Jump to content
ValeriaPieta

Galatasaray | Bir Kariyer Yapalım Yahu

Recommended Posts

Spoiler
Selim Atalay, 21 saat önce yazdı:

Yeni sistemin mantığını anladım ve sezon genelinde işimize yarayabilir. Yunus'u forvet olarak kullanmak, devşirmekte mantıklı geldi. Umarım başarılı olur da yeni bir golcü kazanırız. Bunun yanı sıra ligde ve Avrupa'da iyi gidiyoruz. Ufak tefek takılmalar olmuş ama onlar da nazar boncuğumuz olsun.

Her zaman işe yaradı, yine yaracak sadece maç içinde çok fazla talimat değişikliği yapmak zorunda kalıyorum yoruyor biraz tek sorunu bu sistemin 😄 

Mert Can, 20 saat önce yazdı:

Defansa dönmemiz iyi olmuş aslında Şampiyonlar Ligi için.

Ligde ufaktan toparlanmaya başlamışız fakat Fenerbahçe deplasmanında yine kazanamamışız.

Yunus forvette neler yapacak merak ediyorum.

Fenerbahçe deplasmanında gerçekten kazanmayı beklemiyorum 😄 

Câthâch, 20 saat önce yazdı:

Sistem güzel olmuş ama lige çok iyi başlamamışız.

Sezon başında başak bir sisteme çalıştığımız ve transferleri ona göre yaptığımız için tabi biraz kötü başladık 😮 

Elvir Boliç, 19 saat önce yazdı:

Ligde Başakşehir ve Fenerbahçe'ye puan kaybedip, puan tablosunda geriye düşmemiz kötü olsa da ilerleyen haftalarda tökezleyeceklerini düşünüyorum 🙂 Şampiyonlar Ligi'ne ise diyecek bir şey yok. Performansımızı devam ettirip gruptan çıkarız 🙂 

Evet malesef biraz dengesiz ve kötü başladık sezona ama takım alışacak 🙂 

İhsan, 18 saat önce yazdı:

4-4-2 benim de çok sevdiğim fakat riskli bir diziliş, takımın alışması ve birlikte oynamayı öğrenmesi çok önemli. Origi ve Yunus genç yaştan iyi bir ikili olabilirler.

Bütün söylediklerin kehanet gibi. Hepsi sezon boyu(olumlu yönde) yansıdı takımıma😄 

thedoorsvs8mm, 18 saat önce yazdı:

Süper ligte hücümcü bir 4 4 2 kullanıp Avrupa'da kontra yapmak da iyi olabilir. Ama sonuç bazında şu an gayet iyi gidiyoruz

Evet zaten sistemin amacı maç içinde maçı kazanmak. Yani savunma olarak çıktığımıza bakma maç içinde tonlarca talimat değiştiriyorum 😄 

Comandante Bilic, 17 saat önce yazdı:

ilk sezonki şampiyonluk için tebrikler

değişik bir yapılanma geçirmişiz 4-5 ayda belli olur faydası zararı 🙂

Teşekkürler. Her zaman işe yaramıştır, beni giç yarı yolda bırakmadı Simeone hocam😄 

Yeniden merhaba herkese. Oyunu uzunca oynama fırsatı buldum biraz fazla ilerlemişim galiba 😄  O yüzden bu güncellemede maçları tek tek atmak yoracak beni 😞 

Aylara göre atacağım, sadece ŞL maçlarını ayrıntılı atacağım kusura bakmayın 🙂 

En son Ekim ayında Malatyaspor'u 3-1 yenmiş, Fenerbahçeye deplasmanda 2-0 yenilmiştik.

qd6YpW.jpg

Beşiktaş'ı da evimizde Origi'nin muhteşem golleriyle mağlup ettik.

Kasım ayı ise;

RrmYNj.jpg

Namağlup geçti Yunus - Origi ikilisi çok iyi uyum sağladılar.

Aralık ve Ocak;,

161y0D.jpg

Bu dönemde Simon Goris ve Sebastian Rode transferlerini gerçekleştirdik. Fakat Simon Grois yaş dolayısıyla 18 olucna takımımıza katılacak. Rode ise bonservissiz transfer ettiğimiz için sezon sonu takıma katılacak;

OvYqOQ.jpg

--

36rD32.jpg

Şubat Ayı;

8aqg3Q.jpg

Mart Ayı;

grd5DR.jpg

Fenerbahçe deplasmanında 2-0 yenildiğimizden beri Lig'de mağlup olmadık. Ayrıca kim bu Malatyaspor maçında gol atan Hakan Şükür?

MVNEZN.jpg

Alt yapı'da 40 maçta 33 gol 10 asist yapmayı başarmış genç oyuncumuz. Onu da gelecek sezon için iyi bir yedek oyuncu olabilecek biri olarak görüyorum 😄 Bu yüzden bu sezon biraz maçlara alışmasını istiyorum.

