Jump to content
  • Kaydol
Selim Atalay

Galatasaray SK | Kupa Beyi Geldi!

Önerilen İletiler

Logo

766px-Old_logo_of_Galatasaray_SK.svg.png

Başkan : Mustafa Cengiz

6cff4977d27647eeaaa380f54c937f0e.jpg?&mo

Stadyum : 
Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu

s-2f39df572e4870c6c549c6e46c6cd5529bb287

Tam isim : Galatasaray
Takma isim : Cimbom/Avrupa Fatihi/Kupa Beyi/Sarı Kırmızılılar
Renkler : Sarı-Kırmızı
Kuruluş : 20 Ekim 1905

Kadromuz

Kadro.png

Kadromuz oldukça geniş ve hamle işimizi kolaylaştıran türden. Eksik mevkilere çalışma yapıp, takıma doğru isimleri kazandırmaya özen göstereceğiz.

Kariyer Hedeflerimiz

Birden fazla kariyer açtım, takım yönettim. Hiç birine gerçekçi ve düzgün hamleler yapamadım. Bu sefer karmaşık transfer dönemleri olmayacak ve gerçekçi hamleler sayesinde sınırlı isimler göreceğiz.

B takım oluşturduk ve bu takım sayesinde oyuncu gelişimini, şansını ve profesyonel arenada kiralamadan denemiş, öğretmiş olmayı hedefliyorum. Amacım belli, düzgün bir sistem kurmamız şart.

Oyunculara şans vermeden, onları tanımadan yargılamayı düşünmüyorum. Bu yüzden Tarık gibi isimlere şans verip, takıma faydalı birey haline getirme amacım var.

Avrupa'da tanınan ve ligde ise en iyi takımız. Haliyle bu durumu transferlerde kullanmayı, rakiplerimizden oyuncu almayı kolaylaştıracağız. Örneklerini kariyer akışında göreceksiniz.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Başarılar Abi,ilk şampiyonluk Süper kupadan gelsin o zaman.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spoiler
Mert Can, 2 saat önce yazdı:

Başarılar Abi,ilk şampiyonluk Süper kupadan gelsin o zaman.

spanky018, 2 saat önce yazdı:

Başarılar

sseemmiihh, 2 saat önce yazdı:

Başarılar

Zidane1907, 1 saat önce yazdı:

başarılar

arifoguzhan, Bir saat önce yazdı:

Başarılar. Özellikle sol bek alman da fayda var.

relapse89, Bir saat önce yazdı:

başarılar diyeceğim başkan ama bu kariyer de çöpe gidecek gibi...

KocaBey1453, 22 dakika önce yazdı:

Başarılar kardeşim.  Öğretici bir kariyer olacak. 

Teşekkür ediyorum. Bende uzun soluklu, keyifli olmasını istiyorum.

46eb3a1f5575451e926c9ce5795ec5f8.jpeg

Kupa Canavarı | 1. Sezon

Hazırlık Kampı

Haz_rl_k.png

Genel olarak değerlendirip, ona göre konuşmamız gerekiyor. Takım olarak zorlu maçlara çıkmadın, takımı üst seviyede zorlamadım. Bunun amacı risk almamak, takımı hazır tutmak olarak söyleyebilirim. Üst seviyede zorlarken sakatlık riskinin artacağını, takım içerisinde de sakatlık sorunuyla çebelleşeceğimi biliyordum. Bu yüzden daha basit, daha kolay takımlar seçtim.

Maç sıralaması için şöyle bir sistem geliştirdim. Takımı 2 ayrı düzene yani takıma böldüm. Bu 2 takım sayesinde hem as takımı hemde yedek takımımı hazır tutuyor, sakatlıklar karşısında form tutmalarıyla uğraşmıyorum. Sonuçlara, sahada oynanan oyun ile takımda kalacak isimlere de daha kolay karar veriyorum. Bu sezon başarılı geçmesi için herkesten verim almam şart.

