Jump to content
genç mourinho

Sivas Avrupa Sahnesinde | II.Sezon

Recommended Posts

Logomuz:

1202011127393.jpg

Başkanımız:

5ccb0add04207d297493d125.jpg

Stadımız:

maxresdefault.jpg

Taraftarımız:

1741214077535.jpg

Vizyonumuz:

-Genç oyuncu yetiştirmek.

-Yerli oyuncuları elde etmek.

-Küme de kalan takımı şampiyonluğa oynatmak.

-Avrupa kupalarına katılmak.

-Mali açıdan kar'a geçmek.

QP4NzV.png

Birgün uyandım ve kahvaltı yaparken haberler de okudum, Sivasspor menajeri Erol  Bulut istifa etmiş, ben de 1 senedir işsiz olduğum için mali açıdan çökmüşüm evde çocuklar aç hanım başım da ve sonradan hemen sivasspor'un başkanı Mecnun Otyakmaz'a ulaştım.Konuştuk ve beni ofisine çağırdı.Gittim hoş bir karşılama aldım.Çaylar börekler kekler ve tam 1 saat görüşme yaptık sana daha sonra ulaşacağız dediler.Aradan 6 gün geçti ve telefon çaldı Mecnun Otyakmaz'ın sekreteri yarın saat 8'de ofisine çağırıyor.Sabah heyecandan erken kalkıp giyindim ve güzel bir kahvaltı ile enerjik bir hale büründüm.Saat 08:15'de ofislerine gittim ve toplantı odasına çıktık.Görüşmeler de mali sıkıntılar çektiklerini anlatan Mecnun Otyakmaz şunları da söyledi;Duyduğuma göre İtalya'dan Udinese,Sassuolo ve Genoa kulüplerinden teklif varmış neden bizi seçtiniz diye konuşmasını bitirdi.Ben de avrupa da başarı hep gelir önemli olan Türkiye'de memleketimiz de başarılar yakalamak dedim.Önüme bir anda sözleşmeyi koydular oku ve imzala dediler ben de dünden hevesliyim okumadan imzaladım.Saat 09:15'de basına Sivasspor'un yeni teknik direktörü olarak açıkladılar.Artık takımımızla önemli başarılara imza atmak için kollarımızı sıvayacağız.

9Y9ArQ.png

Arkadaşlar güzel yorumlarınız bekliyorum ve transfer için de uygun futbolcular söylerseniz sevinirim 🙂 

Edited by genç mourinho

Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar dilerim.

• Like 1

Başarılar. Takipteyim hocam. 👍 Transfer önerisi olarak, Dzenis Bursic ve Zeki Çelik geldi aklıma.

• Like 1

Başarılar

• Like 1

Spoiler
Mert Can, 23 saat önce yazdı:

Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar dilerim.

mdc, 22 saat önce yazdı:

Başarılar. Takipteyim hocam. 👍 Transfer önerisi olarak, Dzenis Bursic ve Zeki Çelik geldi aklıma.

faith, 15 saat önce yazdı:

Başarılar Hocam.

mustafa58, 15 saat önce yazdı:

Oo forumda ilk kez benden başka bi Sivas kariyeri görüyorum başarılar dilerim 🙂

The Babayaroy, 15 saat önce yazdı:

Başarılar hocam 

spanky018, 11 saat önce yazdı:

Başarılar

Herkese teşekkür ederim 🙂 

Sivasla ilk antrenmana çıktım ve futbolcuları süzdüm.Bu takım değişmeli dedim bu kadro geçen sene 15.sırada bitirdi.Değişim şart dedim ve kolları sıvadım.Takımda birkaç futbolcu dışında bana fayda edecek isim yok ve yaşlı futbolcular dolunca hersene kadro değiştirmemek için biraz daha genç bir kadro oluşturmak istedim.Önceliğim sözleşmesi biten futbolcular olacak.Bonservisle transfere yanaşasım yok.

Gidenler:

Spoiler

Or3440.png

Takım daki çoğu yabancıyı gönderip yer açtım ve iyi paralar kazandım.Cyriac'la yola devam edecektim fakat otomatik olarak takımdan ayrıldı.

