Jump to content

Recommended Posts

gerçekten çok can sıkıcı bir durum olmaya başladı şuana kadar bir sürü kariyer açtım açtığım bütün kariyerlerde de forvetlerim her maçta 3 4 tane %100 lük gol pozisyonları kaçırmaya başladı antrenmanlar da gol çalışması hücum org. vb her şeyi çalıştırıyorum bir türlü atamıyorlar yok mu bunun bir çözümü ? 

brkn, 50 dakika önce yazdı:

gerçekten çok can sıkıcı bir durum olmaya başladı şuana kadar bir sürü kariyer açtım açtığım bütün kariyerlerde de forvetlerim her maçta 3 4 tane %100 lük gol pozisyonları kaçırmaya başladı antrenmanlar da gol çalışması hücum org. vb her şeyi çalıştırıyorum bir türlü atamıyorlar yok mu bunun bir çözümü ? 

Forvetini daha destekçi bir şey oynatmayı dene mesela Sahte Forvet, Yardımcı Forvet, Tam Forvet kanat oynatıyorsan forvetle uyum içinde hücum etmesini sağla artık böyle daha çok verim alabiliyorsun. Yani günümüz futbolunda da böyle yürüyor işler. Yine belki çok gol atamaz ama en azından kanatlarla uyum içinde hücum organizasyonları gerçekleştirebilir. 

Tek forvet oynayan oyuncular genellikle arkasındaki oyuncular destek rolüne daha müsait, pas yapmayı seven, öldürücü toplar yapan, çok kaliteli ortalar çıkarabilen oyuncular olunca gol yollarında etkili olabiliyorlar.

4 sebebi vardır

Tek Forvetle Oynamak

Eğerki 4-3-2-1 veya 3-5-1-1 benzeri taktiklerde iş forvet arkalarına kalır tek başına 4 savunmacıyı idare edemeyebilir

Fazla Forvetle Oynamak

Eğerki 3-2-2-3 veya 4-3-3 gibi taktiklerde 3 kişide ceza sahasındaysa anlaşmazlıklar vb.şeyler gerçekleşir

Yetersiz Oyuncu

Oyuncu güçsüzse yapacak bişey yok destekleyici oyuncularla oynatın gol bulabilirsiniz

Yanlış Mevki

Çalışkan forvet sahte forvet yardımcı forvet rolü önemlidir eğerki 2 forvetle oynuyorsanız 1 santrafor 1 yardımcı forvet gerekir çünkü gol atmalarını sağlayacak bir suikastçi yok kanatlar afedersin eşekse bi b.k olmaz o takimdan