Merhaba FMT ailemiz,

Sitemizde korsan oyunlara destek verilmemektedir. Korsan oyunla ilgili açacağınız konular, kapatılıp çöp kutusuna taşınacaktır.

Kırık resimler hakkında ise Türkiye'de yasaklanmış resim upload sitelerinden(imgur) uzak durmanızı öneririz. Yasaklı sitelerde resim çekilmiyor ve kırık olarak gözüküyor. Bu yüzden hizliresim upload servisini kullanabilirsiniz.

3 adet Football Manager 2017 hediye edeceğimiz çekilişe katılmak için tıklayınız

J3nDXq.png FMTürkiye

OE7Dk0.png FMTürkiye

40bzD0.png FMTürkiye

D Sinyor

FMKolik v3 - Daima Hücum!

Bu konuda 45 ileti var

Bildiğiniz gibi geçen sene olduğu gibi bu senede taktiklerimi sizlerle paylaşıyorum. Bu sefer ki biraz hazıra konma gibi oldu. FM14 serisinde tutulan ve epey istek gelen v2 taktiğimi FM15 serisine uyarladım. İlk denemeler biraz sıkıntı olsada sonunda başarıya ulaştım. Taktiği sadece Trabzonspor ile denedim. 2-3 kişiye taktiği ilettim ve taktiği denedikten sonra konuya yorum olacak atacaklar.

Taktik Dizilişi

------------------

QRoMqG.png

Dizilişimiz bu şekilde. Zaten bu taktiğin özelliğini bilenler geçen seride nasıl etkili olduklarını görmüşlerdir. Bek oyuncularımız kanatları aratmayacak şekilde oynuyor olacaktır. Hem asist, hemde gol noktalarında hücum hattımızı yeterince rahatlatacaklarını varsayıyorum.

Taktik Dizilişi ( Öneri )

------------------

vgv4qm.png

Ben bu taktiği sevdim ama kanat oyuncularım var nasıl yaparım ? Diyen arkadaşlara ufak bir tavsiyem olacak. Birkaç maç ile denemiş olduğum resimde ki sistemi sizde deneyebilirsiniz. Bekler yine eskisi gibi hücuma çıkarak, kanatları rahatlatacaktır. Ofansif olarak sağlam adımla geleceğiniz için gol pozisyonlarına girebilirsiniz.

Direktifler

-------------

Yv7bnD.png

Bu taktiğimizde kalabalık orta sahamız ile pres yapıp, yüksek tempo oyun oynayarak rakibimizi zorluyoruz. Bu tempoya ayak uydurabilmek için kondisyon çalışmaları ve yerinde değişiklikler şart olduğunu unutmayınız.

Rakip Talimatları

------------------------

lk61VB.png

v2 taktiğimizde pres yapıp, sert futboldan kaçınmıştım. Burada ise tam tersini yaparak sert futbola yönlendiriyorum. Sert futbolda olmasına rağmen ligin en az kart gören takımlardan birisi oluyorsunuz. Birde faul oranları bu denli azalıyor. ( Takımdan takıma değişiklik gösterebilir )

Taktik Geneli

------------------

oAR71Q.png

Kontrollü ve Akıcı bir futbol oynayarak rakibimize karşı dikkatlı olup, hızlı bir oyun sergiliyoruz.

Antreman Türü

--------------------

rgo9GP.png

Sezon öncesi Kondisyon çalışmasına ağırlık vermeniz daha faydalı olacaktır. Kondisyon çalışması yeterli olduğunu düşündüğünüzde ise Savunma ve Hücum antremanları yaptırarak takımı tam olarak taktiğe uyumlu hale getirebilirsiniz. Daha sonra ise Top Kontrolü çalıştırarak bu konuda da takımı bir tık ileriye taşıyabilirsiniz.

Duran Toplar

-----------------

P5ZMj8.png

Hücum duran toplarıda yani koşe vuruşlarında bu dizilişi yapıyorum. Bunun sebebi ise herhangi bir kontra atak yememek için ve tekrardan hücuma şekillendirelim diye bu dizilişi faydalı gördüm. Sezonda savunma oyuncularım 6-10 arası gol atma başarısını gösteriyorlar.

ZLPd0g.png

Savunma ise biraz daha katı olarak ayarladım. Takım bu tür duran toplardan gol yememesi durumunda topu ileride ki adama aktarıyor. Oda topu saklamayı veya ileriye koşmayı tercih ediyor. Atak olgunlaşana kadar takım dizilişini alarak yeni bir atak başlıyor.

