Jump to content
ENES PEHLIVAN06

BORUSSİA DORTMUND Sarı Siyahlılar Efsane Olma Yolunda!!!

Recommended Posts

BORUSSİA DORTMUND

5aABMM.png

BAŞKANIMIZ

lqomNX.jpg

Hanz-Joachim Watzke

Borussia Dortmund Takım Bilgisi

Ballspielverein Borussia 09 e.V. Dortmunda ya da bilinen adıyla Borussia Dortmund, Almanya’nın ve Avrupa’nın en büyük 20 kulübünden biri olarak bilinmektedir. Külüp, Almanya’nın North Rhein Westphalia Eyaleti’ne bağlı Dortmund şehrini temsil eder. Borussia Dortmund birçok spor dalında faaliyet gösteren bir kulüp olmasına karşın en büyük başarılar futbol bazında elde edilmiştir. Borussia Dortmund, Almanya’nın en üst ligi olan Bundesliga’da yer almaktadır ve bu Ligi en büyük rakibi Bayern Münih’in, Schalke, Mönchengladbach’ın ardından en çok kazanan takım olarak da kayıtlara geçmiştir. Borussia Dortmund 8 kez Bundesliga’da sezonu zirvede bitirmeyi başarmıştır. Kulübün domestik tarihi incelendiğinde 1950 sonrası ciddi bir başarının geldiği görülmektedir. Bu tarihten önce ise Borussia Dortmund’un herhangi bir Bundesliga şampiyonluğu bulunmamaktadır. Bundesliga’da elde edilen başarılar kadar Almanya Kupası’nda elde edilmiş 2 zafer de kulübün prestijine prestij katan en önemli başarılar arasında gösterilmektedir. Elde edilen bu iki büyük zafer haricinde çok defa final oynanılması da Dortmund’un oldukça önemli kabul edilebilecek başarıları arasında gösterilmektedir.

Borussia Dortmund 1909 yılında kurulmuştur. Kulubün ulusal başarısının yanı sıra UEFA organizasyonlarında elde ettiği ciddi başarılar vardır. Borussia Dortmund 90’lı yıllarda Avrupa’da hatırı sayılır başarılar elde etmiştir. 1997 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi’ni kazanarak oldukça büyük bir başarı elde etmiştir. Dortmund’un UEFA Şampiyonlar Ligi dışında UEFA Kupa Galipleri Kupası ve Kıtalararası Kupası da vardır. UEFA Kupa Galipleri Kupası’nı 1966 yılında kaldırırken hem de Bundesliga kupasını da kaldırarak o yıl duble yapmıştır. Borussia Dortmund’un başarılarının sırrının dünyanın en güzel stadı olarak adlandırılan Signal Iduna Park olduğu söylenmektedir. Öyleki kulüp 2000’lı yılların ortalarında finansal krize girmiş ve stadını satmak zorunda kalmıştır.

Arma ve isim hakkını da satmakla karşı karşıya kalan kulüp ciddi bir finansal programa tabi tutulmuş ve bu program sayesinde yükselişe geçerek stadını geri satın almış ve iki kez Bundesliga şampiyonluğu da alınmıştır. Bu dönemde Borussia Dortmund Avrupa kupalarında da önüne geleni devirmeyi başarınca 2013 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi’nde final oynamayı başarmıştır. Finalde ezeli rakibi Bayern Münih ile karşılaşan Borussia Dortmund, son dakikada yediği golle kupayı kaptırmıştır. Bu dönemde birçok yıldız futbolcu da yetiştiren kulüp satışlardan elde ettiği hatırı sayılır geliri alt yapıya harcama yolunu seçmiştir. Bunun yanında Robert Lewandowski gibi bedelsiz olarak da kulüpten giden birkaç futbolcu olmuştur. Bu futbolcuların yaklaşık değerinin 80 milyon Euro olduğu sanılmaktadır.

Dünya çapındaki alt yapısıyla İlkay Gündoğan, Nuri Şahin, Hummels gibi futbolcularında yetişmesine katkıda bulunan Borussia Dortmund yoluna bu tür alt yapı oyuncularını yetiştirerek devam etmeyi amaçlamaktadır.