Gelenler:

Spoiler

anyrbR.png

DO8g01.png

Öncelikle bedelsiz olanlara yöneldim 2 tane de futbolcu kiraladım.Gökhan Töre, Neustader'ede teklif yolladım ama görüşmek istemedi.Genç Hüseyin dışında hepsi satılık listesindeydi ve sadece Hüseyine fazla para verdim , acele davrandım biliyorum.

1.Hafta:

Spoiler

XbDR5R.png

Maça biraz kötü başlasak  da toparladık.Yeni gelenlerin takımdakilerle kaynaşma sorunu olsun , maç eksiğimiz olsun sezon başı olsun eksiktik baya.2-1 öne geçtikden sonra skoru korumayı başaramadık ve sezona puan kaybıyla başladık.

2.Hafta:

Spoiler

odY4vm.png

Ligin 2.haftasında galatasaray galibiyeti benim açımdan büyük moral kaynağı oldu.Rakipte Muslera,Feghouli ve Belhanda'nın olmayışından da yararlanıp kazanmayı bildik.

3.Hafta:

Spoiler

lQ05aX.png

Açıkcası kolay bir maçtı fakat bir türlü bitiremedik.Kaçan pozisyonlar direkten dönen toplar olsun VAR incelemeleri olsun çıldırttı beni.Sezonun ilk 3 maçında 4 puan kayıp kötü oldu.

4.Hafta:

Spoiler

1p2OQA.png

Ligde ilk mağlubiyetimizi aldık ve 21 şutun 10'u kaleyi buluyor fakat bir türlü içeriye sokamıyoruz.Forvetlerimiz Mustafa-Muhammet-Emre-Boyd bir türlü skor üretemediler ve mağlup olduk.

5.Hafta:

Spoiler

EOz9vA.png

Ligde üst üste 2.defa yenildik ve hemen OKAN YILMAZ  istifa mı? diye atılan manşetleri okudum.Takımda bitiriciliği biraz arttırmalıyız.90+1 de yediğimiz o gol moralimizi bozdu ve 1 dakika sonra tekrar golü yedik.Muhammet'in çabası yetmedi maalesef artık birşeyleri değiştirmeliyiz.

6.Hafta:

Spoiler

JV7b0Q.png

2 Mağlubiyetin ardından Kasımpaşa maçında alacağımız beraberlik sürpriz gözüyle bakılsa da dakika 1'de başlayan oyunumuz ve üstünlüğümüz 90.dakikaya kadar sürdü.Artık daha iyi bir oyun içerisine girdik.

7.Hafta:

Spoiler

qAmO6R.png

Ligin son sırada ki ekibi bolusporu da şanssızlığımıza yenemiyoruz.Larin-Mustafa-Muhammet 3lüsü naptılarsa kaleye bir türlü tutturamadılar.Maalesef saçma 2 puan daha kaybettik.

8.Hafta:

Spoiler

qAmOgd.png

Malatyayı 4 dakika da bulduğumuz gollerle yensek de kaçırdıklarımız ve iyi oyunumuz göze çarptı.

9.Hafta:

Spoiler

QP4Oky.png

Emre Kılınç ve Selçuk İnan ikilisinin güzel oyun kurmasıyla ve pas trafiğiyle gelişen maçta 4.sıradaki Osmanlıyı evinde mağlup etmeyi başardık.

10.Hafta:

Spoiler

5No195.png

En skorer forvetimiz Muhammet'in attığı goller sonrası form tutacağını düşünüyorum.Larin ve Mustafa Pektemekse Beşiktaş'ın kazığıdır 😄 

Lig Tablosu:

Spoiler

9Y9P98.png

Lig de ilk 5 içerisinde yer almak güzel ve 10 hafta içinde 18 puan topladık ve rakiplerimizle aynı puandayız.Sivas kümeye diye bağıran kasımpaşalılar dikkat 😄 

ZTK:

Spoiler

3.Tur Maçı:

4pZvDq.png

İlk golü Hakan Arslan attı gözükmüyor ama 😄 gençler ve oynamayanları oynattım ve çok iyi bir performans aldım.Biraz daha oynasak 50 şuta ulaşırdık herhalde.

