Spor Bilimcisi Nedir?

0

Merhaba FMTürkiye ailem,

Bugün sizlere oyuna yeni eklenen personellerden birisinin ne işe yaradığını ve nasıl faydalanacağımız hakkında ufak tüyolar vereceğim. Bu seriyle beraber eklenen Spor Bilimcisi, oyuna açık alanda etki etmese de ufak işlerle büyük başarılar elde etmemize fayda sağlayacaktır. İlk olarak fizyo özelliği ön planda olsa da, daha sonralardan kondisyon özelliği ön planda tutulup, fizyo özelliği de olursa iyi olur açısına getirilmişti. Bizim vereceğimiz özelliklere dayalı bulursanız hakikaten doktorlara ve ustalarına açık alanda yardım edecek, takımı sakatlanma konusunda koruyacak bir atılım yapmış olacaksınız. Lafı fazla uzatmadan direk konumuza geçelim.

  • Sakatlık konusunda takımı dinç ve formda tutma adına gerekli olan özellik.
  • Olması gereken bir özellik değil ama olursa tadından yenmez.
  • Sakatlık konusundaki gelişim ve önleme olaylarında ekmeğini yiyebileceğiniz için şart diyebilirim.
  • Sakatlık sırasında ve öncesinde işinize yarayacak özellik. Sağlık konusunda bize göre şart!

spor bilimcisi

Spor bilimcisi olarak işe aldığımız isimler, takıma ve doktorluk alanına daha verimli çalışma ve sakatlık sorunlarında aktif olarak azaltma gibi görebiliriz. Milan kariyerimizde spor bilimcilerini özel olarak seçip, sakatlık sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir sezon boyunca sert futbol oynamam rağmen sakatlık oranı ilginç gelecek ki 4-5 ile sınırla kaldı ve bu süreçte en uzun sakatlık ise 1 ay olduğunu da belirteyim.

Yukarıda verdiğimiz özelliklere göre spor bilimcisi aldığınızda takımınızdaki doktorların da rahat edebileceğini söyleyebilirim. Doğru sakatlıklık yöntemi ile bu personeller birleştiğinde sakatlanma riskini en aza indirebilirsiniz. Aktif olan 2 farklı kariyerimizde de sakatlık olayını en az seviyede yaşadığımıza şahitlik ettik. Bu sakatlanma olayını azalttığımız için ligde ve kupalarda aktif olarak rol alan isimlerimizin verdiği katkı sayesinde başarılı sezon(lar) gördük. Unutmayalım ki; her teknik adam, oyuncular gibi gelişim gösterebilir. Potansiyelli personelleri doğru şekilde kullanmak, takım için en doğru adım olacaktır.

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikFutbol Direktörü Nedir?
2014 yılında kurulan ve kurulduğu günden yana Football Manager serilerini tanıtmak, yaygınlaştırma ve yaptığı yamalar ile daha keyifli oyun haline getirmek için çalışan destek platformu

YORUM YOK

CEVAP VER