Kenar Talimatları Nedir ? Bağırmasak Olmaz mı ?

1

Hepinize iyi günler,

Bugün ki yazımda kenar talimatlarıyla oyuna nasıl etki ederiz veya saha kenarından kendimizi yırtarak bir şeyleri değiştirebilir miyiz diye bu konuya değinmeyi kendimce uygun gördüm. Şimdi ilk olarak şunu anlamamız lazım. Kimse Yılmaz Vural, Bielsa veya Fatih Terim gibi şekilden şekile girmesin. Burada maalesef bizim hareketlerimizi oyuna yansıtamıyoruz o yüzden değişik hareketler yapmak yerine oyuncularla konuşmayı tercih etmeliyiz.

Yılmaz Vural

 

Herkes kaybedilen maçlar sonrası bu şekile büründüğünü hatta ezerek oynamamıza rağmen son dakika golüyle mağlup durumuna düştüğümüzde bu tarz hareketleri yapıyoruz. Burada bu tarz şeyler yaparsak oyunda hiç bir şey yapmamış ve oyunu kabullenmiş oluyoruz. Bundan ötürü yenilen gol sonrası takımın dengesini bozulacağından ötürü hemen oyuncularımız ile konuşarak bu durumu tersine çevirmek için kolları sıvıyoruz. Takımınız ileriye çıkmakta sıkıntı yaşıyorsa komutlardan agresif => ileri çıkın talimatıyla takımı ateşlemeye çalışıyoruz. Bielsa

Baktınız bu rağmen hala bişeyler yapamıyorlar ve atak üstüne atak yiyorsunuz hemen farklı bir komut olan semt oturuş şekliniz ile agresif = > daha azimli oynayın. Unutmayalım ki konuşma stiliniz maçı maçlarda lazım olacaktır. Takımın dengesi bozulurken ise doğru tercihi yapmanız maçı size kazandırabilir. Üst üste gelen gollerden sonra dengesini kaybetmiş bir takıma karşı agresif konuşmak pek faydalı olmayacaktır. Sinirli gözüken oyuncularınız kart görmeye müsait olduğu gibi pas hatalarıyla sizi zor duruma sokacaktır. Bundan ötürü kötü oynayan yıldız oyuncunuz bile olsa maçtan hemen çekmeniz gerekecektir. Bunu geciktirmeyin çünkü bende dahil olmak üzere düzelir, gol atar umuduyla sakladığımız isimlerin kurbanı oluyoruz. Unutmayalım ki maçı kaybedince oyuncular parasını alır gider ama menajerler öyle mi ?

Fatih Terim

Bu oyuncuları sakin = > sakinleşin olarak kontrol altına almamız şart. Fatih Terim gibi motivasyonu bol olan konuşmaları yapmaya çalışın. Başta geri düştüğümüz maçlarda hemen hırslı bir dil ile takımı azimli veya istekli oynamaya bağırın. Gerekli olan yerlerde takıma ileri çıkın komutunu vermeyi unutmayın. Her şeyden önemlisi ise maçı kazanacağını inanın beyler! İnanmadığınız bir şeyi takıma aşılayamazsınız. Yıldız oyuncularınıza değil takım oyununa güvenin. Maç 1 kişi ile değil 12 kişiyle kazanılır. ( 12. kişi taraftar, siz, onlar vs her neyse işte )

Rehber Sahibi : Selim Atalay ( yRookieMan)

PAYLAŞ
Önceki İçerikDoğru Hamleler, Doğru Takım!
Sonraki İçerik
2014 yılında kurulan ve kurulduğu günden yana Football Manager serilerini tanıtmak, yaygınlaştırma ve yaptığı yamalar ile daha keyifli oyun haline getirmek için çalışan destek platformu

1 YORUM

CEVAP VER