Kaptan Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

Kaptan

Yeni bir kulübe geldiğinizde veya her sezon başı sahada takım arkadaşlarına önderlik edecek bir kaptan ve kaptanın yokluğunda bir ikinci kaptan seçersiniz.Bunun yanı sıra kaptan ve yardımcısı oynamazken kaptan olacak kişilerin bir listesini Taktikler ekranından yapabilirsiniz.

Kaptanın Sorumlulukları

Kaptanınızın ana görevi sahada arkadaşlarını motive etmek ve onlara liderlik etmektir.Bir görevi de saha dışında bir rol model olması ve siz ve oyuncularınız arasında iletişim bağı kurmaktır.Örnek olarak kaptanınıza veya yardımcısına;

-Takımın morali ve gidişatı hakkındaki düşüncelerini

-Mutsuz olan bir arkadaşıyla konuşmasını

-İki takım arkadaşının arasındaki anlaşmazlıkları çözmesini

-Ve yeni transferleri karşılamasını isteyebilirsiniz.

Kaptan Seçerken

Bir kaptan seçerken bu faktörlere dikkat edilmelidir;

Takımdaki Durumuna

Kaptanın as takımda sürekli olarak yer almasına ve şimdiki yeteneğinin(CA) takımla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.Oyuncularınız kendilerini kolayca motive eden bir kaptanı daha çok isteyeceklerdir.Dikkat;

Takımdan çok üst yetenekli bir kaptan oyuncularınız arasında mutsuzluk yaratabilir ve yerine başka bir oyuncu geçirmek zorunda kalabilirsiniz.

Yaşına

Kaptanınız birkaç yıldır takımda olan kıdemli oyuncularla uyumlu yaşta olmalıdır.Eğer deneyimli (kıdemli) oyunculardan değil de genç oyunculardan kurulu bir kadronuz varsa birkaç deneyimli oyuncu takımınıza iyi gelebilir.

Özelliklerine

Kaptanınız öncelikle yüksek Liderlik özelliğine sahip olmalıdır.Bu özellik kaptanın, arkadaşlarını motive ve liderlik ederken daha efektif olmasını sağlar.Yüksek Kararlılıközelliği ile sahada yüksek tutumuyla arkadaşlarına iyi bir örnek olabilir.Aynı şekilde Cesurluk,Takım Oyun ve Çalışkanlık kullanışlı olabilir.

Kişiliğine

Kaptanınız pozitif bir kişiliğe sahip olursa saha içi ve dışında uygun bir rol model olur,Profesyonellik gibi kişillikler buna en yakın kişiliklerdir.

İtibarına

Kaptanın takım arkadaşlarına görece yüksek bir itibarı avantajlı olur.İtibarı görmek için oyuncun profiline girip bilgi kısmından görebilirsiniz.

Pozisyonuna

Oyuncunun pozisyonu da önemlidir.Kaleciler kaptan olursa defansı daha iyi organize edebilir,defans sıkıntısı çeken takımlar için bu önerilebilir.Genel olarak bir orta sahanın kaptan olması daha avantajlıdır.

Kaynak : http://www.guidetofootballmanager.com/tactics/appointing-a-captain

Çeviri FMTürkiye sitesine aittir başka yerde paylaşılamaz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDiego Lopes | 20 | OOS(M)
Sonraki İçerik3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig
2014 yılında kurulan ve kurulduğu günden yana Football Manager serilerini tanıtmak, yaygınlaştırma ve yaptığı yamalar ile daha keyifli oyun haline getirmek için çalışan destek platformu

YORUM YOK

CEVAP VER