Jump to content

havari13

FMT Üye
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

havari13 last won the day on October 23 2017

havari13 had the most liked content!

Community Reputation

11 Normal

About havari13

 • Rank
  Ulusal C Lisansı

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. öncelikle tüm yorumlar için teşekkürler. Oyuncu istatistik olarak fena işler yapmıyor. Fakat öyle fark yarattığı bi oyun oynamıyor ya da skora katkı sağlamıyor. Sol kanat geniş alan, hücuma çık vs. oynatıyorum beklentim soldan yardırsın güzel bi orta kessin. ama doğru düzgün bi orta girişimi olmuyor, skorların cogu ceza sahasının içerisindeyken verdiği paslar ve son direkte ağlara yolladğı gollerden oluşuyor. bireysel antreman ve oyun içi tercihlere hala daha açığım. oyuncuyu kesmeyi ya da anadolu kulüplerine yollamayı düşünmeye başladım. Şayet her maç as çıkmaktan ötürü şımarmış olabilir.
 2. Arkadaşlar altyapımdan 190 pa lı oyuncu cıktı fakat maçta beklediğim performansı göstermiyor. Öyle kanattan yardırma, enfes ortalar kesme falan yok. Oyuncunun gelişimi için nasıl bir yol izleyebilirim? Bireysel antrenman ya da oyun içi talimatlar konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
 3. Daha önceki serilerde de paylaşılmış oyuncu 1990 doğumlu. Pa sı 140. Yönettiğim orta sıra bi takımda(TSL), ilk sezonunda 28 maç 10 gol 8 asistle oynadı. Takımınız; orta sıra takımıysa taşıyıcı, alt sıra takımıysa sınıf atlatıcı, üst sıra takımıysa ideal bir oyuncu olur takımımız için. Peşin edit: İçeriği telefondan oluşturduğumdan dolayı profilini paylaşamadım.
 4. @Galaxix bazı takımların avantajı olduğu söyleniyor zaten. Ama hocam sen sanırım regen bulmaya mı çalışmısın, yoksa bana nmı öyle geldi ?ben alttan çıkarmaya çalışıyorum da, şayet sen de buna çalışıyorsan, Kendi gözlemcilerin ülke hakkındaki bilgisi nasıl ? Editörden bunu da geliştirip denedin mi?
 5. Türklerden kurulu bir takımla kariyer yapmak istedim. Yeni bi kulüp kurdum falan. Ama altyapıdan oyuncu gelmesinde sıkıntı yaşıyorum. Kimse alt yapı sistemi, tesisler, pa,ca,ülke ortalaması demesin. Bunların bilincindeyim, galatasarayda bunları uygulamış olmama rağmen genelde ülkenin yetenekleri başka kulüplerden çıktı. Neyse yeni açtığım kulüpte gözlemcilerimi türklerden ve Türkiye bilgi seviyesi yüksek kişilerden seçiyorum. Hatta altyapı sorumlum falan da türk. Sizce gözlemcilerimi bu kadar türkiyeye odaklamak yersiz mi? Yoksa bir etkisi olur mu? Keza altyapı hocası için de benzer sorular geçerli.
 6. Kullanıcı Adı: havari13 Steam Adı (Steam açıkken sağ üstte görünen ad): havari13 Steam Adresi (URL): https://steamcommunity.com/id/havari13 Çevrimiçi Saatler: Günden güne değişiklik gösteriyor. [Varsa]Steam haricinde herhangi bir iletişim adresi(Facebook/Twitter):
 7. fm18'de 2023 yılındayım, messiyi serbest oyuncular listesinde gördüm. Rotasyonda kullanırım, hem messiye forma giydirmiş olurum dedim, ağustos ayında sözleşme imzaladık. bir hazırlık maçına çıktıktan sonra eylül ayında emekliye ayrılacağını açıkladı.
 8. anlatacaklarım tecrübeden daha çok kendi seçimlerim daha bilgili kişiler yardımcı olabilir. Öncelikle ben aradığım oyuncu yatırım oyuncusu mu yoksa oyuna etki edecek oyuncu mu buna dikakt ederim. Birincisiyse daha çok zihinsel özelliklerine bakarım ki yeteneğini geliştirebilecek kafa olsun. İkincisiyse bu özelliklerin yanı sıra oyuncunun bölgesinde önemli olan özellikleri ararım. Eğer geçmişi varsa bir de oyuncunun geçmişindeki performansına bakarım. Tabi forumda daha uzman scoutlar vardır bu konuda. Bir de milli takımların genç takımlarına ve ligindeki ya da dünyadaki genç transfer haberlerine dikkat et. Oyuncunun özelliğinin 15ten 8 e düşmesi garipmiş. Mutsuzluk,yorgunluk, tembellik(zihinsel özellikler),yaş,tatil,sakatlık vs. etkiliyor olabilir. oyuncu gelişimi forumda rehber olarak paylaşılmış, gogıl amca da yardımcı olur. En önemli etmen bence oyuncunun oynatılması. Bir de takım uyumu olayı var fm18 de özel ders verirken hakim grubun kişisel özelliklerine uygun hem de oyuncunun mevki ya da mevkisine yakın kişileri arzuladığın kişilikteki oyuncuları kullanırsan daha başarılı olacağını düşünüyorum. Bol şans. edit: bir de youtube da oyuncu gelişimini karşılaştırmalı bir şekilde analiz eden videolar var onlara da bakabilirsin.
 9. oluşturacağımız draft ligi için 1 kişiye ihtiyacımız var. Hazırda 3 ya da 4 kişiyiz. Hafta içi 8.30dan sonra ve haftasonu esnek saatte müsait olan, katılmak isteyen olursa yazsın lütfen.
 10. fmci öğretmen ile draft modunda oynuyoruz ilgilenen arkadaşlar irtibata geçebilir.
 11. arkadaşlar birbirinize ve birbirimize daha kolay ulaşabileceğimiz ve programları birbirleri ile uyuplu olup online oynamak isteyen kişilerin birbirine daha kolay ulaşması için discord kanalı oluşturdum https://discord.gg/RZnRrM linkinden dahil olabilirsiniz. linkin geçerliliğini yitirmesi halinde bilgilendirdiğinizde yenileyeceğim.
 12. iyi günler bi arkadaşla online oynamaya çalışıyoruz. hızlı ilerleme kendi aramızdaki maç, biri ofline iken ilerleme vsvs. konularda bilgilendirecek tecrübe sahibi biri var mı? edit:gerek kalmadı silinebilir
 13. yetkili birine değil, ilk adımı atacak birine ihtiyaç duyuluyor sanırım. kurun da atalım artık.
 14. şampiyonlar liginde barcelona deplasmanında denedim, fazlasıyla başarılı. arkadaşların dediği gibi kadro ve takımdan kaynaklı olabilir ama ben oynanan oyundan da memnun kaldım.(galatasaray)
×
×
 • Create New...