Jump to content
  • Kaydol

Önerilen İletiler

Arma

5.png

Başkan

urrutia-athletic-efe_foto610x342.jpg

Taraftar

Atletico-Madrid-v-Athletic-Bilbao-UEFA-E

Stadyum

San-Mames.jpg

Athletic Bilbao'nun Tarihi

Athletic Bilbao, İspanya'nın La Liga ekiplerinden biridir. İspanya'nın Bask bölgesi takımıdır. 1912 yılında kurulan takım la liga'nın başladığı 1928 den bu yana Barcelona ve Real Madrid ile birlikte küme düşmeyen tek la liga takımıdır ve şampiyonluklar ayrıca kupalar kazanmıştır. Maçlarını San Mames stadında oynamaktadır.
Athletic Bilbao, İspanya'nın Bask bölgesi takımı olarak dünya çapında kadrosuyla hiçbir yabancı futbolcu oynatmaması sebebiyle(Bask bölgesi hariç İspanyol da olsa futbolcu oynatmaz)ilgi çekmektedir. Bunun sebebi kendilerini İspanya'nın bask bölgesinin özgürlüğünü savunan ve kendilerini asla İspanyol olarak görmeyen Bask ülkesinin ulusal takımı olarak görmektedirler.
Athletic Bilbao nın başındaki Athletic takısı direniş sembolü olduğu için koyulmuştur. İspanya'da takımların başında Real olan takımlar kralın, kralcıların takımı olup, Athletic bilbao özellikle aynı bölgenin takımı olan Real Sociedad dan nefret eder. Çünkü ikiside Bask bölgesi takımıdır ve Real Sociedad yabancı futbolcu oynatmaktadır. Bu sebeple ikisi aralarında oynadıkları derbilerde athletic bilbao bunu bir futbol maçı değil, hainlere ders verme maçı olarak görür.

Kulüp ve Kariyer Hakkında Genel Bilgiler

1-)Mali durum: Zengin

2-)Transfer Politikası: Yalnızca Bask olan oyuncuları transfer edebilir.

3-)Stadyum San Mames, kapasite 47,999

4-)Altyapı tesisler: Mükemmel

5-)Antrenman Tesisleri: Süper

6-)Kariyerime Galatasaray ile başladım. 3 Sezonun sonunda iki kez şampiyonlar ligi finalinde Man Utd'ye elendim. Daha sonra yeni bir macera arayışı ile Galatasaray'dan istifa ederek Malaga'ya geçtim. Sezonun ortasında Athletic Bilbao menajerinin kovulması üzerine iş başvurusunda bulundum ve kabul edildim. Kulübü yeniden yapılandırıp sezonu tamamladıktan sonra 2021/2022 sezonuyla kariyerime devam ediyorum.

tarihinde Futbol Menajer tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Kariyeriniz onaylanmıştır,başarılar dilerim.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
canry, 8 saat önce yazdı:

başkana bak ya adamdan basklık akıyo adeta 😄

Vallahi Basklar için Türk deniyor, benim kanım kaynadı başkana 😄

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı

Başarılar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.