Transfer Merkezi

Transfer.png

Doğru mevkiler üzerinde durmaya, kararlaştırmaya çalıştım. Eksik mevkilerim belliydi ve bu yüzden para vermeden, uygun maliyete hamle yaptım. Kaleci konusunda pek şansım yaver gitmedi ama sonunda gelişeceğini ümit ediyorum.

Muhammed takıma katıldığı gibi Muslera'nın kanatları altına emanet edildi. Muslera sayesinde gelişecek ve milli takıma kadar yükselecek bir kaleciye sahibiz. Bu yüzden bunu iyi değerlendirmemiz gerek.

Alex.pngSerdar.pngMuhammed.png

Alex Song: Rotasyonumuzu kuvvetlendiren, oyuna dahil olduğunda ise rakibi yoracak tipte olmasından dolayı takıma dahil ettim. Maaşı ise uygun olmasından oldukça basit şekilde hallettik.

Serdar Taşçı: Savunma hattında Serdar Aziz'i yedeğe çekmeyi düşünüyordum. Serdar Taşçı da boşta olmasından dolayı temasa geçtik ve makul bir ücrete takıma dahil ettim. Takımdan giderken bile kazandırarak gidecektir.

Muhammed Şengezer: Yedek olarak yabancı istemedim. Türk olması ve gelişebilecek bir kaleci olmasını istedim ve bunu da sağladık. Biraz para ödedik ama parasının hakkını verecektir.

Takım İçi Transfer

Eren.pngLinnes.pngSinan.pngTolga.png

Eren Derdiyok: Sene sonunda serbest kalması pek işime gelmedi. Bu sezon takımda iyi performans sergilerse takıma kazanç sağlayabilir. Anlaşma gereği de indirime gitti. (İ.T: €550B)

Martin Linnes: Hem sağ hemde sol bek oynaması bile avantaj olması, saha içerisinde çalışkanlığıyla bildiğim adamın serbest kalmasını istemedim. (İ.T. : 25B)

Sinan Gümüş: Rotasyon konusunda elimizi güçlendiren, çift kanatta verim alabildiğimiz birisi. Hazırlık karşılaşmalarında kendini gösterdi ve sözleşmeyi kaptı. (İ.T: 25B)

Tolga Ciğerci: Takımda as olarak oynatacağım, yaşı ve saha içerisinde dinamik tutumuyla kaybetmem kötü olurdu. Serbest kalma maddesini kaldırdık ve maaşına €100B zam yaptık.

gstv.png

Kadro_Numaralar.png

Bu sezona özel olarak isteyen istediği numarayı aldı. İnsanlara bu güzelliği yaptığıma göre saha içerisinde bunun karşılığını vereceklerdir.

Semih_Kaya.png

Semih Kaya'dan bu geliri elde edemezdik. Bizde bu kazancı es geçmeyelim, kim vurduya gitmesin diye erkenden tahsil ettik. Temiz bir tutar oldu.

Primler.png

Primleri dağıttık ve bu prim tutarları ise şu şekilde sıralandı;

Yerel Lig: Orta Düzeyde

Yerel Kupa: Düşük Düzeyde

Avrupa Kupa: Yüksek Düzeyde

2017/2018 Süper Kupa Şampiyonu GALATASARAY!

Kupa.png

Kupa1.png

Doğru oyunu oynayamadık, rakibimze alanlar açtık ve bunun sonucu biraz zorlandık. Kanatları etkili kullanamayışımız birazcık bizi sekteye uğrattı. Bunun çözmemiz, ortaya yoğunlaşmamız sonucu Belhanda'nın 2 güzel pasıyla 2 gol bulduk ve kupaya uzanan taraf olduk.

1_1.jpg

Kötü futbol oynamış olabiliriz ama bu böyle devam etmeyecek!

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
  • Kupamız için tebrikler kardeşim.
  • Transfer hamleleri çok yerinde olmuş.
  • Hazırlık maçları stratejin de çok önemli ve rehber niteliğinde bilgilendirici.
  • Takım içi transferler ise gayet makul şekilde anlaşmalar olmuş ve çok faydalı olacaktır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konu oldukça iyi olmuş abi 👍

Sezona kupayla başlamakta güzel olmuş.