Borussia Dortmund Takım kadrosu

Forma No    Ülke     Ad/Soyad        Mevki  Yaş

1
36.png?v=1511458136386Roman Bürki
K 29          
25
8.png?v=1511458136386Luca Unbehaun
K 18          
35
36.png?v=1511458136386Marwin Hitz
K 32          
40
8.png?v=1511458136386Eric Oelschlagel
K 24          
2
9.png?v=1511458136386Dan-Axel Zagadou
D 20          
4
9.png?v=1511458136386Abdou Diallo
D 23          
5
46.png?v=1511458136386Achraf Hakimi
D 21          
13
15.png?v=1511458136386Raphael Guerreiro
D 26          
16
36.png?v=1511458136386Manuel Akanji
D 34          
18
43.png?v=1511458136386Leonardo Balerdi
D 20          
26
42.png?v=1511458136386Lukasz Piszczek
D 34          
29
8.png?v=1511458136386Marcel Schmelzer
D 31          
36
1.png?v=1511458136386Ömer Toprak
D 30          
6
10.png?v=1511458136386Thomas Delaney
O 28          
10
8.png?v=1511458136386Mario Götze
O 27          
17
3.png?v=1511458136386Sergio Gomez
O 19          
19
8.png?v=1511458136386Mahmoud Dahoud
O 23          
20
8.png?v=1511458136386Maximilian Philipp
O 25          
28
16.png?v=1511458136386Axel Witsel
O 30          
33
8.png?v=1511458136386Julian Weigl
O 24          
7
2.png?v=1511458136386Jadon Sancho
F 19          
9
3.png?v=1511458136386Paco Alcacer
F 26          
11
8.png?v=1511458136386Marco Reus
F 30          
22
18.png?v=1511458136386Christian Pulisic
F 21          
27
8.png?v=1511458136386Marius Wolf
F 24          
34
10.png?v=1511458136386Jacob Bruun Larsen
F 21          
39
8.png?v=1511458136386Dominik Wanner
F 20

Destekler ve yorumlarsanız sevinirim. Herkese keyifli kariyerler... 🙂 

Edited by ENES PEHLIVAN06

Konuyu rehbere göre düzenleyiniz.

Eklediğim ligler Almanya'dan Bundesliga, Bundesliga 2 ve 3. Liga.

İngiltere, İspanya, İtalya, Fransa, Türkiye, Arjantin ve Brezilyanın bütün liglerini ekledim bu ligleri sadece görüntüle yaptım.

LlJmVb.jpg

Kulübümüzün formaları ve genel bilgisi.

WqljaN.jpg

r5qlB1.jpg

Kulübümüzün Tesisleri.

qdgVzB.jpg

Stadyum: SIGNAL IDUNA PARK.

NnyPGN.jpgZXr4n0.jpg

Altyapı tesisleri: FUßBALLPARK HOHENBUSCHEİ DORTMUND.

0RPdWW.jpg

Pilot kulüplerimiz.

y6ygk9.jpg

qdgVLQ.jpg

GmqaVV.jpg

Kulübümüzün kadrosu.

oXLJaq.jpg

GmqjJv.jpg

Kulübümüzün tarihi hakkında kısa bir özet. Alt yapı ve Antrenman tesislerimizi sezon sonunda geliştirmeye çalışacağız.

mMV0n1.jpg

BaVjkv.jpg

Kulübümüzün mali durumu.

lqolkJ.jpg

Kulübümüzün çalışanları.

Antrenör kısmında: 2 antrenör, 1 kondisyon antrenörü ve 1 tanede kaleci antrenörü alacağım.

Transfer komitesi personeli kısmında: 1 istatistik analizi sorumlusu ve 2 tane gözlemci alacağım.

Sağlık personeli kısmında: 1 spor teknoloji bölümü sorumlusu ve 4 tane fizyoterapist alacağım.

Em7oYZ.jpg

Sözleşme bilgisi.

WqljmY.jpg

Profilimiz.

Em7obA.jpg

Haberler ve sosyal medyadan gelenler. 🙂 Bu arada yaşım 40 değil oyuncularımızın üstünde ağırlığımız olsun diye yaşımı büyüttüm. 🙂

ZXrlma.jpg

grNQE3.jpg

0RP3d8.jpg

Kulübümüzün ben gelmeden önce yapmış olduğu transferler ve kiralamaların bilgisi baya iyi futbolcularımız var ama beğenmediklerimde oldu.

Sezon başlangıcında transfer yasağını etkinleştirdim o yüzden transfer ve kiralamalar için devre arasını bekleyeceğiz.

Gmqj8Z.jpg

NnyjvX.jpg

v609Dv.jpg

Yönetim ve asistan menajer toplantısı kulübün hedefleri iyi olduğu için kulüp politikasıyla ilgili bir istekte bulunmadım.