4.Tur Maçı:

6DlLQ9.png

Keşke pilot kulübümüzle oynamayıp üzmeseydik onları  😄 

5.Tur Maçı:

image.thumb.png.6ee4200c2a1f2769042459d4fd8952a9.png

Rakibimiz lig de yenemediğimiz Boluspor oldu ve intikam vakti 🙂 

Takım Değerlendirmesi:Sezonu biraz kötü başlasak da toparlamayı başardık ve 10 hafta sonra istediğimiz yerdeyiz.Takıma bakacak olursak takımda ki Mustafa-Larin ikilisi dışında Emra Başsanla da pek anlaşamadım.Emre Kılınç-Muhammet Demir ve Selçuk İnan takımın en  iyileri oldu 🙂

Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum :)))

image.png

Edited by genç mourinho
Hatalardan dolayı

Avrupa vizesi almak bizim için önemli seneye şampiyonluğa oynarız formumuzu bir tık daha üste çekersek daha iyi işler başarabiliriz.

• Like 1

Spoiler
The Babayaroy, 7 saat önce yazdı:

5.lik güzel bir revizyon da yapmışız kadroda Avrupa'ya gideriz 🙂

spanky018, 5 saat önce yazdı:

Avrupa vizesi almak bizim için önemli seneye şampiyonluğa oynarız formumuzu bir tık daha üste çekersek daha iyi işler başarabiliriz.

mustafa58, 5 saat önce yazdı:

Hocam güzel gidiyoruruz.Tavsiyem Lig maçlarını spoilera koyma tek tek tıklamak zor oluyor 🙂 

mdc, 4 saat önce yazdı:

Selçuk İnan ne yapmış öyle 😄 Transferlerde göz doldurdu bu arada.

faith, 3 saat önce yazdı:

Transferler gayet iyi. Lige biraz daha iyi başlayabilirdik. 

can_9, 2 dakika önce yazdı:

Başarılar 🙂

Elvir Boliç, 3 saat önce yazdı:

Başarılar hocam

Teşekkürler herkese yorumlar dikkate alınıyor 🙂 

Herşey çok güzel ilerlerken art arda sakatlıklar can sıktı Muhammet Demir, Mustafa Pektemek derken ardından Boyd sakatlandı fakat Boydun sakatlığı ciddi değildi.Mustafa formsuz bir forvet o pek moralimi bozmasa da Muhammeti gözlerimiz arayacaktı.Larin ise bazen saç baş yoldurtsa da iyi işler için çabalıyor.

Lig de kaldığımız yerden devam ediyoruz:

11.Hafta:

gP4E1b.png

Başakşehir'in içinden geçtik biraz ama 😄 geç açıldık biraz ama çok iyi performans gösterdi takım.

12.Hafta:

zG29bg.png

Rakibimizi oynatmasak da biz de hucüm da beceriksizdik.Beğenmediğim Larin 3 puanı kazandırdı.

13.Hafta:

Rgb2qo.png

Maalesef ki erken dakika da bulduğumuz gol ile hükmümüzü sürdüremedik.Çok şanssız iki gol yedik.İkisi de kaleciden seken toplar.

14.Hafta:

Z5Am0z.png

Beşiktaş mağlubiyetini az da olsa unutturdu.

15.Hafta:

XbDmmo.png

16.Hafta:

dLWmmZ.png

Maalesef yine öne geçip yenildiğimiz maç.Bursaspor çok iyi form yakalamıştı ve bize karşı da şanslılardı.

17.Hafta:

p5mllN.png

Fenerbahçe'nin biraz içinden geçtik ama maşallah ilk yarıyı galip kapatıp araya girmek moral verdi.

Lig Tablosu:

7BV5zm.png

8 Puan da kapanır 18 puan da :)) devreye moralli girdik şöyle bir değerlendirme olursa oturuk düşünücem taktiksel hatalarımız oldu mu diye 17 maçı da analiz edeceğim.Transfer dönemin de bir hareketlilik yaparsam sadece forvet bölgesine oyuncu alırım.Werder Bremen ve Beşiktaş Emre Kılıncı almak istiyorlar.

4pZX74.png

Manşetler de başarımız yazıyor :)) 

Edited by genç mourinho

Güzel hocam toparladık daha da iyi olabiliriz. 

