Adıyaman 1954 | Sezon Sonu #2

Bir lige yeni çıkmış, tecrübesiz bir kulüp için belki iyi, yenilikler, değişiklikler, transferler ve yatırımlarda bulunan bir kulüp için ise berbat bir sezon geçirdik diyebiliriz. Sezon başındaki hazırlıklarımız ve hazırlık karşılaşmalarımızı inceleyince bu sezonu rahatlıkla orta sıralarda bitirebileceğimizi düşünmüştüm ancak hem forvetin beklenen performansı sergilememesi hem de defans basit hatalarda bulunmak bizi ligin dibine doğru itmeye başladı. Toplamda 10 farklı taktik ile mücadele ettik çünkü devamlı olarak çıkış yapabilecek en uygun dizilişi ve görevlendirmeleri aradık. Ancak bir türlü istediğimiz dizilişe kavuşamadık. Topa sahip olmadan tutun da gegen prese, hücüm ağırlıklı taktiklerden kontrollü hücuma kadar her ayrıntıyı tek tek inceledik ancak son asimetrik taktik dışında hiçbiri bizi tatmin edemedi.

Lige çok kötü bir başlangıç yaptık ve ilk 7 karşılaşmada ve TK'nın ilk ayağında galibiyet ile tanışamadık.

Taktik değişikliğinde bulunduk, oyuncularımız reaksiyon gösterdi ancak bu seriyi devam ettiremedik. Sezon sonunda küme düşmeme konusundaki önemli 2 rakibimizi ilk maçlarda geçmiş olduk.

Sonraki 4 karşılaşmada yalnızca 2 beraberlik ile yetindik. Bu maçlarda her ne kadar "rakibe top gösterme" anlayışı ile oynasak da gol yollarında çok beceriksiz kaldık ve verdiğimiz ufak tefek fırsatlar rakip tarafından iyi değerlendirildi.

Yeniden bol gollü seriler ile kendimizi silkeledik Bergama maçı dışında önemli galibiyetler ile kendimizi küme düşme potası dışına atmayı başardık.

Ardından gelen 3 mağlubiyet ise bizi bir anda yeniden geriye atmaya yetti. Kora kora mücadele edilen ligde eğer fiziksel olarak güçlü değilseniz üst üste maç kazanmak çok zor olacaktır.Son düzlükte işimiz çok zordu çünkü direkt rakibimizden hiçbiri ile karşılaşmamanın yanı sıra hep üst sıralardaki takımlar ile kora kora mücadele vererek kazanmak zorundaydık.

Elimizden gelen her şeyi yaptık ve son düzlüğe yeni taktiğimiz ile girdik. Esenler maçında erkenden kalemizde 2 gol görünce hücum oynatmaya başladık takımı ama bedelini ağır ödedik. Sultanbeyli ise ligde 2. sırada olmasına rağmen baskılarımıza dayanamadı. Farka bile gidebilirdik bu maçta. Pazarspor'u ise yenmek hayal gibiydi çünkü ligde ilk sırada yer alıyor ve kolay kolay maç kaybetmiyordu. Ancak kümede kalma hırsı şampiyonluktan daha ağır bastı ve bir maç önce bozguna uğrattığımız Sultanbeyli'ye şampiyonluğu armağan ettik.

Sezon öncesi bakışta 14. sırada yer alıyorduk ve medyayı şaşırtamadık. Ancak gelecek sezon için şimdiden çalışmalara başlıyoruz.

Takım İstatistik Detayları'ndaki başarılarımız

Sezon içerisinde denediğimiz taktiklerimiz

Rakip takım taktikleri ve etkileri

Sezon sonunda oluşan finans ve tahmini bilanço cetveli

Oyuncularımızın sezon içerisindeki istatistikleri