında olmasına rağmen gole katkısı iyiydi. Bununla beraber oyuna katkısı, takımına etkisi ve ofansif gücünü iyi kullandı. Bununla beraber gelişim konusunda etkisi beklenildiğinden daha iyiydi. Birkaç sene düzenli oynaması, gelişim konusunda üstüne eklemesiyle beraber milli takıma kadar yükselmesi pek muhtemel olacak. Bu tarz gençlere şans verip, büyük takımların rotasyon oyuncusu yapmaktan çekinmeyin. Kaliteli tesisler, oyuncularla gelişimi daha hızlı olacağını da unutmayalım.

TEKNİK
ZİHİNSEL
FİZİKSEL
9127


Bir sezon içerisinde ki profil gelişimlerini gördüğünüz üzere oldu. Zihinsel gelişimi daha hızlı ve etkili olması da oyun içerisinde ki durumuna etki sağladığını unutmayalım.

Bununla beraber sezon içerisinde neler yaptığını, nasıl katkı sağladığını gösterelim.

MAÇGOLASİSTMAÇIN ADAMISARI KARTKIRMIZI KARTDRBMBİSBT ŞTPAS %TKP B %ORT P
366321203.1451%78%86%6.97


Bazılarımız yeterli bulmayabilir ama 17 yaşında gelmiş, gelişim açısından kritik bir dönemi yaşayan bir bek oyuncusuna göre verimli bir sezon yaşadı. Bununla beraber İYB rolüyle oynattığımı daha çok pas oyununa odaklı oynattığımı belirtmem gerekiyor. KB tarzı bir bek modeliyle oynasa daha fazla asist ve ortalama puan yapması muhtemel olabilir. Sonuç olarak alışkın olmadığı bir rol ile oynadığını da eklemeliyim.FMTürkiye, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bir bütün halde çalışmalarına devam ediyor. FMT ailesine katkı sağlamak için dosya göndererek, futbolcu ve takım ekleyerek bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bunları yapamıyorsanız lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

info@fmturkiye.net İletişime Geç

İş Ortaklarımız İş Ortağımız Olmak İster Misiniz?

2014 © FMTURKIYE.NET