Futbol Direktörü Nedir?

0

Merhaba FMTürkiye ailemiz,

Football Manager serilerinden son zamanlarda personel olaylarının önemini arttırma, oyuna dahil etme ve takımın bir parçası haline getirmek için uğraştıklarını biliyoruz. Günümüzde Futbol Direktör‘den çok Sportif Direktörü gördüğümüzü biliyorsunuz. Oyunda Sportif Direktör, yönetim ekibine dahil edilirken, Futbol Direktör ise teknik ekibe yani bizim kontrolümüze bırakılmış. Bu rehber konumuzda Futbol Direktör ne işe yarar, ne yapar ve oyunda bize katkısı nasıl olur gibi soruları cevaplamaya gayret göstereceğiz.

İlk olarak FD aldığımızda dikkat etmemiz gereken özellikleri vardır. Başarılı FD almak için gereken şartlara önem verip, aralarından seçici olmamız gerekiyor. 

Futbol Direktör

Futbol Direktör olarak işe alacağımız kişi oyuna göre OPD ile OYD özelliğini iyi olması kafi olarak gözüküyor. Bize göre ise Kararlılık, Disiplin Seviyesi, Uyum ve Motivasyon olarak iyi olması da işimize yarayacak seviyesindedir. Bunların neden lazım olduğuna gelirsek eğer;

  • Vereceğiniz görev(leri) yerine getirmesindeki azmini, düzeni göstergesi diye görebilirsiniz.
  • Sözleşme yenileme, transfer ve bir çok vereceğiniz iş konusunda kararlı olması sizin yararınıza olacaktır.
  • Motivasyon, takıma faydasını arttıracak gizli özelliklerinden bir tanesidir. Personel, kendini geliştirirken takıma faydasını arttıracaktır.
  • Gözlem ekibinin başı olarak görevlendirdiğiniz de görevi sizin yerinize devralıp, gelen oyuncuların potansiyelini sizin için değerlendirir.
  • Gözlem ekibinin başı olarak görevlendirdiğiniz de görevi sizin yerinize devralıp, gelen oyuncuların yeteneğini sizin için değerlendirir.
  • Yabancı bir ülkeden, farklı bir ülkeye gelen antrenörlerde bulunması gereken özelliktir. Görev yapacağı uyum sağlaması, takıma tam olarak katkı sağlamasına fayda sağlayacaktır.

Peki bu özellikler sadece boş durması için mi gerekli? Futbol Direktörü ile neler yapabiliriz veya ne görevleri verebiliriz?

Sorumluluk

Sol MenüTemamızın sol menüsünden ” Kulüp Çalışanları “ sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra ” Sorumluluk “ sekmesine basıyoruz ve sayfamız önümüze geliyor. Tüm takım hakkında değişikler yapacağımız, kimlerin neyi kontrol etmesi gerektiği bu sayfada yer alıyor. İsterseniz burada değişiklik yapıp, düzeltmeler yapabilirsiniz.

Birde unutmamak için benim gibi gerçekçilik olsun diye geçmiş kariyerlerine göz atanınız varsa geçmişini kontrol etmeniz gerekiyor. Mesela zamanında başarılı kulüplerde görev almış ama son zamanlarda formunu kaybetmiş antrenörleri kulübe almayı seven birisiyim. Mesela Albert Benaiges bunlardan birisi diyebilirim.

Albert GeçmişiGördüğünüz üzere zamanında Barcelona‘da görev almış ve yaklaşık 7 sene gözlemci görevini yürütmüş. Daha sonra ise farklı alanlara yönelmiş ve farklı alanlarla şansını denemiş birisi. 1 Sene takımda durduktan sonra tekrardan İspanya’ya döndüğünü söylemekte fayda var. ( Genelde Atletico Bilbao takımı alıyor )

 

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikLibero Kaleci Nedir?
Sonraki İçerikSpor Bilimcisi Nedir?
2014 yılında kurulan ve kurulduğu günden yana Football Manager serilerini tanıtmak, yaygınlaştırma ve yaptığı yamalar ile daha keyifli oyun haline getirmek için çalışan destek platformu

YORUM YOK

CEVAP VER