Taktik ile Maçlar

----------------------

lk61Ag.png

Vl1Yjj.png

nA3r4B.png

LpW3jV.png

Daha fazla resim koyma gereği duymadım. Eğer taktiğin sezonluk işleyişini merak eden varsa Trabzonspor kariyerime bakabilir. 

İndirme Linki

------------------

Taktiği denedikten sonra olumlu ve olumsuz geri dönüşler yaparsanız taktiği beraber geliştirebiliriz. Umarım v3 ile istediğiniz oyun zevkini alabilirsiniz.

tarihinde yRookieMan tarafından düzenlendi
2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Deneme Görüntüleri;

.................................................

AAdndX.png

07oloW.png

JpyqyB.png

ORpVp5.png

GvOPO7.png

WVLgLL.png

Muhteşem bir performans!

6ZLrLW.png

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlk denemem gayet olumluydu. Çok şut attık denedik, belki berabere kaldık ama muhteşem top oynadık :) Devam edeceğim bakalım denemeye. :) 

oAR6DR.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlk denemem gayet olumluydu. Çok şut attık denedik, belki berabere kaldık ama muhteşem top oynadık :) Devam edeceğim bakalım denemeye. :) 

oAR6DR.png

ilk maçın ise normal sezon başında en az 6-7 hazırlık maçı yapmanızı tavsiye ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilk maçın ise normal sezon başında en az 6-7 hazırlık maçı yapmanızı tavsiye ediyorum.

Yok sezon içindeyiz. Yarı devre bitmek üzere. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Taktik çok başarılı, emeğine sağlık.. Kullanıyorum, kariyerde biraz daha ilerlediğimde sonuçları paylaşırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bildiğiniz gibi geçen sene olduğu gibi bu senede taktiklerimi sizlerle paylaşıyorum. Bu sefer ki biraz hazıra konma gibi oldu. FM14 serisinde tutulan ve epey istek gelen v2 taktiğimi FM15 serisine uyarladım. İlk denemeler biraz sıkıntı olsada sonunda başarıya ulaştım. Taktiği sadece Trabzonspor ile denedim. 2-3 kişiye taktiği ilettim ve taktiği denedikten sonra konuya yorum olacak atacaklar.

Taktik Dizilişi

------------------

QRoMqG.png

Dizilişimiz bu şekilde. Zaten bu taktiğin özelliğini bilenler geçen seride nasıl etkili olduklarını görmüşlerdir. Bek oyuncularımız kanatları aratmayacak şekilde oynuyor olacaktır. Hem asist, hemde gol noktalarında hücum hattımızı yeterince rahatlatacaklarını varsayıyorum.

Taktik Dizilişi ( Öneri )

------------------

vgv4qm.png

Ben bu taktiği sevdim ama kanat oyuncularım var nasıl yaparım ? Diyen arkadaşlara ufak bir tavsiyem olacak. Birkaç maç ile denemiş olduğum resimde ki sistemi sizde deneyebilirsiniz. Bekler yine eskisi gibi hücuma çıkarak, kanatları rahatlatacaktır. Ofansif olarak sağlam adımla geleceğiniz için gol pozisyonlarına girebilirsiniz.

Direktifler

-------------

Yv7bnD.png

Bu taktiğimizde kalabalık orta sahamız ile pres yapıp, yüksek tempo oyun oynayarak rakibimizi zorluyoruz. Bu tempoya ayak uydurabilmek için kondisyon çalışmaları ve yerinde değişiklikler şart olduğunu unutmayınız.

Rakip Talimatları

------------------------

lk61VB.png

v2 taktiğimizde pres yapıp, sert futboldan kaçınmıştım. Burada ise tam tersini yaparak sert futbola yönlendiriyorum. Sert futbolda olmasına rağmen ligin en az kart gören takımlardan birisi oluyorsunuz. Birde faul oranları bu denli azalıyor. ( Takımdan takıma değişiklik gösterebilir )

Taktik Geneli

------------------

oAR71Q.png

Kontrollü ve Akıcı bir futbol oynayarak rakibimize karşı dikkatlı olup, hızlı bir oyun sergiliyoruz.

Antreman Türü

--------------------

rgo9GP.png

Sezon öncesi Kondisyon çalışmasına ağırlık vermeniz daha faydalı olacaktır. Kondisyon çalışması yeterli olduğunu düşündüğünüzde ise Savunma ve Hücum antremanları yaptırarak takımı tam olarak taktiğe uyumlu hale getirebilirsiniz. Daha sonra ise Top Kontrolü çalıştırarak bu konuda da takımı bir tık ileriye taşıyabilirsiniz.

