Jump to content
  • Kaydol
Taha'Değer

Antrenör gelişimi

Önerilen İletiler

Herkese merhabalar, bu rehberde sizlere antrenör geliştirmenin mantığını anlatıyor olacağım.

Öncelikle antrenörlerin alabilecekleri lisans seviyelerini en düşükten en yükseğe doğru hatırlayalım.

Ulusal C Lisansı

Ulusal B Lisansı

Ulusal A Lisansı

Uluslararası C Lisansı

Uluslararası B Lisansı

Uluslararası A lisansı

Uluslararası Pro Lisansı

Dünya çapında bir antrenör olabilmenin yolu mutlak suretle ''Uluslararası Pro Lisansı'' almaktan geçer, bu nedenle antrenör alırken dikkat etmemiz gereken çok önemli bir nokta olacak.

Bu nokta ise antrenörün alabileceği en yüksek lisans seviyesidir.

ÖRNEK 

oVgdkb.png

Bu antrenör Uluslararası B Lisansına sahip ve Uluslararası A Lisansı için çalışabilecek durumda, Uluslararası A Lisansı aldığı takdirde Uluslararası Pro Lisansını alıp alamayacağı ortaya çıkacak, peki alabilecek durumda olduğunu nasıl anlayacağız ? 

İşte buradan

Alabilecek durumda ise

Yeni lisansını aldıktan hemen sonra bir sonraki için çalışma yazısı çıkar

k6k0Lr.png

Alamayacak durumda ise

Yeni lisansını aldıktan sonra herhangi bir çalışma yazısı çıkmaz

ODqaA3.png

Bu yazı aynı zamanda antrenörün gelişimini tamamladığını ve bundan yüksek bir lisans alamayacağını belirtir.

Dünya çapında potansiyeli olan bir antrenör Ulusal C Lisansından Uluslararası Pro Lisansına kadar ki süreci rahatlıkla tamamlayabilir.

Ulusal C Ulusal B Ulusal A Uluslararası CUluslararası B Uluslararası A Uluslararası Pro

NOT : Futbolu bırakıp antrenörlüğe geçen oyuncuların hangi lisans seviyesinden başlayacağı tamamen kendisi ile alakalıdır, kariyerimde ki örnekte Emre Güral Uluslararası B ile başlayıp Uluslararası Pro ile bitirmiştir.

Kendi kariyerimden bir örnek (Böyle bir rehber yapacağımı tahmin etmediğim için antrenörlerin eski hallerini biriktirmedim, o yüzden grupta paylaştığım fotoğraflardan aldım, kalitesi diğerlerine göre düşüktür kusura bakmayın)

png23J.jpg

k6k0zy.png

Umarım mantığını anlatabilmişimdir, faydasını görmeniz dileğiyle herkese iyi oyunlar 🖐️

• Beğen 3
  • Şaşırtıcı 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KocaBey1453, 1 dakika önce yazdı:

Teşekkürler paylaşım için.  Emeğine sağlık. Faydalı  bilgi aslında belkide birçoğumuzun o kadar da üstünde durmadığı bi nokta bence.

Teşekkürler aslında bilinçli olarak yaptığım bir şey değildi kariyerin ortalarında yerli personel ağırlıklı çalışmak istedim ve gözüme hoş gelen, gelişim gösterebileceğine inandığım kim varsa aldım zamanla bu yazdığım şeyleri fark ettim ve diğer oyuncularla da paylaşmak istedim.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok yararlı bir konu. Teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
can_9, 7 dakika önce yazdı:

Bu hızlıresim sitesinden dolayı resimleri yine göremiyorum fakat yararlı bir konu olmuş, eline sağlık Taha 🙂

sorun yok abi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.