Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar forvetimden verim alamıyorum 4-2-3-1 Geniş oynuyorum yaratıcı denedim olmadı çalışkan forvet denedim olmadı komple forvet denedim olmadı forvet olarak gustavo bou ve ben woodburn denedim ne yapabilirim verim alabilmek için?

Bir kanatımı kanat destek, diğer kanatı kanat forvet hücum oynatıyorum. Forvetimse genelde çalışkan forvet hücum oluyor. Ben bu şekilde verim alıyorum forvetimden 🙂 

Bende bir kanatımı kanat forvet hücum diğer kanadı kanat oyuncusu hücum oynatıyorum forvetimide fırsatçı golcü yaptım boş alanlara koşu yap talimatı ekledim garip bir şekilde performansı büyük ölçüde arttı😀

Henüz FM 19'da ben de çok verim alamadım. Türlü türlü taktikler ve varyasyonlar deniyorum. Yine de Gizli forvet ve yardımcı forvet ile kanatlar iyi bir iletişim kurabiliyor ancak bu skora henüz tam net yansıyamadı.

kanatlar kanat oyuncusu yada kanat forvet hücum kullanıyorum, fırsatçı golcü rakip defansla aynı sınırda durduğundan araya atılan topları kovalıyor,

fakat bu seride forvetlerin sadece bitiriciliği değil topsuz alan, soğukkanlılık, karar alma, önsezi ve konsantrasyon özelliklerinin de iyi olması gerekiyor,

özellikle mental ve fiziki açıdan zayıf forvetler az gol atıyor, bu konuda maç motorunu kasmışlar biraz, eskisi gibi leblebi forvetler çok çok az,

istisnaları yada taktiklerinizle çok gol atan forvetler mutlaka vardır,

biraz daha hazır forvetler kullanmak daha avantajlı hale geliyor

tek bir oyuncudansa hücum hattının gol katkısına bakılabilir toplam olarak

arkadaşlar forvet kendine geldi atıyor atmasınada bu sefer ofansif orta saha düştü giderek 11-12 gol atan adam 6,30'un üstüne çıkamıyor ofansif orta saha destek rolünde oynatıyorum mahvetti beni 1 kişi eksik oynuyoruz resmen ofansif orta saha pozisyonunda hangi  rolden verim alıyorsunuz ya da gizli forvet ile birlikte fırsatçı gölcü deneyen var mı?

Bir kanadı kanat forvet öbürünü Kanat oynatıyorum santrforu Fırsatçı Golcü oynatıyorum öyle verim alıyorum ben. Slimani bacaksızı bir sezonda 26 gol attı öyle.

Benim de öyleydi. Sonra kanat oyununa yöneldim ve gol yağmuru başladı 🙂 

fm 19'da doğru taktik doğru oyuncular , teknik ekip ve antrenmanlara dikkat edersen gerisi kolay sonuç asıl mesele  kaliteli oyuncu  almak bütçen yoksa potansiyeli yüksek olucak o oyuncuları iş sadece forvette bitmiyor kanatların orta saha beklerin de iyi olmalı ki bekler orta saha'ya destek olsun orta sahan kaliteli olsun ki ileriye doğru paslar dağıtıp tehlikeli pozisyonlar yaratabilsin pas ve vizyonu yüksek 1 tane orta saha bulundurmaya çalış takımında ki defans arkası toplar atarak forvetini  kaleci ile karşı karşıya bırakabilsin aynı şekilde kanatlarında orta açması pas teknik ilk kontrol top sürme vizyon gibi özellikler rol farketmeden yüksek olsun ki forvetine destek çıkıp potansiyeli yüksek olsun forumdaki rehberleri okursan dediklerimi çok daha iyi anlarsın mesela  burak yılmaz bende 29 maç 15 gol atmış rotasyon yapa yapa birde 1 maç dinlerdim en az  daha ocak ayı transfer dönemi yeni bitti daha önümde bir sürü maç var takımına doğru taktik yaptırman lazım takım uyumunun falan yüksek olması lazım teknik ekibin kaliteli olması lazım ama bunlar hemen oturmıyabilir bekle 5-10 maç en az bende öyle olmuştu 10 maç 1-0 2-0 gibi arada çok fark olmıyan skorlar ile kazandım takım taktik ve vb etkenler oturduktan sonra arap atı gibi oldu takım sonradan açıldı   😄 😄 😄  bu yazılar uzun olabilir ama üşenme oku şuan 21 maç yaptım 47 puan topladım şuan oda taktiğim çözüldü galiba anlam veremediğim şekilde takım berabere kaldı takım uyumunu tesislerdeki atmosferi falan elinden geldiğince yükselt kendiliğinden gelicek goller birde forvetinin bitiriciliği 14'den aşağı olmasın atamaz soğukkanlılık önsezi role göre pas teknik gibi özellikler çok düşük olmasın ama mutlaka ama mutlaka önsezi hız hızlanma bitiricilik yüksek olsun yoksa atamaz gol forvetin 

kısacası takıma tam uyan yada %90 uyan taktik yaptınmı forvetler leblebi gibi gol atar internetten hazır taktik indirirsen kumar gibi olur halin ya batarsın yada çıkarsın taktiğini iyi oluştur teknik ekibin kaliteli olsun takım uyumu ki özellikle bunu antrenmanlara kendin elle koy sezon öncesi ortası hiç farketmez takım uyumunu elinden geldiğince artır ki oyuncular birbirlerini tanısın dediklerimi tam yaparsan leblebi gibi gol atar forvet bunu rehberler okuyurak forumdan veya internetten daha iyi anlarsın biraz uzun bir yazı oldu ama hakkını helal et kardeşim 😄 

Edited by Çağrı
yazım hatası