Süper Lig Puan Durumu

qd6Y05.jpg

Şampiyonlar Ligi;

Gruplar 

4.Maç

lqJ7XX.jpg

5.Maç

nQz7d0.jpg

6.Maç

v6kEGv.jpg

Grup Puan Durumu

P18qd9.jpg

Şampiyonlar Ligi 1. Eleme Turu

1.Maç

dvQ5d4.jpg

2.Maç

AD4mM0.jpg

Bu maçta kadrodaki 9 futbolcu yedekler ve genç oyunculardan oluşuyordu. bunu yapmamın sebebi onlarda Şampiyonlar Ligi atmosferine alışması içindi 😄 

Çeyrek Final Rakimiz;

v6kE2v.jpg

Her zamanki gibi Real Madrid.

Sezon boyu forma şansı bulan oyuncular;

lqJ7GJ.jpg

Önemli olduğunu düşündüğüm takımın ruh hali ve mutluluk durumu;

P18qZ5.jpg

dvQ5AX.jpg

--

0RvqoB.jpg

--

6ag2Lv.jpg

Ve son olarak Mustafa Cengiz her sezon bir oyuncu transfer edecek sanırım;

RrmYlR.jpg

Yine isteğimi kırmadı ve Almanya'ya gidip işi bitirdi.

Borcumuz;

DYzM0v.jpg

Genel olarak bir değerlendirme yapacak olursak;

-Sezon başında hazırlık döneminde oynatmak sitediğimiz sistem ilk lig mçalarından açık vermeye başlayınca hemen değiştirdik. Yani sezona dengesiz başladık biraz 4231 hücum, 442 savunma derken kafamız karıştı ama iyi toparladık. Tabi bu süreç zor oldu tüm antrenörlerimi kutluyorum 😄 

-Oyuncular ile sürekli birebir görüştük. Mutlular mı? Oynamak istiyorlar mı? Sözleşme istiyorlar mı? Hepsine tek tek baktık ve sorunlarını çözdük.

-Herkese forma şansı verdik. Bu da bayağı olumlu bir etki bıraktı takımın üstünde.

-Yönetim ile aramız iyi. 2 kere Antrenman tesisleri, 2 kere ise alt yapı tesisleri için geliştirme planladık. İlki bitti şu an ikincisi devam ediyor. Bazı transferler isteklerimi reddetmeyip, bire bir görüşerek futbolcuları getirdiler 😮  Yönetim ile aramda köprü görevi kuran Fatih Terim hocama sonsuz teşekkür ediyorum 😄 

-Şampiyonlar liginde namağlup Çeyrek Finale kaldık.

-Gözlemci ekibimiz ile çok iyi anlaşıyoruz.

LlkaLZ.jpg

Birazcık bütçe olsa çok güzel genç oyuncular bulduk. u21 takımımızı doldurabilirdik yani 😄  Ceza kalktıktan sonra Chelsea modelini uygulamak istiyorum. Yani u21'i genç oyuncularla doldurup, onları kiralayarak ve sonra da satarak kulübe para kazandırmak.

Herkese çok teşekkür ederim, iyi oyunlar 🙂 

Ligde müthiş bir performans yakalayıp 2. sırayla farkı açmışız. Şampiyonlar Ligi'nde de performansımız müthiş. Deplasmanda Liverpool'u yenip Kyiv'e 5 attığımız performansımızı devam ettirirsek Real'i geçebiliriz 🙂 Transferlerde Goris'in performansını merak ediyorum. Şu anda bile as takımda oynayabilecek kapasitesi var. Hakan Şükür de 1 2 sezona canavar olur 😄

Yeni sisteme geçtikten sonra takım muhteşem bir ivme kazanmış,Kiev deplasmanı muhteşem.Real Madrid maçında bol şans 🙂 .

Yeni taktik ile birlikte Origi ve Yunus coşmuşlar, harika performans. Elmander ve Eboue'ye iş vermiş olman da güzel olmuş 😄 

Süper olmuş bu güncelleme hocam özellikle goris efsane biri olacağa benziyor. Bu arada Real Madrid kardeşim artık bir salsan? 

Ligde işi son haftaya kadar bırakmamalıyız,6 puanlık farkı az daha açabiliriz.

Şampiyonlar liginde harika bir performans göstermişiz ve yine Real Madrid çıkmış ama bu sefer turu geçen taraf oluruz.

Oldukça iyi ilerlemişiz. Origi ile Yunus sağlam ikili olmuşlar, bence bu ikiliden uzun süre faydalanmalıyız.

Çok güzel gidiyoruz Origi ve Yunus`a nazar değmesin.

