Jump to content

Recommended Posts

Kulüp Armamız

dbMHAi.png 

Başkanımız Hasan Kartal.

GMUG8b.jpg

Rizespor Tarihi

Çaykur Rizespor, Türkiye'nin Rize ili merkezli futbol kulübüdür. 19 Mayıs 1953'te kurulan takımımız, iç saha maçlarını Çaykur Didi Stadyumu'nda oynamaktadır. Renklerimiz mavi yeşildir.

THEk4Q.png

6PbOTV.png

Son yıllarda inişli çıkışlı bir grafğimiz var. Süperligin gediklisi olan 4 büyüklerin saltanatına son vereceğiz.

Çaykur Didi Stadyumu

qz9QiM.jpg

Maçlarımızı 2009 yılında hizmete açılan 15,558 kişilik Çaykur Didi Stadyumunda oynuyoruz. Modern UEFA standartlarında olan stadımızın zemini de oldukça düzgün ve futbol oynamaya elverişli. Burayı rakiplere kabus edeceğiz.

Şehir Tanıtımı

Formalarımız

B2GkUu.png

Forma tedarikçimiz Nike ve Ana Sponsorumuz Çaykur.

Takım Kadrosu

IVAHIj.png

Kadromuz lige yeni yükselen bir takım için oldukça iyi durumda. Forvet hariç her bölgede alternatifli, farklı özelliklere sahip oyuncular var. Tek sıkıntı kilit oyuncuların kiralık isimler olması. İdeal 11’de düşündüğüm iki stoper, iki göbek orta saha ve sağ kanattaki isim kiralık oyuncular. Bunun dışında yabancı oyuncu sayısı oldukça fazla ama bu sıkıntı değil genç yabancıları kiraya yollayarak yer açabilirim.

Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar dilerim.

• Like 1

Başarılar Rize hızlı oyunu oynayabilen iyi bir takım güzel şeyler göreceğiz 😮 

• Like 1

Başarılar hocam

• Like 1

Başarılar hocam

• Like 1

Spoiler
ValeriaPieta, 12 saat önce yazdı:

Başarılar Rize hızlı oyunu oynayabilen iyi bir takım güzel şeyler göreceğiz 😮 

Teşekkürler. O hız, güç, fizik en sevdiğim oyuncu özellikleri. Takımda herkes kaslı. 🙂

Selim Atalay, 10 saat önce yazdı:

Başarılar dilerim. Rizespor ile keyifli bir kariyer olacaktır.

İnş öyle olacak. Uzun ve başarılı bir kariyer yapmayı umuyorum 😄

Mert Can, 15 saat önce yazdı:

Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar dilerim.

Teşekkürler. Kariyere de beklerim.

mert1511, 9 saat önce yazdı:

Başarılar hocam, hücum hattımız hızlı ataklara gayet müsait. Keyifli bir kariyer olacak gibi

Teşekkürler hocam. Hücum hattı dışında savunma da gayet hızlı ve kaslı. Orta sahaya kadar çekeceğiz savunmayı.

Elvir Boliç, 9 saat önce yazdı:

Başarılar hocam

Teşekkürler 🙂

spanky018, 6 saat önce yazdı:

Başarılar hocam

Teşekkürler hocam sağolun 🙂

ChunkyMonster77, Şimdi yazdı:

Başarılar 🙂

Teşekkürler hocam.

jQZeyp.gif

Herkese merhaba. Uzun aradan sonra yeni bir kariyer ile karşınızdayım. Memleketimin takımı Rizespor ile uzun bir kariyer yapma niyetindeyim. Umarım güzel bir kariyer olur.

Hazırlık Kampı

UjHY3J.png

Hazırlık kampında bol bol maç yaparak taktiğe uyum sağlamayı amaçladık. Oyuncuların maç kondisyonlarını yükselterek lige hazırlanmaya çalıştık. Takıma yeni oyuncu katılmazken yabancı oyuncuların fazlalığından dolayı yollarımızı ayırmamızın gerekenler oldu.

Hedefler

İlk sezon mevcut oyuncu grubu ile sıkıntı yaşamadan ligi tamamlayacağımı düşünüyorum. Kura şansına bağlı olarak kupayı müzeye götürüp ligde üst sıraları zorlayacak bir kadro var elimde, fizik olarak üstün oyuncular ile her alanda basan takım kuracağım.

Transfer Durumu - Giden oyuncular

4qwn08.png

Traore takımdan göndermeyi düşündüğüm ilk isim oldu. Melnjak ve Mehmet Uslu ile o bölgeyi iyi idare edeceğimizden emindim. Maaş yükünü hafifletmek için ve elden daha kolay çıkacağından dolayı kendisi ile görüşerek yollarımızı ayırdık. Samudio ve Talbi genç oyuncular, daha fazla süre alabilecekleri takımlara gönderdik. 

