Jump to content
Hoş Geldin Misafir!

Her şeyden önce emeğe saygı gösterelim. Emeğe saygı göster ki devamı gelsin...

Merhaba FMT ailemiz,

Sitemizde korsan oyunlara destek verilmemektedir. Korsan oyunla ilgili açacağınız konular, kapatılıp çöp kutusuna taşınacaktır.

Kırık resimler hakkında ise Türkiye'de yasaklanmış resim upload sitelerinden(imgur) uzak durmanızı öneririz. Yasaklı sitelerde resim çekilmiyor ve kırık olarak gözüküyor. Bu yüzden hizliresim upload servisini kullanabilirsiniz.

 

J3nDXq.png FMTürkiye

J3nDXq.png FMTürkiye Grubu

OE7Dk0.png FMTürkiye

40bzD0.png FMTürkiye

Talha Enes Ercan

Antrenörler ve Özellikleri

Önerilen İletiler

ANTRENÖRLER

Önemli Özellikler

Öncelikli Antrenör Özellikleri

Antrenörün, antrenörlük  ve zihinsel özellikleri “Antrenman Yıldızını” etkiler.

*Hücum , savunma , kondisyon , kaleci , zihinsel , taktik ve teknik antrenörlük özellikleri antrenörün antrenman yıldızını etkiler ve bunlarda teknik heyette hangi Antrenörlüğü yapacağını sağlar.(Kondisyon antrenörü vs.) Bilhassa , kondisyon antrenörünün sadece kondisyon antrenörlüğüne veya kaleci antrenörünün kaleciler özelliğine sahip olması kafidir.

*Kararlılık,Disiplin seviyesi ve motivasyon her antrenörün antrenman yıldızına etki eder.

Ancak bu özellikler asistan menajere veya alt yapı sorumlusuna o kadar gerekli değildir.Lakin olsa da güzel olur çünkü Antrenman-->Antrenörler sekmesinde onlar da bulunmaktadırlar(bkz:Asistan menajer) . 

 

Önceliksiz Antrenör Özellikleri

Bu özellikler antrenman yıldızına etki etmez ancak antrenman kalitesini arttırır.

*Adam yönetimi : Bu özellik yaşlı oyuncuların antrenman kalitesini arttır.Bu nedenle en önemlisi tecrübeli antrenörlerinizi, 21 yaş altı kadrosuna gönderebilirsiniz.

*Gençlerle Çalışma: Bu özellik genç oyuncularınızla çalışma kalitenizi arttırır. Bu nedenle bu özelliği yüksek olan antrenörlerinizi U18 ve U21 Takımlarınıza yollayınız.

Antrenörlük Dışı Özellikler

Bunlar mental ve diğer özelliklerdir.

*Uyum : Antrenörün takımına sağlayacağı adaptasyon süresini azaltır. Bilhassa sizin klubünüzde olmayan yabancı antrenörler için önemlidir. Hatta ülkenizde çalışmamış antrenörler için çok önemli bir özelliktir.Ülkenizin dilini çabuk kavrayabilir.

*Oyuncu Potansiyel/Özellik Yargılama: Bu özellik koçların oyuncular hakkında verdiği yıldızı daha doğru bir şekilde vermesini sağlar.Bu özellik koçlara yardımcı olduğu kadar Gözlemcilere daha çok yardımcı olur. Oyuncu için rapor istenildiğinde daha doğru kararlar elde edilmesini sağlar. Hızlı Seçim sekmesine tıkladığınızda kurmuş olduğunuz taktiğe daha rasyonel oyuncuları koymakta yarar sağlar.                                                    

*Tavsiye: Hangi personelinizin yargılamaları en yüksekse izlediğiniz oyuncuya o personeli atayın. Daha rasyonel kararlar alırsınız.

*Motivasyon : Bu özellik takım konuşmalarında (devre arası ve maç sonu konuşmalarda) yardımcınıza sordugunuzda daha verimli konuşmalar yapmasını sağlar.

*Taktiksel Bilgi Birikimi: U21 ve U18 takımlarınızdaki oyuncuların iyi bir şekilde yönetilmesi için menajerlerde bulunması gereken özellik. Asistan menajerlerde de kayda değer bir önemi vardır. 

 

Kaynak : http://www.guidetofootballmanager.com/staff/staff-roles/coaches

  • Beğen 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öyle asistanlar var ki toplantı yaptığımda herkes ayrı telden çalıyor mesela bir oyuncu için bi tanesi sözleşme imzalamamız gerekiyor diyor diğeri ise gerek olmadığını söylüyor.Yararlı konu emeğine,eline sağlık.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öyle asistanlar var ki toplantı yaptığımda herkes ayrı telden çalıyor mesela bir oyuncu için bi tanesi sözleşme imzalamamız gerekiyor diyor diğeri ise gerek olmadığını söylüyor.Yararlı konu emeğine,eline sağlık.

 

Doğrudur aynısı bana da oluyordu . Teşekkürler

 

Çeviri için teşekkürler. Yararlı olacaktır.

 

Teşekkürler

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×