• Like 1

Şampiyon Sivasspor yazdıracağız. Sekiz puandan bir şey olmaz hocam. Sekiz de kapanır, on sekiz de. 😄👊

• Like 1

Güzel gidiyoruz. Şampiyonlar Ligi'ne gidecek kapasitemiz var.

• Like 1

Spoiler
Elvir Boliç, 4 saat önce yazdı:

Güzel gidiyoruz. Şampiyonlar Ligi'ne gidecek kapasitemiz var.

mdc, 12.06.2019 - 16:44 yazdı:

Şampiyon Sivasspor yazdıracağız. Sekiz puandan bir şey olmaz hocam. Sekiz de kapanır, on sekiz de. 😄👊

spanky018, 12.06.2019 - 13:56 yazdı:

Güzel hocam toparladık daha da iyi olabiliriz. 

The Babayaroy, 12.06.2019 - 10:33 yazdı:

Arada nazar olur hocam gayet iyiyiz

mustafa58, 12.06.2019 - 09:10 yazdı:

Baya toparlamışız. Bu sene avrupa çok iyi olur. 

faith, 12.06.2019 - 06:57 yazdı:

İlk güncellemeye göre baya iyi toplamışız Hocam.

Teşekkürler arkadaşlar 🙂 

Lige verilen ara da sakatlıkları düzelen Muhammet Demir ve Mustafa Pektemek takıma katıldı.Berke Özer takımda şans bulamayınca Fenerbahçe geri çağırdı.Kaleci açığımızdan dolayı Sinan Bolat'ı sezon sonuna kadar kiralayıp, sezon sonun da sözleşme görüşmesi yapmakdı ama olmadı.Evraklar yetişemedi diye transfer gerçekleşemedi.Transfer de stopere Altınordu'nun genç yeteneği Recep Yemişçi ile anlaştım.Kupa da elendiğimiz için çok üzgünüz amacım bu sene ZTK'yı kazanmaktı ama olmadı.

Lig de Kaldığımız gibi tam gaz devam..

OrkLVD.png

İkinci yarıya çok iyi başladık.Bol gollü geçmese de kazanmayı bildik.Galatasaray mağlubiyeti olmasa şampiyonluk için bir adım daha diyebilirdim.

jqLWBr.png

Keşke Erzurum veya Konya maçlarından birini kazanabilseydim.Maalesef kaleci Onur,Donk,Sadık ve Emre'nin yokluğu kötü etkiledi.

lQLW3J.png

Yolumuza seneye Avrupa , ZTK ve Lig dae şampiyonluk yolunda ilerlemek kaldı .

Arsenal ve Sevilla !!!

nbkWRV.png

Sevilla ve Arsenal beni istedi fakat Sivas'ı şampiyon yapmadan asla !!

(Arsenalin görüntüsünü almayı unuttum)

Sezon Değerlendirmesi:

Sezonu çok iyi geçirdik.Çoğu şans verdiğim isimler yerli futbolculardı.Emre Kılınç,Sinan Gümüş,Dorukhan,Sadık,Onur ve Zeki'ni performansları çok iyiydi.

Emre Kılınç lig de 31 maçta 8 gol atıp 10 asist yaptı ve 9 maçın adamı seçildi.Emre yılın futbolcusu ödülünü aldı.

Onur Kıvrak 28 lig maçının 15  maçında kalesini gole kapattı.

Emre kılınça lig de ve avrupa dan ilgi var büyül ihtimalle takımdan ayrılacak.

Porto,Lyon ve PSG'den 3 isimle anlaştım.

Forvet,kaleci,Defans ve orta saha transferi gerçekleşti.

Transfer önerisi alırım :)) 

Konyaspor, Erzurumspor ve Bursapor maçlarından en azından birer puan çıkarsaymışız, şampiyonmuşuz. Seneye artık daha iddialı ve şampiyonluğu isteyen bir takım görmek dileğiyle hocam. Sevilla ve Arsenal teklifleri çok iyi. Bence Sivasspor'da şampiyonluktan ziyade iyi bir Avrupa başarısı görmeden bırakma hocam. Gelecek sezon(lar) başarılar. 

• Like 1