Jump to content
Comandante Bilic

Philipp Lahm | 1. FC Köln | X. Sezon

Recommended Posts

PHILIPP LAHM KÖLN İLE ANLAŞTI

Philipp-Lahm-1.jpg

Philipp Lahm 11 Kasım 1983'te Münih'te doğmuştur. Bayern Münih altyapısında yetişen Alman futbolcu, kariyerinin 2 senesi dışında -kiralık olarak Stuttgart'ta- sadece Bayern Münih formasını giymiştir. Lahm sağ bek, ön libero ve orta saha gibi mevkilerde forma giymektedir. Bayern Münih'in kaptanlığını yapmıştır. Kaptanı olduğu Almanya millî futbol takımı ile 2014 Dünya Kupası'nı kazanmıştır. Dünya Kupası kazandıktan sonra millî takımı bıraktığını açıklamıştır. Kariyeri boyunca hem başarılı oyunuyla hem de karakteriyle birçok kesim tarafından sevilen Alman eski oyuncu, bugün itirabiyle 2. Bundesliga ekiplerinden 1. FC Köln ile 1 senelik mukavele imzalamıştır.

1. FC KÖLN

225px-FC-Cologne-logo-svg.png

1. FC Köln, Almanya'nın Köln kentinde kurulmuş olan ve 2. Bundesliga'da mücadele eden spor kulübüdür. Futbol takımı iç saha maçlarını Rhein Energie Stadion'da yapmaktadır. Kulüp 1948 yılında Kölner Ballspiel-Club 1901 ve SpVgg Sülz 07 takımlarının birleşmesi ile kurulmuş ve günümüze Köln'ün en popüler futbol kulübü olarak gelmiştir.

RHEIN ENERGIE STADION

rie.png

KADROMUZ

kaleciler.png
Kalecilerimize bakıldığında Horn uzun yıllar kalemizi koruyabilecek nitelikte, ancak büyük takımlara gitmek isteyebilir, elimizden geldiğince takımda tutacağız. Yedek kalecimiz eh işte, seneye sözleşmesi bitecek yerine daha genç bir isim ile anlaşacağız.

defanslar.png
Stoper hattımız kaliteli isimlerden oluşmakta. Özellikle Mere pasör stoper olarak yüksek potansiyel göstermekte, elimizden geldiğince tutmaya çalışacağım. Yanında Chizhos'u kullanmayı düşünüyorum, diğer iki isim de rotasyonda güzel iş çıkaracaktır.

bekler.png
Sağ bekte iki tane ortalama potansiyele erişecek isim var, bu sezon transfer düşünmesem de ilerleyen senelerde takviye gerekebilir. Sol bek ise Hector tecrübe ve yeteneğiyle, Horn da potansiyeli ile birçok takımın ilgisini çekecektir ama satmayı düşünmüyoruz.

orta-saha.png
Bu sezon takımı 442 ve 4411 oynatacağız. Orta sahanın ortasındaki seçenekler Koziello Salih Geis Höger Lehmann ve Hauptmann. Koziello ve Salih ile başlamayı düşünüyorum. Kanatlarda ise Risse Schaub Kainz Drexler ve Clemens var. Schaub dışındakilerle uzun vadede çok işim yok, büyük ihtimalle bu bölgeye genç isimleri getirebilirim.

hu-cum.png
Çift forvet oynatacağımız maçları düşününce 3 forvet pek yeterli değil, ama 3ünün de bu lig için fazla profilleri var. Rotasyona genç kiralık bir isim katılabilir.

BÜTÇEMİZ

bu-tc-e.png
Elimizde iyi bir bütçe var ama zaten alt lige göre üst düzey bir kadromuz var, çok harcama yapmadan geçirmeyi hedefliyorum.

TEKNİK EKİP

teknik-ekip.png
Teknik ekipe ufak dokunuşlar yaptık, FD ve Fizyo dışındaki isimler yeni. Kaliteli bir ekip oldu bence.

Gördüğünüz üzere FM Touch üzerinden devam edeceğim.

Umarım güzel ve uzun soluklu bir kariyer olur, yorumlarınızı esirgemeyin.