Belhanda'yı umarım gerçektekinden daha iyi kullanırsın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Başarılar, uzun zaman sonra Fenerbahçe'yi KADIKÖY'de yenmemelisin ama. Şakası bir yana umarım uzun soluklu olacaktır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Muhammed için Bursa neden hep 9-10m€ istiyor benden anlamadım gitti. Kupa ile başlamak çok güzel. Ayrıca Terim'i bende editörle Futbol Direktörü yapıyorum genelde. 🙂

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spoiler
mustafa58, 06.08.2018 - 21:08 yazdı:

kupayı almışız.

Birazcık öyle oldu.

KocaBey1453, 06.08.2018 - 21:27 yazdı:
  • Kupamız için tebrikler kardeşim.
  • Transfer hamleleri çok yerinde olmuş.
  • Hazırlık maçları stratejin de çok önemli ve rehber niteliğinde bilgilendirici.
  • Takım içi transferler ise gayet makul şekilde anlaşmalar olmuş ve çok faydalı olacaktır.

Teşekkür ederim. Elimden geldiğice şeffaf olmaya çalışacağım.

CristianoRonaldo, 06.08.2018 - 21:30 yazdı:

Kupa için tebrikler

Transferleri de beğendim

Başarılar

Teşekkür ederim. 🙂

Mert Can, 06.08.2018 - 21:31 yazdı:

Konu oldukça iyi olmuş abi 👍

Sezona kupayla başlamakta güzel olmuş.

Belhanda'yı umarım gerçektekinden daha iyi kullanırsın.

Belhanda başlarda çok iyi başladı ama sonradan serdeledi. Toparlaması için uğraşıyorum.

erincedi, 06.08.2018 - 21:46 yazdı:

Başarılar, uzun zaman sonra Fenerbahçe'yi KADIKÖY'de yenmemelisin ama. Şakası bir yana umarım uzun soluklu olacaktır.

Teşekkür ederim. 🙂

arifoguzhan, 06.08.2018 - 21:59 yazdı:

Muhammed için Bursa neden hep 9-10m€ istiyor benden anlamadım gitti. Kupa ile başlamak çok güzel. Ayrıca Terim'i bende editörle Futbol Direktörü yapıyorum genelde. 🙂

Oyundan oyuna değişen tepkiler diyebilirim. Terim, yargılıyor.

huseyinbayram19, 06.08.2018 - 22:55 yazdı:

Bence çok iyi kariyer olacak sonuçlardan çok açıklamaların ve yapacakların beni çok meraklandırıyor. Yeni güncellemeyi bekliyorum.

Teşekkür ederim. 🙂

spanky018, 07.08.2018 - 00:17 yazdı:

Tebrikler

Teşekkür ederim. 🙂

thebyhamyy, 07.08.2018 - 00:24 yazdı:

Reis orta sahaya song yerine daha genç ve daha dinamik birini alsaydın daha iyi olmaz mıydı 

Song'un uygun olması, alternatifli bir oyuncu olmasıyla beraber itibarından ötürü transfer ettim. Sezon sonunda ek gelir olarak düşünüyorum.

FelipeMelo, 20 saat önce yazdı:

Başarılar dilerim. Kupayla başlamak güzel olmuş. 🙂

Teşekkür ederim. 🙂

biosferist, 10 saat önce yazdı:

Başarılar dilerim kardeşim 

rehber gibi kariyer olacak takipteyim

Teşekkür ederim. 🙂

Burakcdh, 9 saat önce yazdı:

başarılar.kupa için tebrikler.

Teşekkür ederim. 🙂

berasem, 5 saat önce yazdı:

başarılar abi hangi yamaları kullanarak başladın oyuna?

Teşekkür ederim. Sadece transfer yamasıyla başladım bir de ufak ek yamalar.

spor-toto-super-lig-logo-CAED487D37-seek

S_per_Lig.png

Sezona istediğimiz türden başlangıç yapamadık. Bunun için ufak tefek değişikler yaptık ve hamlelerimiz sonuç verdi.

Savunma futbolu oynatmıyorum, sadece takımca oynadığımız için çabuk kalabalık bir takım, savunma halini alıyoruz.

