Jump to content
Hoş Geldin Misafir!

Her şeyden önce emeğe saygı gösterelim. Emeğe saygı göster ki devamı gelsin...

Merhaba FMT ailemiz,

Sitemizde korsan oyunlara destek verilmemektedir. Korsan oyunla ilgili açacağınız konular, kapatılıp çöp kutusuna taşınacaktır.

Kırık resimler hakkında ise Türkiye'de yasaklanmış resim upload sitelerinden(imgur) uzak durmanızı öneririz. Yasaklı sitelerde resim çekilmiyor ve kırık olarak gözüküyor. Bu yüzden hizliresim upload servisini kullanabilirsiniz.

 

J3nDXq.png FMTürkiye

J3nDXq.png FMTürkiye Grubu

OE7Dk0.png FMTürkiye

40bzD0.png FMTürkiye

Messerschmitt

Kaptan Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önerilen İletiler

KsPzM64.png

 

 

Kaptan

 

Yeni bir kulübe geldiğinizde veya her sezon başı sahada takım arkadaşlarına önderlik edecek bir kaptan ve kaptanın yokluğunda bir ikinci kaptan seçersiniz.Bunun yanı sıra kaptan ve yardımcısı oynamazken kaptan olacak kişilerin bir listesini Taktikler ekranından yapabilirsiniz.

 

 

Kaptanın Sorumlulukları

 

Kaptanınızın ana görevi sahada arkadaşlarını motive etmek ve onlara liderlik etmektir.Bir görevi de saha dışında bir rol model olması ve siz ve oyuncularınız arasında iletişim bağı kurmaktır.Örnek olarak kaptanınıza veya yardımcısına;

 

-Takımın morali ve gidişatı hakkındaki düşüncelerini

 

-Mutsuz olan bir arkadaşıyla konuşmasını

 

-İki takım arkadaşının arasındaki anlaşmazlıkları çözmesini

 

-Ve yeni transferleri karşılamasını isteyebilirsiniz.

 

Kaptan Seçerken

 

Bir kaptan seçerken bu faktörlere dikkat edilmelidir;

 

Takımdaki Durumuna

Kaptanın as takımda sürekli olarak yer almasına ve şimdiki yeteneğinin(CA) takımla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.Oyuncularınız kendilerini kolayca motive eden bir kaptanı daha çok isteyeceklerdir.Dikkat;

Takımdan çok üst yetenekli bir kaptan oyuncularınız arasında mutsuzluk yaratabilir ve yerine başka bir oyuncu geçirmek zorunda kalabilirsiniz.

 

Yaşına

Kaptanınız birkaç yıldır takımda olan kıdemli oyuncularla uyumlu yaşta olmalıdır.Eğer deneyimli (kıdemli) oyunculardan değil de genç oyunculardan kurulu bir kadronuz varsa birkaç deneyimli oyuncu takımınıza iyi gelebilir.

 

Özelliklerine

Kaptanınız öncelikle yüksek Liderlik özelliğine sahip olmalıdır.Bu özellik kaptanın, arkadaşlarını motive ve liderlik ederken daha efektif olmasını sağlar.Yüksek Kararlılık özelliği ile sahada yüksek tutumuyla arkadaşlarına iyi bir örnek olabilir.Aynı şekilde Cesurluk,Takım Oyun ve Çalışkanlık kullanışlı olabilir.

 

Kişiliğine

Kaptanınız pozitif bir kişiliğe sahip olursa saha içi ve dışında uygun bir rol model olur,Profesyonellik gibi kişillikler buna en yakın kişiliklerdir.

 

İtibarına

Kaptanın takım arkadaşlarına görece yüksek bir itibarı avantajlı olur.İtibarı görmek için oyuncun profiline girip bilgi kısmından görebilirsiniz.

 

Pozisyonuna

Oyuncunun pozisyonu da önemlidir.Kaleciler kaptan olursa defansı daha iyi organize edebilir,defans sıkıntısı çeken takımlar için bu önerilebilir.Genel olarak bir orta sahanın kaptan olması daha avantajlıdır.

 

 

Kaynak: http://www.guidetofootballmanager.com/tactics/appointing-a-captain

 

Çeviri bana aittir.Başka bir sitede paylaşılamaz.

 

  • Beğen 3

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çeviri için teşekkür ederim. Bunu son kariyerde Mehmet Ekiciyle deniyordum ve inanılmaz bir verim aldım. Hem defansif hemde ofansif olarak performans artışının yanı sıra ortalaması bile buna etki ediyor. Taktik konusunda göstermiştim. Topu atıp, geri durmak yerine devamlı olarak yoklamayı seviyor. Haliyle kaptan olmasıyla bu tür atakları daha da olgunlaştırıyor.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×