Hazırlık Maçları

GwAZJ6.png

Hazırlık kampında 4-4-2 ile oynayarak taktik uyumumuzu arttırmaya çalıştık. Oyunu soğutma taktiğimiz 4-1-4-1'e de uyum sağlamak için son 10-15 dakika fırsat buldukça şans verdik. Zenit dışında ciddi bir rakiple karşılaşmasakda oynanan oyun kalitesinden, yakalanan fırsatlardan memnunum.

Sonraki Güncelleme

FPhoTA.png

Görüşmek üzere, takipte kalın..

Kampımız iyi geçmiş ve lige de yansımasını umuyorum. Merak ettiğim taktiğimiz nasıl olacak ve oyun sistemimiz nasıl olacak? Muriç ile hedeflerin var mı?

• Like 1

Hazırlık kampını baya iyi geçirmişiz. Önümüzdeki fikstürden tahmini 10 puan çıkarırız 😄

• Like 1

Oldukça güzel bir hazırlık dönemi geçirmişiz. Kasımpaşa, Bursaspor ve Alanyaspor maçlarını yeneriz.

• Like 1

Hazırlık dönemini iyi geçirmişiz,lige aynı şekilde başlayalım.

• Like 1

Hazırlık dönemi güzel oldu. Gelecek fikstür zormuş umarım en az kayıpla geçeriz 😮 

• Like 1

Spoiler
Selim Atalay, 17 saat önce yazdı:

Kampımız iyi geçmiş ve lige de yansımasını umuyorum. Merak ettiğim taktiğimiz nasıl olacak ve oyun sistemimiz nasıl olacak? Muriç ile hedeflerin var mı?

Taktiğe bu güncellemede yer verdim. Muriç'e iyi teklif gelirse satarım önde daha hareketli, topla gidebilen oyuncu seviyorum ama şuan kadronun alternatifi olmayan tek ismi.

ChunkyMonster77, 16 saat önce yazdı:

Hazırlık kampını baya iyi geçirmişiz. Önümüzdeki fikstürden tahmini 10 puan çıkarırız 😄

Elvir Boliç, 14 saat önce yazdı:

Oldukça güzel bir hazırlık dönemi geçirmişiz. Kasımpaşa, Bursaspor ve Alanyaspor maçlarını yeneriz.

Mert Can, 7 saat önce yazdı:

Hazırlık dönemini iyi geçirmişiz,lige aynı şekilde başlayalım.

ValeriaPieta, 6 saat önce yazdı:

Hazırlık dönemi güzel oldu. Gelecek fikstür zormuş umarım en az kayıpla geçeriz 😮 

Comandante Bilic, 3 saat önce yazdı:

grafikler ve sunum aşırı güzel, başarılar hocam 🙂

Teşekkürler, takip etmesi eğlenceli olsun istiyorum bakalım 🙂

Câthâch, 3 saat önce yazdı:

Başarılar dostum ^^ 🙂 

can_9, 2 saat önce yazdı:

Başarılar 🙂

Yorum yapan herkese teşekkürler. Sonraki güncelleme diye 5 maç paylaşmıştım ama ufak bir aksilik oldu o yüzden 10+2 maçlık büyük bir güncelleme paylaşıyorum bu seferlik.

ATMACAAVAHAZIR.gif 

Ağustos Fikstürü

mdhmUX.png

Lige çok iyi başlangıç yaptık. Fenerbahçe ile de oynadığımızı düşününce daha iyisi olamazdı.

9IOLYB.png

Evimizde sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyorduk. Oyun bizim kontrolümüzdeyken Ayew ile öne geçselerde skoru çevirdik. Son dakika baskıya dayanamayarak beraberliğe razı olduk.

88lgEJ.png

İstanbul’da iki tarafa gidip gelen bir maç oldu. Maçın hakkı beraberlik gibi duruyordu ama şans bizden yanaydı.

04hdeH.png

Bursa deplasmanında tek taraflı bir oyun vardı. Bursa maç boyunca oyunun kontrolünü elinde tutmak istedi ama sonuca giden biz olduk. Nakoulma ve Aatıf’ın yokluğunda genç Furkan’a şans verdim.

Eylül Fikstürü

d0RK5X.png

Eylül ayında Trabzon ve Galatasaray maçları bizi zorlayacak maçlardı. İki maçta ortada geçti. Bu iki maçtan 6 puanda alabilirdik, hiç puanda alamayabilirdik. 3 maç 9 puan yine karlı bir ayı geride bıraktık.

89vCT2.png

Baştan sona üstün olduğumuz bir maçtı. Brabec’in duran toplardaki hava hakimiyetini kullanarak öne geçtik ve rahatlayarak farkı açtık. #RIPSURAL.

9uMlXH.png

Trabzon’da Karadeniz Derbisinde gülen taraf biz olduk. Galatasaray maçının aksine daha bol pozisyonlu, seyir zevki yüksek bir karşılaşma oldu. Uçta Aatıf’ı kullanmak istedim ama pek verimli olmadı. Orada oynamayı bilmiyor.

tshzWs.png

Nakoulma’nın sakatlıktan döndüğü maçta iki tarafta çok iyi oynamadı aslında. Onlar bir tık daha iyiydi belki bilmiyorum. Tecrübe farkı ile rakibimiz kazandı.