Liverpool R.Madrid'den daha zor bir takım. Onları deplasmanda yendiğimize göre Madridi rahat geçeriz 🙂

Spoiler
Elvir Boliç, 18 saat önce yazdı:

Ligde müthiş bir performans yakalayıp 2. sırayla farkı açmışız. Şampiyonlar Ligi'nde de performansımız müthiş. Deplasmanda Liverpool'u yenip Kyiv'e 5 attığımız performansımızı devam ettirirsek Real'i geçebiliriz 🙂 Transferlerde Goris'in performansını merak ediyorum. Şu anda bile as takımda oynayabilecek kapasitesi var. Hakan Şükür de 1 2 sezona canavar olur 😄

Bu sezon gerçekten rüya gibi geçiyor 😄 Grois 18 olunca göreceğiz umarım 😄 

SHeLvey, 18 saat önce yazdı:

Yeni sisteme geçtikten sonra takım muhteşem bir ivme kazanmış,Kiev deplasmanı muhteşem.Real Madrid maçında bol şans 🙂 .

Teşekkürler ne zaman başım sıkışsa bu taktiğimi kullanıyorum, hiç yanıltmadı beni 😄 

İhsan, 14 saat önce yazdı:

Yeni taktik ile birlikte Origi ve Yunus coşmuşlar, harika performans. Elmander ve Eboue'ye iş vermiş olman da güzel olmuş 😄 

Özellikle Origi'den çok performans aldım. O gerçekten elit bir forvet😄 

spanky018, 14 saat önce yazdı:

Süper olmuş bu güncelleme hocam özellikle goris efsane biri olacağa benziyor. Bu arada Real Madrid kardeşim artık bir salsan? 

Cidden Real Madrid bırakmıyor yahu-,- Grois is coming 😄 

Mert Can, 13 saat önce yazdı:

Ligde işi son haftaya kadar bırakmamalıyız,6 puanlık farkı az daha açabiliriz.

Şampiyonlar liginde harika bir performans göstermişiz ve yine Real Madrid çıkmış ama bu sefer turu geçen taraf oluruz.

Güzel bir sezon oluyor 😮  Real Madrid ile karşılaşmadığımız bir sezon motive olamıyoruz 😄 

Comandante Bilic, 10 saat önce yazdı:

inanılmaz iyi geçen bir güncelleme, sen ona hakan demişsin de bildiğin ibra yetişiyor 😄

"Yerli İbra" diye çıkan son Türk Mehmet Batdal 'dı 😄  O yüzden öyle demek istemedim 😄 

Selim Atalay, 9 saat önce yazdı:

Oldukça iyi ilerlemişiz. Origi ile Yunus sağlam ikili olmuşlar, bence bu ikiliden uzun süre faydalanmalıyız.

Gönderme planım yok ikisini de ama Tottenham falan ilgileniyor bakalım 😮 

UmtDmr25, 8 saat önce yazdı:

Çok güzel gidiyoruz Origi ve Yunus`a nazar değmesin.

Değmesin değmesin 😄  Güzel sezon oluyor 😮 

aydinteymur, 2 saat önce yazdı:

Liverpool R.Madrid'den daha zor bir takım. Onları deplasmanda yendiğimize göre Madridi rahat geçeriz 🙂

Bence de haklısın. Ama gruplardan daha zor oluyor bu maçlar daha çok motive çıkıyorlar 😄 

Herkese merhaba yeniden.

En son çok güzel bir sezon geçiriyorduk. Şampiyonlar ligi grubundan namağlup 1. olarak çıkmıştık. Eleme turunda Kiev ile oynayıp elemiştik. Çeyrek Final'de rakibimiz Real Madrid olmuştu..

Süper Lig'de ise ldierlik koltuğunu korumaya çalışıyorduk.

Süper Lig;

26.Hafta

oXGjno.jpg

27.Hafta

V9o02q.jpg

28.Hafta

161Lj1.jpg

29.Hafta

r5W3dB.jpg

30.Hafta

P180Ev.jpg

31.Hafta

qd6b23.jpg

32.Hafta

MVN0l6.jpg

33.Hafta

XMV0Yo.jpg

34.Hafta

dvQPqZ.jpg

Lig'de Trabzonspor maçı şampiyonluğu garantilediğimiz maç oldu. Ondan sonra riske girmeden oynattım maçları yani savunmada kalarak. Bunun sebebi ŞL'de mücadelemize devam etmemiz sakatlık riskini azaltmak istememdi.

36r7RO.jpg

Türkiye Kupası Maçları;

7a9qVv.jpg

Şampiyonlar Ligi;

Çeyrek Final

1.Maç

k94bY7.jpg

Bu maçta savunma ağırlık oynadık. Sadece kendi yarı sahamızda sıkı markaj ve sıkı press ile karşıladık rakimizi. Topu kazandığımız zamanda çok hızlı ve şuursuz değil organize bir şekilde hücuma çıktık.