Duran Toplar

-----------------

P5ZMj8.png

Hücum duran toplarıda yani koşe vuruşlarında bu dizilişi yapıyorum. Bunun sebebi ise herhangi bir kontra atak yememek için ve tekrardan hücuma şekillendirelim diye bu dizilişi faydalı gördüm. Sezonda savunma oyuncularım 6-10 arası gol atma başarısını gösteriyorlar.

ZLPd0g.png

Savunma ise biraz daha katı olarak ayarladım. Takım bu tür duran toplardan gol yememesi durumunda topu ileride ki adama aktarıyor. Oda topu saklamayı veya ileriye koşmayı tercih ediyor. Atak olgunlaşana kadar takım dizilişini alarak yeni bir atak başlıyor.

Taktik ile Maçlar

----------------------

lk61Ag.png

Vl1Yjj.png

nA3r4B.png

LpW3jV.png

Daha fazla resim koyma gereği duymadım. Eğer taktiğin sezonluk işleyişini merak eden varsa Trabzonspor kariyerime bakabilir. 

İndirme Linki

------------------

Taktiği denedikten sonra olumlu ve olumsuz geri dönüşler yaparsanız taktiği beraber geliştirebiliriz. Umarım v3 ile istediğiniz oyun zevkini alabilirsiniz.

hocam cardozoyu pivot oynatsam sıkıntı sinir stres olurmu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sırtmaz diye düşünüyorum sonuç olarak pivota uygun bir oyuncu :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sırtmaz diye düşünüyorum sonuç olarak pivota uygun bir oyuncu :)

hocam bide şu rakip takım talimatları her maç girecezmi bunun bi püf noktası varmı. birde kanat organizasyonları yapsak olurmuı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hocam bide şu rakip takım talimatları her maç girecezmi bunun bi püf noktası varmı. birde kanat organizasyonları yapsak olurmuı

Rakip talimatları taktik bölümünden ayarlayabilirsin her maçta otomatik olarak duracak. Kanat sistemi bunda oluyor. Zaten öneri adı altında paylaşmışım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Rakip talimatları taktik bölümünden ayarlayabilirsin her maçta otomatik olarak duracak. Kanat sistemi bunda oluyor. Zaten öneri adı altında paylaşmışım :)

son bi soru :) bu taktiğe yatkınlık hep aynı yerinde duruyo hiç ilerlemiyo ne olcak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fm 15.3.1 versiyonunda işe yarar mı ? emeğe saygı ! tebrikler  !  

Denemeden bir şey söyleyemem kardeşim. Denemeye değer bi şansını dene :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba ben bu taktiği uyguluyorum ancak hep bizim takım geliyor,inanılmaz goller kaçırıyoruz sonunda da rakip takım bir kez gelip gol atıyor.Yardımcı olabilir misiniz?

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba ben bu taktiği uyguluyorum ancak hep bizim takım geliyor,inanılmaz goller kaçırıyoruz sonunda da rakip takım bir kez gelip gol atıyor.Yardımcı olabilir misiniz?

Takım kadronuzu ve forvetlerinizin profilleri atabilir misiniz ? Birde antrenman olarak neler yapıyorsunuz ?

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Takım kadronuzu ve forvetlerinizin profilleri atabilir misiniz ? Birde antrenman olarak neler yapıyorsunuz ?

Kadro:

l7ZVQX.png

Forvetler:

JYDvzQ.png94NO7Z.png

ZD30RV.png

Konunun başında dediğiniz gibi antrenmanları yaptırıyorum.

tarihinde Neverback tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kadro:

l7ZVQX.png

Forvetler:

JYDvzQ.png94NO7Z.png

ZD30RV.png

Konunun başında dediğiniz gibi antrenmanları yaptırıyorum.

Hocam ortalama kaç pozisyona giriyorsunuz acaba ? Misal 10 pozisyondan 2'si aut geriye kalan 8 kaleyi tutuyor gibi bir istatistik söyleyebilir misiniz ? ( 1 maç üzerinden )

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam ortalama kaç pozisyona giriyorsunuz acaba ? Misal 10 pozisyondan 2'si aut geriye kalan 8 kaleyi tutuyor gibi bir istatistik söyleyebilir misiniz ? ( 1 maç üzerinden )

Kaleye 10 şut çekmişiz 5'i kaleyi bulmuştu.Rakip takım ise 3şutta 1 ile oynuyordu.Birde milli takıma başka hangi taktiği uygulayabilirim?Şimdi başka bir maçta deniyorum.

tarihinde Neverback tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.