Jump to content

Younés Belhanda

FMT Üye
 • Content Count

  303
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Younés Belhanda last won the day on February 17 2018

Younés Belhanda had the most liked content!

Community Reputation

83 Normal

About Younés Belhanda

 • Rank
  Ulusal B Lisansı

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bay
 • Konum
  bursa
 • İlgi Alanları
  Galatasaray

Recent Profile Visitors

599 profile views
 1. Evet onları gördüm fakat kondisyon biraz düşer yazıyordu çoğunda yanlış hatırlamıyorsam?
 2. Hocam böyle yazmışken bir şey soracağım kondisyon nasıl yükleniyor antrenmandan ben bulamadım bir türlü?
 3. Puu istifa. Türkiye’ye altı atmak nedir bir daha gelme bu ülkeye almazlar içeri
 4. Dar Alanda Savunma için söyledim hocam. Ha zaten kanat oynayan rakibe karşı dar alanda savunma yapmak adeta gel bana gol at demek, rakibiniz oyunu bilerek geniş alana yayıyor kanatlarının pozisyon bulması için ve siz inatla dar alanda savunma yapmak istiyorsunuz. Elbette Geniş Alanda Savunma’nın da kendince dezavantajları var. Bu seferde rakip forvet hızlı ve çevikse savunma arasına atılan toplar kalpten gitmenize sebep olabilir. Buna engel olmak için ya kaleciniz Libero-Savunma oynayacak, ayrıca ani çıkışı, hızı ve hızlanması yüksek olacak. Ayrıca stoperlerinizin hızlı olması da gerek. Geniş alanda savunma yaparsınız Daha Sıkı Markaj Yap talimatını da eklemek gerekebilir. Eklemeyi unutmuşum mesela rakibin sol kanadı sol ayaklıysa ve Emre Belezoğlu gibi orta açıyorsa savunmayı genişe yayıp beklerinizin rakip kanatları savunmasını istersiniz ama kullandığı ayağın ters kanadında oynuyorsa yani sol ayaklıysa ama sağ kanatta oynuyorsa dar alanda savunma yapmak daha uygun olur.
 5. Daha Sıkı Markaj Yap/Topa Dal komutlarını ekleyebilirsiniz. Eğer takımı katı/akıcı şeklinde ayarlama olsaydı bu seride Çok Akıcı yapın derdim. Ayrıca stoperlerinizin bireysel talimatlarında Mevkinden Ayrılma varda kaldırın. Eğer isterseniz presiniz son seviyedeyse bir seviye düşürün. Yani tam ortanın bir kademe ilerisi ama yapmasanız da olur. Bir de burada rakibi iyi analiz etmek gerek. Yani eğer forvet arkasının vizyonu ve pas kabiliyeti yüksekse savunmayı genişe alabilirsiniz. Hatta geniş yaptıktan sonra 3-5-2’yle oynayıp, stoperlerinizi uzun boylu koyarsınız. Yani şöyle düşünün: Tepecikspor ile Real Madrid maç yapıyor. Tepecikspor rakibin onları altıya katlayacağını bilse de takımına bol pas yapın, çalım atın ve sadece hücumu düşünün diyor. Bu ölüme gitmek demektir. Eğer rakibiniz sizden güçlüyse ve taktiğiniz oturduysa üstünde ufak oynamalar yapıp rakibe uygun hâle getirebilirsiniz.
 6. Aklıma henüz denemediğim ama deneyeceğim bir taktik geldi: As forvetimizi forvet arkasına koyup gizli forvet rolü verip daha çok şut çek talimatları eklemek (Tabi bitiricilik ve uzaktan şutu yüksek olacak), forvetimizi de sahte forvet oynatmak.
 7. Evet bunu merak ettim nasıl yapabiliriz? Yani tüm takım ilerideki adamıma top atacak ve forvetimiz bitiriciliğini konuşturarak en az 20-25 gol atacak. Nasıl böyle bir takım kurabilirim?
 8. Yılın takımı çok komik olmuş o Kölnlüler ne öyle yemin eden tabur gibi Bu arada yıl 2026 oldu ecele kadar gideceksin herhalde. Bu sene üçlü yapmazsan istifa. Zaten başarısızlığın çekilmiyor ne o öyle Hamburg'a yenilmeler?
 9. Evet yüklenmiş sanırım. Eski korner taktiğime benziyor fakat olmayabilir de. Evet eklemişsiniz daha yeni sanırım çünkü onu gözden kaçırmam imkansız kaçırdıysam da gözüm yok herhalde Çok teşekkürler hocam kullanmaya başladım. Senin Köln kariyeri için ayrı kategori açacaklar efsanelerde. Arkadaş 600 mesaj nedir efsanevi olmak için gereken mesajı ikiye katladın Neyse iyi günler mesaj atmıyorum ama takip ediyorum kariyerini de.
×
×
 • Create New...