Şimdiden teşekkürler 🙂

Kariyeriniz onaylanmıştır,başarılar dilerim.

Bir efsanevi kariyer daha mı?

Başarılar hocam

Çok yaratıcı bir kariyer hocam başarılar dilerim böyle kariyerler hep hoşuma gitmiştir. 🙂

Mert Can, 20 saat önce yazdı:

Kariyeriniz onaylanmıştır,başarılar dilerim.

Bir efsanevi kariyer daha mı?

teşekkürler dostum neden olmasın 🙂

Elvir Boliç, 20 saat önce yazdı:

Başarılar hocam

teşekkürler 🙂

ChunkyMonster77, 20 saat önce yazdı:

Başarılar hocam 😄 Bu takımda isyan çıkar demedi deme 😄

teşekkürler 🙂 kadro derinliği yaratınca çıkabilir valla hazırlıklıyız 😄

mustafa58, 20 saat önce yazdı:

İyice her platformda kariyer açmaya başladık.Başarılar hocam 🙂

teşekkürler 🙂 her platform derken? ben tek buradayım 😄

spanky018, 8 saat önce yazdı:

Çok yaratıcı bir kariyer hocam başarılar dilerim böyle kariyerler hep hoşuma gitmiştir. 🙂

teşekkürler 🙂 eski futbolcu - teknik direktör kurgusu hoşuma gider 🙂

fsozdemir, 3 saat önce yazdı:

başarılar hocam

teşekkürler 🙂

TRANSFERLER

GİDENLER

CHRISTIAN CLEMENS FRANKFURT'TA

clemens-sat-s.png

GELENLER

PALKO DARDAI KÖLN'DE

dardai-tra.png

dardai-p.png
Dardai yaşı henüz genç olan bir arkadaşımız. Kanat oyuncu rolündeki özellikleri bu lig için yeterli ve istediğim gelişimi gösterirse 4.5 milyona takıma katmayı düşünüyorum. 3-4 yıl içerisinde forma şansı bulursa 15-20 milyonluk bir profil hayal ediyorum 😄

PELAYO MORILLA KÖLN'DE

pelayo-tra.png

pelayo-p.png
Morilla, Gijon akademisinin çıkardığı potansiyelli isimlerden birisi. 16 yaşında 20 kararlılığı var, hem 442nin kanat rolünde hem de 4411in ofansif orta saha rolünde forma şansı bulabilir. Yaşı çok genç, bence alt ligde başlamamız onun için bir avantaj.

AHMED KUTUCU KÖLN'DE

ahmed-kutucu-tra.png

ahmed-kutucu-p.png
Rotasyona bir forvet arayışımız vardı, Ahmed'i 4. forvet olarak getirsem de ikna etmek için as takım vaatinde bulundum umarım sorun çıkarmaz 😄 Öte yandan profili cidden iyi, köreltmek istemiyorum kendisini sezon içersinde şans bulacaktır.

YUSUF YAZICI KÖLN'DE

yusuf-tra.png

yusuf-p.png
Yusuf benim için de çok sürpriz oldu, lig başlamadan bir hafta önce gözlemci raporunda takıma katılma isteğini görünce kaçırmak istemedim. Buradan da 1-2 sene içerisinde Bayern Dortmund gibi üst düzey bir takıma gider diye düşünüyorum.

NOT: Modeste zaten bu sezon oynayamıyormuş iyi oldu Ahmet'i aldığımız 😄

modeste.png

Yorumlar için şimdiden teşekkürler 🙂

Edited by Comandante Bilic

Takıma gençleri ufaktan doldurmaya başlamışız,Yusuf'un Almanya macerasını merak ediyorum.

