Kulüpler Clubs Oyuncular Players Dosyalar Files Blog Blog Soru-Cevap Questions

FM20 | Ankaragücü Takım İncelemesi

Yazar: FMTürkiye
Güncelleme: 02.01.2020
Görüntüleme: 6604


Merhaba FMT Ailesi, bu takım inceleme serimizde Türkiye'nin köklü kulüplerinden Ankaragücü'nü mercek altına alacağız. 


Kulübümüzün Ocak 2020'ye kadar transfer yasağı vardır.

 

Kulüp Tarihi

Kurtuluş Savaşı sırasında Gazi Mustafa Kemal'in talimatıyla İstanbul'dan Ankara'ya taşınmıştır. Lakabı Benekli Sırtlanlar'dır.

Kulüp Vizyonu

Takımımızın ilk hedefi kümede kalmak ve oyuncularımızla kısa süreli sözleşmeler imzalamamak.

Takım raporu ilk 11'i  şekilde bunu kullanmamanızı öneriyorum. 1 tane taktik önerimiz olacaktır.

KADRO

KALECİLER

Kalede ilk tercihimiz 2.Ligden beri kalemiz koruyan Korcan. Diğer genç kalecilerimizin özellikleri düşük olması sebebiyle devre arasında 1 kaleci takviyesi yapılabilir.

Defanslar

Stoper tandemimizi Pazdan-Kulusic yapmanızı öneririm. Sağ bekte Kitsiou solda ise Tiago Pinto ile oynamak daha mantıklı olabilir. Devre arasında 1 sağ bek 1 sol bek ve 2 stoper takviyesi yapılabilir.

Orta Sahalar

Orta Sahamız biraz kalabalık olsa da yeterli düzeyde değil. İlk başta kanatlara takviye yapmak işinize yarayabilir.Orta saha da ise 1 libero 2 orta saha oynatmak iyi bir seçenek olabilir. Orta sahada benim favorim Moke-Canteros-Berke üçlüsünü oynatmak. Bu bölgeye 1 takviye yeterli olacaktır.

Forvetler

Forvetlerimiz konusunda da yetersiz olan takımımızda ilk öncelik Orgill olacaktır. Devre arasında 1 takviye de bu bölgeye gerekecektir.

Teknik Heyet

Teknik ekibimiz lig için ortalama düzeydedir. Transfer Komitesi'ni geliştirmek size daha iyi oyuncular sunabilir. Sağlık ekibini geliştirmek de uzun süreli sakatlıkların önüne geçebilir.

Altyapı Önerileri  

Berke Gürbüz en önemli altyapı oyuncumuz. Başka kulübe kiralık göndermektense transfer yasağı olduğu için gerekli süreyi alıp geliştirebilir.

Taktik Önerileri

Bu taktikle hem iç sahada hem dış sahada topu tutup sabırlı ataklarla gol arayabilirsiniz. Gerekli takviyelerle bu taktik ile 4 büyüklere kafa tutabilirsiniz.

Elimden geldiğince kapsamlı bir inceleme yazısını yazmaya çalıştım ve takım hakkında ufak bilgiler verdim. 

FMTürkiye, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bir bütün halde çalışmalarına devam ediyor. FMT ailesine katkı sağlamak için dosya göndererek, futbolcu ve takım ekleyerek bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bunları yapamıyorsanız lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

info@fmturkiye.net İletişime Geç

İş Ortaklarımız İş Ortağımız Olmak İster Misiniz?

2014 © FMTURKIYE.NET