Jump to content
ValeriaPieta

Galatasaray 2018 - 2019 Fatih Terim Taktiği

Recommended Posts

Merhabalar herkese. Galatasaray maçlarını tek tek izlemiş olup bu taktiği yaptım. Taktikte bu sezon Galatasaray'ın oynadığı oyunu neredeyse bire bir görebilirsiniz. İndirip deneyin ve görün 😛 

Diziliş ve Talimatlar;

16838p.png

--

7alpl5.pngbVnaq8.pngAD9v40.png

Taktiğin ne yaptığını kısaca açıklayayım;

Oyunu sağ kanattan kuruyoruz buradaki pas alış verişini yapan kilit isim sağ kanatta oynayan Feghouli(OOK)

Belhanda(Mezzela) ve Linnes ya da Mariano, Feghouli ile birlikte sağ kanatta oyunu kuruyorlar. Bazen hızlı bazen yavaş tempoda.

Rakip savunması sağ kanada yöneldiğinde Sol kanat(Raum) - Sol Ortasaha(İYO) fazlaca fırsat buluyorlar. Pivot(Hücum) ise en çok gol atan oyuncumuz olacak Diagne.

Ayrıca top sağ kanattayken Diagne'nin peşine takılan rakip savunmacılar Sol kanat ve sol orta saha oyuncunun önünü açmış olacak. Her halükarda boşluklardan yararlancaklar.

Bu sezon sol kanatta Onyekuru'dan o fırsatçılığını göremesem de doğru bir transfer ile bu sorunu çözebiliriz. Önerim; Cenk Tosun gibi hem fiziki açıdan kötü olmayan hem kafa vuruşları iyi hem de fırsatçılık konusunda kötü olmayan futbolcular.

Buraya sadece gol sayılarını atayım taktiği ayrıntılı incelemek isteyen vereceğim linke bakabilir

jg9DYL.png

Taktiğin bütün detaylarını bu konuda görebilirsiniz;

Bütün maçların istatistikleri - oyuncu istatistikleri maçların hepsi tek tek bu konuda var.

İndirme Linki; https://dosya.co/8zvnbh8jydo7/Fatih-Terim-Feghouli.fmf.html

Edited by ValeriaPieta
  • Like 1

Eline sağlık hocam çok güzel bir taktik olmuş.

• Like 1

Oo Reis dönmüş 😄 ben fm türk grubundan Nazmi Furkan sen bilirsin beni  xD

• Like 1

spanky018, 17 saat önce yazdı:

Eline sağlık hocam çok güzel bir taktik olmuş.

Teşekkür ederim ben sadece kopya çektim ve oyuna aktardım 😄 

Furkanads, 6 saat önce yazdı:

Oo Reis dönmüş 😄 ben fm türk grubundan Nazmi Furkan sen bilirsin beni  xD

Biliyorum, evet 😄 

casStiel, 12 saat önce yazdı:

Bekler saha cezasına girip arka direkte gol atıyor mu ?

Sağ bek bazen çok sık değil. 

• Like 1

Taktik için öncelikle teşekkürler. Gençlerbirliği kariyerimde kullanıyorum fena da gitmiyor aslında, deplasmanlarda gayet başarılı ama Galatasaray'ın aksine iç sahada yaratıcılık anlamında biraz sıkıntı var.

Bir de fm-arena'da yapılan test şu şekilde https://fm-arena.com/topics/362-TESTED-Fatih-Terim-Feghouli-by-ValeriaPieta/page-0.html#msg738 daha yüksek çıkmasını bekliyordum, belki biraz güncelleme ile daha başarılı bir taktik olabilir.

• Like 1

Dantes7, 2 saat önce yazdı:

Taktik için öncelikle teşekkürler. Gençlerbirliği kariyerimde kullanıyorum fena da gitmiyor aslında, deplasmanlarda gayet başarılı ama Galatasaray'ın aksine iç sahada yaratıcılık anlamında biraz sıkıntı var.

Bir de fm-arena'da yapılan test şu şekilde https://fm-arena.com/topics/362-TESTED-Fatih-Terim-Feghouli-by-ValeriaPieta/page-0.html#msg738 daha yüksek çıkmasını bekliyordum, belki biraz güncelleme ile daha başarılı bir taktik olabilir.

Taktik Galatasrayın ilk sezon ki kadrosuna göre düzenlenip yapıldı zaten. Çok başarılı olduğunu ben de düşünmüyorum ama çoğu kez Galatasaray ile başladığımda ilk sezon bunu kullanıp başarı yakalıyorum. O test eden site mi neyse hangi kadroyla nasıl denedi bilmiyorum. Ama bu taktik Türkiye Ligi için iyi denebilir. Teşekkürler yorumun için. Daha fazla kullanmayı düşünüyorsan, sonuçları atarsan bakarız ne kadar başarılı olmuş 🙂 

can_9, 23.05.2019 - 10:58 yazdı:

Paylaşım için teşekkürler..

Rica ederim. Ben teşekkür ederim.