Çok güzel transferler yapmışız güzel paralar kazanacağız belliki. 🙂 

Transferler güzel. Sen touch kariyeri açtın ben mobil o anlamda dedim. Farklı platformlarda açılan kariyerleri görünce seviniyorum :d

Câthâch, 3 saat önce yazdı:

Başarılar kardeşim, Lahm ve Almanya mükemmel konu olmuş ^^ 

teşekkürler dostum 🙂 herkes tarafından takdir edilen bir isim 🙂 

Mert Can, 3 saat önce yazdı:

Takıma gençleri ufaktan doldurmaya başlamışız,Yusuf'un Almanya macerasını merak ediyorum.

yeterince tecrübeli isim vardı, ufaktan kar planları yapıyoruz 😄

spanky018, 3 saat önce yazdı:

Çok güzel transferler yapmışız güzel paralar kazanacağız belliki. 🙂 

teşekkürler ben de öyle umuyorum 🙂

mustafa58, 2 saat önce yazdı:

Transferler güzel. Sen touch kariyeri açtın ben mobil o anlamda dedim. Farklı platformlarda açılan kariyerleri görünce seviniyorum :d

doğru hocam teşekkürler 🙂

ChunkyMonster77, Şimdi yazdı:

İlk firarimiz Clemens olmuş 😄

yeni gelenlerle kanat rotasyonu artmıştı iyi paraya gitti 😄

211-imgbank-d2-20150721173540.png

1. HAFTA

1.png

2. HAFTA

2.png

3. HAFTA

3.png

4. HAFTA

4.png

5. HAFTA

5.png

PUAN DURUMU

pd5.png

220px-DFB-Pokal-logo-2016-svg.png

1. TUR

ak1.png

Lige genel olarak güzel bir giriş yapsak da hala hücum performansımızı yetersiz buluyorum, uzaktan çekilen şutlar kaleyi bulunca, duran toplardan bulduğumuz gollerle vs genel olarak puan topladık. Organize atakların çoğu sonuçsuz kaldı, savunmadaki performansımız ve Salih'in ekstra katkısı ise 5 maçta 13 puan toplamamızdaki en önemli faktörlerdi.

Yorumlar için şimdiden teşekkürler 🙂

Rakibimizi ben Magdeburg falan sanıyordum. Meğersem koskoca Hamburg varmış rakibimiz olarak 😄 

Sağlam bir giriş yapmışız,arkası gelirse bizi kimse tutamaz.

Transferler ve lige başlangıç süper. Pelayo Morilla candır 😄 

mustafa58, 21 saat önce yazdı:

Hamburgdan sonra 2. çıkalım 😄 

ilk 2 bizde çok büyük ihtimal 😄

ChunkyMonster77, 20 saat önce yazdı:

Rakibimizi ben Magdeburg falan sanıyordum. Meğersem koskoca Hamburg varmış rakibimiz olarak 😄 

knk onlar düşmemeye oynuyo 😄

Mert Can, 10 saat önce yazdı:

Sağlam bir giriş yapmışız,arkası gelirse bizi kimse tutamaz.

arkası geliyor ama hala memnun değilim şu ana kadarki en kötü hücum hattıyla oynuyorum 😄

Elvir Boliç, 3 saat önce yazdı:

Transferler ve lige başlangıç süper. Pelayo Morilla candır 😄 

teşekkürler 🙂 ilk kez oynayacağım onla şu an fena değil diyelim 🙂

211-imgbank-d2-20150721173540.png

6. HAFTA

6.png

7. HAFTA

7.png

8. HAFTA

8.png

9. HAFTA

9.png

10. HAFTA

10.png

PUAN DURUMU

pd10.png

😄 TÜRK HER YERDE TÜRK'TÜR 😄 

salih.png

Hamburg ile beraber güzel gidişatımızı sürdürüyoruz. Bu sene yenilgisiz bile bitse bu oyunla bizi üst ligde çok tokatlarlar, takımda ağlayan isim sayısı çok, genelde forma şansı bulamamaktan. Bir de Salih iki gol attı diye hemen sözleşme istedi 😄 Onlar dışında gidişat güzel 🙂 

Yorumlar için şimdiden teşekkürler 🙂

Güzel başladık inşallah istikrarımızı dahada arttırıp güzel şekilde ilerleriz 🙂 

Hamburg ile farkı açarsak sorun kalmaz gibi,Salih garanti altına almak istemiş 😄 

Sanırım biraz geç kaldım ama başarılar dileklerimi de sunayım. Sezona güzel isimler ve skorlarla başlamışız. Bu lige göre zaten güçlüyüz ve asıl yerimize hızlı şekilde çıkmamız gerekiyor.