LUW0v8.png

Sivas’ta adeta bozguna uğrattık rakibimizi. Kadrosu fena değil aslında böyle bir fark beklemiyordum. Musa bu maç god mode açtı.

Ekim Fikstürü

CZXVZa.png

Ekim fikstürünüde kayıpsız kapattık. Konya ve Malatya maçlarından sonra forvet bakmaya başladım.

iZ8Kn9.png

Maçta oldukça fazla pozisyona girip iki golü de stoperimin atması biraz canımı sıktı açıkçası. Akhisar’ın uzaktan denemeleri dışında pek şansı olmadı.

omME1c.png

Konya bildiğimiz gibi oynadı. Muriç’in de yokluğunda kilidi açmak biraz uzun sürdü. Golden sonra bende çekilince pozisyon vermeden maçı tamamladık.  

vdNlNI.png

Konya maçından sonra Malatya’nın da benzer bir oyun oynamasını beklemiyordum. Bifouma ve Fabiano’ya uzun atmaktan başka taktikleri yoktu. Hızlı stoplerim sorun yaşamadı ama pozisyon bulma konusunda forvetlerim zorlandı. Mustafa, Muriç, Nakoulma gibi as oyuncularımın olmadığı maçta genç oyuncum Furkan’ın attığı gol ile galibiyeti aldık. Müthiş oynamadığımız maçta kazanmak çok daha önemliydi.

Puan Durumu

gL43BF.png

İlk 10 maç sonunda sıralama olarak beklediğim yerlerdeyiz ama bu kadar puan toplayacağımızı düşünmüyordum ne yalan söyleyeyim. İlk 5’i bekliyordum ama bu sürpriz oldu. Doğru yolda olduğumuzu görmek beni motive ediyor.

Ziraat Türkiye Kupası

r8C1Fn.png

3. Tur maçında zayıf rakibimize rotasyon rotasyon yapsak dahi acımadık.

eIXSDI.png

4.Tur karşılaşmasında şaşırdım doğrusu. Rotasyon yaptım yine belki ama daha farklı bir maç bekliyordum. Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremeyince rakibin de iştahı arttı ama çok şükür kaza kurşunu gelmedi. Bir sonraki tur için İstanbulspor ile eşleştik.

Taktik

wOHeN2.png

Taktik konusunda şöyle bir dizilim ile çıkıyorum. Savunma çizgisi orta sahaya kadar çekildiği için önde basan 4-4-2 gibi gözüküyor. Muriç pivot destek oynuyor, merkezden ayrılmadan top tutması talimatı verdim kendisine. Gol yükünü yanındaki oyuncunun çekmesini bekliyorum ama bizde öyle bir oyuncu yok şimdilik. Devre arası oraya birini bulursam çok iyi olur. Kanatlarda Mustafa ve Umar kanat forvet rolünde içeriye topla kat ediyorlar. Bol bol top sürün diyorum çocuklara. Arkalarında iki tane güçlü, ileriye çıkabilen bek ile kanatları forse ediyoruz. Orta sahada da yine iki tane güçlü oyuncu Musa ve Azubuike oynuyor. Rakip hiç tehdir yaratmıyorsa Azubuike’yi de iki yönlü oyuncu rolünde oynatıyorum. Stoperlerim güçlü, kaslı ve hızlı. Maşallah geçirdikleri adam kaleye gidene kadar tekrar yetişiyorlar. İkiside kiralık keşke alabilsek bonservislerini.. Her ne kadar stoperler hızlı olsa da savunma arkasına atılan topları tutması için kalecim de libero rolünde oynuyor.

Maç içinde duruma göre farklı değişiklikler yapıyorum ama oyuna genelde hep bu şekilde başlıyorum. Öndeysem 60. dkdan sonra tempoyu düşürüp 75-80. dkdan sonra forvet çıkarıp bir orta saha daha sokuyorum oyuna. Kanatlara geri dönün, beklere çıkmayın talimatı veriyorum.

Gelecek Fikstür

18LGCl.png

Herkese iyi eğlenceler, görüşmek üzere.. Takipte kalın 🙂

Çok iyi bir başlangıç yapmışız. Galatasaray maçından puan alsak çok daha iyi olabilirmiş. Önümüzdeki maçlardan Başakşehir ve Beşiktaş haricindekileri kazanabiliriz.

• Like 1

Oldukça iyi başlangıç yapmışız,Galatasaray karşısında kazanabilirmişiz aslında sağlık olsun.

Kupada rotasyon kadro ile iyi gidiyor böyle devam edebiliriz.

• Like 1

Başarılar dilerim. Hızlı başlamışsın, kaçırdım biraz 😄 Lige harika başlamışız, konumumuz çok iyi.

• Like 1

Resmen yargı dağıtmışız ve diğer takımlara gözdağı vermişiz. Umarım bunu sürdürebilir ve istikrara dökebiliriz.

• Like 1