Gol sorunumuz var. Gomis ile Eren bana göre formsuz ve bir türlü taktiğe adapte olamıyorlar. Bunu çözmem, onları da oyuna ortak yapmam lazım.

Gomis.pngEren.png

Golcü olarak oyuna daha fazla dahil olmaları, sonucu odaklı oynamaları gerekiyor ama bir türlü bu katkıyı alamadım. Böyle devam ederse devre arası güzel bir takviye gerekecek. Bu yüzden Avrupa'dan elenmek, kaybetmek istemiyorum.

Takım oyununa ortak etmek, faydalanmak için HA olarak denemiştim. Top indirmeleri, kanada oyun açmalarıyla yürürüm dedim ama ikiside bunu becermedi. Bu yüzden etkisiz ve istediğim türde değiller. Son vuruşları geçtim, kaleye şut çekememiş olmaları bile can sıkıcı!

League%2BChampion.png

image.png

Kuraları çektiğimde cidden bunlarla ne yapacağım diye düşündüm. Atletico karşısında şansım tutması, Chelsea ise beni zorlar, adamları durduramam diye düşündüm. Kanat oyunları ve hızlı toplarla etkili olduk. Attığımız kadar kaçırdığımız, kaptırdığımız toplar oldu. Kanat oyunumuzu geliştirip, daha iyi sonuç almamız gerekiyor. Bu yüzden çalışmalara başlayıp, gidebildiğimiz kadar ilerlemek gerekiyor.

Savumamız için bir sorun, hata gözükmüyor. Ufak tefek pas hataları, kademe hataları oldu ama ŞL'de onların açığını kapattık. Bunu devam ettirip, gruptan çıkmak istiyoruz. Her kademe, her seviye bizim için artış demek olacak.

Puan_Durumu.png

Liderlik için savaş devam ediyor. Rakiplerimizi küçümsemek, onları ezmek bize göre olmaz. Ufak bir hata ile her şey değişir, her şey sil başa dönebilir. Bu yüzden doğru oynayıp, doğru adımlar atmamız gerekiyor.

Gol sıkıntımıza rağmen ligin en çok gol atan takımıyız. Burada ki sorunu görüyoruz. Maçları kazanmamız, iyi oynuyoruz manasına gelmemeli. Sahada kimse istatistik iyi diye puan alamaz, bu yüzden oyuncularımızı güçlendireceğiz veya onların yerlerine daha iyilerini alacağız.

Taktik.png

Üzerinde çalıştığım, hala olmamış taktiğim bu şekilde. Bunu mükemmelleştirmek için çalışmalarım, basamak adımlarım devam ediyor. Her sene üstüne ekleyip, doğru hamleler yapmaya çalışıyorum. Hücum olayımız biraz sıkıntılı. Bu yüzden kanatları ve forvetleri birbirine bağlamam, adapte etmem lazım. Bunu başardığım takdirde maçlarda istediğim sonuca ulaşacağım.

Kanatları içe doğru gönderdiğimde, bekler ile atakları desteklemem lazım. Bu yüzden defansın 3lü hale bürünmesi gerekiyor. Fernando, REG ile olmuyor. Bu sene sonunda duruma ve tekliflere göre istediğim tarzda bir ön libero alacağım ve atak sırasında 3lü savunmaya dönen bir savunma mekanizması yapacağım.

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Lige güzel başlangıç yapmışız,şampiyonlar ligi de keza efsane başlangıç olmuş.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Türkiye Süper Ligde ve Şampiyonlar Liginde gayet güzel sonuçlar almışız. 

Ligde az gol yeme başarısı göstermişiz, zamanla senin istedin şekilde de gol atamama sorunu hallolur diye umut ediyorum.

Ben Gomis ve Eren den Tam Forvet Rolü ile verim almıştım. Takımı sırtlayan oyuncular olmuştu. Tavsiye ederim. Buna ek  bi tavsiyem de Bekler ve Kanatlara Yakın Direğe orta açma talimatı verirsen faydalı olur diye düşünüyorum. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.