2.Maç

DYzPk1.jpg

Aynı sistemi 2.maçta da uyguladık. Genel olarak 2 maçın analizi Real Madrid ile eşti oynamayı başardık ve Yarı Final'i hakettiğimizi düşünüyorum.

Yarı Final Rakibimiz; 

Manchester City

1.Maç

26LrQ0.jpg

2.Maç

oXGjzo.jpg

İstatistiklerden anlaşılacağı gibi maç boyu savunma ağırlıklı oynayıp fırsat bulduğumuzda da hücuma çıkarak oynadık. Zaten antrenmanlarda da sürekli savunma ve karşı atak antrenmanları çalışıyoruz. Manchester City'i de eleyip finale kalıyoruz 😄 Fernandes istatistik olarak çok katkı sağlayamadı diye endişelenşiyordum. Yarı Final maçında çıktı ve gerekeni yaptı helal çocuk 😄 

Son yılların en süpriz Şampiyonlar Ligi Final'i sanırım;

FC.Porto.png

Finalin adı Galatasaray - Porto

7a9qVm.jpg

Çok iyi devam ettirdiğimiz maçta genç oyuncumuz Hakan'ın 3 golü ve muhteşem performansı maçı 1 saniye bile bırakmadık. Fakat Luyindama'nın kırmızı kartı dengemizi bozdu. Hakan'ı çıkarıp genç savunma oyuncumuz Ogün'ü aldım oyuna. As sol bek oyuncumuz sakat olduğundan dolayı Süleyman ilk 11'de başlamıştı zaten. Yani savunmada tecrübeli sayılacak iki kişi kaldı bizim için Marcao ve Linnes.

Oyun planımızı da Origi'yi ilerde yalnız bırakıp ona gönderilen uzun toplardan bir şey yapmasını beklemek oldu. Herhalde yanlış bir plan yaptım. Galiba ben de sakinliğimi koruyamayıp hata yaptım 😮 

Neyse güzel sezondu buraya kadarmış. Gelecek sezon kazanmak için daha çok çabalayacağız.

Herkese teşekkür ediyorum. İyi oyunlar.

R.Madrid'i eleyip City'i eleyip Porto'ya yenilmek kötü olmuş 😞 Süleyman ve Marcao'nun kurbanı olmuşuz. Ama yine de 2.sezon finale çıkmak fantastik bir sonuç. Gelecek sezon stopere Cesar Montes'i almanı öneririm hem havadan hem yerden sıkıntı yaşamazsın 😉 tabi büyük kulüpler kapmadıysa 🙂 alternatif olarak Dael Fry , Svetozar Markovic

• Like 1

Müthiş performans için tebrikler hocam. Real Madrid'i ve City'i eleyip, Porto maçında da iyi giderken kırmızı kartlar yüzünden kaybetmemizden sonra büyük bir tebriği hakediyorsun. Lyundama'yı U21'e sürülmeli 😄 Lig şampiyonluğu için de tebrikler. Bu arada Hakan Şükür benim Sane'nin Türk versiyonu 😄 

Ah beeeee şansımız yokmuş sakat ve cezalılar büktü belimizi. Ama Silivri reis baya iş yapmış bu yaşta, bu sene alırız inşallah UCL'yi. 

Real'i ve City'i eleyip ŞL finaline çıkmak çok büyük bir başarı,seneye daha güçlü geleceğimize hiç şüphem yok .

Şampiyonlar Ligi macerası çok ilginç olmuş. Finalde hem kırmızı kart hem de Lamela'nın sakatlığı bize kupaya mâl olmuş. Önümüzdeki yıl tekrar deneriz 😄 

Lig ve ZTK olarak başarılı bir sezon geçirmişiz. ŞL ise bizden beklenti olmamasına rağmen sakin kalıp, kritik maçları kazanmayı bilmişiz. Finalde başarısız olarak görmek, kaybetmeyi kabullenmek güzel olmuş. Gelecek sezon kadromuzu bir tık daha güçlendirip, rotasyon imkanlarımızı olgunlaştırabilirsek daha iyisini yapabiliriz.

Ligde olağan performansımızı devam ettirip şampiyon olmuşuz,tebrik ederim.

Ziraat Türkiye Kupası aslında formalite icabı diyebiliriz belirli bir seneden sonra kazanmak için değil oynayayım demek için çıkıyorsun 😄 

Şampiyonlar liginde o kadar zorlu rakipleri eleyip Porto’ya finalde kaybetmek kötü olmuş.Lamela ve Luyindama olsa belki sonuç değişebilirdi,sağlık olsun.