QLkjkj.jpg

ZXr0No.jpg

nQvBPB.jpg

y6yX2N.jpg

Em7ZQB.jpg

9a6Op8.jpg

JZ5vEn.jpg

Nny7bL.jpg

nQvBGB.jpg

v60qQm.jpg

QLk94v.jpg

y6yXA9.jpg

pb7LmJ.jpg

Em7Zzv.jpg

P1Rgp6.jpg

JZ5vXW.jpg

pb7LjJ.jpg

mMVndY.jpg

P1Rg56.jpg

V9ZblP.jpg

dv6Rnr.jpg

zjWbm9.jpg

Toplantı bitti. 🙂 

Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar dilerim.

• Like 1

Başarılar. Sana önerim güncellerken metni ortalayıp yazman. Yani şöyle ;

Merhaba arkadaşlar 😮  😄 

YQ11ll.jpg

Daha rahat anlaşılır kariyerin ve hemen altına da ilgili fotoğrafı atarsın 🙂 

Edited by ValeriaPieta
  • Like 1

ValeriaPieta, 13 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar 😮  😄 

YQ11ll.jpg

Tamam teşekkür ederim hemen düzeltiyorum. 🙂 

ValeriaPieta, 32 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar 😮  😄 

YQ11ll.jpg

Düzelttim olmuş mu. 🙂 

Öncelikle başarılar hocam. Sana dostane bir önerim var insanlar göz zevki açısından konuşmalara falan pek dikkat etmezler bende dahil önemli olan kariyerdeki can alıcı kısımlar kısa ve öz olarak atarsan kariyer takip seviyen daha üst seviyelere çıkabilir. 

• Like 2

çok iyi niyetli açılmış bir kariyer

birkaç ufak öneri de benden olsun

microsoft'ta da mac'te de çeşitli görüntü alma programları var, ekranın hepsini değil de paylaşmak istediğin kısmı seçip atabilirsin 🙂 

öte yandan en ufak detaylara kadar paylaşmana gerek yok gibi 🙂 daha can alıcı gelişmeleri önemli şeyleri paylaşman daha iyi olabilir 🙂 

ve de mesajlara tek tek yanıt vermektense, güncelleme öncesi toplu alıntı yapıp altına güncellemeyi yazman, bizlerin takip etmesi açısından daha kolay olur 🙂 

uzun yolculuğunda başarılar 🙂 

• Like 2

Başarılar,Dortmund'a hakketiği kupaları kazandıracağına inanıyorum 🙂 

• Like 1

spanky018, 2 saat önce yazdı:

Öncelikle başarılar hocam. Sana dostane bir önerim var insanlar göz zevki açısından konuşmalara falan pek dikkat etmezler bende dahil önemli olan kariyerdeki can alıcı kısımlar kısa ve öz olarak atarsan kariyer takip seviyen daha üst seviyelere çıkabilir. 

Kardeşim tavsiyen için teşekkür ederim. İki güne kalmaz sadece maçları atacağım. 🙂 

Comandante Bilic, Bir saat önce yazdı:

çok iyi niyetli açılmış bir kariyer

birkaç ufak öneri de benden olsun

microsoft'ta da mac'te de çeşitli görüntü alma programları var, ekranın hepsini değil de paylaşmak istediğin kısmı seçip atabilirsin 🙂 

öte yandan en ufak detaylara kadar paylaşmana gerek yok gibi 🙂 daha can alıcı gelişmeleri önemli şeyleri paylaşman daha iyi olabilir 🙂 

ve de mesajlara tek tek yanıt vermektense, güncelleme öncesi toplu alıntı yapıp altına güncellemeyi yazman, bizlerin takip etmesi açısından daha kolay olur 🙂 

uzun yolculuğunda başarılar 🙂 

Çok teşekkür ediyorum kardeşim kariyer atma olayına yeni başladım henüz tam bilmiyorum ama halledeceğim. 🙂 ama merak etmeyin hepsine alışacağım bir iki güne sadece maçları atacağım. 🙂 

UmtDmr25, Bir saat önce yazdı:

Başarılar,Dortmund'a hakketiği kupaları kazandıracağına inanıyorum 🙂 

Teşekkür ederim kardeşim inşallah bütün kupaları alacağız. HEP BİRLİKTE 🙂 

Oyuncularımızın hepsi iyi 3 yıldızdan aşağı oyuncumuz yok taktiklerimiz genellikle aşağıdaki gibi olacak. Kendi sahamızda 4-2-3-1 / Deplasmanlarda 4-1-4-1 dizilişlerini kullanacağız. Ben bu taktiklerle Barcelona ile bütün kupaları silip süpürmüştüm. 🙂 Genellikle 4-2-3-1 (1. resim) kullanmıştım inşallah buradada tutar.

