Jump to content
ismaildondu

Oyuncu Değeri Hatası

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar en berbat sorunlardan bir tanesi budur bunu çözme yolu varmıdır?

FM2018'de Harika Oyuncuların Değeri 12 Milyonu Aşmıyor Beşiktaş'ta ki beşiktaşın itbarını 4 yıldız yaptım ve uluslararası yaptım 12 milyonu aşmıyor oyuncu değerli ne kadar iyi olursa olsun şu  anki yeteneği 175 potasniyel yeteneği 195 regenin değeri 11 milyon ki buna benzer bir sürü regen ve normal oyuncu var ama adamlar bonservisli veya bonservissiz hiç fark etmez başka bir takıma gittiğinde değeri bende 11 milyonsa onda 55 milyon 60 milyon oluyor anlamıyorum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yapmış olduğun sözleşmeyle,aldığı teklifleri reddederek oyuncunun değeri artar özellikle sözleşmedeki yüksek maaş artışı değerini de artırır.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O değer lige göre artar genellikle. Ligin itibarının yükselmesi gerekir. Takımın yükselmesi yetmez. Ancak o değerin 10 katına satabilirsin oyuncuyu. Düşük olması buna engel değil.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu gerçek hayatta da böyle. Mesela Mehmet Demirkol ozan tufan için çıkış noktası Bursaspor değilde Porto ya da Brezilya olsaydı 20 milyon Euro’lara satılırdı der. Bu oyuncunun sözleşme durumu, performansın vs yanında ligin itibarıyla ligin değeriyle de alakalı.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bence ilk başlarda gerçekliği yansıtıyor. Fakat seni anladığımı düşünüyorum ve hak veriyorum.Bu managerlik oyununun hatası. Türkiye liginden beşiktaşı çalıştırıyorum ve 2030 yıllarına geldim,elimde kaliteli regenler mevcut ve sayısız başarılar yakaladığım halde oyuncu değeri 25m i geçmedi ve üst klasman oyuncular mevcuttu.Ek olarak oyunculara gelen teklifler 30 35 m civarıydı tam bir saçmalıktı ve bu oyundan sogutan bir nedendi benim için.

 

Oyunda başarı yakaladığın zaman takım itibarı oyuncu değeri, lig değeri ve başarılı ve kaliteli oyuncuya gelen tekliflerin daha da fazla olması lazım bu oyunun en büyük hatalarından birisi.

Edited by forzaOnur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Süper ligi hic oynamadim ama fm 2017 de watfordla 2019 yılında benficadan 13 MN EUROYA aldığım ze gomesi 100 MN EUROYA man.citye satmıştım.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arkadaşım aynı sorunu bende yaşıyorum hatta onun için buradayım. Ama arkadaşlar tam olarak bizi anlamıyolar , sanki biz bilmiyoruz bazı şeyleri , tr ligi şuan en iyi 3 ligten bitanesi oyunumda ve takımım bjk dünyanın en iyi takımı ama 160 ml verdiğim oyuncu bile 2 sene sonra 30 a falan düşüyor bu bir hatadır . Tamamen saçmalıktır .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...