Orn2PP.jpg

NL6VmY.jpg

taktikler güzel görünüyor, larsen'e de şans vermeyi unutma hocam güzel gelişim gösteriyor 🙂

öte yandan dynamo kiev'de Viktor Tsyhankov diye bir kanat var, ne yap et takıma kat derim 🙂

• Like 1

Kulübümüzde kulüp çalışanları kısmında bazı eksikliklerimiz vardı. Onları tamamlamaya çalıştım.

5Nrpm5.jpg

Antrenör olarak; Massimo Neri ve Joa Tralhao'ya teklif yaptım özellikleri baya iyiydi. İyi bir antrenör olduklarını düşünüyorum. Manchester City'dede vardı bir tane Barcelona'dayken aldığım ama kendisi buraya gelmek istemedi. 🙂

1pmPQb.jpg

DOVXLz.jpg

Kondisyon antrenörü olarak Andreas Schlumberger'e teklif yaptım bunun özellikleride gayet güzel olduğunu düşünüyorum.

nbVPzg.jpg

Kaleci antrenörü olarak Andreas Hilfiker'e teklif yaptım bunun özellikleri baya güzel. 🙂 

00jbj9.jpg

Şimdilik iki tane gözlemciye teklif yaptım Gilles Grimandi ve Aurelio Pereira bir gözlemci daha almayı düşünüyorum. 🙂 

1pmjjp.jpg

7BE225.jpg

Ve son olarak üç tane fizyoterapiste teklif yaptım Gary Lewin, Fernando Lacomba ve Clement Hazard. Eğer kulüp doktoru gelmezse bir fizyoterapist daha alacağız.

bvAQg8.jpg

GZQbp2.jpg

2OmvYq.jpg

Bunların hepsi teklifimi kabul etti büyük ihtimalle gelecekler. 🙂 

İyi bir istatistikçi analiz sorumlusu ve spor bilim teknoloji bölümü sorumlusu bulamadım onlar içinde ilan verdim.

Büyük ihtimal yarın ilk basın toplantımız gelecek (Bir kereye mahsus) Ve daha sonra artık sadece maçları ve önemli olayları paylaşacağım.

Comandante Bilic, 35 dakika önce yazdı:

taktikler güzel görünüyor, larsen'e de şans vermeyi unutma hocam güzel gelişim gösteriyor 🙂

öte yandan dynamo kiev'de Viktor Tsyhankov diye bir kanat var, ne yap et takıma kat derim 🙂

Sağ tarafta mı oynuyor fiyatı ucuz ise alabilirim 🙂 

Antrenör takviylerini çok beğendim taktiklerde fevkalede başarılar tekrardan 🙂 

• Like 1

UmtDmr25, 4 dakika önce yazdı:

Antrenör takviylerini çok beğendim taktiklerde fevkalede başarılar tekrardan 🙂 

Manchester city deki antrenör efsaneydi ama gelmek istemedi. Taktiklerde inşallah tutar 🙂 

• Güzel 1

Başarılar. Kadro zaten belli, antrenör takviyeleri de çilek olmuş.

• Like 1

Ufuk, Şimdi yazdı:

Başarılar. Kadro zaten belli, antrenör takviyeleri de çilek olmuş.

Teşekkür ederim kardeşim. İnşallah hep birlikte başaracağız. 🙂 

Comandante Bilic, 1 dakika önce yazdı:

çift kanatta da oynuyor, hangi ayaklı hatırlamıyorum onun tersi pozisyonuna kanat forvet rolünde döktürür

Tamam devre arasında bakacağım 🙂 

Arkadaşlar bütün önerilerinizi yerine getirmeye çalışacağım. Önerileriniz için hepinize tek tek teşekkür ederim. Kariyer paylaşma konusunda yeni olduğum için resimleri olduğu gibi paylaştım program yükledim ve resim kırpmayı öğrendim sizlerin düşüncesi benim için çok önemli sonuçta bu kariyer benim değil hepimizin her şey yavaş yavaş düzelecek. 🙂

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...